Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 81536 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wolfonja

Član broj: 117402
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...26.03.2012. u 19:47 - pre 146 meseci
isprobao pumpu na 220v i ne radi, sjutra cu kupiti novu,
imam jedino mali problem sa dovodnim kablovima za pumpu, naime, prilikom startovanja pumpe faza se popne na 220v i to je ok, ali nuli u trenutku dodje napon (tinjalicom ispitivao) i izgubi se posle 1sec i sve onda bude ok, ne znam oce li mi to oshtetiti pumpu novu kad uzmem?
 
Odgovor na temu

Shoyo LM
serviser bele tehnike, program pranja
Srbija

Član broj: 274036
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...26.03.2012. u 20:02 - pre 146 meseci
Tinjalicom :)
 
Odgovor na temu

wolfonja

Član broj: 117402
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...26.03.2012. u 20:30 - pre 146 meseci
pa ne znam struchni naziv, to sam chuo od majstora pa prihvatio zdravo za gotovo, inache se zove?
 
Odgovor na temu

Shoyo LM
serviser bele tehnike, program pranja
Srbija

Član broj: 274036
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...26.03.2012. u 20:41 - pre 146 meseci
Ne kažem zbog naziva, već što ona baš laže, prikazuje zbog indukcije, -blizine drugih žica pod naponom. Probaj nulu u trofaznoj pa ćeš se uveriti. Meri instrumentom u odnosu na zemlju da bi bio siguran.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...27.03.2012. u 08:50 - pre 146 meseci
Citat:
wolfonja:... ne znam oce li mi to oshtetiti pumpu novu kad uzmem?
Opušteno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

wolfonja

Član broj: 117402
Poruke: 9
212.200.246.*



Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...28.03.2012. u 06:29 - pre 146 meseci
zamjenjena pumpa za odvod vode i mashian radi kako treba
hvala svima na pomoci
 
Odgovor na temu

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
..able.dyn.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...11.07.2012. u 01:43 - pre 143 meseci
Imam i ja problem sa svojom masinom sve radi normalno i pumpa izbaci vodu ali nema centrifuge na oba programa za centrifugu, masina je AEG lavamat 240, 800 obrtaja...Ima dole onu elektroniku... Bio mi je crkao jedan elektro ventil pa sam ga zamjenio...Sada stvarno ne znam u cemo moze biti problem , jedino kontam da hidrostat ne pravi probleme ali duvao sam i u njega i pravio mu vakum cuje se u njemu da pravi kontakt, ostaje samo ta elektronika da nije na njoj nesto otislo za centrifugu ali ona normalno okrece pri radu...mozda je i RSO mada ne znam zasto on uopste sluzi....Eto ako neko moze naka mi pomogne malo...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.adsl-1.sezampro.rs.



+311 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...12.07.2012. u 13:42 - pre 143 meseci
Kada primi vodu, hoce li da okrece levo desno?
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...13.07.2012. u 11:05 - pre 143 meseci
Pregledaj četkice na motoru da nisu istrošene.....
 
Odgovor na temu

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
..able.dyn.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...13.07.2012. u 15:06 - pre 143 meseci
Dok radi na pranju normalno okrece ljevo desno, citav ciklus pranja, samo kada dođe red na centrifugu onde nece, jel moguce da je RSO...nevjerujem da si cetkice radi dormalno pri pranju....
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...14.07.2012. u 13:24 - pre 143 meseci
RSO filter nema veze sa tim. Mašina može da radi i bez njega, samo se premoste vodove. Biće da je problem u elektroničkoj ploči (modul za motor). Pregledaj ga da nije šta nagorjelo kakvi su kontakti, moguće da je neki od dijelova crkao.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...14.07.2012. u 13:48 - pre 143 meseci
Ne bi možda bilo loše da obratiš pažnju i na funkcionisanje presostata, jer ako ima bilo kavih smetni u njegovom funkcionisanju(začepljenje "kapilare" recimo) neće se uključivati ni centrifuga, jer "komanda" programatoru za uključenje centrifuge dolazi upravo od presostata.
Sve ovo podrazumeva i proveru elektronskih sklopova kojima je "davač" presostat.
 
Odgovor na temu

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
..able.dyn.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...14.07.2012. u 18:43 - pre 143 meseci
Hvala svima na pomoci ali riješio sam problem, naime bio je problem na prekidacu koji ne dozvoljava da se vrata otvore tokom centrifuge.. ovo je mala masina i vrata se otvaraju horizontalno tj na vrhu masine ...masina ima dva ta prekidača ili šta vise te sklopke ne znam kako se stručno kaže, tako da sam na jednom prespoijo kontakt i centrifuga je proradila.....


Mada sad imam problem sa jednom drugom mašinom normalana je mašina u pitanju tj normalne veličine, limarija je od simens masine a elektronika od gorenja i jos nekih par djelova sa drugih mašina nešto sam ja to uspio sklopit... i radi normalno sve perfektno.... samo imam jedan mali problem kada završi otkuhavanje i treba da krene da ispire pri prvoj cenfrifuga kada centrifugira veš koji je jos od prvog praška pocne pjena da izlasi iz one ladice gdje stavljam prašak, sada to se desava samo kada krene ta prva centrifuga i to samo kod otkuhavanja ...nervira me ta pjena svo mi kupatilo pokvasi..
 
Odgovor na temu

djakoneti
vrbas

Član broj: 206352
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...26.09.2014. u 12:20 - pre 116 meseci
Pozdrav svima ako ste jos tu..vidim da je najsvezija tema od ostalih...imam problem sa ves nasinom Gorenje WA442.sve je radilo normalno dok baka nije pala preko vrata od masine i slomila šarke..zamenuo sam to ali posle toga sam primetio da centrifuga ne radi vise kako treba.Kada završi,čuje se pumpa da izbacuje vodu i onda sledeće što se desi je da bubanj počne samo malo brže da se okreće,nema ono da ze zaleti pa kako već centrifuga to radi kad je normalna..nego samo malo brže se okreće i kad to završi stane i normalno veš ostane mokar može se cediti rukom.ima li ko kakav savet..naravno proverio sam ono dugme za gašenje centrifuge i probao sam na više modova na programatoru..čak i kad stavim samo centrifugu isto se dešava..čitao sam tu neke postove ako se naginje mašina pa može da daje lažne informacije itd..ja je jesam naginjao da dohvatim od dole kontra pločicu za šarke od vrata pa ko zna ?molim za pomoć
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje ves masina - ne radi centrifuga...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 81536 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.