Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toni Buzanove knjige

[es] :: Vodič za učenje :: Toni Buzanove knjige

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23299 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Toni Buzanove knjige01.12.2002. u 11:22 - pre 259 meseci
Zanima me da li neko od vas ima ili gde mogu, kupiti-naruciti knjige Tonija Buzana (Brzo citanje, Savrseno pamcenje...)
Ako ih je neko vec citao voleo bih da napise i svoje utiske i da li ima efekta.
Cuo sam da su knjige odlicne i preporucujem ih svima!!!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige01.12.2002. u 12:35 - pre 259 meseci
Što ih preporučuješ ako ih nisi čitao?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige01.12.2002. u 14:54 - pre 259 meseci
Zato sto sam cuo da su knjige odlicne! Ali bih ipak voleo da cujem jos necije misljenje...
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige01.12.2002. u 18:30 - pre 259 meseci
Ooo, svašta...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige01.12.2002. u 18:47 - pre 259 meseci
To si mogao da cujes samo od Zarka Radosavljevica ili nekog njegovog pacijenta (nadam se da ti to nisi)

 
Odgovor na temu

BAGIRA
Jupiterac
Beograd

Član broj: 4463
Poruke: 31
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige04.12.2002. u 10:45 - pre 259 meseci
Ovako:Knjige koje te interesuju " na rade " znaci ne deluju na tehnicke nauke tipa matematika ,elektrotehnika,fizika.....

Ali postoji verovatnoca da deluju na neke druge stvari tipa knjizevnost itd...
Konkrektno "Brzo citanje" nema sansi da ti deluje na bilo koji matematicko - tehnicki tekst dok za knjizevnost gde u samom romanu postoji dosta slikovitih opisa i dogadjaja to ce delovati samo navodno moras biti dosta izvezban ????
Ma nema sansi da uspes brzo citanje za matematiku ili fiziku ....

Knjige postoje da se kupe u BGD-u konkretno www.finesa.edu.yu


Moj savet ti je da nastavis da se mucis i ucis klasicnim putem....



dfgdfgdfgdfgdfg
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige04.12.2002. u 18:44 - pre 259 meseci
Da ista od tih "brzo citanje" i "bolje pamcenje" funkcionise, ne bi morao da trazis knjige nekog Tonija Buzana zato sto bi to ucio u skoli, a taj Toni Buzan bi bio jedan od najpoznatijih ljudi.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.ptt.yu

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige05.12.2002. u 02:26 - pre 259 meseci
Dobro pazi u sta se upustas! Te Buzanove mape su verovatno samo jedna od milion tehnika (tipa Silva metoda i sl.) koje na prvi pogled lepo zvuce, prosto da se zapitas kako do sada nisi naleteo na tako nesto super, ali cilj svih tih tehnika je isti, a to je naravno ispiranje i programiranje ljudskog mozga. (recimo isprogramiraju ti mozak da ti sve bude super, lepo, da se uopste ne potresas ako ti se dese neke ruzne stvari, itd..., naravno to sve je iluzija tvog mozga i posle X godina shvatis da si potpuno psihicki propao)
Moj savet: batali to, dok nije kasno...

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige05.12.2002. u 03:52 - pre 259 meseci
ne preteruj.

naravno, ja ne preporucujem doticni metod, ali mislim da ti preterujeh. odakle takva paranoja? batali malo x-files
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige05.12.2002. u 09:32 - pre 259 meseci
zombie ... ti to ne vidis jer ti je ispran mozak :))
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige05.12.2002. u 14:05 - pre 259 meseci
Ja sam citao "Brzo citanje". Veci deo knjige je posvecen brzom citanju a manji deo promociji drugih njegovih izmisljotina ("Mape Uma", koje je cak i patentirao - pazite sta zvrljate na casovima, moze da vas tuzi i uzme vam pare na racun autorskih prava).

Samo brzo citanje nisam uvezbavao, mada je knjiga zamisljena tako da ne ides dalje dok ne izvedes vezbe...

Imam //osecaj// da bi covek zaista mogao da ubrza citanje, ali po cenu toga da ponekad procita pogresno rec koja je napisana, jer mozak "ispravi" ono sto "prepozna" ili da nekriticki upija sve ono sto pise u tekstu (da bi postigao protok moras da iskljucis fajervol), sto dovodi do toga da imas "nabuban" sadrzaj teksta sa delovima koji ti nista ne govore ili glavobolju ako se protivis onome sto citas (nije ni podsvest blesava)... Preko nepoznatog terena ne treba trcati! Ili, treba stati barem kad nesto nije u redu...

Mape uma su me dosta podsetile na mnemotehniku - posredan nacin da se manja kolicina podataka upamti pamcenjem vece kolicine podataka.

