Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !

[es] :: Vodič za posao :: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !

[ Pregleda: 7889 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !05.01.2006. u 13:44 - pre 221 meseci
Imam ponudu od jedne holandske firme za 4-mesecno angazovanje na Java projektu (puno radno vreme). Traze moju cenu. Koliko da trazim, nemam iskustva sa radom za strance.
Molim vas, hitan savet !
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.72.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !05.01.2006. u 13:58 - pre 221 meseci
Traži onoliko koliko smatraš da vredi tvoje vreme.

Niko ne može da ti kaže tačnu cifru osim tebe samog. A za metode pregovaranja sa klijentima upotrebi pretragu, govorilo se o tome ranije (čini mi se u okviru foruma Web razvoj, tema je 'kako naplatiti...').
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !05.01.2006. u 15:43 - pre 221 meseci
Znam ja za koje pare radim ovde, i znam kada radim ispode cene jer nisam pogodio vise, i znam kada uspem da pogodim super cenu, cak i vise od realnosti.
Ali, to ne znam sa strancima. Ako mi je sljaka hitno potrebna mogu da radim i za malo, ali tako cu nepotrebno da obaram cenu, a ne zelim da zviznem nesto visoko pa da otpadnem. Zato me zanima konkretna cifra koja se moze realno postici.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !05.01.2006. u 16:09 - pre 221 meseci
Nemam konkretnu brojku, ali sam ja svojevremeno primenjivao sledeći algoritam:

- saznaš prosečnu platu programera u ciljnoj zemlji za posao koji se traži od tebe da uradiš, tj. za alat u kojem se radi;

- podeliš to sa 22 (prosečan broj radnih dana u mesecu), pa sa 8 i tako dobiješ cenu za sat;

- najteži deo je ovaj, da smanjiš dovoljno cenu da prođe kod naručioca, ali da je ne smanjiš previše kako se ne bi potcenio i kako te naručilac ne bi smatrao neozbiljnim;

- daš naručiocu procenu koliko ti radnih sati treba da završiš naručeni projekat, pomnožiš to sa svojom cenom za sat.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.dial-up.dsl.siol.net.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !05.01.2006. u 20:05 - pre 221 meseci
Ima programera kolko hočeš.................
Normalno je da traže što bolju tj. jeftiniju uslugo...
Da skratim. Mislim da je 5 eura/sat prava cena.
Igor I.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.109.0.37.ptr.us.xo.net.



+7169 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !05.01.2006. u 20:57 - pre 221 meseci
Obicno cifre od 25-33% (jedna cetvrtina-trecina) radi posao - dakle tvoj radni sat vredi 25-33% radnog sata za isti posao u ciljnoj zemlji ako radis iskljucivo outsourcing.

Dakle - uzecemo neke fiktivne cifre cisto radi primera, recimo ako je satnica programera kod tog coveka u proseku $30 (bruto) - tvoja bruto cena je $10 po satu - ovo mozes jos malo da oboris kako bi bio konkurentniji, naravno pricamo o bruto cifri - dakle, sa doprinosima, porezima i sl.. koje ti trebas da platis drzavi.

U principu to je jos manje od 33% za tog narucioca poslova, jer on mora da regulise jos dosta dodatnih doprinosa za radnike u njegovoj firmi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !06.01.2006. u 10:09 - pre 221 meseci
Racunajuci da je 4-mesecni posao u pitanju, trazio sam 150 evra nedeljno, i dobio sam. Ne znam da li sam mogao vise, ali sta je tu je, hitno mi je potrebna lova. Javljacu kako stvari idu.
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !06.01.2006. u 11:26 - pre 221 meseci
Imaš li i koliko godina iskustva kao full-time zaposleni, ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !06.01.2006. u 18:24 - pre 221 meseci
Nije tajna, sto bi bila. Imao sam 2 godine staza, kada mi je firma pukla. Od tada radim kao free-lancer, i otprilike u zadnje 4 godine, nesto vise od 2 godine da sam imao angazman, a u ostalo vreme sam hakerisao, citao, ucio...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !06.01.2006. u 21:56 - pre 221 meseci
Sa 4 godine plaćenog radnog iskustva ti programiraš u Javi za 3,75 €/h ?!?!?

To je jako, jako malo. Toliko plaćaju programere početnike u domaćim firmama. Ja bih na tvom mestu tražio 15 €/h.

[Ovu poruku je menjao Buum dana 06.01.2006. u 22:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !07.01.2006. u 09:57 - pre 221 meseci
Za posao od par dana i ja trazim vise. Ali za 4-mesecni posao mora i da se satnica spusti. Bar tako ja razmisljam. Ipak cu da dobijem oko 2500 evra. Da sam trazio vise mozda bih otpao, ko zna ?
I ne vidim da posla ima da se ljudi otimaju, ili ja ne umem da nadjem.

