Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 39639 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.122.eunet.yu.



+13 Profil

icon Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?29.12.2005. u 12:45 - pre 222 meseci
Dakle, pitanje je cisto hipoteticko. Pretpostavka: zna se da je mobilni telefon negde u blizini, recimo do 2 km. Kako odrediti njegovu lokaciju. Naravno, bez ortak lokatora. Mala mozgalica, dali ima neko kakvu ideju?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?30.12.2005. u 07:49 - pre 222 meseci
Pozoves hipotetickog podmicenog sluzbenika MUP, MTS, BIA ...

on moze zaobici sifrovanje saobracaja i direktno prici podacima !

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.teleportgroup.net.



+13 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?30.12.2005. u 10:51 - pre 222 meseci
Ne, ne, ne. Nisi razumeo pitanje. Kakav sifrovan saobracaj. Treba samo da odredis lokaciju gde se telefon nalazi, bez pomoci treceg lica. Nije valjda da nikom nista ne pada na pamet. Mislio sam da ce predlozi samo da pljuste.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?09.01.2006. u 07:51 - pre 221 meseci
Server i telefon komuniciraju sifrovano i bez toga neznas koji od vise stotina telefona u tih 2 kilometra trenutno emituje. Cak i ako predpostavis da je ostao samo 1 telefon na tom prostoru, refleksije su visestruke, a predaja kratka, gotovo trenutna. Recimo da bi u nekim idealnim uslovima Sibirske stepe mozda uspeli nesto ...

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 09.01.2006. u 08:53 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.teleportgroup.net.



+13 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?09.01.2006. u 12:45 - pre 221 meseci
Pa ne znam bas...Mislis da je u nekim ne-previse-urbanim sredinama saobracaj tako jako gust i to preko celog dana (noci)? Ne verujem. Mada, ko zna. Kazes, emisija je skoro trenutna. Stavi mob pored svojih zvucnika pa nazovi sebe sa fix. pa ces da vidis da taj trenutak traje barem nekoliko sekundi i pre nego sto ti mob zazvoni. Jos ako je taj poziv bio u tacno odredjeno vreme, to moze dosta da pomogne. Sta mislis?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?11.01.2006. u 21:25 - pre 221 meseci
Ja mislim da samo lociranje mobilnog telefona se mora zasnivati na klasicnim principima lociranja predajnika, osim ako nemas pristup centrali ;-). I ako si ga locirao, sta sad - u principu nista.



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.teleportgroup.net.



+13 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?12.01.2006. u 17:00 - pre 221 meseci
Dusane, mislim da si u sustini u pravu, mada s druge strane mislim da to nije bas tako jednostavno za izvesti (ali ne i nemoguce). Zadatak je i bio samo lociranje, nista drugo, mada niko ovde nije ponudio neko kompletno resenje (nikakvi detalji).
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.in.is.

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?12.01.2006. u 17:11 - pre 221 meseci
Dok sam radio za firmu koja je radila razvoj GSM VAS (value added servisa) servisa locirao sam telefone slanjem silent SMS poruke. U povratnom izvestaju sam dobijao informaciju na koju je GSM celiju telefon povezan. Ukoliko je mreza celija dovoljno gusta, moguce je odrediti lokaciju telefona - naravno, ne tacno u metar, al' barem podrucje gde se telefon nalazi.

poz,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?12.01.2006. u 23:57 - pre 221 meseci
Pazi to je zacaran krug: GSM koristi frequency hopping, plus je kodiran signal. Srecom slabim algoritmom ;-). Zar ne vidis poteskocu?

Pozdrav.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?12.01.2006. u 23:59 - pre 221 meseci
Citat:
Dok sam radio za firmu koja je radila razvoj GSM VAS (value added servisa) servisa locirao sam telefone slanjem silent SMS poruke. U povratnom izvestaju sam dobijao informaciju na koju je GSM celiju telefon povezan. Ukoliko je mreza celija dovoljno gusta, moguce je odrediti lokaciju telefona - naravno, ne tacno u metar, al' barem podrucje gde se telefon nalazi.

poz,
alex.



Je li ovo moze izvesti obican smrtnik sa telefonom bez da ima neki dogovor sa providerom? Sumnjam.

Pozdrav
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?13.01.2006. u 08:04 - pre 221 meseci
>> Srecom slabim algoritmom ;-).

Da bilo je reci o tome. Zadnjih 6 mesta u kljucu su popunjeni sa nulama. Ustupak FBI-u da bar on moze da razbije kljuc bez saglasnosti provajdera.

