Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa

elitemadzone.org :: MadZone :: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa

[ Pregleda: 5545 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.172.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa15.01.2006. u 21:19 - pre 222 meseci
Vise mojih drugara ima primedbu sto kada plate proizvode u jednom velikom stranom lancu supermaketa, na izlazu po placanju ih ceka obezbedjenje koje pretura po proizvodima koje su kupili.
Zanima me da li je to uredu, jer ako pocnu da pregledaju znaci li to da je musterija osumnjicena za kradju ili ne. Za proizvode je dat novac i oni su od tada privatno vlasnistvo kupca i ako ne pronadju nepravilnost da li za to treba da snose posledice. Moj drugar je pitao zasto to rade, odgovorili su mu da je to zbog kontrole radnika na blagajnama ali zar ne bi onda trebalo da se uvede video nadzor nad kasama i da dalje ne duzim... a da se kupci ostave na miru?
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa16.01.2006. u 00:13 - pre 222 meseci
Ako je u pitanju METRO, oni pokusavaju na sve nacine da ne budu supermarket vec nesto sasvim deseto (trgovina na veliko) pa ih ne mozemo ni porediti sa drugim supermarketima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa17.01.2006. u 16:46 - pre 222 meseci
moj savet:promeni market,nadji neki gde na kupca gledaju sa malo vise postovanja....
Calexico
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa17.01.2006. u 19:50 - pre 222 meseci
Jel to čudo sa pregledavanjem postoji u BG-u ili si pričao o stranoj zemlji?
Inače ja bih prebio tog ko hoće da mi pregleda, to me extra nervira.... recimo kada smo bili prošle godine u Grčkoj na eks. na dvojica ušli u radnju da kupujemo neko silno pivo, i ovaj što je prodavao skoči iza nas i bleji u nas dok kupujemo, bukavlno ono kao LOPOV SI LOPOV SI.... debili gde je poštovanje, gde je usluga....

Bem ti život...
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.172.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa17.01.2006. u 20:22 - pre 222 meseci
Upravo sam davno uradio da vise u taj lanac supermarketa ili veleprodaja ili kako vec oni sami vole da se zovu vise ne odlazim, ali desilo se da moji drugari kojima ovo nisam pominjao upravo to i definisu kao ponizavanje.

Ako hoce tamo vec da kontrolisu kasirke, kako oni tvrde, onda je logicnije da postave kamere i svu ostalu opremu za zastitu koja je dostupna u 21-om veku, a da ljude ne ponizavaju i bas apsolutno sve da tretiraju kao lopove "kokosare".

Ostala mi je i dalje dilema da li ovde u nasoj drzavi mogu to sebi da dozvole, da nas ponizavaju, ako bas nemozemo to spreciti u inostranstvu?
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa17.01.2006. u 23:01 - pre 222 meseci
Pa sada, kao sto rekose, ko te tera da tu kupujes :). Naravno ako ste cisti, cuvajte racun, prigrabite kesu i samo ih odjebite. Oni najvise sto mogu je da vas zadrze dok ne dodje policija, pa neka onda oni objasnjavaju sto su vas zadrzavali, a njih smarali.
Ako pokusaju fizickom silom da deluju utoliko gore po njih. Nije lose ni zakukati glasno, nemojte da me bijete i slicno :).

Naravno ima i varijanta jos bolja, to je da kupis neku besmislenu stvar do 100 dinara koju ces prilikom pakovanja ili ko zna vec kako da negde smandrljas, naravno ako te primete, ti si samo nespretan prilikom pakovanja, a ako prodje da toga nema u kesi a ima na racunu onda dignes galamu, pa neka oni resavaju to :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

