Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispiti, prijave, diplome @$%&*

[es] :: Access :: Ispiti, prijave, diplome @$%&*

[ Pregleda: 3484 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

memphis
Vladimir Mihailovic
NaviPartner
Bgd

Član broj: 15378
Poruke: 94
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.3dfurniture.net


Profil

icon Ispiti, prijave, diplome @$%&*24.03.2006. u 05:17 - pre 220 meseci
Ovako, pet tabela:
1. Prijave ispita ($ID_polaganje, $ID_broj u registru, #ID_vrsta ispita, #ID_Uspeh)
2. Datumi polaganja ($ID_polaganje, datum polaganja, Vreme…)
3. Diplome ($ID_diplome, #ID_polaganja, Vrsta diplome…)
4. Vrste ispita ($ID_vrsta ispita, ime ispita…)
5. Uspeh ($ID_Uspeh, Status…)

Tabela “Datumi polaganja” je u sledecim relacijama: sa tabelom “Diplome” N:1, a sa tabelom “Prijave ispita” 1:N.

Tabela “Prijave ispita” sa tabelom “Vrste ispita” N:1, takodje i sa tabelom “Uspeh” N:1.

Recimo da postoji neka forma na kojoj su podaci o datumima polaganja i prijavljenim ispitima (form-sub_form). Na istoj formi postoji za dugme izdavanje diplome, koje otvara novu formu.
Moje pitanje je sledece, kako bi izgledao upit, odnosno VBA kod, koji ce omoguciti otvaranje ove nove forme “Izdavanje diploma”, ali SAMO ako su vrednosti ID_vrste ispita, recimo 1,2 ili 3, a da vrednost ID_Uspeh za svaku od njih bude iskljucivo 2.

Nadam se da nisam previse zakomplikovao. U prilogu je slika E-R modela.

Unapred hvala.
Pozdrav, Vlada :-)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Ispiti, prijave, diplome @$%&*24.03.2006. u 22:18 - pre 220 meseci
Onako kako si napravio shemu entiteta, Diplome nemaju nikakve veze sa prijavama ispita. Ono sto se vidi je:

- Za svaki datum polaganja moze se izdati N1 diploma
- Za svaki datum polaganja, bice N2 prijavljenih ispita
- Svaki priajvljeni ispit je prijavio neki student

Ne postoji tabela sa studentima, odakle dolazi ID_broj _U Registru?

Pram tome, ono sta hoces, po tvojj semi ne moze da se odradi, jer ne postoji veza izmedju diplome is studenta.

Nazad za radni sto i popravi shemu.


:-)
 
Odgovor na temu

memphis
Vladimir Mihailovic
NaviPartner
Bgd

Član broj: 15378
Poruke: 94
*.84.eunet.yu.

Sajt: www.3dfurniture.net


Profil

icon Re: Ispiti, prijave, diplome @$%&*25.03.2006. u 13:46 - pre 219 meseci
:-) Ma, imam jos 5-6 tabela, ali sam mislio da je dovoljno ove da pomenem (?!?)
Dakle, postoji i tabela Studenti ($ID_Student, #ID_profesora, ime, prezime…), Registar o polaganju ($ID_broj_u_registru, #ID_Student, Datum_upisa_u_registar, Napomena…) itd.

“Studenti” su povezani sa tabelom “Registar o polaganju” u relaciji 1:N, a “Prijave ispita” sa tabelom “Registar o polaganju” N:1.

Ako je baza ovako koncepirana, sta predlazes, da u tabelu “Prijave ispita” ubacim ID_diplome kao spoljni kljuc?

Poz, Vlada

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Ispiti, prijave, diplome @$%&*27.03.2006. u 17:12 - pre 219 meseci
Ne mogu da ti odgovorim kako treba da ti izgledaju tabele. Ne znam sta pokusavas da uradis - to je opet nesto sto ti znas ili treba da znas. Kad sam ja bio student, morao sam da polozim 36 ispita da bih stekao pravo da radim diplomski rad i polazem diplomski ispit. Tvoj model je za nesto drugo, pa nema sanse da razume sta se desava.

Ako si student pa radis seminarski rad, prouci zadatak i prouci proces koji modeliras. Tu ti mogu pomoci profesori, asistenti i ljudi koji zaista odradjuju posao koji tvoja baza treba da podrzi. Savet sa foruma onako 'na brzaka' moze samo da te jos vise zbuni i nanese vise stete.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Ispiti, prijave, diplome @$%&*

[ Pregleda: 3484 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.