Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski modem ?

[es] :: ISP :: Kablovski modem ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9875 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Kablovski modem ?05.12.2002. u 15:04 - pre 259 meseci
Pozdrav,
nesto sam nacuo da se neko od provajdera u NSu daje dzabe kablovski modem na koriscenje, al nisam uspeo da pronadjem koji je to provajder u pitanju. Kolko ja znam za sad ima samo NSpoint tj. NScableNET, al na njihovom sajtu nema nista o tome, ima samo kupovina i iznajmljivanje al davanje na koriscenje za dz toga nema :) Da li to sad u NSu ima jos neki provajder za cable net ili ne ?
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Kablovski modem ?05.12.2002. u 18:54 - pre 259 meseci
Nisam čuo.
Moguće da je NScable udelio par tokom ove eksperimentalne faze, mada čisto sumnjam.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.prozone.co.yu.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Kablovski modem ?05.12.2002. u 20:42 - pre 259 meseci

Nesto u sadasnjem, a nesto u buducem vremenu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.prozone.co.yu.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Kablovski modem ?05.12.2002. u 20:53 - pre 259 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
217.26.72.*



Profil

icon Re: Kablovski modem ?07.12.2002. u 11:10 - pre 259 meseci
strava jos ako bi mogao neko da ostavi i link ka njihovom home page bio bih mu zahvalan, ja sam pokusavao da ih nadjem na netu ali bezuspesno

hvala unapred
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.186.EUnet.yu

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Kablovski modem ?07.12.2002. u 17:54 - pre 259 meseci

http://www.kdsmediaplus.co.yu/
...profesionalno, nema sta, na nivou... ...necu da kazem cega

Jedan poznanik se raspitivao kod njih za uslove i mislim da nisu nimalo povoljni.
Inace, tv signal im je na mnogim mestima ocajan, a kakav ce bit NET - ko zna!?
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kablovski modem ?08.12.2002. u 17:43 - pre 259 meseci
pa sajta nema ???

na tom linku stoji samo logo NeoBee-a i par linkova ka opisu neobee-jevih usluga.

subject sajta : Hosting by NeoBee

jel ima jos neki link ???
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
195.252.100.*



Profil

icon Re: Kablovski modem ?15.12.2002. u 12:42 - pre 259 meseci
hmmmmmmm od 10. decembra, a sad je 15. decembar i jos uvek nista od toga :) Jel zna neko nesto vise o tome
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Djordje Rainovic

Član broj: 6965
Poruke: 4
*.energosoft.co.yu



Profil

icon Re: Kablovski modem ?22.12.2002. u 18:41 - pre 258 meseci
Citat:
MasterOfUndead:
Pozdrav,
nesto sam nacuo da se neko od provajdera u NSu daje dzabe kablovski modem na koriscenje, al nisam uspeo da pronadjem koji je to provajder u pitanju. Kolko ja znam za sad ima samo NSpoint tj. NScableNET, al na njihovom sajtu nema nista o tome, ima samo kupovina i iznajmljivanje al davanje na koriscenje za dz toga nema Da li to sad u NSu ima jos neki provajder za cable net ili ne ?


Ima!

Novi tarifni plan u NScable.NETu (www.nscable.net)

CABLE Junior
990din/mesečno, 100MBu ceni pretplate, preko toga 4,5din/MB
modem besplatan (Motorola 4200E), setup besplatan, brzina 128kbps ugovor na 12 meseci
ograničena ponuda, do 15.januara se primaju prijave
Saobraćaj se meri u oba smera ali se za naplatu uzima samo veći (tipično download).

Naravno u cenu paketa CableJunior je uključen modem ali je period kreditiranja korisnika 12 meseci - sa jako povoljnim uslovima (oslobođeni troška na setup). Nakon isteka 12 meseci korisnik bira tarifni plan koji mu odgovara.

Za ostale tarifne pakete: Modem je 5900+porez, setup 2000
Modemi su drastično pojeftinili zbog mnogo boljih uslova nabavke (čitaj: proizvođač osvaja tržište). Porez i dalje plaćaju fizička lica, sve dok resorni ministar....

Za sve tarifne planove važi:
- popust za YU saobraćaj 50%
- popust za kablovski saobraćaj 90%.

Djordje

P.S.
Po mojim saznanjima u Novom Sadu (a i malo šire) NScable.NET je prvi & jedini Internet provajder preko kablovske. Ima li da još neko radi? Ali ne ono "sutra krećemo" nego da stvarno radi.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 01:07 - pre 258 meseci
100 MB mesečni limit za 990 dinara? Pa oni nisu normalni... To je TRI MEGABAJTA DNEVNO, taman koliko da se skine pošta i pogledaju dve-tri veb strane. Toliko običan modem prenese za 20 minuta laganog surfovanja... Eeee....

