Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva navatanih u GSP-u bez karte

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 41851 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 19:26 - pre 161 meseci
Sigurno da ima. Ali nisi procitao sta sam ti napisao. Ona tu radi po ugovoru. Kad joj istekne ugovor vise ne radi. Cak i da njoj odma daju otkaz to tebi nece nista dobra doneti jer i dalje neces dobiti natrag svoju povlasticu, a sa njom i markicu nazalost. Bar dva tri meseca svake godine je period oktobar-novembar kada moze da se izvadi nova povlastica. Imao si sasvim dovoljno vremena.

Te pare za markicu ces morati da prezalis. Toliko te kostala ova lekcija. Izvadi sutra novu povlasticu, kupi markicu i zaboravi na to prijavljivanje kontrolora. Kontrolori sada svoj posao zadrzavaju u zavisnosti od broja "uhvacenih" bez karte, preciznije od broja naplacenih kazni. I ocekuj da ce biti jos veci kreteni u buducnosti zbog toga.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 19:26 - pre 161 meseci
Citat:
aguanile: sto bi rekao da silazim na sledecoj kad imam placenu markicu?


pa zato da ne bi platio kaznu...

a to za razgovor sa nekim verovatno mozes da okacis macku o rep...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

aguanile

Član broj: 275533
92.244.147.*



Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 19:44 - pre 161 meseci
Citat:
Bar dva tri meseca svake godine je period oktobar-novembar kada moze da se izvadi nova povlastica. Imao si sasvim dovoljno vremena


Ni ti ne citas, tek sam prosle nedelje (posle 3,5 meseca cekanja i vucaranja po kojekakvim institucijama, zbog nesposobnosti drzavne administracije i idiotske birokratije, no to je vec druga tema) uspeo da izvadim licnu kartu pa nisam ni mogao da izvadim novu povlasticu, a vec sam imao markicu za ovaj mesec.

Znaci ukupno me ispada 250 povlastica + 1250 markica + 3000 kazna ?

A ja cu ovu kontrolorku nekome prijaviti, makar mi zadnje bilo. MIslim aj da je diskretno, nego meni na oci pusta svercere da se voze dok mi pise kaznu
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 19:46 - pre 161 meseci
Aj razmisli realno.
Zasto da je prijavis? Zato sto je tebi napisala kaznu? To ne ide, i sam znas zasto. Tu je ona 100% u pravu.
Zato sto je pustila neke likove ispred tebe? Ok. Dokazi da je ona to uradila...

Jbga, tako ti je to..
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

aguanile

Član broj: 275533
92.244.147.*



Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 19:58 - pre 161 meseci
nemam pojma, smislicu nesto, mora da ima nesto sto moze da se dokaze
jos sam nervozan da bi normalno razmisljao o ovome
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 20:01 - pre 161 meseci
Ma, pusti ga. Pitao je za pomoc i dobio je dobre savete. Nije lose ponekad i nauciti nesto na sopstvenom iskustvu.
 
Odgovor na temu

Nozzlezator

Član broj: 202103
Poruke: 113
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte20.12.2010. u 20:37 - pre 161 meseci
Yup - najbolji odgovor za one koji se svercuju je: "Izlazim na sledecoj,nemam nista od dokumenata."
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 10:39 - pre 161 meseci
Citat:
aguanile: sto bi rekao da silazim na sledecoj kad imam placenu markicu? Niko nikada nije pravio nikakvu frku jer je povlastica istekla. I nije istekla 2 godine nego 15 dana a iz objektivnih razloga nisam mogao da izvadim novu. Znam da su kontrolori nenormalni i debili, ali nisam bas mislio da su toliko. Ja sam kontao da je gsp-u bitno da ti platis taj mesec, ali bas da su tolika g*vna i da mi sj*be markicu na sredini meseca...


"Plaćena markica" je nevažeća bez odgovarajuće i važeće legitimacije (povlastice).
Objektivni razlozi ne utiču na to, jer su, u stvari subjektivni. Objektivni bi bili da GSP nije u tom periodu izdavao povlastice.
Markica koju si kupio (1250din) spada u kategoriju povlašćenih i zato se svake godine izdaje nova legitimacija da bi dokazao da i dalje spadaš u grupu koja plaća povlašćenu cenu prevoza.

