Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalne kase i ostalo

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalne kase i ostalo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 92799 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo05.01.2004. u 11:59 - pre 246 meseci
Za Wincor kase, znam da mogu da rade u modu stampaca. Jedini kvaka je sto moras da posaljes komande kao da ih kucas sa tastature kase (zahtev iz uredbe).

Inace, nijedan fiskalni stampac nije autorizovan kod nas, tako da oni koji ih prodaju pomalo lazu.

 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.ptt.yu

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo05.01.2004. u 12:05 - pre 246 meseci
Cini mi se da Galeb-group ima autorizovan i stampac. Evo i sertifikata. Mislim da bi bilo krajnje neozbiljno da falsifikuju ovako nesto...

http://www.galeb.com/fiskalni_..._slike/fp-550_sertifikat_v.gif
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.beotel.net

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo05.01.2004. u 12:52 - pre 246 meseci
Interesantno je da se jos uvek ne raspolaze proverenim informacijama o ovome - osim onog sto pise u uredbi. Sa druge strane ilozorno je ocekivati od velikih trgovina da ce postaviti kasu i da rucno unose proizvode i sl. kada su vec odavno prilagodili poslovanje obradi na racunaru.Ali valjda ce se uskoro stvari razjasniti , pa ne bi bilo lose malo odugovlaciti sa tim - sto inace svi i rade :)
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo08.01.2004. u 18:18 - pre 246 meseci
Jedno pitanje

Sta je bolje i sta je isplativije-jeftinije nabaviti

Fiskalnu kasu ili Racunar sa fiskalnim stampacem??

Predlozi , iskustva itd... su dobro dosla.

 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Jubanka odobrava kredite za nabavku fiskalnih kasa09.01.2004. u 12:45 - pre 246 meseci
Beogradska banka "Jubanka" je počela da odobrava kredite u iznosu do 60.000 dinara za nabnavku fiskalnih kasa malim i srednjim preduzećima koja obvaljaju platni promet preko te banke.

Krediti se mogu dobiti na osnovu učesća ili polaganja depozitau iznosu od najmanje 20 odsto vrednosti zajma.

Za kredit koji se dobije na bazi učesća kamata je 1,24 odsto mesečno, a rok otplate je šest meseci. Ako se učeće isplačhuje prodajom obveznica Republike Srbije banci kamata je 1,1 odsto.

Kredit na osnovu depozita otplaćuje se godinu dana, kamata na deposit je tri odsto godišnje, a na kredit 1,17 odsto mesečno. Ukoliko se depozot uplaćuje obveznicama kamata je 1,02 odsto.

Za nabavku fisklanih kasa "Jubanka" odobrva i kredite do 10.000 evra u dinarskoj protivrednosti za koji je potrebna menica

 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Rok za uvođene fiskalnih kasa produžen do 29. februara09.01.2004. u 18:31 - pre 246 meseci
Vlada Srbije je produžila rok za uvođenje fiskalnih kasa do 29. februara 2004.

Trgovci i ugostitelji su bili dužni da do 1. januara ove godine nabave fiskalne kase, ali je mali broj preduzeća ispunio tu zakonsku obavezu. Zbog toga je predloženo da se uredbom Vlade Srbije rok za primenu fiskalnih kasa pomeri do kraja februara ove godine.

Licencu za proizvodnju fiskalnih kasa, čija je cena od 160 do 900 evra, do sada je dobilo sedam domaćih firmi. Procenju je se da je za tržište Srbije potrebno između 300 i 400 hiljada fiskalnih kasa.

 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Koje banke nude kredite za fiskalne kase...19.01.2004. u 09:44 - pre 245 meseci
Kredite za nabavku fiskalnih kasa malim i srednjim preduzećima odobravaju Jubanka, Komercijalna, Prokredit, Delta, Vojvodjanska banka i Rajfajzen banka, a do kraja januara će početi da ih daje i Cepter banka.

Jubanka odobrava kredite u iznosu do 60.000 dinara za nabavku fiskalnih kasa malim i srednjim preduzećima koja obavljaju platni promet preko te banke, kao i kredite do 10.000 evra u dinarskoj protivrednosti, za koje je potrebna menica.

