Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kina, SAD i Indija predvode globalni rast

[es] :: Nauka :: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8295 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Kina, SAD i Indija predvode globalni rast06.04.2006. u 21:39 - pre 218 meseci
Kina, SAD i Indija će predvoditi svetski ekonomski rast u narednih 15 godina dok će brazilska i ruska ekonomija razočarati, prognozira EIU, istraživačka služba britanskog nedeljnika "Ekonomist".

Gotovo 40 odsto povećanja svetskog bruto domaćeg proizvoda (BDP) do 2020. obezbediće Kina i Indija (27 odnosno 12 odsto), Brazil i Rusija će doprineti sa po samo dva odsto dok će SAD davati 16 odsto i ostati lider među razvijenim ekonomijama u svetu. EIU prognozira da će SAD beležiti privredni rast od gotovo tri odsto godišnje prema rastu od 2,1 odsto u 25-članoj Evropskoj uniji (EU) i manje od jedan odsto u Japanu. EU će u međuvremenu narasti na više od 30 zemalja ali će prosečan prihod proširenog bloka predstavljati 2020. samo 56 odsto američkog proseka. Azija će u sledećih 15 godina povećati udeo u svetskom BDP-u i smanjiti, ali ne i ispuniti, jaz koji je deli od Zapada, ocenjuju analitičari EIU. BDP Kine će između 2006. i 2020. rasti po prosečno šest odsto godišnje, Indije 5,9 a Japana samo 0,7 odsto.

Na globalni ekonomski rast odlučujuće će delovati tempo globalizacije. Ukoliko se nastavi postepena liberalizacija u trgovini, svetska ekonomija će 2020. biti dve trećine veća nego što je bila lane. Usporavanje globalizacije moglo bi, pak, da skreše godišnju stopu globalnog ekonomskog rasta za do dva odsto a ubrzavanje da je poveća za jedan odsto. Izveštaj EIU, koji je sponzorisala kompanija Cisco Systems, zasnovan je na novim dugoročnim ekonomskim prognozama i anketiranju direktora više od 1.650 kompanija u svetu.

(beta)

Srodna tema:
Početak kraja SAD? - Buduće supersile Kina i Indija? - Ugrožena uloga SAD kao tehnološkog lidera
Kako ćemo živeti 2027. godine ...
Kako ćemo živeti 2020. godine - Analiza CIA

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 07.04.2006. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.vdial.verat.net.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast08.04.2006. u 19:16 - pre 218 meseci
Sto se tice Indije brojke govore sve

Population: 1,095,351,995 (July 2006 est.)
GDP - per capita (PPP): $3,400 (2005 est.)



Citat:
BDP Kine će između 2006. i 2020. rasti po prosečno šest odsto godišnje, Indije 5,9


Trebalo bi da rastu 100% godisnje da bi se (posebno Indija, a ne zaboravite da ogromna vecina Kineza van velikih gradova zivi dosta tesko) razvile u zemlje koje mogu da pariraju EU i SAD
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast09.04.2006. u 00:35 - pre 218 meseci
Pitanje je koliko će Indija više moći da podnese ovoliki rast svog stanovništva, Kina je to lepo rešila pre desetak godina, a Indija ništa ne radi kako bi smanjila prirodni priraštaj. Kote se kao zečevi, ako ovako nastave, prestići će Kinu za 12-13 godina, a za 25 dostići će oko 1.57 milijarde stanovnika, kažu mnogi analitičari.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast09.04.2006. u 03:56 - pre 218 meseci
Ma za Indiju se ne treba brinuti. "Pojesce" oni sami sebe. I ovaj rast koji pokazuju proizilazi uglavnom iz outsourcing-a, koji se opravdava time da indijci savrseno pricaju engleski i dobro programiraju. Od cega ni jedno ni drugo nije istina (licno iskustvo). A koliko vidim pocinju polako ljudi da shvataju da se ne isplati angazovati 10 radnika koji ce odraditi posao sto bi odradio jedan covek, posto 10 malih plata je ipak vise nego 1 velika plata...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast09.04.2006. u 10:12 - pre 218 meseci
Citat:

Od cega ni jedno ni drugo nije istina (licno iskustvo).