U osnovi sistema je mehanizam koji garantuje kvalitet veze, a koji se moze iskoristiti za lociranje. Svaki mob.telefon vodi rang listu 4 najkvalitetnija predajnika za slucaj potrebe brzog prebacivanja. Znaci postoji tabela jacine signala i brzine odziva. Zanemarujuci refleksije koji povecavaju distance, dobijaju se dosta dobri rezultati.

Klasicna metoda 'lisicarenja' podrazumeva postojanje:
- stalnog signala sa mogucnoscu merenja promene signala u zavisnosti od azimuta
- modulacija sa stalnim nosiocem ili dovoljno uzak signal

Kako ne ispunjavamo gornje uslove ostaje samo metoda NF pojacala -> rasporedis dovoljan broj pojacala i zvucnika po terenu i kad cujes poznato drndanje, mobilni je u blizini :-)


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8256.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?18.01.2006. u 23:25 - pre 221 meseci
Koliko se ja secam NOKIA je imala Net Monitor program koji je namenjen zapravo serviserima i daje performanse mreze. Znam da sam ga aktivirao i zezao se, ali on daje ne bas pouzdane performanse jer dosta ima veze sa prijemom signala u njemu.

Daje kodove baznih stanica, atenuaciju signala i stvarno mnostvo drugih stvari. Nije lose koga bas interesuje. Ne znam ni za jedan drugi telefon koji je imao ovakve opcije.
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?18.01.2006. u 23:32 - pre 221 meseci
Pa imaju u planu da uvedu onu uslugu lociranje odredjenog korisnika... kako bi zene mogle da proveravaju muzeve da li su zaista na lokalnoj pijaci ili mozda na drugoj opstini

Dakle tehnicki je moguce.... a kako - verovatno nikako sa ove "nase strane".. sto neko rece tu se sve enkriptuje... nije to bas tako "uhvati signal".
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?20.01.2006. u 07:25 - pre 221 meseci
Alkatel izi je i dan-danas nezamenjiv za pozicioniranje antene; osetljiv prijemnik, konektor za spoljnju antenu i svi ovi podaci u meniju samog mobilnog! Nezamenjiv!

Snaga signala ne utice na tacnost izmerenih distanci jer se meri brzina odziva, a brzina svetlosti je kostanta.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?20.01.2006. u 08:41 - pre 221 meseci
Citat:

Da bilo je reci o tome. Zadnjih 6 mesta u kljucu su popunjeni sa nulama. Ustupak FBI-u da bar on moze da razbije kljuc bez saglasnosti provajdera.


Off Topic - ali pre ce biti da je u pitanju francuska Sureta a ne FBI ;)

Citat:

Dakle tehnicki je moguce.... a kako - verovatno nikako sa ove "nase strane".. sto neko rece tu se sve enkriptuje... nije to bas tako "uhvati signal".


Problem je sto ti ne znas geografske lokacije baznih stanica, ti podaci se ne prenose mrezom - njih zna samo servis provajder.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sasadom
Sasa Domazetovic
Svuda gde sam trenutno
Beograd

Član broj: 79538
Poruke: 13
*.migcomputers.co.yu.

Sajt: www.SasaPress.com


Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?20.01.2006. u 09:51 - pre 221 meseci
Hajde da zagolicamo malo
Kako je onaj sampion prisluskivao telefone notebook-om.
Neverovatno lako - prikljucis se na neku stanicu (a uvek si prikljucen kada si u dometu) i jednostavno pratis saobracaj. Ja sam na wireless-u izmedju ostalog i naravno sav saobracaj koji ide preko te stanice mogu da vidim kao i svako drugi ko je na njoj. KAKVO SIFROVANJE BRE - pa nisu mob telefoni kript masine - oni samo imaju svoj protokol KOJI JE UVEK ISTI ZA SVE NJIH :))
E kada je to tako, sada mozete pustiti masti na volju. Nadjes program koji prati sve preko stanice - vidis sta tebi stanica salje a vidis i sta ti njoj saljes, JOJ KADA BI PROVALIO DA UMESTO STANICI (serveru za obradu) TI DIREKTNO POSALJES-PREUSMERIS NA ZELJENI TEL:))

Cudo ovaj Internet, a ti kako si bate...
 
Odgovor na temu

sasadom
Sasa Domazetovic
Svuda gde sam trenutno
Beograd

Član broj: 79538
Poruke: 13
*.migcomputers.co.yu.

Sajt: www.SasaPress.com


Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?20.01.2006. u 11:11 - pre 221 meseci
Sta sve mozes kada znas protocol

[url]http://www.axelprod.ch/index.php?rub=products&PR_id=4[/url]

 
Odgovor na temu

sasadom
Sasa Domazetovic
Svuda gde sam trenutno
Beograd

Član broj: 79538
Poruke: 13
*.migcomputers.co.yu.

