Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moneybookers isplate

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Moneybookers isplate

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21949 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksb

Član broj: 80640
Poruke: 45
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Moneybookers isplate06.03.2006. u 21:48 - pre 220 meseci
Postovani, interesuje me isplate novca putem Moneybookers-a?
Sta mi je sve potrebno?Ako mozete detaljnije opisite posto sam nov sa tim servisom.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Moneybookers isplate06.03.2006. u 21:54 - pre 220 meseci
Treba da im posaljes kopiju dokumenta iz banke... Najbolje recimo potvrdu koju dobijas kad uzimas novac sa deviznog racuna...

Zatim kopiju dokumenta koji glasi na tvoje ime, a platio si recimo struju, telefon i sl.

I licnu kartu.. skenirati..:)


Toliko:)
 
Odgovor na temu

Shone037
Krusevac

Član broj: 80893
Poruke: 6
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate06.03.2006. u 22:11 - pre 220 meseci
Ukoliko zelis da povuces novac na devizni racun potrebno je prvo da uneses broj svog deviznog racuna na koji zelis da povuces novac. Da bi verifikovao svoj devizni racun trazice ti da povuces manje od 15 $ i sa novcem koji ce ti prebaciti na taj devizni racun poslace ti verifikacioni kod. Kada dobijes taj kod od banke ( kod se sastoji od 6 alfa numerickih karaktera ) odes na sajt i prilikom sledeceg prebacivanja novca na svoj devizni racun uneses taj kod i tada ces moci da podizes slobodno sa svog racuna.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Moneybookers isplate07.03.2006. u 13:11 - pre 220 meseci
to sve nece biti potrebno ukoliko posalje ovo sto sam napisao..
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: Moneybookers isplate29.08.2006. u 10:47 - pre 214 meseci
Isplata (Withdraw) novca sa Moneybookers-a može da se izvrši i na VISA karticu.

What does it cost to withdraw money?

Withdraw money via bank transfer: € 1.80 flat fee
Withdraw money via cheque: € 3.50 flat fee
Withdraw money via credit/debit card (Visa only): € 1.80 flat fee

http://www.moneybookers.com/app/faq.pl?gid=9&qid=723


Ako uzmemo u obzir da banke za realizaciju čekova i bank transfera naplaćuju dodatnu proviziju, mogućnost prenosa na Visa karticu je najisplativije rešenje.

Probao sam prenos na VISA electron karticu Intesa Banke i transakcija je obavljena posle 7 dana. Naravno kartica prethodno mora biti verifikovana.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Moneybookers isplate29.08.2006. u 20:22 - pre 214 meseci
Prosto ko pasulj:

1. Skokneš do banke da bi dobio payment instructions, odnosno upustvo za plaćanje na tvoj devizni račun. Tu imaš dvije bitne stavke: SWIFT code tvoje banke i broj tvoga računa.

2. Jednostavno ubaciš te podatke u Moneybookers, pod opcijom konfigurisanja tvog deviznog računa u banci. Pošalješ sada sam sebi iznos manji od $15 na račun u banci da bi verifikovao taj račun, odnosno da MoneyBookers zna da je račun zaista tvoj.

3. Skokneš dva dana kasnije do banke i uz informaciju da ti je leglo tih $15 na račun tražiš i izvod iz SWIFT transfera tog novca. Djevojka na šalteru skokne i donese ti fotokopiju izvoda gdje se nalazi i verifikacioni kod od 6 alfanumeričkih znakova.

4. Vratiš se na Moneybookers, uneseš taj kod, verifikuju ti automatski račun (identitet) i možeš od tada jednostavno da šalješ novac.
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-4277.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate30.08.2006. u 11:42 - pre 214 meseci
"Probao sam prenos na VISA electron karticu Intesa Banke i transakcija je obavljena posle 7 dana. Naravno kartica prethodno mora biti verifikovana."

Vladimire, pored € 1.80 flat fee koji je uzeo moneybookers da li ti banka uzima neku proviziju kada podizes lovu sa racuna vise electron na salteru ili na bankomatu?

hvala unapred
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-4277.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate30.08.2006. u 12:25 - pre 214 meseci
Citat:
valeksic: Isplata (Withdraw) novca sa Moneybookers-a može da se izvrši i na VISA karticu.

Probao sam prenos na VISA electron karticu Intesa Banke i transakcija je obavljena posle 7 dana. Naravno kartica prethodno mora biti verifikovana.


A da li je neko probao uplatu/slanje novca/depozita na MB account sa Visa Electron? Znam da prihvataju debitne za depozit ali do sada sam cuo samo za kombinaciju MB +Visa internet, ne i za elektronke.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Moneybookers isplate11.09.2006. u 23:54 - pre 214 meseci
Citat:
mungos: Prosto ko pasulj:

1. Skokneš do banke da bi dobio payment instructions, odnosno upustvo za plaćanje na tvoj devizni račun. Tu imaš dvije bitne stavke: SWIFT code tvoje banke i broj tvoga računa.
2. Jednostavno ubaciš te podatke u Moneybookers, pod opcijom konfigurisanja tvog deviznog računa u banci. Pošalješ sada sam sebi iznos manji od $15 na račun u banci da bi verifikovao taj račun, odnosno da MoneyBookers zna da je račun zaista tvoj.
3. Skokneš dva dana kasnije do banke i uz informaciju da ti je leglo tih $15 na račun tražiš i izvod iz SWIFT transfera tog novca. Djevojka na šalteru skokne i donese ti fotokopiju izvoda gdje se nalazi i verifikacioni kod od 6 alfanumeričkih znakova.
4. Vratiš se na Moneybookers, uneseš taj kod, verifikuju ti automatski račun (identitet) i možeš od tada jednostavno da šalješ novac.


