Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856230 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 12:33 - pre 155 meseci
brka79 ovako nesto bi mi odgovaralo,nadam se da je bolja od one gorenje sto sam ja hteo???


rewqrewq kuhinja mi je takva da odgovara bas za 60cm a voleo bih da cujem tvoje misljenje o indesit masini koju mi je brka preporucio.........vidim da je zemlja porekla poljska pa da li je to korektno????


eh da,interesuje me koliko je bitno da ima A susenje????

hvala obojici!!!!
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 14:47 - pre 155 meseci
Takvu indesit masinu ima moj brat od tetke. Kaze da je jako zadovljan, e sad koliko ti ovo pomoglo, ne znam, ali eto, napisao sam...
GOX
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 16:27 - pre 155 meseci
Dripac,

Šta god odlučuš, Indesit ne uzimaj u obzir. brka je jedini čovek na ovom forumu koji ga hvali. Imaš izjave servisera o tom "brendu" pa vidi šta misle o njemu. Jednostavno, previše negativnih mišljenja baš o Indesitu. Za Ariston koliko vidim nema pljuvanja... Nije problem ako je Poljska zemlja porekla.

Moja preporuka je: 1. Candy, samo ne mogu da nađem sivu 60 cm do 35.000,00. 2. Gorenje GU 63211 BXC, na sniženju od 7.000,00 din. Nisam ti je preporučio jer su ove mašine imale problema sa posudom za so. Mada se to lako rešava i 3. Gorenje GS 61110 XC, ona je ok. Manje karakteristika ali su prilično pouzdane.
Sa ostalima nemam neko iskustvo.

Nije bitno da ima A sušenje. Nakon pranja ne otvaraj vrata mašine 20-tak min. i sudovi će da budu suvi 100%. Ne postoji pouzdan stav šta tačno znači "klasa pranja" i "klasa sušenja". Uvek su sudovi 100% čisti i 100% suvi. Ja mislim da je razlika u vremenu i načinu, pre nego u kvalitetu sušenja.
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 19:12 - pre 155 meseci
rewqrewq mogu da te zamolim za nesto????pogledaj svoj post sa 50-e strane u kome ja sam dajem predlog za masinu koju mi ti preporucujes pod brojem 2. u prethodnom postu,dobro procitaj tvoj komentar.......skroz si me zbunio sada.......


i ako moze da mi kazete sta mislite o whirlpool ,electrolux,zanussi masinama posto vidim da ih niko ne spominje a dosta su zastupljene

[Ovu poruku je menjao Dripac dana 25.06.2011. u 21:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
95.180.50.*



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 20:30 - pre 155 meseci
Citaj postove, pa ces videti da nisam jedini. Bitno je i da ima A klasu susenja i A klasu pranja. A klasa pranja znaci da za utrosenu kolicinu energije, uredjaj pere sudove perfektno. A klasa susenja je bitna zbog potrosnje El. energije. Toliko o tvom zananju rewqrewq.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 20:34 - pre 155 meseci
OK.

Candy je dobra marka, samo sam stavio da nije dobro ako je "Made in Turkey". Video sam da se ne prave u Turskoj nego u Poljskoj. Svakako je bolja Candy nego Indesit. Bolja je sigurno i od Midee...

Gorenje ti preporučijem jer ima dugačku i pouzdanu garanciju. One sve skupe su Made i Italy i vrhunski su modeli. Jeftinije su kinezi. E sad.... ona BXC izgleda da serijski ima lošu posudu za so, u garanciji je majsror zameni za min. i šljaka odlično. Ona jeftinija je noviji model, isto kao bela samo obojena. Dosta su se prodale, nije bilo reklamacija. Sve sam ti iskreno napisao.

Nije mašina za sudove vasionski brod. Biraj onu koja će najduže da ti služi. Candy je ok jer je firma dobra inače, a Gorenje je dobra jer ćeš sledećih 15 godina bez problema da je održavaš i koristiš (servis, delovi i sl.)

