Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"

[es] :: Elektronika :: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"

[ Pregleda: 10506 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
*.dlp7.bih.net.ba.



Profil

icon Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"07.02.2006. u 22:19 - pre 220 meseci
Zdravo,
Nemogu se pohvaliti velikim znanjem iz impulsne elektronike, pa zato vas molim za pomoć. Dobio sam za seminarski rad da projektujem elektronsku verziju kockice za "Ne ljuti se covjece". To bi trebalo izgledati nekako ovako.

O O O
O O O Krugovi predstavljaju sijalice.
O O O

Poznato je kako se na kockici ispisivaju brojevi. Trojka je dijagonalno. Petica ide u obliki X itd. Meni treba el shema tog nekog sklopa. Skonto sam da mi treba "neki" dekoder, i najvjerovatnije 3 JKMS bistabila da projektujem brojac po proizvoljnoj sekvenci sa zaštitom od zabranjenih stanja.

Ako iko ima bilo kakvih ideja, neka mi javi.
Hvala!
Tarik Dzambegovic
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.8.EUnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"08.02.2006. u 08:03 - pre 220 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/156483/0#1025140
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

vladobk
penzija
Loznica

Član broj: 27081
Poruke: 389
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.melting.rs/bk


Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"08.02.2006. u 08:21 - pre 220 meseci
imam ja nesto sa ATMEL mikrokontrolerom
 
Odgovor na temu

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
*.dlp342.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"08.02.2006. u 09:12 - pre 220 meseci
Pošalji tu šemu sa Atmel mikrokontrolerom, ali u jpg formatu. Ja ne koristim Circuit maker, nego Electronics Workbench 5.12. Pa moram sve ponovo pravit.

[Ovu poruku je menjao da Vinci dana 08.02.2006. u 10:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao da Vinci dana 08.02.2006. u 10:13 GMT+1]
Tarik Dzambegovic
 
Odgovor na temu

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"09.02.2006. u 18:48 - pre 220 meseci
šta ti misliš da će ti to radit u workbenchu ?!? Sretno
 
Odgovor na temu

vladobk
penzija
Loznica

Član broj: 27081
Poruke: 389
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.melting.rs/bk


Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 12:05 - pre 220 meseci
evo trazene sheme samo treba ti program ili programirano kolo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

courage
leon schneller
zagreb

Član broj: 30947
Poruke: 114
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 13:04 - pre 220 meseci
http://www.elektronika.ba/el.s...upa=32&start=20&sort=0
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.ptt.yu.



+321 Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 15:32 - pre 220 meseci
Koliko ja vidim po opisu ovo nije elektronska kocka, vec se koristi u npr. kvizovima gde odgovara ucesnik koji prvi pritisne taster. Redni broj tog takmicara se ispisuje na displeju i cuje se zvuk.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.as36.sa-vo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 21:30 - pre 220 meseci
Pozdravljam,

Ako smijem da pogodim... zivis u travniku i profesor kod kojeg si dobil taj projekat zove se Robert?? Da li sam u pravu???

Ako jesam onda cu samo reci da shema u Work Bench-u treba biti napravljena od JK bistabila i nijedna ti shema ovdje nece pomoci a razlog je slijedeci:
(ako je to taj profesor kojeg sam spomenuo)
jer ti moras proracunati stanja i po tome napraviti shemu. Tu ima invertora i svaceg neceg,..da sada ne duljim. Znaci, Atmel ili PIC ne dolaze u obzir i bilo kakva druga kola. Nemoj se dabe truditi jer ce ti rad biti vracen. (ako je to taj profesor)

Ja sam kod njega radio projekat semafore. Tako da znam sta te ceka.
Mogu ti poslati svoj projekat napravljen u WB pa da vidis.

Ne znam da li ce ti pomoci,... po mom mišljenju ti smiješ imati 6 mogucih stanja jer kocka ima 6 strana tj kombinacija. Sva ostala stanja su zabranjena. Meni je baš kolegica tražila nešto veze tog projekta i to prije 2-3 dana.

Za kada ti to treba??
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.as36.sa-vo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 21:35 - pre 220 meseci
samo jos nesto,

ako mozes reci sta vam je zadano da uradiš/te??
Ako je u pitanju ovo sa tasterom onda to i nece biti neki problem.
Znaci da bi taj sklop trebao prolaziti kroz sva stanja tj za redom paliti odredeni broj (0-6)
i kada ti pritisnes taster da se zaustavi na nekom od stanja.