Naravno da nije istina jer ces licno tesko imati sanse da direktno radis sa kvalitetnim Indusima iz prostog razloga sto:

1. Dobar deo kvalitetnih Indusa ode u Ameriku ili UK
2. Ono sto ostane, obicno radi za najvece i najpoznatije outsourcing kuce (WIPRO, Tata group, itd...) koje ih u startu pokupe

Tako da - ako ne upadnu u ova 2, onda si na pravoj lutriji na sta ces da naletis, i bez poznavanja lokalne situacije i on-site project managementa sigurno ces zavristi sa nekim pajserima ;-)

Sto se ekonomije Indije tice, ne bih tipovao na to da ce ona da se pogorsa - TATA group je recimo imala IPO pretprosle godine, i to je proslo jako jako dobro - posle faze outsourcinga sledi faza kreiranja sopstvenog nezavisnog R&D-a i brandova sto se sa Indijom vec desava (o Kini i da ne govorimo) - dakle formira se potpuno odrziva ekonomija.

Osim toga, Indusi su krenuli i da koriste globalnu ekonomiju u drugom smeru - hint hint: (Videsh Sanchar Nigam je kupio Teleglobe, cime je postao #3 voice carrier u svetu ;-) i, da, ne treba ni zaboraviti da je Indija najveca demokratija na svetu (po broju ljudi), nemaju bas puno stvari koje ih mogu ugroziti.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09.04.2006. u 11:19 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast09.04.2006. u 10:46 - pre 218 meseci
Pa ne znam bas za UK i Ameriku, Japan je ipak u Aziji, pa samim tim im je i blize. Ovde ih stvarno ima puno, ako das bilo kakav oglas da trazis programere, odmah ti se javi gomila njih. I ja sam video do sada -jednog- lika koji je vredeo nesto, a gomilu njih koji nista ne vrede. Koliko sam ja skontao, oni te programere bukvalno "prave" u serijskoj proizvodnji. Diplomira ih na milione svake godine. Ja kontam da ima i genijalaca medju njima, medjutim mnogo je lakse naci nekog dobrog programera iz srbije, gde imas 0.1% populacije koja se bavi programiranjem - posto je 0.05% populacije sigurno izuzetno pametno - nego u indiji gde je njih 5% (ovo sam sad lupio) zavrsio fax. Odnos izmedju ukupnog broja programera i kvalitetnih ljudi je sigurno uzasan sto se tice indije.
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast09.04.2006. u 21:31 - pre 218 meseci
Citat:
ntojzan: Ja kontam da ima i genijalaca medju njima, medjutim mnogo je lakse naci nekog dobrog programera iz srbije, gde imas 0.1% populacije koja se bavi programiranjem - posto je 0.05% populacije sigurno izuzetno pametno - nego u indiji gde je njih 5% (ovo sam sad lupio) zavrsio fax.Odnos izmedju ukupnog broja programera i kvalitetnih ljudi je sigurno uzasan sto se tice indije.



Nemam pojma kakav je taj odnos kod nas, ali ako smo tako pametni, a verujem da taj zakljucak izvodis iz boje, zasto smo tako zaostali?

U Indiji je drustvo jos uvek podeljeno na kaste, i nize kaste nemaju mogucnost skolovanja tako da ne mozes vrsiti poredjenje sa drustvom (kakvo je nase jos uvek, a bojim se da nece jos dugo...) u kom svi ljudi imaju slicne mogucnosti za skolovanje.

Za primer cu ti navesti Kotorsku gimnaziju: u generacijama od 1930.g do 1939.g su imali samo jednog odlicnog djaka i jednog vrlodobrog, i nekoliko 4 iz matematike i jednu 5. Na prvi pogled se moze konstatovati ili su glupi ili je kriterij u skolama bio strog? Medjutim, ova prva konstatacija je bliza iz razloga sto su samo bogati mogli da idu u skolu, posebno gimnaziju, isto je bilo i u drugim mestima. Njihovi rezultati pokazuju da raspon njihovih intelektualnih moci nije proporcionalan ekonomskoj moci.
Ta Gimnazija se doduse nije nesto ni posle proslavila, ali generalno gledano pojavilo se mnogo pametnih ljudi iz obicnog naroda koji su pokazali rezultate kada im je omogucen pristup obrazovanju i u drugim delovima ex-YU.
Mislim da je u Indiji sl. situacija, tako da ih ne treba generalno definisati kao glup svet.




Vera
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast09.04.2006. u 21:55 - pre 218 meseci
@Nstojan,

Ista situacija kao sa Japanom je i u Nemackoj - ne vole Induse da zaposljavaju generalno jer ih malo ima da stvarno znaju da rade, ali bas zato sto vecina njih zavrsi prvenstveno u UK (bivsa kolonija, sa specijalnim linkovima sa UK) a onda u USA (vecina ih zna engleski pa im je prirodno da idu u anglosaksonske zemlje)

Tako da ono, sto preostane ostalim zemljama - je obicno roba sumnjivog kvaliteta - pravi filter ;-)))

Citat:
Vera
Mislim da je u Indiji sl. situacija, tako da ih ne treba generalno definisati kao glup svet.