Reci ako sam opet bio nejasan.
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 20:42 - pre 155 meseci
ok shvatio sam candy je po tebi najbolja a gorenje ako kupim cak i ako se desi nesto garancija od 5 godina me cuva..........ostao si mi duzan za zanussi,whirlpool i electrolux??? da li je gorenje bolji od ova 3 brenda???
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
95.180.50.*



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 21:12 - pre 155 meseci
Pa kako da ti objasni kad prodaje samo Gorenje. Sto je i logicno kada covek radi za njih. Prodavac bele tehnike mu je samo maska. :))))) Vidis da su ga svi na forumu provalili.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.06.2011. u 22:37 - pre 155 meseci
Od ostalih Electrolux je ok. Njega sam zaboravio. Mislim da im je dobar kvalitet, vidim da se servis trudi. Samo mi nisu jasni sa marketingom, čas ih ima, čas nema. Zanussi je takođe bzv., isto kao Indesit, ne postoji ni jedan razlog da njega kupiš. Wirpul... njega prodajem (dakle nije samo Gorenje), mogu da kažem da je jaka konkurencija. Slične karakteristike, niža cena... deluje kao osiromašeni neki bolji uređaj sa tačno toliko nižom cenom. Meni se ne dopada jer liči na brendove "od juče, pa dokle traje". Imao sam slučaj, mislim da je mašina za veš, 3 godine garancija istekla, sad nemaju programator, dakle ide u smeće.
Mislim da je Gorenje bolja od ovih brendova, bez dileme.

Daleko najbolja opcija je, moje mišljenje, kad bi mogla da se nađe Midea, Quadro ili Gorenje sa mehaničkom programatorom. Tu nema greške. Svaki stolar može da napravi/popravi programator i ostalo. Te mašine mogu da teraju dok se ne raspadnu, a bile su baš jeftine.

Da ponovim- Candy se prodaje kao leba, godinama u nazad, još nisam čuo da ima većih problema. Jedino što može da bude problem je jer su to Italijani, a i industrija im je pod znakom pitanja, o poslovnosti da ne pričam. Čas će da nam uvale turke, vijetnamce i sl... Zanusi je dobar primer. Odlična firma, a u Srbiji prodaju samo otpad!!! Slovenac je, s druge strane, lukava životinjka. Navuče te na 5 god. garancije i servis, a uređaj prosečan. Ako ništa drugo, ono ćeš makar uvek moći da ga popraviš koliko god da ne valja (aj nek bude da ne valja).

I da je "Ž" klase sudovi moraju da budu perfektno čisti! Što se sušenja tiče, ostala je otvorena diskusija. Ja mislim da je razlika A od B što se ne uključuje grejač za sušenje sudova pa manje struje potroši, a sudovi u oba slučaja moraju da budu perfektno suvi.

Dobro si shvatio moju preporuku, tačno tako bih i ja odlučivao.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.06.2011. u 07:54 - pre 155 meseci
I Candy daje garanciju 5 godina
http://www.tehnomanija.rs/kata...dy-sudomasina-csf-4575-ex.html
i jos je 10% jeftinija od te cene ako se kupi vikendom u Rodicu.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.06.2011. u 08:05 - pre 155 meseci
da samo sto nisi mozda obratio paznju na moj post gde sam ja ogranicen sa lovom i mogu da pazarim masinu do 35000 dinara,moram sivu zbog kuhinje i mora da je 60cm sirine za 12 kompleta.........takva candy nema...... :(


za sada glavni kandidati su mi ove dve masine

http://www.gorenje.rs/masine_z...sine_za_pranje_sudova?c=321503

http://www.gorenje.rs/masine_z...sine_za_pranje_sudova?c=234110
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.06.2011. u 10:45 - pre 155 meseci
Video sam to...
Ja merkam tu Candy od 45cm pa sam zato ostavio link jer je bila priča o garanciji od 5 godina za Gorenje - isto ima i Candy.
Kalkulacija je drugačija ako kupiš mašinu u Rodiću vikendom i još na Pika karticu na 12 rata bez kamate (u nekim prodavnicama može na čekove, ali ko će toliko čekova naći)...
Tako sam uzeo veš-mašinu... koštala 32000din, kupio vikendom i još na 12 rata pa je mesečna rata 2400din. Na takav način ti ne znači ništa da li je rata 2400 ili 3200din i tako dobacuješ i preko budžeta.
Pika kartica je besplatna (čeka se 2-3 meseca), a još je manji problem sačekati vikend. To isto može i u Tempu (popust 10% vikendom, za čekove ne znam). Zašto ne iskoristiti ponuđeno?
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.06.2011. u 11:01 - pre 155 meseci
slazem se sa tobom ali ja nemam pika karticu i nema sanse da je cekam ni 10 dana a kamoli 2 meseca.......sto se tice rodica,tempa i ostalih jako im je suzen izbor po dve masine od jednog brenda tako da dok ne odes u neki studio ne mozes da vidis sta se sve nudi......za sada ostajem na ovoj skupljoj gorenje masini pa kako bog da....
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.06.2011. u 19:30 - pre 155 meseci
Kartica je dobra stvar ako je na sniženju onaj proizved koji Vam se dopada. Zbog 2-3.000 ne treba kupovati šta te "Roda" "tera" da kupiš. Mnogo njih zabole šta je dobro a šta ne, daju akcije gde imaju zaradu ili sličan interes.
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.06.2011. u 08:31 - pre 155 meseci
zvao sam gorenje studio i za onu crno-sivu su mi rekli da je greskom u katalogu i da je to ugradna pa samim time nije za mene........ponudili su mi sledecu sudomasinu za koju su mi rekli da je nema u katalogu ali je ista cena kao ona sto sam ja zeleo.......evo linka

