Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telefonski preklopnik, ponovo

[es] :: Elektronika :: Telefonski preklopnik, ponovo

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Telefonski preklopnik, ponovo12.04.2006. u 14:57 - pre 219 meseci
Zdravo svima.

Da li postoji neka sema za povezivanje dva telefona na istu liniju na sledeci nacin. Znaci, da mogu da zovu oba, pri cemu se automatski iskljucuje drugi telefon (za ovo znam da ima vise sema sa tiristorima) ali kad neko zove, treba da zvoni samo jedan, zovimo ga primarni, koji onda drugom, sekundarnom, prebacuje vezu tasterom, ako zovu tog drugog. U slucaju da ovo ne moze, da li je onda moguce napraviti neku modifikaciju na onoj semi preklopnika sa tiristorima tako da ovaj drugi moze samo da zove, ali da mu ne zvoni kad neko zove.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Telefonski preklopnik, ponovo13.04.2006. u 09:13 - pre 219 meseci
Imaš nešto ovde:
http://www.elitesecurity.org/poruka/666168
A ako ti treba samo da ne zvoni drugi telefon, poveži ga preko greca, tako da do njega ne može doći naizmenična (pozivna) struja.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Telefonski preklopnik, ponovo13.04.2006. u 12:11 - pre 219 meseci
I meni je nesto slicno palo na pamet, samo sam mislio da odvajam taj drugi pomocu nekog detektora zvonjave i relea ili trijaka, ali ovo sa grecom je prostije. Samo se pitam, kako ce onda da prolazi signal kad se prica, ako stavim grec? Da li treba da stavim izvode gde obicno ide naizmenicni napon prema telefonu? Moze li neki prost crtez rukom? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Telefonski preklopnik, ponovo13.04.2006. u 15:00 - pre 219 meseci
Napajanje telefona se dobija iz TF centrale jednosmernim naponom 48-60V, i ograničenom strujom (max 50mA). Govorni signal je u stvari promena te struje, i to sve ulazi u okvir jednosmernog napajanja, tako da bez problema prolazi kroz grec. Uostalom, i u svakom telefonu imaš prvo grec, pa onda sve ostalo. Ispred je samo zvonce, ili već šta ga menja.
Izvodi za naizmeničnu struju idu prema centrali, a + i - ide prema telefonu, nebitno je koji je koji.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Telefonski preklopnik, ponovo13.04.2006. u 15:41 - pre 219 meseci
Aaaaaa, znaci to je caka. Hvala mnogo. To mi treba za lokal, da moze da se otuda zove, ali da im ne zvoni tamo kad neko zove mene, pa da se onda trkamo ko ce prvi da digne slusalicu. Hvala ponovo.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Telefonski preklopnik, ponovo02.05.2006. u 19:19 - pre 218 meseci
Evo ovako. Sve ovo lepo radi, zvoni samo moj telefon ali ne i ovaj drugi koji ide preko greca, ali sam primetio da na preklopniku kad neko zove, u impulsima svetli led dioda koja pokazuje aktivnost one grane na kojoj je drugi telefon vezan preko greca. Znaci, za vreme zvonjave kroz tu granu tiristor u impulsima kroz grec pa dalje kroz drugi telefon pusta neku struju, iako je na tom drugom telefonu spustena slusalica, i to sve dok ja ne dignem slusalicu na ovom "primarnom" . Kako da ja ovo resim, da njima tamo ne rikne telefon ili modem, posto se ta linija vezuje i na kompjuter? Da li da stavim neku zener diodu od jedno 60 volti, ili da batalim sve ovo sa grecom, pa idem na silu, to jest da dodam detektor zvonjave i rele ili tiristor?
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Telefonski preklopnik, ponovo02.05.2006. u 20:48 - pre 218 meseci
Nikakva intervencija nije potrebna, to je normalna pojava, i neće ništa stradati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Telefonski preklopnik, ponovo

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.