Krediti se mogu dobiti na osnovu učesća ili depozita od najmanje 20 odsto vrednosti zajma. Za kredit koji se dobije na bazi učešća mesečna kamata je 1,24 odsto, a rok otplate šest meseci. Kredit na osnovu depozita otplaćuje se godinu dana, kamata na depozit je tri odsto godišnje, a na kredit 1,17 odsto mesečno.

Komercijalna banka odobrava kredite za kupovinu fiskalnih kasa, sa rokom otplate do godinu dana malim i srednjim preduzećima koja imaju otvoren račun u toj banci, u vrednosti do 5.000 evra, sa mesečnom kamatom od 1,2 odsto.

Prokredit banka odobrava malim i srednjim preduzećima kredite do 2.000 evra, sa rokom otplate do dve godine, bez zaloga u roku od 24 sata. Učesće za te kredite je 20 odsto, a godišnja kamatna stopa devet odsto.

Delta banka odobrava kredite distributerima fiskalnih kasa, kao i samostalnim trgovinskim radnjama i preduzećima za njihovu nabavku. Uslov za korišćenje kredita je da je kupac deponent banke. Rok za vraćanje kredita je tri, šest, devet ili 12 meseci od čega zavisi i kamatna stopa, koja se kreće od osam odsto godišnje do 1,6 odsto mesečno.

Rajfajzen banka odobrava kredite malim preduzećima i preduzetnicima za nabavku nove opreme, u okviru kojih se mogu podići krediti i za nabavku fiskalnih kasa. Da bi preduzeće, odnosno preduzetnik dobio kredit ne mora da ima otvoren račun u toj banci. Kredit se odobrava na rokove od 18 i 24 meseca, sa godišnjom kamatnom stopom od 11 odsto, odnosno 11,5 odsto.

Cepter banke je najavila da će ta banka do kraja januara ponuditi "veoma povoljne" kredite za kupovinu fiskalnih kasa, ali bez preciziranja uslove pod kojima će se oni odobravati. Krediti će biti dostupni svima, a ne samo komintentima banke i da će se uslovi utvrditi do kraja meseca.

Vojvodjanska banka svojim klijentima odobrava kratkoročne kredite za kupovinu fiskalnih kasa. Krediti se odobravaju na rok do godinu dana, u visini do 90 odsto od vrednosti fiskalne kase, sa godišnjom kamatom od sedam odsto, čija visina zavisi od konkretnih uslova koje Vojvodjanska banka dogovori sa distributerima fiskalnih kasa. Do sada su potpisani ugovori o poslovnoj saradnji sa distributerima "Da Fratelo", "Galeb grup" iz Šapca, i AD "Telefonija" iz Beograda.

Vlada Srbije produžila je rok za uvođenje fiskalnih kasa do 29. februara ove godine. Licencu za proizvodnju kasa, čija je cena od 160 do 900 evra, dobilo je sedam domaćih firmi. Prema procenama, za tržište Srbije potrebno je između 300 i 400 hiljada fiskalnih kasa.

 
Odgovor na temu

dada




Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo26.01.2004. u 16:45 - pre 245 meseci
Sve je to lepo o cemu pricate, no ja sam kontaktirala sve navedene distributere i niko od njih nema fiskalni stampac. Preprosle nedelje su trebale da dodju, bas te za koje imaju atest (inace se dva modela vrte kod svih), pa je produzeno na proslu nedelju...ove za sledecu..itd. Ne zanam samo kad misle da iskompletiraju ponudu jer krajnji zakonski rok se priblizava. Niko nema adekvatnu tehnicku dokumentaciju na osnovu koje bi se mogao prilagoditi softwer, sve sto imaju je previse sturo. Treba mi informacija ko u SCG prizvodi SHARP fiskalne kase i stampace? Da li uopste postoje ili smo osudjeni samo na njihove distributere (kojih, koliko za sad znam ima dvoje?
 
