Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18117 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danubius
zemun

Član broj: 79447
Poruke: 2
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 30.12.2005. u 20:47 - pre 222 meseci
Trebaju nam vasi saveti u vezi grejanja stana u predratnoj zgradi u koji se useljavamo nas dve, tehnicki potpuno nepismene zenske osobe...treba da angazujemo majstore, a ne znamo ni sta tacno hocemo, osim da nam bude toplo svuda (140m2), da treba dobro da sredimo najpre krovnu izolaciju i prozore, da se ne cimamo previse sa lozenjem i nosenjem ne znam cega (moze umereno, idemo u teretanu, nismo bas kilave:-) )...Plafoni su preko 3m, ima kaljevih i TA peci, a mi bismo najradije nesto kao etazno, da razvucemo svuda radijatore, ali sta preporucujete kao gorivo? Plasimo se enormnih racuna za struju. Predlazu nam kamin na drva koji greje ceo stan, ali koliko se to puta lozi? Da li je temperatura stalna? Dodale bismo svakako klime za leto koje mozda mogu da pomognu i zimi... Stan nije daleko od reke, pa se bojimo hladnoce, a do sada smo ceo zivot provele u udobnosti CG. Moguce je da ce uvesti neko daljinsko grejanje jednog dana, parno ili gas, ni to ne znamo...Mozda neko zna? U pitanju je Zemun, ka keju, potez izmedju Jovana Subotica i reke...
Znate kako je, svaki majstor svoga konja hvali, na glupa pitanja ne odgovara, udvaraci se prave pametni pa se razmecu svojim "znanjem" a nama bi neka uporedna analiza bas koristila. Nismo bas plavuse, ali ovo je bas muska, domacinska prica...
Hvala na svim savetima, treba da se odlucimo vec oko 20.januara pa da krenemo u radove, a do tada su praznici pa je malo ko od majstora i inih voljan da se lomata s nama sada...
E da, mozda je vazno: stan je na prvom spratu, iznad je tavan, a ima i podrum
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.internet.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 31.12.2005. u 10:42 - pre 222 meseci
Ozenite me!!!Kad ste vec tako dobro stambenoi obezbedjene...
Salim se,naravno.Zivite u jako lepom kraju.
Nisam dovoljno strucan da bih vam pomogao,ali mislim da,pored obavezne izolacije,jedino resenje za vas struja.
Dugorocno resenje jeste etazno grejanje sa kotlom na naftu.Ako vam finansije dozvoljavaju toliko ulaganje u sred zime.
Sam se ne razumem u grejanje,ali moj drugar ima firmu koja se bavi grejanjem i instalacijama i,verovatno bi mogao da vam pomogne.

I da...U toku je gasifikacija Zemuna i vrlo brzo ce i u vasem kraju biti moguce grejanje na gas.

[Ovu poruku je menjao dalibord5 dana 31.12.2005. u 11:45 GMT+1]
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 01.01.2006. u 02:47 - pre 222 meseci
Pa meni se cini da je za vas najbolje resenje ugradnja radijatora, e sad da li cete kota na drva, ugalj, gas naftu ili nesto trece morate sami da vidite sta vam se najvise isplati...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 01.01.2006. u 11:28 - pre 222 meseci
Grejanje na gas čim bude bilo moguće (ako nije već dostupno).

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 01.01.2006. u 12:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 01.01.2006. u 18:50 - pre 222 meseci
Ovo ste vec,verovatno,procitale http://www.elitesecurity.org/t...i-kotao-Sta-mi-predlazetevatno ?
 
Odgovor na temu

danubius
zemun

Član broj: 79447
Poruke: 2
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 01.01.2006. u 23:35 - pre 222 meseci
Hvala svima na prvim savetima. Vec smo odlucile da razvucemo radijatore, a izgleda i da ce jednog dana i nas buduci (jos nismo presle u novi kraj) deo Zemuna da obraduju gasom iz gradskog gasovoda iako smo u centru, a ne u velikim opstinskim predgradjima gde ima i najvise glasaca (a mozda to i ne zavisi od opstine?) pa bi po logici stvari, bila prioritetna...

