Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unošenje nepostojećeg foreign key stvarajući novi unos u tabelu na koju se referencira

[es] :: MySQL :: Unošenje nepostojećeg foreign key stvarajući novi unos u tabelu na koju se referencira

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frane22

Član broj: 66244
Poruke: 8
194.126.213.*



Profil

icon Unošenje nepostojećeg foreign key stvarajući novi unos u tabelu na koju se referencira17.03.2006. u 12:04 - pre 219 meseci
Mislim da mora postojati praktično rješenje, kako se ovo inaće radi. Evo situacije:

imam tablicu MJESTO i polja:

Id_Mjesto ///primary key
Naziv_Mjesta

i tablicu CLAN sa poljima

Id_Clan
Ime
Id_mjesto ////foregin key koji se referencira na tablicu MJESTO

Ono što me zanima jest kako ću iz programa kojeg radim omogućiti korisniku da unese mjesto koje postoji u bazi, te da unese novo mjesto (koje se unosi u tablicu MJESTO i dobiva novi primary key, na kojeg se referencira polje Id_Mjesta iz tablice CLAN za onoga clana za kojeg sam to unosio)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Unošenje nepostojećeg foreign key stvarajući novi unos u tabelu na koju se referencira17.03.2006. u 12:15 - pre 219 meseci
Ako sam te najbolje razumeo, imaš situaciju da postoji slog u tabeli ČLAN, za koga se tek treba uneti mesto (koga još uvek nema u tabeli MESTO).

Ovo možeš rešiti na više načina:
1) Omogućavanjem da polje mestoID u tabeli ČLAN bude NULL
2) Postojanjem jednog fiktivnog mesta u tabeli MESTO (npr. "nepoznato")
3) Neupisivanjem novog člana u bazu pre nego su uneta sva vezana polja u primarnim tabelama
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Unošenje nepostojećeg foreign key stvarajući novi unos u tabelu na koju se referencira

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.