Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar

[ Pregleda: 7673 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
*.PPPoE-1798.sa.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar18.03.2006. u 12:13 - pre 219 meseci
Interesuje me kako mogu prikopcat DVD kucno kuno na racunar, ali treba mi samo da mogu slusat muziku sa racunara na zvucnike od kucnog kina posto mi kucno kino podrzava MP3? Znaci, sta treba da uradim da jednostavno skopcam to, da mi muzika svira na racunaru recimo u winampu, ali da su zvucnici od DVD-a? Ne mogu nikako klasicno spojit zvucnike od DVD-a na racunar, imam 5+1 zvucnik tako da je svaki zvucnik spojen posebno na DVD player i to samo zice utaknute. Kucno kino m je DVD Roadstar DVD-5112PSPK. Evo sta imam od prikljucaka na DVD-u, a na racunaru imam obicnu zvucnu kartu:

2CH Audio in: priključci: L1, L2, R1, R2
2CH Audio out: -||-
Video: S-Video i Video
Componet video out: Cr/Pb, Cr/Pr, Y
Digital audio: coaxial, optical

To je to i jos imam one utikace za zvucnike samo zice umetnute.
Ako ne zna, moze li mi objasniti sta znace ovi priključci jer u manualu ne pise nista posebno.
Hvala.


AleXandar
 
Odgovor na temu

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
*.PPPoE-1027.sa.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar20.03.2006. u 18:29 - pre 219 meseci
Moze li mi iko pomoci?
AleXandar
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar20.03.2006. u 21:23 - pre 219 meseci
Ovo ne bi trebalo da je problem, samo nabaviš kabl koji sa jedne strane ima konektor koji ide u audio out na zvučnoj a na drugoj par (verovatno) cinch konektora koje ubodeš u Audio In na DVD.
 
Odgovor na temu

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
*.PPPoE-1407.sa.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar13.05.2006. u 12:04 - pre 217 meseci
E to sam i uradio. Ukupcao sam u zvucnu u audio out a na DVD kucnom kinu ima ovako:
Audio In i sad ima: R1, R2, L1, L2.
A ja imam samo dva konektora, crveni i zuti. I kada ukopcam crveni u R1, i zuti u L1, problem je sto mi rade samo dva zvucnika od kucnog kina, tj. krajnji desni i lijevi. A imam 5+1.
I time nisam nista dobio jer opet imam samo dva zvucnika.
Pa mi nije jasno kako da i ostali rade?
Molim vas pomozite!!!
AleXandar
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar14.05.2006. u 12:42 - pre 217 meseci
Ako si iz zvučne doveo jedan signal tj običan stereo audio out, onda će samo dva zvučnika i da rade. Da (ako) je zvučna 5.1, onda bi pomoglo da iz nje dovedeš tri takva kabla ali je kod tebe problem u onoj rečenici 2CH Audio in: priključci: L1, L2, R1, R2 što znači da u taj plejer može da se dovede dvokanalni, da ne kažem stereo, signal. Tebi je potrebno samo za slušanje muzike što znači da ti je dovoljno samo ovo. Jedino rešenje je da plejer ima opciju da može da stereo ulaz svira na svim zvučnicima, tj da pravi nekakav pseudo 5.1 zvuk. To moraš da potražiš negde u uputstvu, ako uopšte može.
 
Odgovor na temu

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
*.PPPoE-1712.sa.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar16.05.2006. u 11:52 - pre 217 meseci
E hvala na pomoci! Sto se tice zvucne karte, u mene je obicna zvucna karta sa 3 prikljucka i jednim paralenim portom, 1 za zvucnike, 1 za mikrofon, a treci ne znam za sta je (da li neko zna?).

Po tome sto si ti rekao, znaci, ja nemam nikakve sanse da sa ovom zvucnom mogu spojiti svih 5+1 zvucnika sa kucnog kina?

Kako onda da rijesim problem? Ako kupim i novu zvucnu, kako onda spojit na kucno kino kada za audio out imam samo prikljucke R1, R2, L1 i L2?
Hvala.
AleXandar
 
Odgovor na temu

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
*.PPPoE-3584.sa.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar18.05.2006. u 20:40 - pre 217 meseci
Moze li mi iko pomoci hitno mi je potrebno !?!
AleXandar
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar19.05.2006. u 00:22 - pre 217 meseci
Pozdrav,

pa trebalo bi da, ako dovedes zvucnom karticom 5.1 signal ne jadan od dva in prikljucka na kucnom bioskopu, dobijes izlaz na zvucnicima nesto nalik tome jer je moguce da prolaz uredjaj radi samo kao quazi surround, odnosno, da sam pretpostavlja kasnjenje na zadnjim zvucnicima a ne tacno kako to signal nalaze. Doduse, tako ne bi trebalo da funkcionise ali je i to moguce. Pokusaj da od nekoga pozajmis neku 5.1 zvucnu pre kupovine pa onda proveri sta dobijas na izlazu. Mi mozemo samo konstatovati sta bi trebalo da moze, ne i sta ce zaista raditi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar21.05.2006. u 00:10 - pre 217 meseci
Ako će već da sluša MP3 sa PC-ja, onda mu ništa ne znači ni 5.1 kartica jer i ona mora da napravi kvazi surround pa mu je svejedno. U svakom slučaju mora da provali da li DVD plejer ima opciju za ovo ako hoće da sluša na svim zvučnicima. Možda je bolje rešenje da to odmah i sluša na plejeru mada opet ostaje pitanje kako da se prebaci na sve zvučnika. Nema svrhe ni da proba neku 5.1 karticu pošto ionako ima samo 2CH audio ulaze.
 
Odgovor na temu

Alexandar_d
Alexandar

Član broj: 44699
Poruke: 139
*.PPPoE-1238.sa.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar29.05.2006. u 20:09 - pre 217 meseci
Upravo tako! Imam samo 2CH audio ulaze. Pa sta sad da radim ne znam koja je opcija da se nastima na kucnom kinu da radi na svim zvucnicima (ustvari znam ali kada slusam normalno preko CD-a u playeru a preko PC-a ne moze!).
???
AleXandar
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Prikljucivanje DVD kucnog kina na racunar

[ Pregleda: 7673 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.