E sad, kotao. Na gas, naftu, drva, ugalj? Ako se postuju standardi kad se razvlace cevi i radijatori koje predvidja ta buduca gasifikacija, onda se valjda posle lako skines sa svog kotla i prikljucis? Vidim da su mnogi zadovoljni svojim kotlovima na gas...Gde u stvari stoji taj kotao? U podrumu, na tavanu, u nekoj ostavi? Ovako to mala Djokica zamislja: veliki kotao, u njemu purnja to sto se zalozi, gore neki rezervoar za vodu koja se greje pa se to pumpom gura u cevi i radijatore. A ta voda je u nekom zatvorenom sistemu pa se ne dopunjuje, ili retko. Videla sam kod prijatelja neki kamin, u sred stana, na drva, i sistem radijatora koji greje dva nivoa, oko 150 kvadrata, od toga 100 u potkrovlju, a drva penju nekim spoljnim malim liftom koji je prikacen na neki elektromotor. Moracu da pitam koliko se to cesto lozi, da nam romantika ne dodje brzo glave...I koliko je to sve opasno? Drva se nekako najmanje plasimo, sto je verovatno glupost. Ovo mi drugo deluje kao bomba, iako, kad bolje razmislim, i u kolima je benzin, pa se ne vadimo iz njih. Valjda se i ovi kotlovi tako nekako pale, dugmence, svecice...

Gde da idem da proverim informaciju o gradskom gasu?

Da se razumemo, bas totalni debili nismo, ali smo od pre pet dana vlasnice ovakvog stana koji zahteva mnogo posla i neka ulaganja. A lepo smo trazile CG i sve pogodnosti, al' bese to ljubav na prvi pogled. Tako da nam je sam agent za nekretnine rekao : A sad odmah oglas za udaju, za gradjevince ili arhitekte, inace propadoste :-) Pa da nam na prvi sudar kao znak raspoznavanja donose - radijatorsko rebro, na primer? A mi da utegnemo svoja rebarca?

Jel' mnogo da od vas trazim da mi date argumente za i protiv svojih predloga(recimo dalibor - nafta, privrednik - gas)?

Hvala na svemu. I unapred...
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 02.01.2006. u 10:28 - pre 222 meseci
danubius@:"...Jel' mnogo da od vas trazim da mi date argumente za i protiv svojih predloga(recimo dalibor - nafta, privrednik - gas)?..."
Izvinjavam se,ali ne smem vise nikako da se javljam po ovoj temi.Hvala na razumevanju.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana 02.01.2006. u 20:39 - pre 222 meseci
Evo ovako,posto vam je stan velik 140 kvadratnih metara iliti 420 kubnih metara,sta god da uzmete za zagrejavanje tolikog prostora,kostace puno.Varijanta sa radijatorima je OK ali sad je pitanje sta loziti?
Nafta je najskuplja,pa struja,pa plin.
Racunajte da ce te ako ste ceo dan u kuci i ako vam grejanje radi potrositi oko 12000-15000 samo za plin.
Ako vam je to puno,imam resenje za vas.
Kupite dve cepanice od Bukovog drveta tezine oko 10tak kg,one ce VAS grejati preko cele zime,VERUJTE MI PROVERENO,a kako?
Evo ovako kad udjete u stan sa hladnoce svaka uhvati po jednu cepanicu i trci u krug po stanu dok se ne ugreje,pa je onda odlozi na neko mesto blizu,na primer pored sporeta,tako da cim malo osetite hladnocu,a vi za cepanicu i u krug.
Verujte mi da je ideja jako dobra i korisna,ne samo sto vas grejanje nece puno kostati,nego cete biti i vitki uz to,a ne morate placati ni casove aerobika.
Poz......Lale

[Ovu poruku je menjao bobicbranislav2000 dana 13.01.2006. u 04:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana24.01.2006. u 20:07 - pre 221 meseci
Drage moje gospodjice,

