Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?

[es] :: E-Poslovanje :: Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?

[ Pregleda: 4864 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kurjak
Dalibor Radic
Beograd

Član broj: 4827
Poruke: 9
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 76463243


Profil

icon Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?07.03.2006. u 17:21 - pre 220 meseci
Ukratko, imam račun u inostranstvu za koji je vezana klasična VISA kartica. Pošto mi je istekla stara, na adresu kod prijatelja je stigla nova kartica, a novi kod će mi javiti na dan prestanka važenja stare. Elem, problem je što je moj "pametni" drugar stavio karticu u pismo i poslao običnom poštom. Koliko sam upoznat, ukoliko kreditna kartica nema čip, a sadrži punu seriju brojeva dovoljno ju je provući kroz magnetni čitač, prekopirati i zbogom pare :( A ježim se na pomisao da ta kartica prolazi kroz naš poštansko/carinski sistem. Naravno, da bi najjednostavnije bilo pozvati banku i pitati je da li kartice imaju čip, ali to ću moći tek kada se banka sutra otvori, a do tada ću se već grdno istripovati. Dakle, da li je čip vidljiv golim okom, poput magnetne trake, a ako nije koliko vremena mi dajete dok mi pare ne nestanu s računa? ;)
---
Veritas est in puteo - Democrit
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?07.03.2006. u 23:25 - pre 220 meseci
1. Nazovi banku čim pre, reci im da ti je nestala kartica i da ti smesta blokiraju račun.

2. Čip je vidljiv golim okom.
 
Odgovor na temu

Kurjak
Dalibor Radic
Beograd

Član broj: 4827
Poruke: 9
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 76463243


Profil

icon Re: Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?09.03.2006. u 23:27 - pre 220 meseci
Yup. To sam i uradio. Naravno, morao sam da odslusam celu pricu o "neozbiljnosti" slanja kreditne kartice postom, itd. Ali da ne povjerujete da jedna ozbiljna zapadno evropska banka koja drzi do svog imena i dalje ne stavlja chip zastitu na svoje klasik VISA kartice. Kod nas u Srbiji skoro da i ne moze da se nadje VISA bez chip-a. Elem, kartice i ako stigne ne vazi ;)
---
Veritas est in puteo - Democrit
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?10.03.2006. u 08:26 - pre 220 meseci

Ahem, ti se salis ? Ajde navedi mi i jednu SCG banku koja izdaje platnu karticu sa "cipom"
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?10.03.2006. u 12:15 - pre 220 meseci
Intesa i Srpska banka na Visa karticama.


http://www.bancaintesabeograd.com/index.aspx?pageno=66

http://www.srpskabanka.co.yu/cms/view.php?id=1144

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kako znati da VISA kreditna kartica sadrzi u sebi čip zaštitu!?

[ Pregleda: 4864 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.