Sajt: www.SasaPress.com


Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?20.01.2006. u 11:22 - pre 221 meseci
A vidi ovo ...

GSM Analyzer Main Features
Interfaces supported are A (Interface b/w BSC and MSC), A-bis (Interface b/w BSC and BTS), B (Interface b/w the MSC and its associated VLR), C (Interface b/w the HLR and the MSC), D (Interface b/w the HLR and the VLR), E (Interface b/w MSCs), F (Interface b/w MSC and EIR), H (Interface between HLR and AuC), J (Interface b/w the HLR and the gsmSCF).

Supports real-time as well as off-line analysis.

Displays summary, detail, hex-dump, statistics, and call trace views.
Summary View displays MTP2, MTP3 information, GSM Message types, information about various channels used during the call, frequency hopping etc.
Detailed View displays easy to understand decodes of user selected frame.
Decoding of many RR layer non-transparent messages such as “System Information”, “Measurement Result”, “Immediate Assignment” etc.
Statistics view displays statistics based on frame count, byte count, frames/sec, bytes/sec etc for the entire captured data.
Call trace view displays call statistics such as number of active/completed calls, durations of the completed calls, Type of Call (e.g. SMS/Location Update/Authentication/Speech Call), IMSI/TMSI associated with each call.
Hex dump view displays raw HDLC frame data as a hexadecimal and ASCII octet dump .

Real-time filter and search features on various GSM message types

Recorded trace files can be played back using HDLC playback option
Streams can be captured on the selected time slots (contiguous or non-contiguous), sub-channels or full bandwidth. Frames can be transmitted/captured in either, n x 64 kbps, or n x 56 kbps data channels .The variations accommodated in the software are inverted or non-inverted data, and byte reversal or non-reversal.
Simultaneous decoding of multiple GSM Links on the same or separate T1/E1
Exports detailed and summary information to a comma delimited file for subsequent import into a database or spreadsheet.
Remote monitoring capability using GL's Network Surveillance System

--------------------------------------------------------------------------------

Supported Protocols:
Supports interfaces such as A, Abis and Gs for different variants of GSM such as GSM 900, DCS 1800 , PCS 1900MTP2: Q.704, ITU-T Blue Book / ANSI T1.111-1996
MTP3: MTP2: Q.703, ITU-T Blue Book / ANSI T1.111-1996
SCCP: Q.713, CCITT (ITU-T) Blue Book / ANSI T1.112-1996
BSSMAP: 3GPP TS 08.08 V8.9.0
MM & CC: 3GPP TS 24.008 V5.2.0
SMS: 3GPP TS 03.40 V7.5.0 & 3GPP TS 04.11 V7.1.0
BTSM: 3GPP TS 08.58 V8.6.0
RR: 3GPP TS 04.18 V8.13.0
LAPD: Q.921, CCITT (ITU-T)
BSSAP : 3GPP TS 29.018 V6.0.0 (2004-06)


evo linka
[url] http://www.gl.com/gsmanalyzer.html [url]

 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?21.01.2006. u 07:39 - pre 221 meseci
Bojim se da nas dvojica ne razumemo ni pola od ovoga gore sto si citirao, a da ne pricamo da nemamo ni znanja ni novca da to koristimo. Sama teza da je dovoljno znati protokol da bi ga razbio je veoma tanka i podseca me na onu: sto vise ucim to vise vidim koliko naznam.

SIM kartica u mobitelu je dosta slicna onoj u VISA-i, pa ako uspes da razbijes -> javi nam. Na forumu ima mnogo zainteresovanih ;-)


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

sasadom
Sasa Domazetovic
Svuda gde sam trenutno
Beograd

Član broj: 79538
Poruke: 13
*.migcomputers.co.yu.

Sajt: www.SasaPress.com


Profil

icon Re: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?21.01.2006. u 09:36 - pre 221 meseci
Ha,
pa ja mogu da kazem nesto - dam ideju, inace ja se bavim zastitama a ne razbijanjem, ali to je jako povezano zar ne:))
Pa, ... mora da se malo programira ako se zeli nesto izvesti, ne moze sve sa neba
Inace ovo je bila samo jedna ideja i nista vise ... ko zna koliko ih neko drugi ima :)))
E a na gornjim linkovima gore ima negde i pravih prijemnika-predajnika (mozda se sa njima nesto i 'capi' u letu) :)))
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Kako odrediti lokaciju mobilnog telefona?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 39639 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.