Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cudam miris iz klima uredjaja

[es] :: Elektronika :: cudam miris iz klima uredjaja

[ Pregleda: 10171 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon cudam miris iz klima uredjaja04.04.2006. u 20:28 - pre 218 meseci
ugradjena je nova klima beko 12-ka , ali kad radi oko +/- 1 stepen oko sobne temperature (i kad se pali) , ispusta onaj karektaristican miris vlage , koji je prisutan mislim kod svih klima uredjaja

ka spustim temperaturu na 16 onda ne smrdi , ali ne mogu stalno drzati na 16 ,
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: cudam miris iz klima uredjaja04.04.2006. u 20:41 - pre 218 meseci
Taj problem sam rešio tako što sam dodao poseban tajmer za ventilator, koji radi još par minuta posle isključenja kompresora, tako da "osuši" isparivač, i zagreje ga na temperaturu vazduga. Nažalost, takva intervencija zahteva otvaranje i prevezivanje klime, kao i posebno konstruisan tajmer. Ja sam to radio na staroj klimi, gde nema baš nikakve elektronike, što neznači da se ne može uraditi i na tvojoj; može samo da bude komplikovanije.
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: cudam miris iz klima uredjaja04.04.2006. u 21:08 - pre 218 meseci
poprilicno se razumijem u elektroniku (radim u jednom audio video servisu) , ali su mi klime spansko selo

na koji ventilator mislis , onaj vani ili ima jos jedan, predpostavljam da mora biti i u unutrasnjoj jedinici, ali ne znam gdje se nalazi taj isparivac

posto moram uskoro da ugradjujem jos jednu klimu da li je to slucaj sa svim klima uredjajima , aili samo sa ovom "srednjom klasom" , kontam kakav je LG???
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: cudam miris iz klima uredjaja04.04.2006. u 21:23 - pre 218 meseci
Nije mi poznato da li se to radi na nekim klimama, ja se time ne bavim. Radi se o unutrašnjem ventilatoru, koji duva vazduh preko isparivača, i tu se razvijaju razne gljivice i ostala gamad. Kada se on posle svakog ciklusa hlađenja osuši i zagreje na sobnu temperaturu (kao što sam već napisao), te neprijatne pojave nema.
 
Odgovor na temu

NGtc

Član broj: 28261
Poruke: 41
85.222.163.*



Profil

icon Re: cudam miris iz klima uredjaja06.04.2006. u 21:04 - pre 218 meseci
Pozdrav,

To jeste problem posto se na toplom i vlaznom isparivacu razvijaju bakterije koje proizvode karakteristican "miris". Produzetak vremena rada unutrasnjeg ventilatora je genijalno resenje ali bi bilo potrebno jos i ocistiti isparivac makar jednom mesecno.Prvo skinuti prednju masku i filtere.Uzeti cetku za farbanje i usisivac i prvo odstraniti prasinu.Ovo je posebno vazno jer je vlazna prasina idealno mesto za razvoj bakterija. Kupiti malu prskalicu i u nju sipati neko dezinfekciono sredstvo (asepsol,desol,...) i sa time poprskati isparivac.Samo voditi racuna da sredstvo nema jak miris jer ce on mozda smetati ukucanima posto je potrebno neko vreme da ispari. !!! NIKAKO NE KORISTITI AGRESIVNA SREDSTVA KOJA NAGRIZAJU BAKAR I ALUMINIJUM (razne kiseline ) !!!


Nikola
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: cudam miris iz klima uredjaja

[ Pregleda: 10171 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.