Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita Windows mreze

[es] :: Security :: Zastita Windows mreze

[ Pregleda: 5343 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emax
BGD

Član broj: 78695
Poruke: 34
195.252.86.*



Profil

icon Zastita Windows mreze10.02.2006. u 22:47 - pre 220 meseci
Preporucite mi sta je najbolja zastita po vama za windows mrezu.
Imam win2000server i 40 radnih stanica winXP, izlaz na internet.
Potreban mi je dobar antivirus, firewall, neki antihakerski alati, ne znam ni ja tacno sta sve.
Pomozite! Hvala!
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Zastita Windows mreze12.02.2006. u 16:50 - pre 220 meseci
Moj savet za firewall bi bila Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 (a.k.a. ISA2004). Za antivirus stvarno ne znam koja corporate varijanta bi bila najpouzdanija (mada većina prekaljenijih kompanija pravi sasvim dobre corporate verzije antivirusa).

U suštini, nisu ti potrebni neki antihakerski alati (štagod ti podrazumevao pod tim), već ti je najbitnije kako kreiraš sigurnost samog domena (ako je uopšte u pitanju domen). Obrati pažnju na dozvole koji tvoji useri imaju (nikada ne smeju imati više nego što im treba) i obrati pažnju kako je konfigurisan Security samog DC-a.

[Ovu poruku je menjao AleksandarNS dana 12.02.2006. u 17:55 GMT+1]
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zastita Windows mreze13.02.2006. u 11:20 - pre 220 meseci
U potpunosti se slazem sa prethodno recenim. Sto se tice AV-a, ja sam imao dobro iskustvo sa Norton Corporate Edition pre par godina a i na nekim mrezama koje imaju dobre admine se nalazi on tako da bih ga preporucio.
 
Odgovor na temu

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: Zastita Windows mreze13.02.2006. u 12:00 - pre 220 meseci
>

Sve zavisi od toga koliko je firma spremna da izdvoji.
Ako imas mogucnosti uzmi Symantec AntiVirus Corporate Edition:
http://www.symantec.com/Produc...prise?c=prodinfo&refId=805

Jedan od najboljih firewall-a za windoze je svakako ISA2004 ili neko
resenje tipa Kerio WinRoute firewall, ali sve opet zavisi od para koje
je firma spremna da izdvoji.
Slika govori više od 128K reči.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zastita Windows mreze13.02.2006. u 19:29 - pre 220 meseci
Bilo bi dobro da na postojećim windowsima instaliraš zadnje dostupne service packove. Za xp-ove to je SP2, a za 2k je SP4. Oni će poboljšati cjelokupnu sigurnost, a posebno SP2 za xp. Redovito instaliraj najnovije zakrpe za xp i 2k i toga se posebno drži jer prijetnja of malware je užasno velika i vrlo je bitno da imaš instalirane zadnje patcheve za windows (posluži se automatic updateom iz samih windowsa te pogledaj nekoliko microsoftovih sigurnosnih alata. Norton Corporate Edition (kao i ostali iz obitelji Norton) je vrlo kvalitetan antivirus, ali nije savršen i može se dogoditi da propusti koji primjerak malicioznog koda iz raznoraznih razloga - tada bi se trebao osloniti na potpuno zakrpane windowse (osim ako u pitanju nije exploit koji iskorištava nepoznatu ranjivost). Za provjeru sigurnosnog stanja postoji jedan odličan microsoftov alat imena Microsoft Baseline Security Analizator (MBSA) uz pomoć kojeg možeš pregledati cijeli mrežu i dobiti izvještaj o sigurnosnom stanju servera i radnih stanica te naputke kako eventualne propuste ispraviti. Detaljnije o MBSA na http://www.microsoft.com/technet/security/tools/mbsahome.mspx

Mogao bi razmisliti i zaštiti od spywarea, ako ti financijska situacija to omogućuje baci oko na odličine (ako ne i najbolje) webrootove antispyware alate, kako na području desktopa tako i enterprisea - detaljnije o njihovom enterprise rješenju.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Zastita Windows mreze

[ Pregleda: 5343 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.