Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti lozinku programa!!!!

[es] :: Access :: Kako napraviti lozinku programa!!!!

[ Pregleda: 5434 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.dlp356.bih.net.ba.



Profil

icon Kako napraviti lozinku programa!!!!24.02.2006. u 17:08 - pre 221 meseci
Kako da u svojoj bazi na svojoj formi napravim unos i promjenu lozinki
NP: stara lozinka*Nova lozinka*Nova lozinka = promjena lozinke sa MSG.dialogom o promjeni ili grešci lozinki,a koja bi se odnosila na cjelokupnu bazu pri startanju baze kao dialog sa vremenskim intervalom.dali ko zna možda ovo rješenje u V.B.Codu za Access.
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
212.200.120.*



Profil

icon Re: Kako napraviti lozinku programa!!!!27.02.2006. u 08:09 - pre 221 meseci
Prvo, ne savetujem ti da stitis bazu jer ima toliko alata koji razbijaju te lozinke da to apsolutno ne treba raditi (nema svrhe).

Drugo, ako si postavio aplikaciju tako da imas BacEnd i FrontEnd onda ovo oma smisla, naime ja to radim tako sto u Front Endu imam tabelu koja nije linkovana nego je tu u lokalu i koja se kod mene zove log_activeuser u koju ubacujem podatke o user-u koji se loguje na taj racunar odnosno onome koji pristupa aplikaciji sa te masine.

Trece, evo ti kod koji stoji kod mene iza dugmeta unesi


Private Sub unesi_Click()

If Not IsNull(Me.uname) And Not IsNull(Me.stari) And Not IsNull(Me.novi) Then

If DCount("username", "log_users", "username='" & Me.uname & "' and password='" & Me.stari & "'") = 0 Then
MsgBox "Neodgovarajuca kombinacija Username/Password!", vbExclamation, "Obavestenje"
Else
Dim StrSQL As String

StrSQL = "update log_users set password='" _
& Me.novi
StrSQL = StrSQL + "' where username='" & Me.uname & "' and password='" & Me.stari & "';"
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL (StrSQL)
DoCmd.SetWarnings True
MsgBox "Password uspesno promenjen!", vbExclamation, "Obavestenje"
DoCmd.Close
End If

Else
MsgBox "Unesite Username, stari Password i novi Password!", vbExclamation, "Obavestenje"
End If

End Sub

Nadam se da ce ti ovo pomoci.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti lozinku programa!!!!27.02.2006. u 09:33 - pre 221 meseci
a kako probiti tu lozinku
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
212.200.120.*



Profil

icon Re: Kako napraviti lozinku programa!!!!27.02.2006. u 13:04 - pre 221 meseci
Zavisi gde se drzi password koji se poredi sa onim sto se unese u formu za logovanje. Moze da bude u nekoj tabeli kao sto je u ovom primeru log_users i onda je mnogo lako odnosno treba samo pogledati tabelu koja se nalazi u BackEndu ili moze da se drzi u nekom drugom fajlu pa je onda mnogo teze jer u principu ne znas gde se nalazi i ne mozes bez toga da vidis kod. Ako imas aplikaciju u MDE formatu nema sanse da vidis kod pa je tesko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako napraviti lozinku programa!!!!

[ Pregleda: 5434 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.