Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudan zvuk iz racunara

[es] :: Ostali hardver :: Cudan zvuk iz racunara

[ Pregleda: 5242 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 11:43 - pre 223 meseci
Dva puta mi se desilo da iz compa cujem zvuk identican onom koji se javlja pri iskljucivanju. Mislim na onaj 'klak' koji se cuje pre samog iskljucenja racunara. Problem je u tome sto sam taj zvuk cuo u sred rada sa racuanom. Sta bi ovo moglo da bude i kako da se resi?
 
Odgovor na temu

zoomtronic
CRM administrator

Član broj: 61978
Poruke: 188
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 177966434
Sajt: zoomtronic.blogspot.com


+28 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 11:52 - pre 223 meseci
Meni se slično dešava, od kako sam promenio motherboard, i mislim da ima direktno veze sa istom.
Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Mark Twain

http://www.codeproject.com
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 12:11 - pre 223 meseci
Radi se o hard disku. Pretražite podforum storage, tamo ima cijelih eseja o tome. Može biti štetno.
imate maxtor diskove?

 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 12:35 - pre 223 meseci
Da u pitanju je Maxtor HDD. Koliko stetno moze da bude i sta preduzeti (osim kupovine novog diska)?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 16:21 - pre 223 meseci
Nije neophodna kupovina drugog diska, samo cesce treba raditi backup vaznih podataka.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 17:24 - pre 223 meseci
Nije nepohodna ... disk će da radi još koji dan ili još koji mesec ali definitvno neće dugo. Nekad ispadne jednostavnije pa i jeftinije kupovina novog, taman se pazari veći i brži a stari se, ako je ikako moguće, oženi za koju paru. ;)
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 19:23 - pre 223 meseci
Stvar je u tome sto disk i nije nesto mnogo star. Nekih 12-tak meseci i zato mi je cudno sto se tako ponasa. Taj zvuk se za sada pojavio samo dva puta. Da li ti zvukovi pred "kraj" postaju ucestaliji i tako najavljuju da mu nema spasa, ili moze da crkne i za 15 min bez prethodne "najave"?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 19:41 - pre 223 meseci
Ako se već toliko bojiš; uključi SMART, skini s maxtorovog sajta dijagnostiku i pregledaj ga....

 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara22.12.2005. u 20:35 - pre 223 meseci
Skinuo sam POWERMAX sa maxtorovog sajta, napravio boot up dusketu i uradio Basic Quick (90 Second) Test i nije prijavio nikakav kvar. Da li trebam da radim i ostale testove :

3. Advanced Test (Full Scan Test)
4. Burn In Test
5. Low Level Format (Quick)
6. Low Level format (Full)

ili nema potrebe?
Procitao sam da je uzrok ovog kliktanja i neadekvatno napajanje. Moze li ovo zaista biti uzrok i da li bi zamena napajanja nekim kvalitetnijim resila problem? Nije da se plasim, ali bas ne volim da svakog trenutka ocekujem da nesto u compu prestane da radi.
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara26.12.2005. u 02:14 - pre 223 meseci
Maxtor ... je odavno postao veliko ...
uradi full test ... ali nemoj nista da formatiras ...
da nekad je dovoljno promenuti naponski konektor (losi kontakti) i da kliktanje koje zna da napravi kurcslus ..prestane .

E sad najlepse vam preporucujem (svim serviserima) ... iz licnog iskustva ... poznavajuci konstrukciju ogavnog Maxtora .. da dotegnete sve sarafe sa donje strane ... al pod obavezno prva dva sa leve strane jerbo se tamo nalaze kontakti za glavu ...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara26.12.2005. u 02:43 - pre 223 meseci
Citat:
Stvar je u tome sto disk i nije nesto mnogo star. Nekih 12-tak meseci i zato mi je cudno sto se tako ponasa. Taj zvuk se za sada pojavio samo dva puta. Da li ti zvukovi pred "kraj" postaju ucestaliji i tako najavljuju da mu nema spasa, ili moze da crkne i za 15 min bez prethodne "najave"?

Kuku majko pa sta te to cudi, pa moj je crko bas posle godinu dana a prolazio je svu Maxtorovu dijagnostiku, dok ne zastekce, jbg. otisla mehanika. Posle sam lepo prodao elektroniku a sebi kupio WD800jb.
Da pocnu da budu ucestaliji narocito ako uzmes da kopiras pun cd na hdd pa kad zastekce dobijes i plavi ekran pride. Prodaj nekom nesrecniku i kupi nesto drugo.
Moze isto tako da klikce ako je los kontakt na molex-u (provereno), neki kazu i ako je lose napajanje mada ja te price nisam proverio.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara26.12.2005. u 12:09 - pre 223 meseci
ako se komp smrzava i čuje se taj klik onda se hdd gasi zbog recimo pada napona.(mada može biti i još uzroka) ali ponekad je i napajanje uzrok klikanja i smrzavanja.

 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.BVCOM.NET.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz racunara26.12.2005. u 22:31 - pre 223 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Kuku majko pa sta te to cudi, pa moj je crko bas posle godinu dana a prolazio je svu Maxtorovu dijagnostiku, dok ne zastekce, jbg. otisla mehanika. Posle sam lepo prodao elektroniku a sebi kupio WD800jb.
Da pocnu da budu ucestaliji narocito ako uzmes da kopiras pun cd na hdd pa kad zastekce dobijes i plavi ekran pride. Prodaj nekom nesrecniku i kupi nesto drugo.
Moze isto tako da klikce ako je los kontakt na molex-u (provereno), neki kazu i ako je lose napajanje mada ja te price nisam proverio.


Probao sam da kopiram oko 500mb (ne sa CD-a, nego iz mreze) i nije bilo nikakvih problema. Ranije sam kopirao i ceo DVD i opet nije bilo problema. A mozda sam i prilikom usisavanja malo podkacio konektor za napajanje pa da je to bio problem? Jedino se ne secam da li je prvi klik bio pre, ili posle usisavanja compa, mada ti konektori stoje i ovako dovoljno cvrsto tako da ne verujem da je to problem, ali ko ce ga znati :). Sve u svemu, sada ne klikce.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Cudan zvuk iz racunara

[ Pregleda: 5242 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.