Odgovor na temu

Pharaoh
Beograd

Član broj: 3000
Poruke: 6
195.252.85.*



Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo27.01.2004. u 22:05 - pre 245 meseci
sto se tice fiskalnih stampaca, imaju ga Galeb Group, Ei Syetem, Comtrade, za sharp nisam siguran nemam jos njihovu licencu. sto se tice ova 3 proizvodjaca svi oni imaju licencirane stapmace i pratece softvere za njih koje dobija krajnji kupac al je problem sto ih jos nema na trzistu i u slobodnoj prodaji.
A moj savet je svima onima koji hoce da kupe stampac nek se ne zalecu jel ima kase koje mogu da rade kao stampac samo kao sto je Colibri od Ei Systems-a, jer imaju podrsku da rade pod dos-om, win-om , unix-om sam prilagodjava sebe prema softveru koji je u racunaru. vrlo je lak za koriscenje i kosta 259e za razliku od stampaca koji je oko 550e u proseku mislim da se ova varijanta vecini isplati.

ako neko hoce da se informise vise neka se javi na:
011/2-391-396
063/664-148

[email protected]
www.microhard.co.yu

i dobice sve informacije vezane za kase, stampace i pratecu opremu (vage, bar-kod citace ,rolne za stampanje i ostalo)

[Ovu poruku je menjao Pharaoh dana 30.01.2004. u 02:05 GMT]
 
Odgovor na temu

Pharaoh
Beograd

Član broj: 3000
Poruke: 6
195.252.85.*



Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo27.01.2004. u 22:14 - pre 245 meseci
Secret vlada je pomerila 1 grupu do 29 Feb. da uplati fakture za kase krajnji rok za uvodjenje kase je i dalje 31 Maj 2004 ali za sada ko ima placenu fakturu ima pokrice da kad Finansiska krene da ceslja a uskoro ce da pocne samo placena faktura za kasu moze da izvuce da se neplati kazna koja je ogromna i ide cak do 200.000 din.
a procena koliko treba kasa da se uvede prelazi milion za celu srbiju tako da ce kad bude kraj roka za uplatu kasa biti mnogo problema za proizvodjace da ih isporuce.
sve u svemu bice gusto kad pocne prodaja
i jos nesto svi pausalni poreski obveznici mogu da uzmu nepovratni kredit od drzave u vrednosti od 6000 din za kupovinu kase tako da znate i za tu informaciju

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo28.01.2004. u 11:46 - pre 245 meseci
Nema svrhe kupovati fiskalne stampace. Em su skuplji od fiskalne kase em imaju manju funkcionalnost. Jednostavnije je uzeti kasu koja moze da radi i kao stampac.

Stampac doduse koristi siru traku nego kasa.
 
Odgovor na temu

markantz

Član broj: 8338
Poruke: 599
216.236.216.*



+3 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo28.01.2004. u 13:00 - pre 245 meseci
Da to reklamira EI Nis ali to nije dozvoljeno, tako su nama bar rekli na seminaru
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo28.01.2004. u 18:05 - pre 245 meseci
Fiskalne kase "Komtrejd" od sutra će se naći u prodaji, najavio je danas direktor kompanije CT&T Cash Registers Zoran Marković.

"U prodaji će biti puštena četiri modela fiskalnih kasa i fiskalni štampač namenjen firmama koje koriste računar kao registar kasu", rekao je Marković prilikom prezentacije kasa u hotelu Hajat.

Prema rečima predsednika firme "Komtrejd" Veselina Jevrosimovića, sve kase imaju veliki kapacitet memorije i veliku brzinu rada, a štampanje fiskalnih izveštaja obavlja se skoro trenutno.

"Sve kase obavezno prolaze test izdržljivosti do minus 40 do 50 stepeni celzijusovih, tako da je njihova efikasnost i tačnost garantovana", naglasio je Jevrosimović.

Firma "Todor" napravila je softver za kase i obezbedila 270 sertifikovanih servisera u gradovima Srbije.

Cena Komtrejdovih fiskalnih kasa biće od 180 do 450 evra, a one će moći da se nabave i na tri, šest, devet i 12 mesečnih rata.

Kredite za nabavku fiskalnih kasa malim i srednjim preduzećima odobravaju Jubanka, Komercijalna, Prokredit, Delta i Rajfajzen banka, a do kraja januara će početi da ih daje i Cepter banka.

Licencu za proizvodnju i prodaju fiskalnih kasa do sada je dobilo devet firmi iz Srbije koje su spremne da pokriju potrebe tržišta koje su procenjene na 300.000 do 500.000 komada.

Sertifikate za proizvodnju registar kasa dobila su još i preduzeća "Intrakom", "Digitron IST", "Telefonija", "Energozaštita", "EI Informatika", "Galeb-grup", "General Ekonomik" i "Beogradelektro".