To što si ti kupio markicu je čisto tvoj hir, u ovom slučaju.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 11:04 - pre 161 meseci
^ @hexter Šta zezaš čoveka? U sadašnjem sistemu lakše je biti povlašćen nego ne biti. Ljudi se švercuju stalno pa ih GSP časti sa 3 kazne za 1000 din a ovaj dečko pošteno kupuje markice i treba da plati 3000 kaznu? Nije isto kad neko ne stigne da produži povlasticu 15 dana ali i dalje uredno plaća markicu i kada neko jednostavno neće da plati vožnju. Ispada da ovog prvog treba kazniti a drugi da se izvuče.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 11:14 - pre 161 meseci
Valjda 'teze je biti povlascen' :)
Tako je to.
Oni koji najurednije placaju markice, racune i kredite i koji se trude da rade posteno najcesce ispadaju majmuni.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 11:31 - pre 161 meseci
A postoje i one karte za pojedinacnu voznju. Drzis uvek jednu (ili vise) bar kod sebe i ako udje kontrola otkucas je. Ako ne udje, nikom nista.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 14:54 - pre 161 meseci
Moj drug koji ima oko 2m se namrsti i uglavnom ga ne diraju, nisu mu jos nijednom pisali kaznu. Dosta je bitno imati samo kartu u dzepu, pa kada te uhvate ti kazes da ces otkucati, i naravno otkucas.

OFF: Sta mislite da se oformi neka grupa ljudi i da lepimo po vratima autobusa neke manje plasticne providne kutijice sa natpisom: "Molimo, ostavite ponistenu kartu"? :D Tako kada sam u nekim situacijama morao da je ponistavam bilo mi je veoma glupo da je bacim, a realno ne znam gde bih je ostavio.


OFF 2: Redovno sam kupovao sve dok nije krenula ona akcija za placanje kada sam izracunao da su mi svaki put kada je kontrola usla pisali kaznu za 2-3 godine koliko sam imao markice, platio bih visestruko manje nego sto sam za markice. Pljunuli su u lice nama koji smo redovno kupovali. I to jos pazite, ja sam student, za tu kategoriju su markice ili najjeftinije ili druge po ceni, mogu da zamislim tek kako je ljudima koji nisu povlasceni!
Od sada uvek blizu izlaza, ne smeta mi da bacim oko pre stanice, i ovako se vide kako dinarska inflacija.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 14:59 - pre 161 meseci
Citat:
plague: Moj drug koji ima oko 2m se namrsti i uglavnom ga ne diraju, nisu mu jos nijednom pisali kaznu. Dosta je bitno imati samo kartu u dzepu, pa kada te uhvate ti kazes da ces otkucati, i naravno otkucas.

OFF: Sta mislite da se oformi neka grupa ljudi i da lepimo po vratima autobusa neke manje plasticne providne kutijice sa natpisom: "Molimo, ostavite ponistenu kartu"? :D Tako kada sam u nekim situacijama morao da je ponistavam bilo mi je veoma glupo da je bacim, a realno ne znam gde bih je ostavio.


OFF 2: Redovno sam kupovao sve dok nije krenula ona akcija za placanje kada sam izracunao da su mi svaki put kada je kontrola usla pisali kaznu za 2-3 godine koliko sam imao markice, platio bih visestruko manje nego sto sam za markice. Pljunuli su u lice nama koji smo redovno kupovali. I to jos pazite, ja sam student, za tu kategoriju su markice ili najjeftinije ili druge po ceni, mogu da zamislim tek kako je ljudima koji nisu povlasceni!
Od sada uvek blizu izlaza, ne smeta mi da bacim oko pre stanice, i ovako se vide kako dinarska inflacija.


