Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta mislite o tužbi protiv VETŠ Beograd?

[es] :: Vodič za učenje :: Šta mislite o tužbi protiv VETŠ Beograd?

[ Pregleda: 4840 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Šta mislite o tužbi protiv VETŠ Beograd?28.01.2006. u 16:46 - pre 221 meseci
Da ne navodim razloge, koji su svim studentima poznati i mnogo se diskutovolao o tome na ovom i drugim forumima.

Ukratko studiramo po nekom izmišljenom sistemu, plaćamo brdo love pa čak i za ispite koji se prenose u drugu godinu (koliko znam to ne postoji nigde u Srbiji osim na VETŠ) i na kraju dobijamo diplomu sa kojom možem gu***u da brišemo. Ali to je sad nebitno.

Znači pitanje je: Da li je moguće tužiti školu koja je sprovodila i organizovala nastavu u suprotnosti sa zakonom? Znam da je novi zakon usvojen ali škola još uvek nema akreditaciju za Visoku školu, tako da mislim još uvek nema pravo da organizuje studije u trajanju o tri godine.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Šta mislite o tužbi protiv VETŠ Beograd?28.01.2006. u 17:01 - pre 221 meseci
po milioniti put.

visa skola moze da traje 3 god. - stari zakon

to je ono sto najvise buni studente. te 3 godine, nemaju veze sa 3 god novog nacina studiranja.

VETS je (ne znam, ali sam sasvim siguran) dobila pozitivno misljenje ministarstva o trajanju studije u periodu od 3 god, kao Vise skole. i to je sve sto joj je bilo potrebno. ubistv premijera, i pad vlade su usporile citav proces, i sve vise skole (koje su imale dogovor sa ministartsvom) su bukvalno ostavljene da se same snalaze. onda je donet zakon i sta sad imamo....

da, jeste da akreditacije nema (jos), ali posmatraj stvari u kontekstu. NIJEDNA visa skola jos nije dobila akreditaciju, jer je problem u ministarstvu koje ne zna ni samo sta hoce.

ja bih, recimo, voleo da mi neko pokaze resenje, dozvolu, ... , da ETF odrzava 3-nju nastavu sa bachelor zvanjem po zavrsetku.
 
Odgovor na temu

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Šta mislite o tužbi protiv VETŠ Beograd?28.01.2006. u 19:02 - pre 221 meseci
A sistem plaćanja, tipa što se plaća i vazduh koji se diše za vreme provedno u školi. Mislim nebuloza je da se plaća ispit koji se prenosi u drugu godinu. Ipak je VETŠ državna a ne privatna svojina. Još me i interesuje gde završavaju te pare što pljačkaju od studenata. Da budemo relni uvek se smišlja novi način za izvlačenje kinte. Mislim da je nemoguće da se za 5 god ako dobiju akreditaciju, izdaju i neke nove diplome. Sve su to gluposti. Nisam znao dok se nisam uverio kako je u EU.

Pitnje sam postavio onako, čisto da vidim da li ima nekog ko je razmišljao na taj način. A detaljno ću se raspitati kod advokata.

P.S. VETŠ sam upisao zato što sam hteo Višu školu (nisam želeo fax) a ne kao neki koji su propali na ETF, PMF, FON i sl. pa tu videli mogućnost da se lakše ogrebu za papir.

Viša = Visoka nikad nemože i neće biti kao fakultet

Pozdrav!


...e da, nisam propali student da nebude zablude, ostalo mi je još 3 ispita do dipl ali kad sam stavio na papir i video koliko košta taj tariguz sa više...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Šta mislite o tužbi protiv VETŠ Beograd?

[ Pregleda: 4840 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.