Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Citroen Bx / iskustva / hvala ili pljuvanje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Citroen Bx / iskustva / hvala ili pljuvanje

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 51766 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taxista
BORIS JOVANOVSKI
TAXI SLUZBA,KIKA
KIKINDA,SRBIJA

Član broj: 282363
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Citroen Bx / iskustva / hvala ili pljuvanje27.03.2011. u 14:36 - pre 159 meseci
Isti sam problem i ja imao kad sam otisao na tehnicki pregled, sve je ok a zadnje kocnice nema, "strucnjaci" su vec hteli da me otkace, ali je dosao stari fan citroena i objasnio da mora da se optereti zadnji deo. Ili tako ili da se digne na zadnji stepen, jer kad zakocis na normalnom stepenu, zadnji deo propada i ne koci dovoljno. Nadam se da sam ti pomogao! Imam jednu molbu, za vas fanove BX-a, da li se moze naci zadnji spojler tj stabilizator na gepeku gde i koliko kosta?
 
Odgovor na temu

njofra_bx
zadar

Član broj: 289647
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Citroen Bx / iskustva / hvala ili pljuvanje25.08.2011. u 13:42 - pre 154 meseci
pozdrav,
prije 5god kupio sam polovni bx 1.9D iz '89god . Motor je vec tada imao oko 250 000km a sada ima oko 400 000km .. motor mu radi ko svicarski sat, trosi 5L u prosjeku a vozi na koje god stavis gorivo od loze , plavog dizela i dizela.. nema razlike auto je do prije 2godine radio savrseno kao i danas , hidraulika je odlicno drzala , punio sam samo zadnje kugle , crijeva od hidraulike nisu kapala ... no tada je poceo show.. vozio sam se cestom i odjednom mi se upali STOP na instrumentnoj tabli.. to mi se jos nije bilo desilo .. ja stanem odma i vidim malo tece ulje.. ja ajde deri do kuce sreca bio blizu .. i dodem kuci i susjed mi automehanicar za citroen sva sreca pa i on ima bx i radio je u tvornici citroena za vrijeme bx-a. on promijeni gumu od odvoda koja je kapala i vozi dalje ali nakon mjesec dana opet tece.. zakrpamo i tu gumu .. i tako jos par puta.. i onda neko vrijeme bez problema .. no onda opet gume.. jos me i dan danas zezaju ... i dosadilo to meni , otiso u citroen servis nove orginal gume 2 komada 200Eura ... sada samo trebam izvadit motor i spojit na novo sve gume .. za mene je taj auto tenk.. nema gdje nemos doc sa njim po bilo kojim uvjetima.. nikad me nije izdao makar mu curi ulje on vozi ko da nije nista bilo... vemo udoban i komforan auto iznutra . iako vani nije neka ljepotica ... ali drzi se auto , u ovim vremenima gdje je skupo gorivo auto je i vise nego isplativ.. svi rezerni djelovi se lako nađu i ja nisam mehanicar ali znam promijeniti sam vecnu stvari na autu.. sve jednostavno pogotovo crijeva od hidraulike koji neki misle to je strava treba znat mijenjat , nesmijes dirat da ne zeznes... to su price za djecu .. jednom mi je puko crijevo na moru ... ja ulijem 1dcl ulja jer je sve isteklo .. upalim on polako digne .. stavim gredu pod njega i malu orginal dizalicu .. gidnem ga 1m od poda i sam zavarim crijev i spojim ako pukne.. auto se moze nac za male pare i to je veoma isplativo , ali moj je savijet cim se kupi odvest majstoru da promini crijeva od odvoda hidraulike jer su na takvom starom autu u banani... nakon tog auto pali i vozi i nece te iznevjerit.
/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Citroen Bx / iskustva / hvala ili pljuvanje

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 51766 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.