vuxsa
dusan vuksanovic
beograd

vuxsa
Član broj: 21776
Poruke: 164
*.dial.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa17.01.2006. u 23:53 - pre 222 meseci
METRO nije super,hiper, niti bilo kakav drugi market.Sa zakonske strane,kupci Metroa su pravna lica (zato postoje one kartice),tako da se tamo i ne trude preterano da glume superuslužne domaćine,što opet ne mora da znači i da nisu uslužni.Što se tiče pregledanja kupljenih stvari,ja lično ne vidim neku svrhu,ali moram priznati da nikad nisam imao problema s tim: kupovao sam n puta tamo,i nikad nije bilo ništa strašnije od ovlaš pogleda preko kupljenih stvari i lupanja pečata odmah potom.
maybe i'll think of something later...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 07:44 - pre 222 meseci
To me podseti na cuvenu pricu o samoupravljanju. U socijalizmu radnik izlazi iz svoje fabrike i neki tamo strazar ga pretresa. U kapitalizmu, radnik izlazi iz gazdine fabrike i ne smeju da ga pretresu bez jake indicije da je nesto uzeo.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 08:15 - pre 222 meseci
Takođe, pre par godina kada sam sa drugarom išao u Metro-e u Mađarskoj, uvek su pre izlaska ovlaš pregledali račun i robu i lupali pečat, i strancima i Mađarima. Ne vidim šta je tu problem, to im je verovatno standardna procedura, a verovatno imaju nekog razloga za tako nešto.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 08:44 - pre 222 meseci
Eurosalon kod Sajma, tamo sam doziveo par puta istu pricu. Kad god je guzva, a cesto je tako, valjda se uspanice pa pregledaju. E a ne bi me cudilo da im i kradu robu u strasnim kolicinama.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 08:54 - pre 222 meseci
Kod nas se metro otvorio prvog decembra prosle godine, i tada su proveravali kupljenu robu, medjutim od nove godine nema vise proveravanja, ne znam zasto ali nema :D
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 10:10 - pre 222 meseci
Sto je veci prodavac(veci promet,vise usluga,vise kupaca) to ima i vise reklamacija.a to je za njih najvreci smor.verujte tako je.moja koleginica zivi preko puta metroa i tamo se snabdeva periodicno za kucu.kasirka joj je 1 karton suncokretovog ulja kucala 3x.to su tek primetili kad su unosisli robu u gepek auta.da je neko proveravao kupljenu robu verovatno bi primetio da fale 2 kartona ulja sto i nije malo (2*12l* npr. 80din) skoro 2000 dindzi.a i osoblje im je neljubazno kao da je ne znam sta taj metro a mi kao nekad kod nas Rumun u samoposluzi.gde nam je dostojanstvo????????
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 10:16 - pre 222 meseci
svidja mi se slogan firme dm (lanac parfimerija sa sopstvenom proizvodnjom celog asortimana kozmetickih proizvoda kao i proizvoda za odrzavanje higijene) "gde me cene tu kupujem"
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 12:58 - pre 222 meseci
U takvim velikim radnjama, cesto se desava da kupci zamene proizvode u kitijama i na kasu odnesu "jeftiniji" proizvod. Moj kolega je kupio neki lep digitron i kad ga je otvorio kod kuce video je da je u pitanju drugi model i to jeftiniji. Neko je pre njega uradio zamenu.

Ljudi cesto menjaju i etikete sa bar-kodovima.

Mislim da oni pokusavaju da se izbore sa ovakvim "lopovima". Pretresanje na izlazu je bezveze, ali sta da se radi.. neko je placen za to.

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa18.01.2006. u 15:17 - pre 222 meseci
Bio sam u Madjarskoj sa nekim kolegama u METRO prodavnici.

Dogodilo nam se isto to!

Tip onucen u "šumarsko" odelo nas je merkao celo vreme dok smo bili na kasi,
a kada smo završili, vrlo nekulturno nam je pretresao kesu upoređujući je sa
računom A4 formata (stvarno je A4).

Ne znam da li je to bila kontrola prodavačaca ili nas kupaca, ALI SE STVARNO
dogodilo da je jedan proizvod bio kucan DVA PUTA umesto JEDANPUT. Tako da
je ovo za nas imalo smisla.

Bez obzira na to, može neko da mi priča šta god hoće o EVROPI i njenim
standardima, ali da ti neko pretura po kesi koju si platio - to je obično
(izvin'te moderatori) - PROSERAVANJE!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pregled placenih proizvoda na izlazu iz supermarketa

[ Pregleda: 5545 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.