Poz. Evo i ja imam slicno pitanje vezano za MB. Naime imam neke prihode koje sam do sada unovcavao debilnim cekovima i to traje i traje a i kosta me 7-8$ po ceku. Imam racun u Novoj Banci BL i dobio sam instrukcije ali oni rade preko korespodentnih banaka iz inostranstva i nemaju IBAN brojeve za svoje racune. A tamo na MB-u stalno trube o IBAN-u i kako ga moras imati.

Hvala unaprijed


 
Odgovor na temu

mirotvorac

Član broj: 81086
Poruke: 25
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Moneybookers isplate17.09.2006. u 21:56 - pre 214 meseci
Što se tiče deviznog računa , dali je tu riječ o žiro računu ili npr. obični račun štedne knjižice
 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate17.04.2007. u 11:58 - pre 207 meseci
Ljudi ja sam otvorio tekući račun u Intesi i prebacio novac sa moneybookers računa (koji je u dolarima) na racun u banci... E sad na monebookersu pise da je isplata procesuirana ali mi na račun u banci nista nije stiglo (ok kapiram da treba da prodje vremena (prosao je tek jedan dan)) ali sada sam citao neke vase postove i izgleda da mi treba devizni racun? moj racun u intesi je u dinarima (ja kada sam otvarao racun u banci i prvo rekao sluzbenici da mi treba devizni ona mi je rekla da je to nelegalno (iz nekog razloga) pa sam ja otvorio tekuci...)
e sad jel sam se ja to debelo za*ebao ili sta se desava?
inace na onom njihovom online bankigu ima stavka dinarska placanja i devizna placanja ali kad kliknem devizna placanja izadje mi 'Nemate račune za pregled deviznih plaćanja'
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Moneybookers isplate17.04.2007. u 12:38 - pre 207 meseci
Citat:
moj racun u intesi je u dinarima (ja kada sam otvarao racun u banci i prvo rekao sluzbenici da mi treba devizni ona mi je rekla da je to nelegalno (iz nekog razloga) pa sam ja otvorio tekuci...)


NE znam sta si rekao sluzbenici ali imaju samo tri mogucnosti:

1. Nisi bio jasan da zelis da otvoris najobicniji devizni racun najverovatnije
2. NEsto si zakomplikovao objasnjavajuci Sta je MoneyBookers i sta hoces pa si je zbunio (prilicno verovatno)
3. Ona je mnogo, mnogo glupa (najmanje verovatno)



 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate17.04.2007. u 13:34 - pre 207 meseci
aha a ovih 200 dolara sto sam poslao na tekuci racun su sad izgibljena? ...zauvek? :(
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Moneybookers isplate17.04.2007. u 13:44 - pre 207 meseci
Naravno da ne
 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate17.04.2007. u 14:06 - pre 207 meseci
ok sve je reseno,
hvala McKracken

[Ovu poruku je menjao WOW dana 17.04.2007. u 17:05 GMT+1]
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate19.04.2007. u 18:34 - pre 206 meseci
Postovanje svima.Mene zanima kako mogu uplatiti novac na moneybookers.Ja sam otvorio kod njih account i prijavio sam svoju visa virtuon karticu od rajfajzen banke.Posle nekoliko pokusaja upload transfera u moj moeybookers racun javljaju mi gresku da transfer nije uradjen i da je racun sledecih 24 casa blokiran zbog sigurnosnih mera.Hteo bih da napomenem da nisam slao moneybookers nikakve skenirane racune ili skenirane indetifikacione isprave.Inace moju visa karticu uspesno koristim na internet kladionice za placanje a znam da sam morao da posaljem kladionici mail sa skeniranom visa karticom i skeniran pasos radi indetifikacije.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate20.04.2007. u 18:14 - pre 206 meseci
Pa uz malo muke sam uspeo da popunim moj racun na moneybookers.Ako nekoga zanima kako se to radi neka mi se javi.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Moneybookers isplate20.04.2007. u 22:48 - pre 206 meseci
Ja sam to odradio davno:
Moja preporuka za VISA kartice...a to je ProCredit Bank
Skype
Moneybookers
Kupovina hostiga-domena
kladionice
sve...

 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers isplate21.04.2007. u 00:55 - pre 206 meseci
Ljudi znam da je malo offtopic ali koje kartice sada (2007) najbolje za kupovinu preko neta (na stranim sajtovima kao npr amazon.co.uk ili godaddy.com itd...)
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Moneybookers isplate21.04.2007. u 08:40 - pre 206 meseci
Citat:
WOW: Ljudi znam da je malo offtopic ali koje kartice sada (2007) najbolje za kupovinu preko neta (na stranim sajtovima kao npr amazon.co.uk ili godaddy.com itd...)

Već sam napisao..


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Moneybookers isplate

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21949 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.