Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim enkripciju WinRar?

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Kako da napravim enkripciju WinRar?

[ Pregleda: 5407 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako da napravim enkripciju WinRar?09.03.2006. u 21:12 - pre 220 meseci
Pozdrav,
pomognite mi, pokušavam raspakovat jedan Trial program....P-CAD..i kad idem desni klik, i Extract files... traži mi nekakav password! Ne kužđim se baš....tamo u helpu piše da ga treba postaviti , da se klikne na mali ključič u WinRAR window , ja to napravim , tamo postavim nekakav kod ali...nista. Poslije ga pokušavam ubacit kad traži i javlja da je krivi.
Hvala na pomoći!

Edit: Popravljen naslov.


[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 14.04.2006. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

skynet
Vladimir Stefanovic
Beograd

Član broj: 29447
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Kako da napravim enkripciju WinRar?28.05.2006. u 22:02 - pre 217 meseci
Nisam te bas razumeo. Da li zelis da napravis kriptovani RAR fajl ili da raspakujes P-CAD.

Ako ti kod raspakovanja P-CAD-a WinRAR trazi sifru, onda je P-CAD kriptovan i treba ti odovarajuca sifra. Ako ne znas sifru, onda ne mozes da raspakujes P-CAD.

[Ovu poruku je menjao skynet dana 07.06.2006. u 16:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejoni
nis

Član broj: 97311
Poruke: 2
*.medianis.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim enkripciju WinRar?06.06.2006. u 20:07 - pre 217 meseci
mene bas interesuje,ako mozete da mi objasnite,kako koriscenjem winrara mogu zastititi neki fajl (dakle koji god pozelim i bilo koji format naravno),tj da ja sam postavim sifru za neki fajl.Ne za svako koriscenje winrara vec samo kad hocu pojedine podatke zastititi.hvala unapred.
 
Odgovor na temu

skynet
Vladimir Stefanovic
Beograd

Član broj: 29447
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Kako da napravim enkripciju WinRar?07.06.2006. u 15:02 - pre 217 meseci
Bilo koji fajl ili folder mozes spakovati pomocu WinRAR-a i tu arhivu zastititi sifrom. Postupak je sledeci:
Pokreni WinRAR -> klikni na File meni -> klikni na Password i ukucaj sifru -> izaberi fajl ili folder, moze i vise fajlova i foldera -> klikni na ADD -> WinRAR ce sam upisati ime rar arhive i u kom folderu ce se sacuvati taj fajl, ali mozes upisati ime koje ti hoces i snimiti u folder po tvom izboru, preporucujem i da na Compression method stavis best, jer ce onda kompresija biti najbolja i samim tim arhiva ce biti kraca. Ima jos opcija koje mozes da ukljucis, na primer da napravis samoraspakujucu arhivu. Kao rezultat svega toga, dobices fajl koji ima ekstenziju .rar. Kada pokusas da raspakujes taj fajl, WinRAR ce ti traziti sifru. U slucaju da pravis samoraspakujucu arhivu, tada fajl nece imati ekstenziju .rar, vec ekstenziju .exe. Znaci kao svaki izvrsni fajl. To je korisno, ako ces da koristis te arhive na kompjuteru gde nije instaliran WinRAR, a i u tom slucaju ne moras ni da pokreces WinRAR za raspakovanje, vec pokrenes taj .exe fajl i ako si fajl zastitio sifrom, onda ce pri pokretanju fajla da se od tebe trazi da ukucas sifru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dejoni
nis

Član broj: 97311
Poruke: 2
*.medianis.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim enkripciju WinRar?11.06.2006. u 18:11 - pre 217 meseci
Hvala,ovo mi je puno pomoglo
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Kako da napravim enkripciju WinRar?

[ Pregleda: 5407 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.