Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.

[es] :: Elektronika :: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.

[ Pregleda: 10288 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hieros
Ivander Holifild

Član broj: 91562
Poruke: 5
*.crnagora.net.



Profil

icon Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.14.04.2006. u 15:06 - pre 218 meseci
Zbog video nadzora potrebno mi je da se kompjuter sam pali i gasi. U windowsu ima opcija za zakazano gasenje ali nema za paljenje. Pa sam dosao na ideju da kreiram prekidac koji ce se palitii svakog dana u 7 sati. Jedini problem je sto nemam nikakvu semu, pa bi mi puno olaksalo posao ako neko zna gdje mogu da nadjem sheme i sl.
 
Odgovor na temu

centaur79
Bgd

Član broj: 76599
Poruke: 42
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.14.04.2006. u 18:26 - pre 218 meseci
Koje napajanje tvoj racunar koristi ?

Ako je AT onda to mozes izvesti i sa najobicnijim tajmerom (mehanicki, digitalni).

Ako je ATX sto je veca verovatnoca, onda ti ne treba prekidac vec taster.
Ja ne znam kako bi mogao da se napravi elektronski taster koji bi u odredjeno vreme mogao da ti ukljucuje racunar (siguran sam ce ti neko sa foruma vec ponuditi resenje), ali ne bi bilo lose da ukoliko to nisi do sada proverio - da vidis da li ti osnovna ploca podrzava tu opciju (neke ploce u bios-u imaju mogucnost podesavanja automatskog ukljucivanja racunara u odredjeno vreme/dan itd)..
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.15.04.2006. u 15:54 - pre 218 meseci
ha pazi moju ideju...ti na tvom racunaru imas prekidac preko kog palis racunar rukom, el tako?

e pa, ako je tako, uzmes te zice koje spaja prekidac kada ga pretisnes i napravis da ih spaja neko el. kolo (tajmer), kako bi kolo izgleda stvarno neam pojma al eto, mozda ti se ideja svidi
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.15.04.2006. u 20:00 - pre 218 meseci
Uđi u bios!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.15.04.2006. u 21:26 - pre 218 meseci
nemora značit da može u biosu ali 90% može
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.16.04.2006. u 07:34 - pre 218 meseci
Kupis mehanicki tajmer,kosta ti 3 eura (onaj krug sa puno sitnih zuba oko uticnice ). U Biosu postavis opciju da se kompjuter sam pali kad dodje struja (u power managmentu ).Znaci kad ti mehanicki tajmer ukljuci ujutro 220, preko Biosa se PC ukljuci.
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.03.05.2006. u 22:27 - pre 217 meseci
Ja koristim (testiram) program "Auto PowerOn & ShutDown v 2.00" radi u win okruzenju.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

tchm
Technomedia
KG

Član broj: 81895
Poruke: 92
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.04.05.2006. u 12:08 - pre 217 meseci
Najlaksi nacin ti je da podesis u bios-u da ti se ukljucuje komp u neko odredjeno vreme. Ako ti ploca ne podrzava, sta da ti kazem osim da kupis neku bolju plocu. Ja sam sebi podesio da me racunar budi ujutru, a u "start up"-u sam podesio da se pokrene MvPlayer.......pa kad oplevi muzika i juuuuuuu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kreiranje tajmera za automatsko paljenje kompjutera.

[ Pregleda: 10288 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.