Takvi sistemi su vrlo individualni i nema jednog koji odgovara svima.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.ptt.yu

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige05.12.2002. u 14:10 - pre 259 meseci
Citat:
zombie / DDG:
ne preteruj.

naravno, ja ne preporucujem doticni metod, ali mislim da ti preterujeh. odakle takva paranoja? batali malo x-files :D



Pa dobro, mozda sam preterao u vezi Buzanovih metoda, ali sam i rekao verovatno, a ne sigurno, ali sto se tice tehnika tipa Silva metoda, transcendentalne meditacije i ostalih ne preterujem uopste, sve one vode na kraju ka nekoj sekti. I, nisam pominjao nikakve x-files (doticnu seriju ne preferiram uopste), to su sve stvari koje mozes videti u realnom svetu ako malo bolje pogledas oko sebe. Krajnji cilj svih tih tehnika nije nikakvo usavrsavanje ljudi, vec uvlacenje u sekte i materijalna korist...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.ptt.yu

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige05.12.2002. u 14:47 - pre 259 meseci
eh da, zaboravih:

bobmarley-u je ispran mozak, pa ne vidi da zombie ne vidi ;))
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige06.12.2002. u 00:45 - pre 259 meseci
Hm.....po ovome bih zakljucio da NI NE POMISLJAM da kupim knjige! Za Tonija Buzana sam cuo u emisiji "tabloid" na BKTV. Neki lik koji drzi skolu racunara, savetuje ove tehnike, jer navodno on bez njih ne bi zavrsio fax :) Meni ovo deluje malo preterano (sem ako pre toga nije bio moron), ali me je zainteresovao i hteo bih to da procitav manje-vise iz radoznalosti!
Ako moze da se opise u kratkim crtama kako mogu da se procitaju 5 stranica u minuti (tj on je rekao od 2-10 u sta ja cisto sumnjam)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige06.12.2002. u 00:52 - pre 259 meseci
kao sto rekoh, ne verujem da su opasne, ali ih ipak ne preporucujem, cisto da ne bi gubio vreme za dz.

inace, taj "lik" nije ni zavrsio fax. sve o njemu, procitaj na najcitanijoj temi na [es] http://www.elitesecurity.org/tema/3877

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige06.12.2002. u 10:27 - pre 259 meseci
5 stranica u minuti je 12 sekundi po stranici. U kratkim crtama, vezbanjem treba da se postignu sledece stvari:

prepoznavanje reci i fraza "fotografski", bez upustanja u citanje pojedinacnih slova,

"prosirenje" ugla gledanja prilikom citanja, tako da se minimizuje sporo pomeranje pogleda duz linije teksta a da se favorizuje vertikalno pomeranje pogleda koje je brzo (zato se u novinama tekst deli na uske stupce),

citanje "unazad", tj. za vreme dok se pogled prebacuje sa kraja linije na pocetak sledece linije, ustvari se sledeca linija cita unazad i ide se na pocetak linije ispod nje.

U kasnijoj fazi treninga, citas vise redova odjednom i pogledom klizis od vrha do dna stranice uz malo horizontalnog vrludanja...

Ne pitaj me kako je to moguce, jer nisam ni siguran da jeste, mada je mozak jako fleksibilan i trpi svakojaka maltretiranja!

E, da, Buzan preporucuje i pracenje teksta prstom ili jos bolje nekim dugim tankim stapicem i sl. Ima covek traume iz skole kad ga je uciteljica maltretirala sto cita sa prsticem, pa je, kad je porastao, napisao knjigu o tome kako uciteljica nema pojma...

Eto, to ti je otprilike sazeti sadrzaj knjige, ako izostavimo tekstove za vezbu i testove.

U svakom slucaju ispada da je pismo za najbrze citanje - kandji (kineski i japanski ideogrami), em imas znak za svaki pojam i frazu, em se pise vertikalno!
 
Odgovor na temu

BAUER
Marko Zivkovic
Srbija - Beograd

Član broj: 2195
Poruke: 3
*.drenik.net

Sajt: www.soccer.co.yu


Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige07.12.2002. u 14:39 - pre 259 meseci
E ovako, ja sam zavrsio Buzanov kurs brzog citanja i mogu reci da sam drasticno ubrzao brzinu svog citanja, stim sto moram reci da su cifre od 200 strana na sat i suvise preterane (makar po meni). Samu tehniku je donekle opisao 'salec', istina je i to da se ne moze bas primenjivati na tehnicke nakue iz razloga sto su tekstovi tu stalno prekidani nekim formulama itd. Procitao sam i knjigu "Mape uma" koja mi je takodje pomogla.

A price da su Buzanove tehnike uvod u sekte su najobicnija glupost.

I svima preporucujem da procitaju Buzanove knjige.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige07.12.2002. u 14:54 - pre 259 meseci
Pa koliko brzo onda citas?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

BAUER
Marko Zivkovic
Srbija - Beograd

Član broj: 2195
Poruke: 3
*.drenik.net

Sajt: www.soccer.co.yu


Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige07.12.2002. u 21:41 - pre 259 meseci
Otprilike izmedju 60 i 70 strana na sat.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Toni Buzanove knjige07.12.2002. u 22:21 - pre 259 meseci

Knjige za brzo citanje zaista pomazu, ali samo ljudima koji imaju relativno malu brzinu citanja.. Vecina njih se ili ne koncentrise dovoljno ili ima disleksiju. Npr, ja nisam ubrzao citanje pomocu takvih kjiga, ali zato sto sam vec citao preko 60 strana na sat (u zavisnosti od sadrzaja teksta). S' druge strane, moj drugar je drasticno uvecao brzinu jer je ranije citao ispod 10 strana..

Takodje, puno savisi i od samog teksta. Najbrze se citaju novine a najsporije tehnicki tekstovi (ko svari vise od 5 strana Neorganske hemije na sat ima pitje od mene :)

Savet za one koji bas sporo citaju: Probajte da stavite razlicite kolor filtere (folije) preko teksta koji citate. Mnogima to znatno pomaze...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Toni Buzanove knjige

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23299 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.