Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?

[es] :: Nauka :: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?

[ Pregleda: 11559 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?22.02.2006. u 21:41 - pre 220 meseci
Zanima me ima li u Srbiji neko ko se bavi uzgojem voca i povrca bez upotrebe herbicida, pesticida, steroida, GE-a, itd. Na zapadu ih ima, mislim da ih ima i kod nas, secam se da sam gledao neku reportazu na domacoj TV jednom.
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?23.02.2006. u 00:44 - pre 220 meseci
svaki proizvod koji na sebi ima znak zelene jabuke trebao bi biti eko proizvod...to je bilo aktuelno pre nekoliko godina
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?23.02.2006. u 11:21 - pre 220 meseci
Da, to sa zelenom jabukom je nekad bilo aktuelno, all ne oznacava da je hrana organski gajena. U medjuvremenu sam saznao da je kod nas napravljen zakon koji regulise pravila u vezi gajenja OH, i metode koje treba da se primenjuju da bi se dobio epitet organski gajene hrane. Znaci ima proizvodjaca i kod nas, samo ih treba naci. Uglavnom rade za izvoz.
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?23.02.2006. u 22:42 - pre 220 meseci
sta te konkretno zanima, koji proizvod?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?25.02.2006. u 00:33 - pre 220 meseci
ne mogu tacno da se setim naziva firme, ali postoji jedna kod nas koja se bavi edukacijom i izdavanjem sertifikata vezano za organsku proizvodnju... na zalost ne mogu vise da ti pomognem jer ne mogu da joj se setim imena osim sto znam da pocinje na T
mozes da pitas u info centru Ministarstva poljoprivrede (btw, moja rodjena sestra ce se naverovatnije javiti na telefon ), a ona ce te eventualno uputiti koga dalje da pitas...
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?25.02.2006. u 00:55 - pre 220 meseci
sve firme koje su se bavile izdavanjem medjunarodnih sertifikata i standarda sistema kvaliteta:iso 2000, itd. radili su i to.naime radili su razne edukacije za firme koje se bave proizvodnjom prehrambenih proizvoda ili uzgojem biljaka i zivotinja za ljudsku ishranu. edukaciju i pripremu za proizvodnju 100% prirodnog proizvoda.jedna od najpoznatijih takvih firmi (koji su bili pioniri u tome kod nas) je Jugoinspekt.ne znam da li i danas postoji ne bi me cudilo da je promenila ime jer Juge nase odavno nema....
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?25.02.2006. u 08:59 - pre 220 meseci
znaci malo guglanja na temu sistemi kavaliteta ISO 2000, itd i trebao bi da dobijes neku smernicu
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?25.02.2006. u 10:40 - pre 220 meseci
Hvala. U medjuvremenu sam nasao par domacih firmi koje su ucestvovale na sajmu OH u Nirnbergu:
Marni Krusevac
ML Valjevo
Sirogojno Zlatibor
Atle Beograd
Florapak i BMD Uzice
Donimpeks Velika Plana
Suncokret Hajdukovo
Agros Opovo
udruzenje ABCD
Kontaktiracu ih da vidim da li plasiraju hranu i na nase trziste i gde se to moze naci u maloprodaji.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Proizvodjaci prirodne organske hrane u Srbiji-ima li ih?

[ Pregleda: 11559 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.