Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje

[es] :: PC Konfiguracije :: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje

[ Pregleda: 5441 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ikich
Arandjelovic Ivica

Član broj: 56352
Poruke: 13
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje04.01.2006. u 21:58 - pre 222 meseci
Pa ovako , najpre za moderatora KORISTIO SAM PRETRAZIVANJE i nisam nasao resenje, kompjuter je Atlon XP 1800+,ploca Matsonik neko s...e sa mestima i za DDR i SDRAM memoriju, graficka Eagal GF5200 128Mb, ram 512 ispravan neka leva marka i HDD 80GB a problem je ovakav kad upalim komp sve se lepo ucita i kad pocne da ucitava windows kad treba da se startuje izbaci plavi ekran i odmah se restartuje i tako u nedogled.Menjao sam ram, mesto modula graficku, ali problem ostaje. Onda sam pokusao da startujem live linux distribuciju sa cd-a i sve radi ko sat ali windows ne. Pokusao sam i novu instalaciju i za iskusne cim pritisnem F8 posle onog njihovog sporazuma on mi izbaci plavi ekran ali za divno cudo se ne startuje. Pomagajte sestr je jedva skrpila za ovu saku jada i ona ne radi kako treba
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 01:08 - pre 222 meseci
Da li je u pitanju nov ili polovan PC? Da li je Windows instaliran ili puca prilikom pokušaja instalacije?
 
Odgovor na temu

ikich
Arandjelovic Ivica

Član broj: 56352
Poruke: 13
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 16:08 - pre 222 meseci
Kompjuter je u globalu nov osim maticne i procesora i ima instaliran win Xp ali kada pokusam da ga ponovo instaliram on mi ne da nego izbaci plavi ekran menjao sam sve osim ploce i opet isto ali na linux live distribuciji sve radi ok, jako cudno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 18:49 - pre 222 meseci
Da li je stari Windows radio? Možda je u pitanju ploča koja ima specifičan disk kontroler pa mora prvo da se uvale drajveri. Koja tačno ploča? Šta piše na BSOD?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 20:21 - pre 222 meseci
daj točan model ploče.

 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 21:00 - pre 222 meseci
Ja imam butabilni instalacioni disk XP-a koji nakon pokusaja instalacije izbaci plavi ekran, i teskom mukom je ustanovljeno da je u pitanju disk. Na BSOD je pisalo nesto kao processor 1 error, ili tako nesto nisam siguran bilo je davno. U svakom slucaju probaj sa drugim diskom.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

djdzo
Serviser racunara i digitalnih aparata
Srbija

Član broj: 30510
Poruke: 30



Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 23:19 - pre 222 meseci
Za pocetak otvori kuciste i pogledaj cooler (hladnjak) od procesora i vidi da li je pun prasine, ako jeste ocisti ga i vrati ga na svoje mesto ( naravno stavi novu termalnu pastu u tankom sloju). Ukoliko to ne pomogne, prebaci memoriju u drugi slot i probaj ponovo. Sledece sto mozes da uradis je da flesujes BIOS (idi na sajt proizvodjaca ploce i nadji najnoviji firmware) Ako i to ne pomogne verovatno je nesto crklo od hardwera pa ti preporucujem da odneses racunar u neki servis
 
Odgovor na temu

ikich
Arandjelovic Ivica

Član broj: 56352
Poruke: 13
213.244.197.*



Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje05.01.2006. u 23:28 - pre 222 meseci
Ovako bios je award bios iz 2003 ploca ne pise model ama bas nigde ali je zanimljivo da ddr memorija po defoltu u biosu radi na 100 odnosno 200 ddr ali ne pomaze ni ako ga postavim na 133 mhz jer se opet restartuje. Predpostavljam da je ploca via kt 266 cip set i mislim da spada u prve ploce koje su koristile ddr memoriju jer ima i podnozja za sd ram. Boja ploce je zuta (to kazem jer sam vidjao iz elene matsonik ploce) i javicu vam sutra jos informacija a win xp je radio cela cetri pet dana pre otkaza a otkaz je bio takav da se zaledila slika pa je komp bio rucno ugasen na zadnje dugme. Ja sam sumnjao na ram ili graficku ali oni su ok , hard radi na mom kompu bez problema jedino jos napajanje nisam menjao mada je ono novijeg tipa sa velikim ventilatorom 12 cm< i pitam sve ako je hardver kako onda radi i sada live linuks a windows nece?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje06.01.2006. u 11:34 - pre 222 meseci
Jedan od razloga može biti da BIOS nije kompatibilan sa WinXP-om (naravno ako je sigurno da je CD od windows-a ispravan), i pošto ti Linux radi ok, moguće je da je to u pitanju. Ako ne budeš našao drugo rešenje, možeš probati sa novijim BIOS-om, ako postoji novija verzija na sajtu proizvođača.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 06.01.2006. u 12:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ikich
Arandjelovic Ivica

Član broj: 56352
Poruke: 13
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje07.01.2006. u 17:36 - pre 222 meseci
Problem resen!!! Zahvaljujem svima koji su hteli da pomognu. Problem je bio do hard diska zato je i live linux radio a win nije hteo. Skinuo sam disk ubacio kod mene skenirao i popravio a onda formatirao i sad posle instalacije sve radi ko sat i da i dan danas ne znam koja je ploca osim onog sto sam napisao , a nisam ni verovao da sa onakvim simptomima moze biti do HDD jer je sve ukazivalo na memoriju. Hvala puno jos jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Racunar se pri paljenju win Xp-a izbaci plavi ekran pa se restartuje

[ Pregleda: 5441 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.