Vlada Srbije je 9. januara 2004. godine donela odluku da se rok za uvođenje fiskalnih kasa koji je bio predviđen za 1. januar produži do 29. februara 2004. godine, jer je mali broj trgovaca i ugostitelja koji su bili u obavezi da ih do tog roka nabave ispunio tu zakonsku obavezu.

 
Odgovor na temu

Pharaoh
Beograd

Član broj: 3000
Poruke: 6
*.beotel.net



Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo30.01.2004. u 00:16 - pre 245 meseci
Markane dozvoljeno je da se kasa koristi kao stampac jer nige u uredbi nepise suprotno.
Na kom si ti to seminaru cuo da je zaranjeno ja sam bio na na licenciranju za 3 proizvodjaca za sada a moja firma ima u planu mozda jos neki sertifikad da uzme i ni na jednom nisam cuo da je to zabranjeno jer nam to isto preporucuju i iz CT&T-a
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.52.EUnet.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo30.01.2004. u 17:38 - pre 245 meseci
Beogradska Alko banka (Alco) pocela je danas da odobrava kredite za nabavku
fiskalnih kasa.

Mesecna rata za kupovinu kase od 500 evra na rok od sest meseci 88,06 evra, dok je ukupna kamata 28,38 evra.

Kredite za nabavku fiskalnih kasa malim i srednjim preduzecima do sada odobravaju Jubanka, Komercijalna, Prokredit, Delta i Rajfajzen banka, a do kraja januara trebala bi da pocne i Cepter banka.

Sertifikate za proizvodnji registar kasa dobila su preduzecha: "Intrakom", "Digitron IST", "Telefonija", "Energozasstita", "EI Informatika", "Galeb-Group", "Komtrejd", "General Ekonomik" i "Beogradelektro".

 
Odgovor na temu

markantz

Član broj: 8338
Poruke: 599
*.132.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo31.01.2004. u 23:18 - pre 245 meseci
Citat:
Pharaoh:
Markane dozvoljeno je da se kasa koristi kao stampac jer nige u uredbi nepise suprotno.
Na kom si ti to seminaru cuo da je zaranjeno ja sam bio na na licenciranju za 3 proizvodjaca za sada a moja firma ima u planu mozda jos neki sertifikad da uzme i ni na jednom nisam cuo da je to zabranjeno jer nam to isto preporucuju i iz CT&T-a


Bio na seminaru u Galeb-u u Šapcu, mislim je ne kazem da ne moze, amo kazem da su oni to rekli, 'Ako su lagali mene i ja lazem vas'
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo01.02.2004. u 11:56 - pre 245 meseci
Ma i da ne moze, moci ce posto je suprotno zdravoj logici da ne moze. Isto tako je jedno vreme bilo predvidjeno da kada se kasa puni artiklima porde cene ide i kolicina robe u magacinu, sto se brzo pokazalo kao totalni promasaj.

Uopste uzevsi, sve ovo sa fiskalnim kasama jetoliko puno rupa da se meni cini da ce biti mnogo problema.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo02.02.2004. u 10:42 - pre 245 meseci
Potpredsednik Elektronske industrije (EI) - korporacije za razvoj Zoran Prijić najavio je isporuke nekoliko hiljada fiskalnih kasa iz programa "EI - Oliveti".

EI će isporučiti kase tipa "Open", "Keš" i "Lodžik" koje koštaju od 300 do 550 evra.

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo02.02.2004. u 11:21 - pre 245 meseci
Jel' zna neko od vas ko je video odobrene fiskalne uređaje, da li ostaje uslov iz uredbe da kontrolna traka mora da se štampa jednovremeno sa fiskalnim isečkom, ili su odobrenje dobile i kase ( i(li) štampači ) kod kojih se štampaju uzastopno dva primerka?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.teleportgroup.net



+265 Profil

icon Re: Fiskalne kase i ostalo03.02.2004. u 14:30 - pre 245 meseci
Zna li neko koje kase/printeri imaju drajvere sa Ole POS ili Java POS. Ono malo sto sam nasao su protokoli najnizeg nivoa ...

Izgleda se ti podaci cuvaju duuuboko u sefu ;-)
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalne kase i ostalo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 92799 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.