http://www.jeftinije.hr/kucans...s-63210-e_-_CX000F83F8?tab=pod
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.06.2011. u 09:46 - pre 155 meseci
?!

Ovo je hrvatski sajt. Koliko sam obavešten, ove mašine nema u Srbiji!?
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.06.2011. u 14:31 - pre 155 meseci
ima,rekli mi da je nema u katalogu a da imaju u studiju u borchi pa sam trazio link da vidim kako izgleda i koje su im karakteristike!!!!!!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.06.2011. u 18:59 - pre 155 meseci
Onda ok.

Po oznaci se vidi da su iste karakteristike, 63210 ili 63211 (-1 na kraju verovatno neki nebitan detalj). Ima full funkcije, obavezno sipaj so, nemoj da te voze "tabletičari" da može samo tableta, pa nek je i 16/1. Sjaj se podrazumeva, prašak naravno. 20-tak min. nakon završetka pranja je ne otvaraj, tad suši sudove. Za mašinu (a i za tebe) je bolje da je što više koristiš.

Ovo je nešto ukratko i važi uglavnom za sve mašine za sudove (svih proizvođača).

Pisao sam nešto o posudi za so, al nek ostane za drugi put, ako zatreba... ljušti je ti maksimalno, ako je kupiš, pa napiši utiske.

 
Odgovor na temu

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima29.06.2011. u 07:32 - pre 155 meseci
rewqrewq ako je u vezi mog posta oko soli bio bih zahvalan

u medjuvremenu posto nigde nisam naiso na neku vrstu pomoci krenuo sam u akciju
pa sam skinuo posudu za so i izbacio "staru" so ,skinuo sam i ventil koji je na posudi (bilo je neke necistoce na "klipu" u vidu neke vrste rdje pa sam ocistio) i proverio na 220 V
u jednom od 3 creva koja se kace na posudu a najblize je opisanom ventilu i vodi do gornjeg "rasprskivaca" koji se nalazi na samom vrhu masine bilo je soli sitne granulacije (ne preterano puno)pa sam ga demontirao i isprao pod vodom
sve sam na kraju vratio i sipao novu so
bila mi je ideja da u radu prekontrolisem doticni ventil da li se otvara jer predpostavljam da je on izvrsni element ali je problem sto sam morao vratiti "dno" a samim tim sam izgubio pristup posudi
posle svega masina je bila pustana u rad 3-4 puta i cini mi se da je OK (sve je manje onog belila od ne znam cega po unutrasnjim zidovima mada sad koristim calgonitov gel koji se sa tim problemom lakse borio od praska )ali kako da budem 100 % siguran da sam resio problem

u toku jednog pranja masina mi je stala i izbacila kod E3 kad sam je otvorio u njoj je bilo penusave vode valjda je bila u fazi pranja a po kodu nije zagrejala vodu ,pranje sam ponovio i odradila je besprekorno, da li je uzrok mozda struja koja ovih dana (bar u mojoj ulici) blago receno pravi haos (i moji i komsijski racunari su toliko sokova doziveli da je svakodnevna pojava ozivljavanje necijeg PC-ija a vec ima i kvarova)
e sad da ja izvlacim masinu iz struje dok neradi (ako to uopste ima veze sa necim) to ne dolazi u obzir

nigde nisam napomenuo da je masina Midea ugradna od 45 cm ne znam tacnu oznaku stara je oko 3 godine i nisam imao problema do sada
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima29.06.2011. u 09:28 - pre 155 meseci
Čini mi se da je složeniji problem pa je najbolje da neko stručniji razmotri. U principu, posude za so ne mogu komplet da se otvore i očiste, ako je potrebno, već mora nova da se stavi. Vidim da si ti nešto radio, ali ja to nikad nisam radio pa ne mogu u tom smislu ništa da ti preporučim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856230 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.