Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako biti siguran?

[es] :: E-Poslovanje :: Kako biti siguran?

[ Pregleda: 4151 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.254.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Kako biti siguran?22.11.2002. u 23:04 - pre 259 meseci
Da prodavnica sa koje pokusavate da kupite nesto nije 'lazna' ili ti brojeve kartica uzimaju samo ;P

Konkretno me zanima http://www.cutting-edgemusic.com/cuttingedge/default.asp

Mada bas i ne lici kao da se bave kradjom ;P ne bih da ostanem bez voljenih mi para :))
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako biti siguran?22.11.2002. u 23:53 - pre 259 meseci
Najosnovnije je da proveris dali kompanija ima secure sertifikat. Koliko vidim ovi ga nemaju...

To moze da znaci nekoliko stvari:
1. Prodaju ne vrsi firma vec pojedinac.
2. Ako ipak prodaje firma, oni su veoma mali i nemaju da daju $1300 za verisign sertifikat.
3. Prevara

Vidim da imaju neki terms of service u vidu faq-a, i ok sajt, tako da najverovatnije nisu prevara... Prevare se obicno desavaju sa stvarima za koje je velika potraznja... odnosno ge prevaranti mogu da uzmu velike pare u kratkom periodu i nestanu... A ovi prodaju jednu gitaru u 3 meseca...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
62.108.114.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 00:58 - pre 259 meseci
imash tamo opciju da platish preko paypal-a.

ne znam koliko to sigura da ce da ti isporuce robu, ali siguran si da nece da ti ukradu broj kreditne kartice...
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 10:19 - pre 259 meseci
Oni koriste 3rd party processora - bxCommerce. Zato im i ne treba Verisign sertifikat na sajtu, ali mogli su da stave security i privacy policies svog ecommerce providera, ili bar link do te strane.
Doduse imaju neku 100% satisfaction guarantee (koju nisam citao), tako da... ja bih kupio gitaru kod njih. :-)
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.4.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 11:03 - pre 259 meseci
Ko kaze da je gitara u pitanju? :PPP

Salim se, jeste gitara :)

Samo me interesuje jos nesto(mozda nije za ovaj forum) Kako da mi to brat donese a da ga ne rebnu po carini :)))
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 11:19 - pre 259 meseci
Nazovi tu firmu i reci im da ti naprave 10 puta manji racun... i pratices 10 puta manju carinu...
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.200.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 14:58 - pre 259 meseci
OK i sta oni ce kao da naprave stvarno manji racun? Cisto sumnjam... jesi li radio nekad teko nesto???

P.S. kolko dodje u opste carine+porez ili sta treba (koliko procenata od cene instrumenta?). I el se placa na polovne :)

P.P.S. Stvarno se izvinjavam sto neka pitanja nisu bas u uskoj vezi sa ovim forumom, al ne znam gde drugde da pitam ;(
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 15:28 - pre 259 meseci
Pa ja cenim da bi bilo 20-50% od cene instrumenta...

Pa ti vidi... Lepo ih zamolis da ti daju 'wholesale' racun, dace ti.. znaju i oni o cemu se radi.. nisu veverice...
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.141.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 19:12 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Pa ja cenim da bi bilo 20-50% od cene instrumenta...
Pa ti vidi...


Hmmm, moracu da se raspitam za ovo, cale mi upravo reko da bi trebalo da je je valjda od 1 do 5%, samo na vozila 25%...

Stvarno mi se ne isplati onda, jer ja to mogu da kupim i ovde al ovako pokusavam da prodjem sa sto manje troska, ;)

Citat:

Lepo ih zamolis da ti daju 'wholesale' racun, dace ti.. znaju i oni o cemu se radi.. nisu veverice...


Heheh, veverice :P

Pa pazi, nije meni problem da ih pitam, samo nekako ne verujem da bi to uradili... sto bi meni tamo neki pobozni i sav jadan i dobar amerikanac dao taj racun ako zna da je to zbog izbegavanja carine.. to me cudi, al vredi pokusati :)
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 19:23 - pre 259 meseci
Zato jer mu ti kazes da neces kupiti od njega ako ti ne da manji racun...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 19:39 - pre 259 meseci
To ce ti uraditi svaka mala radnjica - vece ionako imaju "send as a gift" :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.116.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 19:59 - pre 259 meseci
Citat:
Ivan Tanasic:
cale mi upravo reko da bi trebalo da je je valjda od 1 do 5%, samo na vozila 25%...



I po svemu sudeci se zajebo :(

Hvala vam sto ste me utesili, ovo je jedini preostali nacin da se nesto izvuce nize, jer mi je druga ideja propala :(

Pozdrav i hvala vam.

p.s. jos jedno pitanje samo ;P
sta carenik gleda kada treba da odredi kolka je carina ako postoji racun,racun ili katalosku vrednost... i sta ko mu se cini da je malo placneno? :) recimo umesto $200 placeno $50... sta onda gleda :)
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 20:05 - pre 259 meseci
Šta onda gleda? Flašu viskija, boks dobrih cigara,... Snađi se malko Mito i korupcija forever
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Kako biti siguran?23.11.2002. u 20:06 - pre 259 meseci
Diskreciono pravo carinika je da proceni vrednost robe - oni to obicno rade ako:

1. vrednost robe je ocigledno mnogo veca od deklarisane

2. vrednost robe je teska za procenu, ali je ispod minimuma za carinjenje ($100?)


Naravno, ako ti carinik preceni robu, ti imas pravo zalbe - onda se formira komisija od njegovih kolega, mada kako to kod nas ide - obicno su oni uvek u pravu :) Osim ako se ne primene metode mita i korupcije, koje neverovatno dobro pale kod tih likova :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Kako biti siguran?24.11.2002. u 02:28 - pre 259 meseci
Citat:
Ivan Tanasic:
sta carenik gleda kada treba da odredi kolka je carina ako postoji racun,racun ili katalosku vrednost... i sta ko mu se cini da je malo placneno? :) recimo umesto $200 placeno $50... sta onda gleda :)


Katalog :) Carina je sigurno veća od 1-5%, računaj 20-30% (ako ti uopšte naplate). Sajt Savezne uprave carina (www.fcs.yu) već neko vreme ne radi, ali probaj da izvučeš nešto iz Google-ovog keša.
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.187.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako biti siguran?24.11.2002. u 17:24 - pre 259 meseci
Hahah, mito i korupcija forever ;)

Pa ne bih bas da najebem zbog toga ;) al' nesto mi tu nije jasno nikako!!!! Mikis rece da sajt ne radi neko vreme, ja sam ovih dana citusko po njemu i skino katalog sasvim normalno ;) Nakon komedije sa junicama, zivinama i majmunima :D :D :D dodjoh i do gitara, i pise da je carinska stopa 1 ali sta je ovo 1??? Procenat i ako jeste jel to 1% ili 100% :)))) mada sobzirom da sam vidjao stope i po 40 tesko da je ovo drugo :PPPPPP, a ako je ovo prvo cinimi se da je nerealno, mada bih voleo da jeste :))))). Ili je to ipak neka grupa... tipa prva grupa - 33% itd... samo mi nije jasno sto onda odmah ne bi napisali procenat nego ovako covek mora da juri na dva mesta :P


Tako da na kraju mi nije jasno, jel to 1% ili nesto petnesto??? i kolko je to petnaesto ako je to...

Uhhh, mora da sam smrsko koju kilu od ovolike sekiracije, jebem ti carinu i ko je izmisli ;))))))
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kako biti siguran?

[ Pregleda: 4151 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.