Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...

elitemadzone.org :: MadZone :: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30915 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...08.07.2006. u 16:54 - pre 216 meseci
EXIT 06 - Dan prvi

„Franc Ferdinand“ svirali za Gavrila Principa

Prve večeri festivala na Tvrđavi je, prema procenama policije, bilo oko 35.000 ljudi, a otvaranje „Egzita“ je obeležio fenomenalan nastup škotske grupe „Franc Ferdinand“ i razočaravajući, toliko željno očekivani koncert grupe „Kalt“, a čak ni hektolitri piva koji su po velikoj vrućini popijeni preksinoć nisu mogli da uklone gorak ukus u ustima koji je ostao posle nastupa nekadašnjih legendi.


Oko 20 časova, nekoliko hiljada ljudi je na „Mejn stejdžu“ nestrpljivo iščekivalo nastup grupe „Kardigans“. U skladu sa tradicijom „Egzita“, brzinom munje, na početku koncerta se na „Mejnu“ okupilo oko 15.000 duša. Fanovi u prvim redovima pevali su sve pesme „Kardigansa“ dok su ostali čekali velike hitove ove grupe, pa je tako na prve taktove pesme „Lovefool“ nastala prava euforija. Publika se dobacivala naduvanim balonima i kondomima, a kako je vreme odmicalo, bend je bio sve raspoloženiji. Ali, nakon samo sat vremena (uključujući tu čak i bis!), „Kardigansi“ su otišli sa scene.

- Šteta što je trajalo tako kratko. I još je pevačica falširala - prokomentarisala je plavokosa devojka koja je pevala sve pesme popularne švedske grupe.


„Franc Ferdinand“ oduševio

Međutim, kada su se na „Mejn stejdžu“ pojavili sjajni momci iz škotskog benda „Franc Ferdinand“, sve smo zaboravili, a kada je pevač Aleks Kapranos pozdravio publiku na solidnom srpskom, oduševljenju nije bilo kraja. „Take Me Out“, „Matine“, „Michael“, hitovi se ređaju, škotska zastava se viori u publici, a više od 25.000 ljudi skače i peva sa bendom, dok se iznad njih diže ogroman oblak prašine.

- Mi se zovemo „Franc Ferdinand“ i ima jedan Srbin koji nam je prirastao srcu. Zove se Gavrilo Princip i ova pesma je za njega - rekao je Kapranos i počeo pesmu „Walk Away“. Zapamtite čoveka koji se zove Pol Tompson, po zanimanju bubnjar „Franc Ferdinanda“. Momak je lupao po nesrećnim bubnjevima kao da mu je poslednja svirka u životu, a vrhunac koncerta je bio kada su mu se pridružila još dvojica članova benda koji su sa njim udarali bubnjeve. Fantastično! Svaka čast rokerima iz Glazgova - tri gitare i bubanj, nema laži, nema prevare, samo žestoka i iskrena muzika. Uz njihovo ime bez ikakvog predomišljanja stoji epitet „zvezde“.

Tačno u ponoć, iznad Tvrđave je ispaljen vatromet, a nakon desetominutne lude zabave, posetici su se pripremali za koncert grupe „Kalt“.

„Kalt“ razočarao

U startu smo im dali popust jer, iako smo znali da nisu u formi kao nekad, ipak su u pitanju legende uz čiju su muziku odrastale generacije nekadašnjih omladinaca. Kakvo razočaranje! Ijan Estberi, pevač benda, više je recitovao nego što je pevao, gitaristi nisu mogli ni slučajno da „izvuku“ rifove koji su zaštitni znak čuvenih rokera. A publika je sa neverovatnom energijom dočekala „Kalt“. Nema čoveka u publici koji nije znao reči svih pesama, ali uzalud. Umesto refrena od kojih se diže kosa na glavi, od Estberija smo dobili beskonačno „Eeeeeee“, a Ijan nas je „počastio“ i sa psovkom „J....e se!“ Čovek nije bio zadovoljan reakcijom posetilaca. Posle nešto više od sat vremena, „Kalt“ su završili sa „tezgom“, a „egzitaši“ su ih praznog srca ispratili u... penziju.

Ludilo na „Dens areni“

A na „Dens areni“ sasvim suprotno raspoloženje.

Na sceni, za gramofonima di-džej duo M. A. N. D. Y. Prisutni skaču, igraju, „rejvuju“... pište u pištaljke. Veselo! Za to vreme oskudno obučene igračice, tačnije svučene, zavodljivo igraju na sceni pored di-džejeva. „E, ovo je ekstra. Baš su sredili ‘Arenu’ ove godine. Ludiloooo. Ozvučenje i bina su vrh...“, priča jedan dečko sa minđušom u obrvi. I dok su prisutni cupkali i skakali po prašini, na sceni su se u jednom trenutku pojavila dva mladića maskirana u čudovišta, sa rogovima, naravno. Nakon nekoliko sekundi, između njih dvojice pojavila se jedna devojka obučena kao vila. Sva u belom. Sa belom kosom i krilima. Među prisutnima je zavladao opšti haos. Svi su počeli da vrište, tapšu i skaču sve brže i brže. Za to vreme, na „Dens areni“ se za gramofonima pojavio legendarni di-džej Dejv Klark. „Jeeee, jedva čekam da zavrti ploče“, priča jedna devojka na engleskom jeziku svom momku i dodaje: „Došli smo iz Londona samo da bismo njega čuli“. I Dejv je izvukao svoju prvu ploču i zavrteo. A ljudi... u pet sati ujutru i dalje neumorno cupkaju. Sve do osam časova, kada se zatvorila „Dens arena“ i završilo prvo veče „Egzita“. Umorna masa, polupijana i prašnjava, uputila se ka kampu, gde se žurka nastavlja dalje. Ekipa „Blica“
Irci našli pivsku meku na Dunavu

U gomili stranaca koji su preplavili Novi Sad, bez konkurencije su najveseliji Irci. Iako je Engleza mnogo više (oko 2.500), Irce ne možete a da ne primetite. Sasvim logično kada svaki od njih nosi gajbu piva!