U pravu si - mislim da je to ipak samo losa slika o njima, Indusi imaju vrlo jak potencijal - i sve sto im treba da postanu jaka zemlja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast10.04.2006. u 00:45 - pre 218 meseci
@Vera:

Iz boje!? Molim detaljnije citanje poruke pre odgovora. Zakljucak sam izveo iz brojki. Evo jos jednom:

Indija:
broj genijalnih programera u odnosu na stanovnistvo: 0.05%
broj programera u odnosu na stanovnistvo: 5%
iz toga proizilazi:
postotak dobrih programera u odnosu na sve programere: 1%

Srbija:
broj genijalnih programera u odnosu na stanovnistvo: 0.05%
broj programera u odnosu na stanovnistvo: 0.1%
iz toga proizilazi:
postotak dobrih programera u odnosu na sve programere: 50%

Da li je sada jasnije?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast10.04.2006. u 00:51 - pre 218 meseci
Problem je u tome sto ni svi programeri Srbije, koliko god oni bili dobri, ne bi bili u stanju da zadovolje potrebe globalne ekonomije - jer ih jednostavno nema bas tako puno ;)

Indusi, sa druge strane, produkuju vise programera jedne kalendarske godine nego sto ih ukupno ima u celoj Srbiji i Bugarskoj zajedno - cista teorija velikih brojeva, sta ces.

Sto se tice nalazenja dobrog programera/inzenjera - to je tek posebna rabota, za odredjene visoko strucne poslove to uopste nije tako lako i moze trajati mesecima i u razvijenim zemljama - i tu 10 prosecnih Indusa nece uraditi posao (a kostace skuplje) - medjutim, za generalne jednostavne poslove je vecim firmama daleko jeftinije da outsourcuju nego da placaju nekog Amera $40,000 godisnje da crta VB forme po ekranu i unosi neke podatke u tabele, kad za te pare mozes imati svoj tim od bar 10 crtaca VB formi u Bangaloru :-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 10.04.2006. u 01:54 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast10.04.2006. u 01:32 - pre 218 meseci
Vidis, na taj nacin nisam razmisljao... Logika mi se cini ispravna.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast10.04.2006. u 02:16 - pre 218 meseci
@Vera:

Evo, upravo sam stigao na posao pa sam se malo raspitao u vezi edukacije u indiji. :-) I evo sta moj prijatelj iz indije kaze (zapravo prevod):

- nije istina da kaste uticu na obrazovanje. Postoje 2 vrste fakulteta, drzavni i privatni. U privatne fakultete moze da ide bilo ko ko ima dovoljno novca da to sebi priusti, a u drzavne fakultete se mogu upisati oni koji imaju dobar prosek, i dobro prodju na prijemnom.
- iako kaste jos uvek postoje, nemaju ekonomski uticaj, a evo i par primera:
a) trenutni predsednik indije je Abdul Kalam, koji je musliman
b) prethodni predsednik je bio K. Narayanan, koji je iz "Scheduled Cast", koja je jedna od najnizih kasti.

Inace samo da kazem da su indijci kao ljudi mnogo bolji od vecine iz srbije, na primer kada mi je sin imao temperaturu, njih 4 je doslo iz drugog grada - gde su bili otisli na odmor - da bi mi pomogli, posto sam tada bio tek stigao u japan. Inace ja sam odneo sina kod doktora, ali su oni isli od bolnice do bolnice dok nas nisu nasli. Koliko njih bi to uradilo za ljude koje poznaje tek mesec-dva?
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
213.149.122.*

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast11.04.2006. u 22:46 - pre 218 meseci
Citat:
ntojzan: @Vera:

- nije istina da kaste uticu na obrazovanje.

Inace ja sam odneo sina kod doktora, ali su oni isli od bolnice do bolnice dok nas nisu nasli. Koliko njih bi to uradilo za ljude koje poznaje tek mesec-dva?



1) Statisticki podaci koji se rade u nasoj zemlji su montirani tvrdim. Nema statistike niti precizne evidencije niti posebno talentovanih niti nadarene dece, tako da su podaci uglavnom otprilike!

