Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon

[es] :: VoIP :: Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon

[ Pregleda: 6131 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HomerSimpson
Beograd

Član broj: 83834
Poruke: 3
*.61.EUnet.yu.



Profil

icon Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon05.02.2006. u 20:13 - pre 220 meseci
Dakle interesuje me da li pc može da se koristi kao fiksni telefon, ali ne mislim preko interneta, već kao običan telefon, koji bi možda mogao da prikazuje id isl.
Znam da ćete me pitati Za koji će mi to....ali eto treba mi...
Da li neko zna za neki takav programčić?
Donuts. Is there anything they can't do?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon06.02.2006. u 08:34 - pre 220 meseci
Kao i uvek kada je tehnika u pitanju, ne pita se da li moze vec posto ...

Ono pitanje: Koji ce ti to .... prevedi kao: to ce biti mnogo skuplje od obicnog telefona. Ako ti treba neka aktobatika, moras to konkretno reci da ne moramo prevrtati solju i konsultovati vracaru.

U principu - moze!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

HomerSimpson
Beograd

Član broj: 83834
Poruke: 3
*.98.eunet.yu.



Profil

icon Re: Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon08.02.2006. u 23:14 - pre 220 meseci
Ne razumem, zašto bi to bilo dosta skuplje, mislio sam da pc samo zameni fiksni tel.(aparat... drugim rečima zašto da telefoniranje bude jednostavno ako može komplikovano).... a treba mi za prijatelja, pa ne bi sada baš davio oko toga... imaš li neko rešenje?
Donuts. Is there anything they can't do?
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.217.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon18.02.2006. u 01:13 - pre 220 meseci

U načelu bi trebalo da je moguće preko svakog modema koji podržava prenos glasa (voice enabled).

Trebaju ti još mikrofon i slušalice, kao i softver. Setio sam se sjajnog Cheyenne BitWare koji je možda malo zastareo, ali je super - besplatan je, a sećam se da sam preko njega poslao gomilu faksova. Verziju 3.30 možeš da skineš sa http://www.spyfind.com/bitware.html.

Ako ti treba klasičan telefonski broj preko koga primaš pozive na računaru, to je već druga stvar: pogledaj na www.skype.com, usluga se zove Skype In.
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

minikola
Bgd

Član broj: 64010
Poruke: 107
*.vdial.verat.net.

Jabber: nikolam


+1 Profil

icon Re: Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon19.02.2006. u 16:35 - pre 220 meseci
"HomerSimpson" wrote:

Citat:

Ne razumem, zašto bi to bilo dosta skuplje, mislio sam da pc samo zameni fiksni tel.(aparat... drugim rečima zašto da telefoniranje bude jednostavno ako može komplikovano).... a treba mi za prijatelja, pa ne bi sada baš davio oko toga... imaš li neko rešenje?


Pa nek se jedan od vas dvojice poveže na onog drugog kao na internet.

(Namesti se na jednom od njih da čeka poziv (iz dial-up networking ako

koristite Win)


Onda možete da pokrenete neki od programa za VoIP jer u tom trenutku u

stvari imate lokalnu mrežu izneđu Vas dvojice, samo što je spora kao

internet (33.6bps). ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Da li je moguće koristiti pc kao fiksni telefon

[ Pregleda: 6131 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.