Danas je vec 24.01. pa ste pretpostavljam u radovima do guse. Bog nek` vam je u pomoci.
Uzeti stan od 140 m2 za dve osobe i sve to grejati, zbilja se granici sa pamecu. A jos investirati uvodjenje centralnog grejanja. Pa sta ako za dva ili tri meseca dobijete otkaz ??? Ne kazem, mozda vi imate puno para, ne kazem, ali te pare se mogu bolje i lepse iskoristiti, na putovanja i provod naprimer, a ne ih bacati "kroz prozor" ( a ovo ce bas tako i biti, jer od stanja u kome se nalazi stolarija- vrata i prozori grejanje mnogo ovisi).
Daklem, da rezimiram. Po svim normama o udobnom stanovanju, govorim o standardima koji vaze na Zapadu, za dve osobe 40-50 m2 ( ovisno o podeljenosti prostora-broja soba) je "puna kapa".

Pisem iz najbolje namere ( vidite i iz prve recenice- mozda je previse licna- ne zamerite), pa ako jos iz nekog razloga niste uletele u "biznis" bezite koliko vas noge nose, jer cete onima koji ovo budu finansirali "oderati kozu s ledja", a sebi vremenom kada shvatite koliki su troskovi grejanja (bilo cime da se grejete) nabiti nervozu.

Pozdrav
blaki
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

mrsasa

Član broj: 84116
Poruke: 2
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana09.02.2006. u 00:01 - pre 220 meseci
Ima rešenje, ali pre toga mala kalkulacija.

Grejanje na gas daje energiju od 1 KWh trošeći 70 grama propan butana. Po ovoj računici: 0.07 kg * 75 din/kg = 5,25 din. za jedan KWh. Iz ovoga ćete lako zaključiti da je velika zabluda da je grejanje na plin "povoljno".
Struja: 1KWh manja tarifa zeleni tarifni sistem= 0.72+pdv
1KWh manja tarifa plavi tarifni sistem= 1.08 +pdv, pa ispada da je grejanje na struju u jeftinoj tarifi daleko isplativije.

OBAVEZNO DOBRO IZOLUJTE , A SPOLJNE ZIDOVE IZOLUJTE I IZNUTRA.
ZA DOBRO IZOLOVAN PROSTOR VAMA TREBA 30Wh/M2 PA JE TO U VAŠEM SLUČAJU: 140 M2*30W/M2=4,2KWh. pa to puta 24h i puta 30 dana 3000KWh mesečno.

Znači ugradite "mernu grupu i grejete se na struju".
 