2)Ne? Kako kaste da uticu na obrazovanje? Oni sto se kupaju u zutoj reci 1 godisnje i oni sto zive u kartonskim kutijama idu u javne skole? Ili privatne? Zanimljivo!

3)Ova situacija sa lekarom mi je sasvim bez poruke? Moj otac je sl i nesto vise uradio za kolege od vani i iz Novog Sada, on je imao sl. situaciju u Marseju, i ceo niz ljudi mozu da navede takve dogadjaje, ali to ne znaci mnogo, osim da medju ljudima postoji izvesna solidarnost. A sto su Indijci bolji od vecine iz Srbije, je bezimeni gospodine, zato sto su SVI vojno sposobni Srbi izginuli u razmaku od 1914-1918.g i ostali su: zene, debili, nesposobni, klinci i starci da produze vrstu, posledice vidimo...


[Ovu poruku je menjao Vera Vukanic dana 11.04.2006. u 23:48 GMT+1]
Vera
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast12.04.2006. u 01:56 - pre 218 meseci
Citat:

Vera Vukanic:
Statisticki podaci koji se rade u nasoj zemlji su montirani tvrdim. Nema statistike niti precizne evidencije niti posebno talentovanih niti nadarene dece, tako da su podaci uglavnom otprilike!


Ponovo, molim za pazljivo citanje poruke pre odgovora. To uopste nisu statisticki podaci negu puka pretpostavka.

Citat:

Vera Vukanic:
Ne? Kako kaste da uticu na obrazovanje? Oni sto se kupaju u zutoj reci 1 godisnje i oni sto zive u kartonskim kutijama idu u javne skole? Ili privatne? Zanimljivo!


Ovo je sad mesanje baba i zaba. Ti ljudi koji su toliko siromasni su prosto - siromasni ljudi. To nema veze sa kastama. Dakle ne postoji "kasta potpuno siromasnih". I u Srbiji ima ljudi koji zive na rubu egzistencije, a ne postoje kaste.

Citat:

Vera Vukanic:
Ova situacija sa lekarom mi je sasvim bez poruke? Moj otac je sl i nesto vise uradio za kolege od vani i iz Novog Sada, on je imao sl. situaciju u Marseju, i ceo niz ljudi mozu da navede takve dogadjaje, ali to ne znaci mnogo, osim da medju ljudima postoji izvesna solidarnost.


Pa zar to nije divno? Drago mi je sto i drugi ljudi imaju takva iskustva, i ja sam se trudim da pomazem drugima koliko je u mojoj moci - narocito posto sam video koliko to znaci osobi kojoj pomazete. Ali morate priznati da su takva iskustva u Srbiji retka.

Citat:

Vera Vukanic:
A sto su Indijci bolji od vecine iz Srbije, je bezimeni gospodine, zato sto su SVI vojno sposobni Srbi izginuli u razmaku od 1914-1918.g i ostali su: zene, debili, nesposobni, klinci i starci da produze vrstu, posledice vidimo...


Prvo bih se osvrnuo na obracanje sa bezimeni gospodine i uputio gospodju (gospodjicu?) na rubriku Puno ime: koja sluzi za prikaz imena sagovornika. Sto se tice srba koji su izginuli - bila to realna situacija ili ne - to je irelevantno, posto ja nisam ni pricao o srbima, nego generalno ljudima iz Srbije. Nazalost nema nikakve razlike medju nacijama koje tu zive, bilo da se radi o srbima, madjarima, slovacima, rusinima, rumunima, itd. tako da ovo objasnjenje i ne stoji. Ali cinjenica da su ljudi cesto zlobni, i da ce komsija prvi da se postara da neko ne uspe u Srbiji stoji.
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
213.149.122.*

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast17.04.2006. u 17:12 - pre 218 meseci
Citat:
ntojzan
1) Ovo je sad mesanje baba i zaba. Ti ljudi koji su toliko siromasni su prosto - siromasni ljudi. To nema veze sa kastama. Dakle ne postoji "kasta potpuno siromasnih". I u Srbiji ima ljudi koji zive na rubu egzistencije, a ne postoje kaste.

2) Prvo bih se osvrnuo na obracanje sa bezimeni gospodine i uputio gospodju (gospodjicu?) na rubriku Puno ime: koja sluzi za prikaz imena sagovornika. Sto se tice srba koji su izginuli - bila to realna situacija ili ne - to je irelevantno, posto ja nisam ni pricao o srbima, nego generalno ljudima iz Srbije. Nazalost nema nikakve razlike medju nacijama koje tu zive, bilo da se radi o srbima, madjarima, slovacima, rusinima, rumunima, itd. tako da ovo objasnjenje i ne stoji. Ali cinjenica da su ljudi cesto zlobni, i da ce komsija prvi da se postara da neko ne uspe u Srbiji stoji.



