Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a

[ Pregleda: 6214 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
195.178.57.*



+2 Profil

icon PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a12.04.2006. u 17:38 - pre 219 meseci
Nikako ne mogu da nateram el. kolo sa mikrokontrolerom koje sam napravio u Proteusu da odradi kod napisan u proton-u za mikrokontroler!
Odnosno kako da u proteusu izvrsavam naredbe koda jednu po jednu, i da to u isto vreme gledam u nekom od prozora sta se desava sa registrima, odnosno portovima i memorijom kontrolera? Tj. kako da dodjem do debuger prozora u kojima vidim sta se desava "unutar" mcu-a.


 
Odgovor na temu

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
*.ptt.yu.

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a12.04.2006. u 20:16 - pre 219 meseci
Nisam konkretno radio sa protonom ( ustvari niti nesto ozbiljno sa pic-evima uopste ) ali generalno bi trebalo da je ovako:
Sa F12 pokreces simulaciju, a sa CTRL+F12 debager. Kada pokrenes simulaciju (ili debager), ides na Debug/ pa na PICxx /te na prozor koji te zanima...

Znaci, ne znam konkretno za proton (mozda ima neka zvrcka), ali ovako bi trebalo da bude (sigurno radi na 8051, AVR, PIC-evima - probao sam asm, hex fajlove...)

Poz.
R Tape loading error, 0:1
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.dialup.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a12.04.2006. u 22:10 - pre 219 meseci
Potrebno je u MCU-u, podesiti path do *.hex fajla koji želiš simulirati. U simulaciji nije potrebno kačiti oscilator ili kristal. Sve se to nalazi u podešavanjima MCU-a.
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

Mesecar
Rakovica

Član broj: 41208
Poruke: 140
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a13.04.2006. u 11:17 - pre 219 meseci
Za kombinaciju Proteus-Proton, moras u kontroler ucitati( navsti ga na) *.bas fajl koji dobijes kompajliranjem. Tada ces imati simulaciju korak po korak.

U protonu je za neke kontrolere dosta komplikovano konfigurisanje, ti nisi naveo ni o kom kontroleru se radi, ni da li ti proradi simulacija...
Zivim sjajno, mada imam i drugih neprijatnosti.
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
195.178.57.*



+2 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a13.04.2006. u 13:28 - pre 219 meseci
Rec je o PIC-u 10F200 kod uopste nije komplikovan, ali jednostavno nije hteal da radi simulacija. Nemam pojma zasto, moracu da proverim jos par detalja,setio sam se jos necega, ali nista od gore navedenog mi ne pomaze :(

To sto pomenuste oscilator:
da li moram nesto posebno u kodu da naglasim pomocu neke naredbe da koristim interni oscilator, ili se to samo prilikom programiranja "otkaci" u programatoru?

 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.yu
Via: [es] mailing liste



+321 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a13.04.2006. u 15:30 - pre 219 meseci
Zadnjih 20-ak dana se intenzivno bavim kombinacijom PROTON-PROTEUS;
konkretno radim sistem sa jednim 18F4320 i tri 16F628 i sve radi bez
problema (da nije PROTEUS-a ne bih doovde stigao ni za 10 X vise
vremena). Ako program nije neka tajna, posalji mi .DSN i .BAS na licni
email ([email protected]) pa da pokusam da pokrenem simulaciju.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

Mesecar
Rakovica

Član broj: 41208
Poruke: 140
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a13.04.2006. u 18:34 - pre 219 meseci
Kod Protona moras ( bar mislim da je tako, drugacije nije htelo da mi proradi) da naglasis na kojoj frekfenciji radi kontroler, i koji je tip oscolatora, i to sve napises.
Ovako bi moglo da izgleda resenje tvog problema, mada ja kod ovog programa nikad nisam siguran da li ce sta raditi dok to ne probam u kombinaciji sa Proteusom:

Device 10f200
XTAL = 4
REMINDERS OFF
Config INTRC_OSC,WDT_ON,MCLRE_OFF,CP_OFF
REMINDERS ON
...

imas ovde neki kratki primer kako izgleda kombinacija Proton-Proteus, primer je smesan, ali radi simulaciju korak po korak:

http://www.kodrat.co.yu/keforu...956d2aa3d4be5788123b9f3efe5#52


~Sinisa, ja slavim dan kad sam prvi put pokrenuo Proteus, uradio sam neki automat za akvarijume, 98% stvari sam zavrsio u Proteusu, samo sam neke bagove naknadno ispravio.
Mislim na simulator, stampu sam razvijao u protelu, Proteus mi se ne svidja kako to radi.
Ili sam mator da ucim.
Zivim sjajno, mada imam i drugih neprijatnosti.
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.ns.ac.yu
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a14.04.2006. u 10:35 - pre 219 meseci
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: PIC proton i proteus....problemi sa simulacijom mcu-a

[ Pregleda: 6214 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.