Odgovor na temu

danubius2
odlicno, hvala na pitanju

Član broj: 105175
Poruke: 25
212.200.27.*



Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana14.08.2006. u 13:53 - pre 214 meseci
Dragi svi,
Hvala dobronamernima na savetima i brizi, racunicama i ostalom. Hvala i zlonamernima koji su me dobro zabavili (javicu im se kad mi budu trebale cepanice...:-). Nisam vise dolazila na forum jer sam spakovala komp, zaboravila lozinku itd,itd. A i bacila sam se na posao, bez kavaljera. Razvukla sam etazno grejanje s mernom grupom i kotlom od 24 KW, gusane radijatore. Imam novi kamin i dve kaljeve peci koje su vracene u funkciju i super sve radi. Unutrasnja stolarija je pedantno restaurirana, spoljna je nova, drvena, po uzoru na staru ali s dublim termo staklom. Insistirala sam na dobroj izolaciji zidova i dihtovanju prozora. Stan je inace suncan, a kalkulaciju rebara i ostalih zackoljica uradili su mi strucnjaci za energetiku ( s parametrima kao sto su - strana sveta, brzina vetra, prosecna temperatura, otvori prozora, izolacija itd, itd). I dosta je ususkan, pa nece nam valjda biti hladno. A sto se ostalog tice, sve sam uradila, hvala na pitanju, nove instalacije, cevi, novi krov; jedno 50ak majstora kojima smo licno rukovodile jer su se arhitekte, gradjevinci, preduzimaci, nadzornici i ostali muski pokazali kao dosta nepouzdani i improvizacijama skloni likovi. Jedino resenje je bilo nauciti sto vise o gradjevini i sa slatkim smeskom i gvozdene ruke dovesti radove do kraja...Blekiju samo poruka da sam prethodni stan prodala skupo a ovaj prostor kupila izuzetno povoljno jer je bio totalna ruina pa se niko nije usudio da ga uzme. Tj, svi iole tehnicki pismeni nisu se usudili, pa je stan docekao da dopadne potpuno nesvesnim zenskim osobama koje nisu znale sta ih ceka...Ovako sredjen vredi duplo vise. A i uz to imam tavan od 50 m2, zar to nije investicija? Izdajes i uzivas... A sto se posla tice, ako sutra dobijem otkaz, prekosutra cu imati drugi, jednako dobar. Skromnost je lepa osobina, samopouzdanje takodje, ali ovo je definitivno odlicna investicija, posao mog zivota, a osim toga, rekoh, u pitanju je bila ljubav na prvi pogled, da je bilo 40, 400 ili 140 kvadrata...
Elem, ocekujte knjigu o tome kako je samim "sirotim i nezasticenim" zenskinjama (to smo i bile dok nam nije pukao film i kao u crtacu ili stripu od tupavih naivki postale superheroji koji lete kroz vazduh i cupaju majstore za usi), ni ruznim, ni glupim, renovirati stan u zemlji Srbiji.
Kad se nasmesiti, kad se rasplakati, kad lupiti sakom...Kako isterati svoje a ostati fin? Kako se otarasiti zaljubljenih majstora? Kako naterati budalu da zavrsi posao? Kada biti grub? Kada pokazati sta i koliko znas a kada treptati i kolutati ocima? Uz gomile tehnickih saveta i onih prakticnih tipa gde na brzinu iseci plocice u osmougao, gde naci livca i vajara za noge od tucane kade, kako projektovati grejanje da ne kvarite ni parket niti razvlacite vidljivo cevi, kako sacuvati cementne plocice, o radovima na krovu, papirologiji... Hiljade situacija je bilo da smo zamalo prolupale ali smo srecom sve okretale na zezanje i stoji da je bilo nevidjeno zabavnih situacija (ako iz ih tog ugla sagledate). Za radoznale : radovi su trajali od 20.marta do 1.jula, a kasting za majstore je bio od 1.februara do 15.marta - sto je i bio the hardest part. Kasting za 'Rat zvezda' je bio laksi...

Cast izuzecima, ali od muskih prijatelja je bilo slabe vajde, amazonski smo to resile. Sto je u neku ruku i bolje...
Elem, dragi kavaljeri, od srca vam hvala na trudu. Super nam je u novom stanu.
Ako ko ima gajbu za renovirat', javite se.

Pozdravljamo vas
Munze konza:-)
 
Odgovor na temu

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

deki45
Član broj: 6236
Poruke: 298
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana14.08.2006. u 20:53 - pre 214 meseci
Dobro...i kad smo pozvani na useljenje?
Mislim,da mi to vidimo uzivo kako ste uradile..
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana14.08.2006. u 21:18 - pre 214 meseci
Svaka vam čast, poučna priča. Ništa dok ne uzmeš stvar u svoje ruke.

Sretno vam bilo u novom stanu i fotografišite ga pa okačite ovde ako vas ne mrzi, posebno to grejanje, može nekome da bude od koristi?
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.dial-up.dsl.siol.net.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana14.08.2006. u 22:19 - pre 214 meseci
Svaka čast. Nešto razmišljam....kada bi bilo više takvih na vašim prostorima, takvih koji i nešto odrade a ne samo da diskutuju.........
Možda je red na ženama da preuzmu upravljanje....
Igor I.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana14.08.2006. u 22:39 - pre 214 meseci
Prepusticu im upravljanje kada budu vecinski vlasnici cetvorotockasa
Nego ozbiljno, zasto nisu razmisljale o solarnim alternativama, vrlo su popularne, samo zavisi od lokacije, i materijalnih naslaga.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana15.08.2006. u 13:07 - pre 214 meseci
Citat:
jedno 50ak majstora kojima smo licno rukovodile jer su se arhitekte, gradjevinci, preduzimaci, nadzornici i ostali muski pokazali kao dosta nepouzdani i improvizacijama skloni likovi. Jedino resenje je bilo nauciti sto vise o gradjevini i sa slatkim smeskom i gvozdene ruke dovesti radove do kraja...


