Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toshiba D-R255 ,DVD recorder

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Toshiba D-R255 ,DVD recorder

[ Pregleda: 4955 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola2424
nikola jovanovic
Beograd

Član broj: 83634
Poruke: 23
*.dial.b92.net.



Profil

icon Toshiba D-R255 ,DVD recorder04.02.2006. u 12:07 - pre 220 meseci
Pozdrav svima! Da li neko ima DVD recorder Toshiba D-R255? Interesuju me iskustva i neko kratko poredjenje sa Shockwave-om. Posto je izmedju njih razlika samo 15ak eur, da li je bolje uzeti stari dobri Shockwave ili poznatu Toshibu?
Znam da Toshiba nema USB, pise samo na DVD-RW i ne cita titl.
Hvala!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Toshiba D-R255 ,DVD recorder04.02.2006. u 14:01 - pre 220 meseci
Pozdrav,

pa ja sam inace zagovornik Toshibe na gotovo svim poljima ali ne i pod svakim uslovima. Ovo su uslovi pod kojima ne bih kupio jos uvek Toshibu definitivno.
 
Odgovor na temu

nikola2424
nikola jovanovic
Beograd

Član broj: 83634
Poruke: 23
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Toshiba D-R255 ,DVD recorder04.02.2006. u 15:50 - pre 220 meseci
Raspitao sam se kod prodavca i ima detalja koji su dobri i koji su losi. Ispravljam se za post od malopre, Toshiba moze da ucita titl, ali bez slova za nase podrucje. Covek kaze da ima cirilicu (ne znam da li je moguce). Titl mora imati isti naziv kao i film. Ostali podaci mogu se naci na http://www.toshiba.de/consumer/specs/505/
Imas li neke konkretne zamerke ili je Toshiba zasad ipak neproverena stvarcica? I mislis li da je shockwave i bolji, pored toga sto je jeftiniji izbor?

[Ovu poruku je menjao nikola2424 dana 04.02.2006. u 16:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Toshiba D-R255 ,DVD recorder04.02.2006. u 21:50 - pre 220 meseci
Pozdrav,

kao sto sam vec rekao, sama reputacija Toshibe za mene posle godina i godina raznih bistrenja sto IT a sto konzum elektronike ima zaista znacaj dovoljan da sam zainteresovan za svaki njihov proizvod pre nego bilo ciji drugi. Sa druge strane, ukoliko su poznate vec unapred mane od kojih se neke verovatno mogu otkloniti doradom FW-a ali neke verovatno i ne, stvar je jednostavna, saberes te mane i kazes sebi: ja sa ovim mogu/ne mogu ziveti ne pitajuci jesam li pogresio. Odgovor koji dobijes sam od sebe je taj najrelevantniji.

Nedostatak USB-a ne mora nuzno biti presudan faktor za odluku ali mozda i jeste jer kada taj interface fizicki nedostaje, oprastas se unapred od mogucnosti da se jednom nesto pokrene po pitanju komunikacije sa racunarom/USB rackom sto bi sam uredjaj svrstalo u vrh onih koji ispunjavaju danasnje potrebe. Konacno, zamisli da mozes na Hdd od 80 GB pustiti da snima jedan program u kome juris kasnije sekvence, izrezes ih i samo iseckani deo kompresujes pa tako odabrani samo materijal narezes! Zvuci svetski ali dok postoji USB interface, ima i nade, tamo gde ga nema, otpada odmah u startu. Nadalje, nisi napisao za iee1394 (FireWire) interface jer i to je danas itekako bitno zarad rasprostranjenosti miniDV kamkordera. Ne znam koliko je uopste ogranicenje sto reze samo RW diskove ali moglo bi biti povremeno a ostalo se moze vremenom doterati u samom FW-u ako bude bilo zainteresovanih da ih rade.

Inace, stari dobri S1 je zasad dobra spravica ali nas tek ceka da otkrijemo koliko je to stari dobri primenjivo kao epitet posle izvesnog vremena eksploatacije, ovde vec moze da se sa visokom sigurnoscu da prednost Toshibi onako "na slepo" sto bi se reklo tako da znas da su sve te stvari ipak relativne.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Toshiba D-R255 ,DVD recorder04.02.2006. u 22:58 - pre 220 meseci
Može da reže -R/-RW kao i -RAM ali ništa više, ni CD. Ako je to nekome dovoljno, ako ne smeta loše snalaženje sa titlovima (nisam našao info koji je čipset u pitanju) onda u svakom slučaju ima prednost. Ipak, takvi uređaji se uzimaju da rade više poslova, ne može svako da kupi posebno plejer, posebno neki rezač i posebno DVD rekorder. Bolje je malo sačekati, sledeće generacije će da ispune većinu uslova.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Toshiba D-R255 ,DVD recorder04.02.2006. u 23:31 - pre 220 meseci
Pozdrav,

da, ovo je dobro receno, ja imam za sve poseban uredjaj i nije zaista nikakav reper ta pretpostavka jer bi valjalo da je sve objedinjeno u jednom uredjaju. Mozda je ovaj savet da se malo saceka i ponajbolji koji mozes dobiti.
 
Odgovor na temu

nikola2424
nikola jovanovic
Beograd

Član broj: 83634
Poruke: 23
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Toshiba D-R255 ,DVD recorder05.02.2006. u 03:13 - pre 220 meseci
Mislim da ste u pravu sa tim da treba sacekati da se saberu, oduzmu i pomnoze sva iskustva i da se napravi vrhunska masina koja ce zadovoljavati sve potrebe, a verovatno ce i kostati manje nego ove danas.
Hvala vam na dobrom objasnjenju!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Toshiba D-R255 ,DVD recorder

[ Pregleda: 4955 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.