Pa sad ko je tu kome pljuvao u lice je tema za diskusiju. Iz tvog ugla su to sigurno oni, iz mog ugla si ti i onaj tvoj prijatelj od 2m.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 15:59 - pre 161 meseci
Ja samo kazem sta je moj drug radio, sigurno svi znaju gomilu ljudi koju na ovaj ili onaj nacin izbegavaju placanje, ne vidim kako to mozes da dovedes u relaciju sa mnom jer je moje ponasanje izazvano njihovim skorasnjim ponsanjem?
Ispod sam rekao zasto ja ne kupujem vise kartu. Ne kazem da su svi bili zlatni i da su sve zeznuli, rekao sam da su zeznuli one koji su bile redovne platise i cisto iz finansijskog ugla ne zelim vise da placam kartu. I da me uhvate par puta ne moram da brinem jer ce za koju godinu ponovo biti akcija gde cu proci jeftinije.
 
Odgovor na temu

ZM0501
dipl.mas.inz
Beograd

Član broj: 238001
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.vatroival.com


Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte21.12.2010. u 19:21 - pre 161 meseci
Citat:
A jel ima neko u gsp-u s kim mogu da odem da porazgovaram o ovome, neki poslovodja tih kontolora ?


Probaj u Skenderbegovoj, tamo gde se vade povlastice.
Pre ulaza u salter salu sa leve strane je kancelarija, tu su bile zalbe pre par godina ne znam da li su jos.
Na kazni koju si dobio imas ID kontrolora tako da reci zalim se na xyz kontrola, objasni lepo sta se desilo i moze se desiti da ti storniraju kaznu tj. platis par stotina dinara storniranje.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte22.12.2010. u 07:12 - pre 161 meseci
Citat:
plague: Ja samo kazem sta je moj drug radio, sigurno svi znaju gomilu ljudi koju na ovaj ili onaj nacin izbegavaju placanje, ne vidim kako to mozes da dovedes u relaciju sa mnom jer je moje ponasanje izazvano njihovim skorasnjim ponsanjem?
Ispod sam rekao zasto ja ne kupujem vise kartu. Ne kazem da su svi bili zlatni i da su sve zeznuli, rekao sam da su zeznuli one koji su bile redovne platise i cisto iz finansijskog ugla ne zelim vise da placam kartu. I da me uhvate par puta ne moram da brinem jer ce za koju godinu ponovo biti akcija gde cu proci jeftinije.


Ne bi da se prepucavam ali moram. Svrbi me :)

Što se tiče pljuvanja u lice, ako sam te dobro shvatio, ti si popizdeo na GSP zato što retko sprovode kontrolu. To je OK ali moraš da shvatiš da tebe majmunom prvenstveno prave oni ljudi koji misle da mogu nešto da koriste i da to ne plate. E pa kad oni ne plate onda mora neko drugi, dal kroz povećanu cenu karte ili kroz dotacije iz budžeta. Meni ni iz džepa ni u džep pošto nisam iz BG, al ja nekako mislim da se mora platiti za ono što koristiš.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte22.12.2010. u 17:57 - pre 161 meseci
Posto vidim da si iz NSa, a i vidim kakav stav uzimas u diskusiji, moram da ti kazem da si me lose shvatio.
GSP je sproveo akciju placanja kazni ove godine. Evo ti citat:
Citat:
Svi oni koji imaju od jedne do tri opomene plaćaju samo 1.000 dinara, od četiri do devet opomena 2.000, dok će svi koji su uspeli da sakupe 10 i više kazni morati da izdvoje 3.000 dinara.

Ne znam koliko je ovo tacno jer sam zaboravio bas kako je isla akcija, ovo sam nasao u nekim novinama, ali veruj mi da je nesto slicno ovom bilo sigurno.
Meni je za 3 godine kontrola usla oko 10-15x gde sam UVEK imao markicu. Svaka markica me je kao studenta, ako se dobro secam, tokom prvog perioda kostala 600 i nesto dinara, a u zadnjih godinu dana je oko 1000. Izracunaj koliko su me kostale te markice i koliko bi me kostale da ih nisam imao i da sam uvek davao da mi pisu kaznu.

edit: Sada sam pronasao i potvrdio da je tako bilo. Ima i na es-u tema o tome.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskustva navatanih u GSP-u bez karte

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 41851 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.