Citat:
Za radoznale : radovi su trajali od 20.marta do 1.jula, a kasting za majstore je bio od 1.februara do 15.marta - sto je i bio the hardest part. Kasting za 'Rat zvezda' je bio laksi...


Svaka cast. Mislim da je ovako bilo najbezbolnije privesti posao kraju.

Bas me zanima da li imate pointere u vezi renovacija, iz licnog iskustva.

Citat:
Kad se nasmesiti, kad se rasplakati, kad lupiti sakom...Kako isterati svoje a ostati fin? Kako se otarasiti zaljubljenih majstora? Kako naterati budalu da zavrsi posao? Kada biti grub? Kada pokazati sta i koliko znas a kada treptati i kolutati ocima?


Zvuci k'o Dinastija. Hajde bar pozitiva: vjezbale ste strpljenje. :)

Citat:
Dalibor81: Nego ozbiljno, zasto nisu razmisljale o solarnim alternativama, vrlo su popularne, samo zavisi od lokacije, i materijalnih naslaga.


Dalibore, ne znam sta da ti kazem, ali ni kad u jednom od najsuncanijih gradova na svijetu nije isplativno razmisljati o solarnim alternativama, jer ima jeftinijih , predlazem da uradis racunicu (costing), pa da vidis koliko se to isplati npr. u Beogradu relativno na broj dana tokom kojih ces koristiti tu alternativu.


danubius, srecno useljenje u novi stan!

 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana15.08.2006. u 13:11 - pre 214 meseci
Citat:
blaki:...ali te pare se mogu bolje i lepse iskoristiti, na putovanja i provod naprimer, a ne ih bacati "kroz prozor" ( a ovo ce bas tako i biti, jer od stanja u kome se nalazi stolarija- vrata i prozori grejanje mnogo ovisi).


A umalo da ne zaboravim, Boze sacuvaj kada krenu 'dobronamjerni' savjeti o zanemarivanju investicije.
 