1)Da u pravu ste, nema veze jeli neko siromasan!! Kad je to imalo veze, zar ne? Ma bitno je sta covek zeli, i onda pozove vilu Zvoncicu i cap! Eto pomogla je Pinokiju da postane decak, bas pozitivan neki lik.
I nema veze socijalni status sa kastama?!?! Ne, kaste su formirane na osnovi boje koze, kose, br cipela, marke bicikla itd.? Smesno! Siromasni su siromasni u svim kastama kazete? Lepo, verujem jos mi recite kako su nastale kaste i sa koje se planete javljate?

2) Sorry nisam shvatila da vam je to sto pise sa srednjim imenom II ime, to mi zvuci kao neki Norveski princ iz Kristensenovih romana, ali sad vidim da je ime, samo ne mogu pogoditi kojoj dinastiji pripadate?

I nije irelevantno koliko je Srba izginulo u poslenjih 100.g., jer je vrlo relevantno cak i za miseve! Zove se u prirodi: negativna selekcija kada se eliminisu kvalitetne jedinke i dodje do integracije losih osobina u narednim generacijama. Ali je tuzno kad je to fakat i sudbina neke grupe, mada je ruznije kada se male izolovane grupe ukrstaju medjusobno i iz ludila izazovu negativnu selekciju u svojim redovima. Imate niz primera kako se unisti leglo kvalitetnih pasa kada vlasnik ukrsta bliske srodnike iz legla...Sta bi bilo danas sa belim Nemackim ovcarima da nije ostalo nekoliko primeraka u Kanadi za vreme II sv. rata? Sta mislite zasto nestaju male izolovane zajednice same od sebe bilo koje vrste? A sta mislite zasto nestaju slonovi u Africi?

I to sto su ljudi zlobni je zato sto zive lose! Razmislite malo u ovom vremenu opste globalizacije i tehnoloskog napredka u svetu u Srbiji bezbroj ljudi zivi na ivici egzistencije, bez mogucnosti da promeni nesto u svom svakodnevnom zivotu, i sta im ostaje gledaju se i mrze! Medjutim da je ekonomska situacija bolja i ljudi bi bili i pozitivniji i dobronamerniji...
Mada je sp.Homosapiens destruktivna vrsta tako da mozda i gresim....
Vera
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast17.04.2006. u 17:40 - pre 218 meseci
off topic!!

Uh, Izvini vera ali da li tvoji postovi ikada imaju poentu potvrdjenu makar jednim argumentom ? a ne ne stani ..to je sve zavera cia-e pa ti brisu poentu iz posta....

Kas
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast19.04.2006. u 22:27 - pre 218 meseci
America meets the new superpower
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast24.04.2006. u 15:52 - pre 218 meseci

http://www.vcconfidential.com/...re_class.html#comment-16455590
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
213.149.122.*

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast24.04.2006. u 18:15 - pre 218 meseci
Citat:
kasaad: off topic!!

Uh, Izvini vera ali da li tvoji postovi ikada imaju poentu potvrdjenu makar jednim argumentom ? a ne ne stani ..to je sve zavera cia-e pa ti brisu poentu iz posta....

Kas



O mores, o tempora....rece onaj tamo davno, svi znamo zasto i gde...
Sta ja sad da ti kazem???
OK pitat cu te: Jesli li isao u skolu ili vise oko nje?
Odgovor bi mi prilicno pomogao kako bih mogla da ti "argumentujem" stavove...mada mislim da nema potrebe jer elementarne stvari bi trebalo da znas ali...
Ili si isao u skolu,
ali je autocenzura toliko jaka kod tebe da gubis kompas cak i na pomen davno dokazanih zakona koji vladaju u prirodi i koji su lepo opisani u svim udzbenicima evolucije koji su regularno publikovani od strane relevantnih naucnih ustanova?
Sorry...
Vera
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast24.04.2006. u 18:24 - pre 218 meseci
Axa daklem nemas ni jedan jedini argument ali ces se sad potruditi da meni objasnis kako sam ja glup pa ne razumem te prirodne zakone koji ti dopustaju da lupetas do besvesti ?

Sjajno :)

Kas

[Ovu poruku je menjao kasaad dana 24.04.2006. u 19:31 GMT+1]
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Kina, SAD i Indija predvode globalni rast

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8295 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.