Blesavi Ostrvljani koji su u Novi Sad stigli nekoliko dana pre početka „Egzita“, uglavnom iz Dablina ali i drugih irskih gradova, u srpskoj Atini pronašli su pivsku meku. Kako kažu, za njih je pivo toliko jeftino da ga je gre’ota kupovati na komad. Mora se priznati da su Irci napravili sjajan marketing za Novi Sad. Prvo su se ponapijali kao majke, a kada su se (da li?) otreznili, svi odreda su uzeli telefon u ruke i počeli da zovu ortake iz domovine.

- Pakuj se i dolazi odmah! Gde? Pa u Novi Sad. Ma, nije bitno što ne znaš gde je to, pivo je neverovatno jeftino. Ovde je raj na zemlji - urlao je u telefon „bledoliki“ Irac, upućujući svakih nekoliko sekundi sočne psovke svom neukom prijatelju.

Kako sada stvari stoje u Novom Sadu će se naći barem još stotinu mladih iz Irske.

Inače, ekipu sa početka priče zatekli smo uveče na koncertu popularnog domaćeg benda „Ortodoks Keltsa“. Jasno, naš’o se svoj na svome.
Ima posla za Hitnu pomoć i policiju

Prve večeri festivala posetilac iz Turske i mladić iz Vrbasa pali su sa zidina Tvrđave dok su pokušavali da se prošverciju na „Egzit“. Hitna pomoć je na Tvrđavi i u kampu intervenisala 31 put, a u Klinički centar u Novom Sadu tokom prve noći festivala dovezeno je 16 povređenih. Svi su nakon pregleda pušteni kućama, dok je momak iz Vrbasa zadržan na ortopediji Kliničkog centra.

Novosadska policija je od 42 posetilaca oduzela razne vrste droge: 44,61 gram marihuane, 116 tableta ekstazija, pola grama hašiša, 5,98 grama spida, 9,9 grama amfetamina, tri tablete „dijazepama“ i jednu tabletu „leksilijuma“.
Bili Ajdol, zvezda treće večeri

Bili Ajdol, superzvezda rok muzike 80-ih godina i omiljeno lice sa postera u tinejdžerskim sobama tog vremena, nastupiće večeras na glavnoj bini. Njegove pesme „White Wedding“, „Rebel Yell“, „Dancing With Myself“... spadaju u hitove osamdesetih. Pratili su ih spotovi koji su popularisali tada mladu televiziju MTV. Vilijam Majkl Albert Broud od detinjstva je važio za pobunjenika. Sam je sebi, iz šale, dao nadimak Ajdol, jer ga je školski profesor nazvao „beskorisnim“ („idle“), to jest nezainteresovanim za nastavu. Do 1981. godine Ajdol je bio šef pank grupe „Dženerejšn eks“, a potom je započeo solo karijeru, ukrštajući hardrok, pank,pop...

Izvor: http://www.blic.co.yu/
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...08.07.2006. u 18:28 - pre 216 meseci
Citat:
Pirossi: Da li bi neko bio ljubazan da mi kaže kojom je pesmom Morrissey započeo koncert?

How Soon Is Now?
Cuo sam da svugde pocinje sa gorepomenutom stvari.
Dajte slike sa petka, ili linkove ako je neko negde serovao.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...09.07.2006. u 04:46 - pre 216 meseci
au ljudi moji kako je odsviro bili... ne slusam ga inace nikako, ali veceras sam ostao bez texta.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...09.07.2006. u 12:16 - pre 216 meseci
Zemljane jarane,poznanice sabash carsije....
Ma Rambo rules! ko i svake godine... Ove su ga doduse za*ebali ,ne nastupa na main stage-u.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...10.07.2006. u 15:20 - pre 216 meseci
Jao bili je stvarno bio keva.. onaj solo... uf oladio sam se... i sto je pevao dorse i summertime je bas kul.. koliko su vristale zene neverovatno... koliko ima godina on??

Propustio sam shabana i ramba... kao uzeo da pijem rakiju da mi bude lepse na shabanu i preterao... iskrivio sam se... nisam ni otisao na tvrdjavu...
Jel bio neko na shabanu kako je bilo koje pesme je pevao koliko dugo itd... please info....


Citat:
since1986BC: Zemljane jarane,poznanice sabash carsije....

cek cek jel to znaci da je pevao vanzemaljca.... sad mi bas zao.... poslusao me ja sam mu skoro kenjao sto ne svira prvi album
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EXIT 06 - učesnici - cena (6.490 din) - zanimljivosti ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30915 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.