Odgovor na temu

danubius2
odlicno, hvala na pitanju

Član broj: 105175
Poruke: 25
212.200.27.*



Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana16.08.2006. u 12:21 - pre 214 meseci
Dragi svi,
Hvala na reakcijama. Bicete pozvani. Zurke krecu od septembra...Sto se solarne energije tice, razmisljala sam i o tome, ali mi se u startu investicija ucinila velikom a kako nisam uspela da udjem u trag nekome ko je na mene ostavio utisak da zaista dobro i do detalja zna o cemu prica...Solarna energija mi je bila ideja i kad sam kupovala bojler, koji je ogroman. Ali opet, u startu je investicija velika, a nisam za neke stvari prosto ni imala vremena. Radila sam sve vreme od 9h do 18h, obilazila majstore u 8h i 13 na pauzi za rucak, pa kad u 18h30 odem na prazno gradiliste i vidim tuce zanimljivih majstorskih resenja (da vam sad ne prepricavam koliko su kreativni; stala bih toliko puta usred stana, napolju mrak i sneg, unutra se ledi dah jer nije grejano godinama, sve raskopano, suta do kolena, to sve preko kutija uredno prekrivenih folijom koja se u medjuvremenu pokidala, jogurt, pikavci u coskovima i pitala se: Zasto je ovo ovako? Gde je tu logika? Ko je ovde lud? Pa jel' treba sve da crtam i s puskom da im stojim iznad glave? Recimo - gde se pali i gasi koje svetlo...Isla sam po kuci i palila i gasila svetla tako da sam se presamicivala od smeha. Bolje nego da nekog zadavis) - dok smislis kako da ispravis krive Drine, umoris se. Evo, sad ima nekoliko stvari, a ja nikako da se pokrenem - recimo, da ugradim malu pumpu - ako je to uopste resenje, hvala na savetima - jer je pritisak tople vode slab (kupatilo je udaljeno 7-8m od bojlera, cevi su izolovane, voda se ne hladi, malo duze se ceka, ali je pritisak mizeran), da odem po tu mernu grupu, da ukapiram zasto kad imam povezana tri telefona, tj. aparata a samo jednu liniju, ni jedan ne zvoni, a ispravni su, a kad je samo jedan, zvoni normalno, a kad su dva, zavisi kako koji ukljucim (upomoc!!! negde neka snaga treba da se pojaca, ali cega, koja, sta, gde???). Pa onda da uvezbam tehniku laznog mermera kojim mi je oslikan hodnik pa da to restauriram, pa da napravim mreze za komarce na prozorima, pa da ajskasen tj. primitivni frizider pretvorim u nesto funkcionalno a da zadrzim izgled, ali u sta? i tako, svasta nesto.
Sada bi mi u stvari trebao neki kreativni svastar, tehnicki pismeno musko, sto se u sve razume, ne da bi realizovao, nego da bi sugerisao neka pametna resenja. Hocu da smisljam nove recepte (pijaca je tako blizu i pravo je savrsenstvo) a da cekic i tehnicku olovku odlozim bar na kratko...
Pokusacu da pronadjem sve nacrte, proracune i resenja za grejanje pa cu vam izloziti sazetak koji vam moze koristiti, ako vas zanima. Polazna tacka je bila dvostrano orijentisan stan, severoistok-jugozapad, sa ogromnim duplim prozorima (60 krila), balkonskim vratima sa stokovima od poda do tavanice s jedne strane i ulaznim vratima koja imaju 2.5m sirine i koja idu takodje od poda do tavanice, tj.3.40 (dakle, kako premostiti, a da se ne busi parket koji je lep i kako da se ne vide cevi, ili sto manje?). Trebalo je spojiti tucane radijatore sa bakarnim cevima, ustemovati delom u zidove, a radijatore ubaciti ispod parapeta tako da legnu u cm, a da broj rebara bude idealan kako estetski tako i po funkcionalnosti. I da sve bude simetricno...Plan stana ne umem da postavim,a mogu da slikam stan, naravno, ali i to mi treba malo vremena da provalim kako da ih podelim s vama.
A sto se drugih stvari, pitajte. Imam sigurno nekoliko nacelnih saveta i hiljade konkretnih, ali ne bih da smaram i mozda otkrivam toplu vodu. Naravno, meni bi koristilo da sam imala neki sajt gde je pisalo ovako: dolazi vam elektricar? sta treba da znate, sta predvideti, o cemu odluciti, gde su zamke, sta je vazno a sta nevazno, kvalitet instalacija, snaga, estetika, FAQ i to do poslednjeg detalja - sta je suko, sta je dupla uticnica, sta dvostruka, gde cu da gasim svetlo kad sam npr.ovde, a gde da palim kad sam tamo, za tu i tu prostoriju pravila osvetljenja su ta i ta...Kad imate gomilu stvari, koristi i da vas neko podseti da zakljucate vrata za sobom... Trebalo je da kreiram blog :-) Pitajte, dakle, moze i privatnim porukama, ali ja na njih ne mogu da odgovaram jer sam novoregistrovana kao danubius 2
puno pozdrava
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana16.08.2006. u 13:58 - pre 214 meseci
danubius, pa zasto ne bi pocela blog? Pravi trenutak. Mozes da napravis kategorije, i ostavis svoje vidjenje situacije sa majstorima. :)
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.79.*



+86 Profil

icon Re: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana16.08.2006. u 14:24 - pre 214 meseci
sta da ti kazem na ovo tvoje izlaganje moj nick ti govori sve.
sto se tice grejanja tu imam poprilicno iskustva
pitaj sta te zanima
pozdrav...


Mod: 'ajde nemoj koristiti svaku priliku za samo reklamiranje!


[Ovu poruku je menjala cicika dana 16.08.2006. u 17:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: saveti od kavaljera za dve zenske osobe u vezi grejanja stana

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18117 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.