Citat:
Po mojim saznanjima u Novom Sadu (a i malo šire) NScable.NET je prvi & jedini Internet provajder preko kablovske. Ima li da još neko radi? Ali ne ono "sutra krećemo" nego da stvarno radi.


Ima, Serbia Broadband (www.sbb.co.yu), izgleda da su preuzeli Telefonijin KDS i još nekoliko operatera, mada su im limiti i cene za trunku povoljniji nego kod ovih novosadista.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 12:29 - pre 258 meseci
sbb.co.yu

sad znam koji je sajt najlosije dizajniran na svetu...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Djordje Rainovic

Član broj: 6965
Poruke: 4
*.energosoft.co.yu



Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 13:38 - pre 258 meseci
Citat:
mikis:
100 MB mesečni limit za 990 dinara? Pa oni nisu normalni... To je TRI MEGABAJTA DNEVNO, taman koliko da se skine pošta i pogledaju dve-tri veb strane. Toliko običan modem prenese za 20 minuta laganog surfovanja... Eeee....


Postovani,
zamolio bih vas da pre odgovora pažljivo pročitate tekst na koji odgovarate. Nije teško a i manje će nervoze biti u vašim rečima.

Dakle 100MB je uključeno u cenu pretplate. U cenu pretplate za prvih godinu dana je uključen i kablovski modem (može i posebno ali ko zna da računa videće da je ovo vrlo povoljno). Niko vam ne brani da prenesete više MB u toku meseca, štaviše upravo je obrnuto.

Nadam se da mi neće biti zamereno ako ovde izložim malu analizu, poređenje kablovskog i uobičajenog DialIn pristupa Internetu.

Sat surfovanja DialIn korisnika znači za provajdera prosečno protok od 4-8MB. Ne prave svi korisnici backup Interneta na svoj disk.....za svaki slučaj... Neko čitucka email, neko samo skida muziku, neko chatuje, neko telefonira preko neta....

Dakle, ide mala kalkulacija:
Kablovski Internet
npr. 6MB/sat x 4,5din=27din/sat (uključen porez i za pravna i za fizička lica)
može i jeftinije od 4,5din/MB

DialIn
FizičkaLica sat je min. 25din + telefonski trošak (6-12 din/sat)=31-37din/sat
PravnaLica sat je min. 25din + telefonski trošak (9-18 din/sat)=34-43din/sat
Ovo je najjeftiniji sat, pogledajte cene za pravna lica kod provajdera, cena ide i do 50din + 18din=68din/sat.
Vidi se da za prosečno surfovanje kablovski Internet manje košta nego DialIn. Kablovski može i jeftinije od 4,5din/MB a DialIn ne može jeftinije od 25din/sat.

Interes provajdera i korisnika
Provajder kablovskog interneta koji naplaćuje po MB ima interes da korisnik napravi što veći saobraćaj. Provajder DialIn Interneta ima interes da za sat surfovanja korisnik prenese što manje MB (doduše, ne i da ga otera kod konkurencije).

Kablovski vs DialIn
+ stalna veza, nema čekanja na uspostavu veza, niste opterećeni da to uradite brzo, brža veza nego DialIn
- stalni mesečni trošak, veća početna cena modema

Za koga je kablovski Internet?
Ako ste stalni korisnik Interneta, 30 sati mesečno i više. Imate računicu da koristite kablovski Internet po ovim cenama.
Ako ste poslovni korisnik.... razlika je više nego očigledna.

Za koga nije kablovski internet
Za one koji malo koriste internet, tipično 10 i manje sati mesečno.
Za one koji prvo kažu "skupooooo" pa tek onda dalje gledaju.


Citat:

Ima, Serbia Broadband (www.sbb.co.yu), izgleda da su preuzeli Telefonijin KDS i još nekoliko operatera, mada su im limiti i cene za trunku povoljniji nego kod ovih novosadista.


"Novosadisti"? Molim vas objasnite mi značenje reči koju ste ovde koristili?
Imate nameru nekoga uvrediti?

Pitao sam "da radi".... oni za sada samo obećavaju. Zapravo obećavaju već mesecima.
Kada poredite servis koji radi i onaj koji ne radi očigledno je da je onaj koji ne radi (i ne naplaćuju ga) mnogo jeftiniji, samo napred....

Kada se uporede osnovne cene paketa, dodatnog saobraćaja, popusti za YU saobraćaj i kablovski... NScable.Net je povoljniji.
Proverite...

Da ne bi bilo zabune, poštujem konkurenciju. Svaka čast onome ko investira novac i svoj trud i realizuje nešto novo, ali zamaraju priče koje traju mesecima o tome kako "eto samo što nismo krenuli".
Koliko već dugo u svojim pamfletima, po novimama, na TVu neki operateri KDSa obećavaju Internet? I, šta su realizovali od toga? Da li je nekog od njih mar malo grizla savest kad je obećavao nešto za šta i sam zna da je nemoguće, ili danas kad zna da su probili rok za bar 12 meseci?

