Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nesto s mrezom, ali nemam blage sto

[es] :: Linux mreže :: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vsego
Vedran Sego
asistent na fakultetu
Zagreb

Član broj: 5337
Poruke: 13
*.iskon.hr

Sajt: vsego.cjb.net


Profil

icon Nesto s mrezom, ali nemam blage sto20.10.2002. u 05:15 - pre 261 meseci
Imam umrezene (preko BNCa) 3 masine: A, B i C (tim redom). Na njima se vrte:
A: Win2k
B: RH 7.2 (instalirana neki dan)
C: Win98

Prije, u toj mrezi nije bilo masine B, ali je bila jos jedna Win98 i jedna RH 7.2. Sve je radilo savrseno. Sada, sa masine A mreza prema B gubi pakete (ping daje oko 50% packets loss). U suprotnom smjeru isto. Kabel je dug oko 15-20 metara.

Izmedju masina B i C sve radi kako treba (kraci kabel) - cak i X aplikacije glatko rade.

Nemam neku pametnu ideju zasto to. U masini A nisam nista mijenjao jos iz doba "stare" mreze. Ne znam koliko je bitno; u masinama B i C ethernet kartice su na ISA slotu, a u masini A je na PCI-u.

Da li je moglo naskoditi sto je kabel izmedju A i B na jednom mjestu objesen o cijev radijatora (bio je i prije)? Znam da zvuci bedasto, no nemam bolju ideju...

Ako nije to - ima kakav bolji prijedlog?

Vjerojatno nema veze, ali ni Sambu nisam natjerao da radi. Na masini na poslu (takodjer RH 7.2) sam podesio bez problema. Takodjer, usporedio sam smb.conf-ove i prilicno sam siguran da nisam nista zeznuo. Windoze vide masinu, ali - kad joj pokusaju pristupiti - kazu da je nedostupna.

Hvala svima!
Stari sig je fakat bio predugacak. Evo, sada ga vise nema...
(molim, ne izvlaciti perverzne zakljucke)
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto20.10.2002. u 13:17 - pre 261 meseci
Moguce je da se kartice konfliktuju. Imao sam takav slucaj skoro ... znaci 100 mbitna mreza a ping se mnogo gubi a i kad prodje reply mu je nesto nenormalno visok tako da probaj ako imas uslova neku drugu mreznu na tom linuxu.


Sto se tice sambe moras da podesis permisije za usere, tj mora u smb.conf-u da imas specifikovane permisije i za kornisnika koji se loguje na nt sa istom sifrom i isto tako za win98.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.net.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto20.10.2002. u 14:41 - pre 261 meseci
Ummm, a jel' greje radijator ? :P

Salim se, bnc je poznat kao nepouzdan nacin kabliranja. Proveri jos jednom kablove, ako su sve kartice setovane na 10base2, nema sta drugo biti problem.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

vsego
Vedran Sego
asistent na fakultetu
Zagreb

Član broj: 5337
Poruke: 13
*.iskon.hr

Sajt: vsego.cjb.net


Profil

icon Re: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto20.10.2002. u 16:18 - pre 260 meseci
Pokusao sam zamijeniti kartice u masinama B (RH) i C (Win98), ali RH ne prepoznaje ovu drugu karticu.

Otkrio sam da se masine A i C ipak ne pingaju savrseno (valjda je ono prije bilo slucajno).

Inace, stvar krepava na mahove. Recimo, prodje hrpa pingova (od 5 do 100tinjak), a onda ih hrpa popada (slican raspon).

Sada sam premjestio masinu B, pa su ovako oredane:

B - A - radijator :) - C

I sada se sve savrseno pinga (svako svakoga)! No, masina B jednostavno ne moze biti tu gdje je. Mora biti:
A - radijator - B - C ili
A - radijator - C - B
A te kombinacije ne rade! Ideje?

Je l' moguce da su problem kartice u A i B ako i samo ako idu preko "radijatora" (ujedno i najdulji kabel u cijeloj prici)?

Hvala vam obojici. Bude li jos kakvih ideja, rado cu sve isprobati. Ako nadjem sam, postat cu ovdje...
Stari sig je fakat bio predugacak. Evo, sada ga vise nema...
(molim, ne izvlaciti perverzne zakljucke)
 
Odgovor na temu

vsego
Vedran Sego
asistent na fakultetu
Zagreb

Član broj: 5337
Poruke: 13
*.iskon.hr

Sajt: vsego.cjb.net


Profil

icon Re: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto20.10.2002. u 21:04 - pre 260 meseci
Hmmmm... zamijenio sam "radijatorski" kabel i sada sve fino radi. Fine, sada znam u cemu je bio problem. Samo, ne znam zasto je radilo dok su masine bile drugacije rasporedjene...? Oh, well...

Hvala, people, na svemu! Znao sam ja gdje treba pitati...
Stari sig je fakat bio predugacak. Evo, sada ga vise nema...
(molim, ne izvlaciti perverzne zakljucke)
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto20.10.2002. u 23:22 - pre 260 meseci
Prokleti radijator je kanalisao kosmicko zracenje i indukovao kontra ems i time vrsio korupciju tcp header-a :PP

Sta da kazem, nego jos jedan minus za bnc!


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Nesto s mrezom, ali nemam blage sto

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.