Citat:
Ja bih na tvom mestu tražio 15 €/h.

A, ko to u Beogradu placa 15*180 = 2700 evra bruto, ili 2700/1.75 = 1540 evra neto sa punim doprinosima ? Odmah prihvatam.


[Ovu poruku je menjao tiranin dana 07.01.2006. u 11:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !07.01.2006. u 20:27 - pre 221 meseci
Citat:
tiranin

A, ko to u Beogradu placa 15*180 = 2700 evra bruto, ili 2700/1.75 = 1540 evra neto sa punim doprinosima ? Odmah prihvatam.



Ti radiš po konkretnom projektu, to se ne može porediti sa mesečnom platom.

Mislim da si tražio premalo.

NE padaj na njihove default priče tipa "eh, kriza je u IT", ...

Imaćeš možda posle problem kad budeš dogovarao cenu za sledeći projekat.

Ako si siguran u svoje znanje i ako dobro odradiš posao, pare nikada nisu problem, naročito zapadnjacima... (barem je to moje iskustvo).

/* svakako postoji i taj bitan momenat da ti trebaju pare što pre... */
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !07.01.2006. u 23:50 - pre 221 meseci
@ tiranin

Nije mi bila namera da te nerviram i sekiram što si nisi uzeo više love nego što si mogao. Naveo sam podatke koje znam, što iz ličnog iskustva, što iz iskustva bliskih prijatelja koji se bave programiranjem u Javi i .Net-u.

Kao što moj prethodnik reče, nije isto raditi outsorcing projekat kao freelancer, sa vremenski ograničenim angažmanom, gde nemaš bruto prihode već samo keš na devizni račun i šljakati u domaćoj programerskoj firmi, biti zaposlen & prijavljen na neodređeno vreme, gde ti se pritom redovno uplaćuju zdravstvene i PIO prinadležnosti.


Citat:
tiranin: Za posao od par dana i ja trazim vise. Ali za 4-mesecni posao mora i da se satnica spusti. Bar tako ja razmisljam.

U principu logika je ok, ali ti si previše spustio cenu. Kapiram da ti je bila hića za lovu i da si po svaku cenu hteo da dobiješ ovaj posao. Sve je to razumljivo. Ipak, pokušaj neki naredni put da se malo bolje "prodaš".


Citat:
tiranin: Ipak cu da dobijem oko 2500 evra. Da sam trazio vise mozda bih otpao, ko zna ?
I ne vidim da posla ima da se ljudi otimaju, ili ja ne umem da nadjem.

Najbitnije je da si ti zadovoljan postignutim dogovorom. Ako misliš da je 2500 € fer nadoknada za četvoromesečni rad – ok. Treba biti realan u proceni svojih vrednosti i mogućnosti. Meni se učinilo da si se malo potcenio s obzirom na višegodišnje programersko iskustvo, ali, ko zna, možda i grešim.


Citat:
tiranin: A, ko to u Beogradu placa 15*180 = 2700 evra bruto, ili 2700/1.75 = 1540 evra neto sa punim doprinosima ? Odmah prihvatam.

Postoje firme koje toliko plaćaju iskusnije programere, lidere programerskih timova ili menadžere projekta. Doduše, da bi smanjili dažbine prema državi deo plate daju u vidu bonusa, ali i dalje su to prilično visoke zarade & davanja državi.


Za kraj, poručiću ti samo jedno – ako ti sam ne veruješ u sebe, onda te ni drugi neće ceniti.


Pozdrav i sve najbolje.
Buum
 
Odgovor na temu

Pharos
Pančevo

Član broj: 20664
Poruke: 1029
*.3dnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !13.01.2006. u 21:55 - pre 221 meseci
Kasno videh poruku :(
Ne da si malo para uzeo, nego to je strašno.
Što Buum samajlijem reče užas.
Kao freelancer možeš uzimati $10/h jer ipak tu ljudi traže da im neko uradi posao za što manje para. Ovoj kompaniji si trebao tražiti bar 15€ ako ne i 18-20€/h (računajući tvoje iskustvo). Sumnjam da bi te sa tim iskustvom odbili da si tražio 15€/h.
Sledeći put malo bolje razmisli, ne radiš ovde za nekog bednika kome je mnogo i 150€ za neku ozbiljniju aplikaciju. Na zapadu su cene mnogo veće. Što bi svoje znanje i vreme prodavao za neku bedu od para (šaku dolara).
Mogao si uzeti 4x više bez bojazni da ćeš biti odbijen.

[Ovu poruku je menjao Pharos dana 13.01.2006. u 23:00 GMT+1]
77 77 77 2E 65 73 6E 69 70 73 2E 63 6F 6D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Koliko kosta programiranje od kuce ? Hitno !

[ Pregleda: 7889 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.