Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlozite komponente....

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Predlozite komponente....

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Floppy

Član broj: 58142
Poruke: 34
*.169.eunet.yu.

ICQ: 243
Sajt: h1.ripway.com/vipersoft


Profil

icon Predlozite komponente....14.02.2006. u 12:57 - pre 221 meseci
Krenuo sam da pravim player sa BASS-om i trebaju mi neke dobre komponente,znaci TrackBar,Label,Button i td......sve sto se moze upotrebiti u jednom playeru.......Predlozite......

Ko ne zna, a misli da zna
Kloni ga se
Ko ne zna i zna da ne zna
Pomogni mu
Ko zna, a misli da ne zna
Postuj ga
Ko zna i zna da zna
Idi njegovim stopama
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Predlozite komponente....14.02.2006. u 13:58 - pre 221 meseci
Moj predlog ti je da sam napravis ceo interfejs u DirectX-u (ako planiras da player bude za Windows) ili u OpenGL (ako hoces da imas multiplatform player).

Ne treba ti neko specijalno znanje. Dovoljno je da znas da inicijalizujes API i da iscrtavas vertex-e.

Na ovaj nacin je moguce napraviti vrlo zanimljive GUI aplikacije (dovoljno je samo da se pozadina animira (npr. tecni metal), a digmici se nalaze ispod povrsine animirane pozadine, naziru se toliko da moze da se zna njihova funkcija, a kada se misem predje preko njih, dugmici iskacu. Sasvim jednostavno, a mnogo lepo izgleda

Mozes cak i vrlo lako napraviti neku vizualizaciju jer BASS ima mogucnost obrade zvucnog signala (FFT). Mogucnosti su prakticno neogranicene

Ako ti netrebaju ovakvi efekti onda mozes koristiti neke od skin komponenti o kojima je ovde vec bilo reci.

P.S.
Ako odlucis da radis sa DX ili OGL, a ne mozes da se snadjes, slobodno posalji PP, a u mom potpisu imas i linkove ka nekim primerima koje pisem, a u vezi su sa DX i OGL.

[Ovu poruku je menjao Srki_82 dana 14.02.2006. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Predlozite komponente....

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.