Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja pravljenih pojacala?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Prodaja pravljenih pojacala?

[ Pregleda: 11873 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Prodaja pravljenih pojacala?28.01.2006. u 18:57 - pre 221 meseci
znam da je ovo DIY forum al mi treba neko ko prodaje pravljena pojacala (jer racunam da su jeftinija od fabrickih)?

[Ovu poruku je menjao guslac dana 28.01.2006. u 19:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?28.01.2006. u 19:55 - pre 221 meseci
"...jer racunam da su jeftinija od fabrickih..."
Kako koje i kako cije... mogao bi i da se vrlo iznenadis!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?28.01.2006. u 23:39 - pre 221 meseci
prodajes li ti pojacala (pravljena)? ako je odgovor potvrdam reci mi da ti se javim na pp, ili mi posalji neku ponudu na pp
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?29.01.2006. u 00:01 - pre 221 meseci
Pozdrav GUSLAC,
Ponekad, u zavisnosti od mojih obaveza, ja prihvatim da po narudzbini uradim neko High-End pojacalo ili pretpojacalo ali to zbog cene nije tako cesto, a buduci da ja ne zivim od toga, nemam razloga da brinem za cenu.

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 29.01.2006. u 01:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
213.244.208.*



+20 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?29.01.2006. u 00:03 - pre 221 meseci
PA dobro,ima likova koji imaj za prodaju pojacala od recimo 2*200W na 8 oma za 100-200E.treba da se malo zapitas zasto prodaju po tako niskoj ceni a fabricko nije ispod 250E.Pa razlog tome je sto se stedi na materijalu.Stede na hladnjaku,na elektrolitima,na trafou a svi mi koji se bavimo samogradnjom znamo da je to najveci trosak a da ne zaboravimo i izlazne tranzistore.Znaci svasta se mozes nagledati!Ali ja licno mislim da da dobro rucno radjeno pojacalo od 2*200W recimo tesko da ce iko da ti radi ispod 250E.Ovo ti govorim jer znam koliko ce mene da izadje pojacalo Legend koje trenutno pravim.

Za trafo od recimo 800W ti treba oko 60E,za elektrolite ti treba 40E,za hladnjake ti treba od 20-40E(zavisi da li ces sa ventilatorom ili bez njega),zatim kutija za pojacalo oko 30E,zatim izlazni tranzistori...Tu cena moze da varira,mislim zavisi koje ces izlazne da koristis.Za 200W ti treba recimo tri para po kanalu,ako je cena svakog oko 200din(IRFP240) onda je cena izlaznih oko 25E.175E do 195E.A jos kada dodas i izradu stampane ploce pa jos i elemenata na njoj,da dzekova,kablova,greca,prekidaca i ostalih gluposti izadje te recimo 200E do 220E.Znaci samo za delove ti treba toliko da das minimalno!A cekaj,kada na to ti dodas i tvoje utroseno vreme...

Mislim ja stvarno ne razumem likove koji prodaju tako jeftino pojacala.da mi je samo znati sta stavljaju u njih...

Ako zelis da ti neko uradi u samogadnji pojacalo ali stvarno kako treba i da bude bolji od fabrickog obrati se Bori,tj. boraomega.COvek je stavrno baja za te stvari.

Eh,da mi je samo znatii zasto sam napisao ovoliki tekst!!!

Koja tebi snaga treba i koji kvalitet?



http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?29.01.2006. u 10:39 - pre 221 meseci
viktor1986 ne znam da li znas ali boraomega i 10XB je jedan isti covek, ali to nije ni bitno

sto se tice snage, zadovoljio bio se sa 2x100W, a kvalitet da ocenim sa "nista posebno" :) posto se nikad nisam razumeo u one klase, da kazem osrednji

ma nije ni bitno, snaci cu se vec nekako, mozda se prohvatim i posla da radim sam, videcemo
 
Odgovor na temu

Slash-BL
Banja Luka

Član broj: 68776
Poruke: 191
*.etfbl.net.



Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?30.01.2006. u 13:05 - pre 221 meseci
Moje je misljenje da ti stvarno ne isplati to kupovati (ako ga onaj ko ga pravi prodaje po pravoj cijeni i ako nije stedio na dijelovima), eventualno se isplati napraviti ga, ali je i to upitno. Imas polovnih "brand" pojacala te snage za kupiti vrlo jeftino (kad kazem vrlo jeftino mislim jeftinije nego ona u samogradnji), otpirlike za 80-150€ a vjerovatno su koliko-toliko kvalitetna (koliko ti trazis).
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?30.01.2006. u 13:22 - pre 221 meseci
Slash-BL tu si u pravu sve dotle dok zadovoljava kvalitet "koliko-toliko". Cim ti zatreba nesto visokog ili vrhunskog kvaliteta, prica se menja...
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.25.eunet.yu.



Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?30.01.2006. u 18:01 - pre 221 meseci
Izvini guslac ali Viktor je rekao 10XB TJ. boraomega znaci "TJ." je kljucna stvar ovde - cime se pretpostavlja da je mislio na istu osobu, ali nije znao da li ti znas ko je to.
Poz!
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
213.244.208.*



+20 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?30.01.2006. u 23:17 - pre 221 meseci
GUSLAC mislim da ti je najpametnije da kupis lepo neko fabricko pojacalce od 100E i da uzivas.Ako zelis malo glasniju muziku trazi Technics SUV-7 ili jos bolje SUV-9.SUV-7 mozes naci za oko 100E sigurno a SUV-9 tesko da ces ispod 130-140E da nadjes.Znaci imaju stvarno dobar bas.Ako slusas recimo neku klasiku onda bih mozda mogao da ti predlozim SHARP SM-1000 jer sam ja jedno vreme imao to pojacalo.Zvuk je stvarno bio mekan tj. prijatan i to pojacalo nije za Techno muziku vec za neko fino slusanje narocito su bili prijatni visoki tonovi.Dizajn je OK i ima trafo od oko 500W.Mislim mozda ce ti neko predloziti i neku bolju varijantu.Samo nemoj odma da se zaletis jer se lako prevaris.

Mada,i ta polovna pojacala imaju losu stranu.Kupim ja lepo halooglase i tako trazim neko pojacalce za 60-70E i nadjem Technics SUV-2X.Odem ja kod tog lika na karaburmi pogledam ja pojacalo sve OK,svira!Kad posle jedno dva tri cetiri dana pocnu problemi sa njim.Potenciometar za jacinu me zeza!Znaci kad hocu da pojacam ili smanjim jacinu cuje se neko krcanje i tako slicne pojave.Aj dobro,naprsnem ga ja sa sprejom malo i posle je bilo sve Ok...dok se to ponovo nije desilo posle dva dana!I to nije sve sto mi se desavalo,desilo se i to da recimo slusam malo glasniju muziku i posle recimo 10-15minuta se vise nije cuo jedan kanal!Ugasim ja pojacalo pa ga ponovo upalim posle nekog vremena i kad ono radi!Ja sav srecan sto je sve bilo OK i mislio da se to vise nece ponavljati ali ponovilo se,i to vise puta!Sta ces,morao sam da prijavim sve to liku koji mi je prodao to i doplatio sam i kupio taj Sharp sa kojim hvala bogu nisam imao problema!Zatim sam ga prodao i bacio se u samogradnju jer barem znam da je to pametnije nego da mi uvale tamo nesto da radi dva dana i posle da ti crkne!

Opet ja poceo da pisem romane!

Znaci dobro razmisli sta ces da radis.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?31.01.2006. u 11:02 - pre 221 meseci
Pa kupovina pravljenih pojacala je kao kupovina polovnog automobila. Mozes da kupis od preprodavca, a mozes i od restauratora.
Izrada pojacala, nije "univerzalna" situacija. Moras dosta detalja da znas. Postoje "slucajevi" kada je neko pravio nekoliko pojacala, da bi "pronasao" kakav mu zvuk odgovara u njegovom prostoru. Pa su par razlicitih pojacala, dobrih, postali "visak".
Mozda je neko resio da zaradi malo para, i "sastavlja" neke tipove pojacavaca, za malo "masovniju" prodaju. Ili da kupis neko pojacalo pravljeno po narudzbi.
To su samo tri "situacije", od milion, tako da bi trebao da se odlucis sta ti treba i za koje pare.
Za nekoliko stotina evra, mozes dobiti kopiju pojacala od par hiljda evra. To je i mozda glavni "smisao" samogradnje. Za 100-200€ mozes da kupis i fabricki pojacavac, polovan ili nov.
Izbor ne mora da bude lak, i najcesce se potrosi malo visa para od prvobitnog "plana".
 
Odgovor na temu

Slash-BL
Banja Luka

Član broj: 68776
Poruke: 191
*.etfbl.net.



Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?31.01.2006. u 14:15 - pre 221 meseci
@10XB
Naravno da sam na to mislio, a i cini mi se da je negdje napisao da ne trazi nesto extra. Pozdrav
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Prodaja pravljenih pojacala?16.07.2006. u 15:46 - pre 216 meseci
Vidim da je tema malo zamrla pa da napisem i ja koju pametnu.
Moje je misljenje da ako kupujes brendirano pojacalo onda samo treba kupovati skroz novo pod garancijom iz prodavnice od dilera i tako dalje. A ako kupujes polovno brendirano nikad ne znas sta je ko unutra izmenio. Desilo se mom drugu da kupi neko ludo brendirano pojacalo. To pojacalo je tuklo i tuklo. Znachi radilo je ko ludo. Lik se jako palio i radovao. Sve do jednom kada je nesto crklo pa smo ga otvorili da popravimo. Tada smo videli da je skoro sve izmenjano. Znachi na izlazu IC (TDA7294 vajda) pa trafo neki "udri me do zore", elektroliti od pre 100 god, zica viska na sve strane. Najbolja je scena sto je sve radilo kao da je originalno pojacalo u pitanju.
Druga stvar je da moze neko da dodje do nekog dobrog trafoa za jako malo para a mozda i za DZ i da sa njim pravi pojacalo i eto ti dobrog i jeftinog pravljenog pojacala jer taj koji prodaje zeli da bude jeftiniji od konkurencije a moze jer nema toliko troskova ko konkurencija. Ako me shvatas. Ali ako nekom ko zna da pravi pojacalo a nema para das malo unapred i narucis mu neko ja ti garantujem da ces dobiti kvalitet. Znam po sebi. Ja isto pravi pojacalo, trenutno imam jedno pravljeno sa kojim sam prezadovoljan. Ali ako nekom drugom treba da pravim onda skontam da za delove nemam para a rizicno mi je da dajem iz svog dzepa i da se na kraju to pojacalo tom nekom ne svidi....
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Prodaja pravljenih pojacala?

[ Pregleda: 11873 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.