Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drzavna marza ili porez na proizvod?

[es] :: Vodič za posao :: Drzavna marza ili porez na proizvod?

[ Pregleda: 5973 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Drzavna marza ili porez na proizvod?14.01.2006. u 12:58 - pre 222 meseci
Interesu je me ako neko zna definiciju ili bilo kako da mi objasni malo bolje sta je to drzavna ili samo marza i na koje proizvode se ona odnosi?

Trazio sam po netu i nemogu da nadjem a hitno mi je potrebno.
i jos jedno pitanje

naprimer ja drzim prodavnicu jedini u gradu nekih proizvoda i sad da li ja mogu da stavim cenu proizvoda koliku ja hocu ili mi to odredjuje ulazna cena proizvoda i jos par poreza koje placan na taj proizvod i ta cuvena marza? Da jos nesto sto je jako bitno za ovo nijedan proizvod neide na crno i nemuva se sa papirima tj. ulazna cena mi je fiksna i odredjuje mi firma od koje nabavljam .

POMOC
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Drzavna marza ili porez na proizvod?17.01.2006. u 01:43 - pre 222 meseci
Tvoje cene su rezultat tvoje poslovne politike, nema drzava nesto tu da se mesa, izuzev ako je u pitanju zivotno vazna roba - hleb, mleko, struja, voda i naftni derivati, tu ne smes da prodajes skuplje od neke propisane cene. Mozda ima jos nesto, ne mogu da se setim. Takodje, ne smes da prodajes jeftinije od nabavne cene, tacnije, smes samo ako iz opravdanih razloga moras. Sta se smatra opravdanim razlogom to zavisi od racunovodstvene politike tvoje radnje, sva pravna lica bi po zakonu trebalo da imaju racunovodstvene politike ali dosta njih nije ni culo za to.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Drzavna marza ili porez na proizvod?20.01.2006. u 01:58 - pre 222 meseci
Vodič za posao ili Vodič za učenje?!
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Drzavna marza ili porez na proizvod?20.01.2006. u 02:10 - pre 222 meseci
Vodič za poreze :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Drzavna marza ili porez na proizvod?

[ Pregleda: 5973 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.