Ali kazem ti jos jednom, bez proracuna se ne uvazavaju sheme ma makar one i radile!! Znaci treba ti dokumentacija...
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
*.dlp45.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 22:34 - pre 220 meseci
Jao sto smo vidoviti...
Istina je, zivim u Travniku, profesor se zove Robert i pitao sam ga za shemu sa PIC i Atmel-om, i on je rekao da njega interesuje sta je u tom integralnom kolu. Tako da si bio upravu nece mi priznati shemu, te da sam se sa grupom dao na posao da uradimo shemu samo sa logickim kolima i JK MS bistabilima. Nesto smo kao uradili samo to jos treba testirati da vidimo radi li? Ali sumnjam...Ako moze da mi posaljes semu semafora kojeg ste radili. A tacan zadatak je da projektujemo elektronsku verziju kockice za drustvene igre (ne ljuti se covjece, monopol itd...). Imamo jos tri sedmice do prezentovanja i ocjenjivanja rada koji smo uradili. Kada uradim shemu u WB-u poslat cu ti je da vidis kako izgleda i da li bi ti stagod mjenjo. I bas kao sto si reko, bistabili prolaze kroz sva stanja i kada se pritisne taster ono zadrzava stanje na kojem se zaustavio, i te lampice svjetle. Samo sto je frekvencija 50 Hz pa se ne moze bas "pogodit" kada je brojac na sestici. Jer svima je cilj dobiti sesticu...
Hvala na savjetima!

P.S. Kako si znao da sam iz Travnika i kako se profesor zove???

Tarik Dzambegovic
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.ptt.yu.



+321 Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"10.02.2006. u 23:40 - pre 220 meseci
Evo, nasao sam jednu shemu.

Pozdrav.
Sinisha
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
*.dlp370.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"13.02.2006. u 21:59 - pre 220 meseci
Evo, ja sam napravio shemu, ali imam jedan problem. Jos nikada nisam uspio dobiti jedinicu i dvicu, tricu sam dobio jednom, a najcesce dobijam cetvorke, petice i sestice... Da mi je znati zasto je to tako... Ili sam ja jako sretan ili sklop nevalja. A zasigurno sklop nevalja. (Da sam sretan dobio bih na BINGU) hehehehe.


NAPOMENA: Ovu semu ce moci vidjeti samo oni koji imaju electronics workbench. Brzo cu šemu prebaciti u jpg format.


[Ovu poruku je menjao da Vinci dana 13.02.2006. u 23:02 GMT+1]
Tarik Dzambegovic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.pppoe1360.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"14.02.2006. u 00:16 - pre 220 meseci
Jos nisam pogledao ove priloge pa necu komentirati.

A to kako sam pogodio... Znam da profesoru Robertu svasta pada na pamet a i to da svim svojim ucenicima na kraju godine daje takve seminare da bi "izgurali" ocjene
Šala!

Kao sto sam rekao, kolegica me pitala da joj pomognem oko toga a i ti si trazio istu stvar pa eto od kud predpostavka.

samo mi daj svoj mail pa cu ti poslati svoj projekat cim ga iskopam iz mase CD-ova
Mogu ti i u ruke dati, i ja sam u Travniku

Cujemo se.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
*.dlp459.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"14.02.2006. u 22:50 - pre 220 meseci
Dobra vijest narode,
Ja konacno napravio šemu i radi...
Bio sam upravu dekoder i 3 JKMS bistabila. Šema je poprilicno velika, ali radi!
Hvala svima na pomoci!

Sigurno se svi pitate sto sam se patio kad ima gotovih šema sa jednim integralnim kolom. E odgovor je sto profesor nije dao koristiti integralna kola.Hvala jos jednom stvarno ste mi svi pomogli. A Marko sto se tiče šeme semafora ja je već nabavio. Ali u svakom slucaju hvala ti na pomoci.
Tarik Dzambegovic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.185.EUnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"14.02.2006. u 23:23 - pre 220 meseci
Jako sporo ali originalno! Meni se pojavila sedmica
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
*.dlp50.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"16.02.2006. u 19:36 - pre 220 meseci
Nemoguce da ti se pojavila sedmica, zato sto je sedmica zabranjeno stanje na bistabilima i brojac sedmicu vraca na sesticu...

JAKO SMIJESNO, ALI ORGINALNO...
Tarik Dzambegovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Projektovanje elektronske verzije kockice za "Ne ljuti se covjece"

[ Pregleda: 10506 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.