Generalno o cenama i savremenim servisima:
Podsećam vas da mi živimo u zemlji Srbiji, u kojoj 1% stanovništva "koristi" Internet, gde postoji monopol Telekoma i gde .... (popunite sami)
Realizacija Internet servisa košta i to neko mora da plati.... što je veći broj korisnika to će i cene biti manje.




 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
207.46.137.*



+18 Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 17:23 - pre 258 meseci
Sjajan odgovor. Tako posmatrano, cela stvar deluje racionalnije. Evo mog pitanja:

Zbog cega je brzina limitirana na 128 kbps? Ako se vec placa po transferu, zar vam onda nije sve jedno kojom brzinom ide protok? Koliko shvatam, manje-vise svi rezidencijalni broadband provajderi rade na tom principu. Konkretno, ovde imam 1.5 mbps down / 256 kbps up (za $45/mesecno), ali zato protok nije zagarantovan, znaci kada je veza opterecena ta brzina pada. Da budem iskren, to se odavno vise ne desava, ali princip je tu: ako se vec placa protok, zbog cega limitirati brzinu (osim propusne moci celog sistema, naravno)?
 
Odgovor na temu

Djordje Rainovic

Član broj: 6965
Poruke: 4
*.energosoft.co.yu



Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 18:08 - pre 258 meseci
Sistem ima konačnu propusnu moć, mnogo brzih korisnika za sada nije poželjno, gledano sa tehničkog aspekta
Postoje i veći (brži) paketi kod kojih pretplata košta više (ali ipak manje po MB).


......Moram nešto da prokomentarišem..... izvinjavam se ako mnogo davim prisutne.............
oko poređenja sa DialIn pristupom...
- Jeste da se teorijski može preneti do 20MB u sekundi,
ali ne surfuje se uvek tom brzinom, postoje proseci, ograničenja na serverima....
- Da li je upotreba Interneta samo besomučni DownLoad fajlova? Backup Interneta?
- komoditet mora da košta, košta provajdera .... onda košta i korisnika


Koliko ko troši Interneta mesečno ili dnevno?
900 din/mesečno je 30 din/dnevno 0,50eur/dan
1500 din/mesečno je 50din/dnevno
2100 din/mesečno je 70din/dnevno
Da li je to puno ili malo? Kad se uporedi sa drugim troškovima, za piće, cigarete, autobusku kartu, taxi vožnju.....

Cena kablovskog modema je 5900din+porez, to je u rangu cena osrednjeg mobilnog telefona. Jel to mnogo za nekog ko želi kvalitetnu vezu sa Internetom?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 18:08 - pre 258 meseci
Citat:

DialIn
FizičkaLica sat je min. 25din + telefonski trošak (6-12 din/sat)=31-37din/sat
PravnaLica sat je min. 25din + telefonski trošak (9-18 din/sat)=34-43din/sat


Pardoniram, posto ne zivim u Srbiji vec pola godine - ali pamcenje me drzi da su bar 2 velika provajdera imala flat rezim - koji sam ja koristio od pocetka 2001 do sredine 2002, tako da sam apsolutno siguran da postoje - a naplata "po satu" je stvarno tehnoloski prevazidjena stvar svuda, pa i kod nas pocinje da biva u sve vecoj meri.., recimo ISP #1:

Citat:

FULL nalog 1.300,00 00-24 svakog dana, 30 dana


Sto znaci da je cena provajderskog sata tu 1.80 din + 12 din za telefon = 13.80 din u high-peak vremenu - ako neko ostane 720 sati mesecno (maksimalno) to je 9936 din, od cega treba oduzeti off-peak popust - znaci oko 25% manje valjda (ako je poziv u lokalu) - 7452 din.. oko 125 EUR

Za provajderski sat, uz prosecnu vezu od 40 kbps korisnk moze (napominjem, moze - u proseku to ne uradi) oko 14-15 MB na sat -> 10.8 GB mesecno, oko 0.011 euro po prenetom megabajtu sa sve telefonskim troskovima.


Ovo nista ne znaci - postoje primene gde je i kabl sa ogranicenjem od 100 MB u osnovnoj ceni (sto je, napominjem, stvarno malo) bolje resenje od telefonskog prikljcka - ali samo zelim da iznesem sve strane ove price.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 18:22 - pre 258 meseci

Citat:

- Da li je upotreba Interneta samo besomučni DownLoad fajlova? Backup Interneta?


Moram Vas ispraviti - ja nekih dana prenesem i po par stotina megabajta vrlo bitnih fajlova! Takodje, obratite paznju da se moderni streaming servisi koncentrisu na bit rate oko 300 kbps (MPEG-4, Windows Media, RealOne) - sto je sa vasim kablovskim sistemom i dalje neizvodljivo, a ovo su mainstream servisi za krajnje korisnike.

To sto je to trenutno hi-tech u Srbiji ne znaci da je to stvarno neki hi-tech, vec samo da treba da se implementira i da se uradi sve kako bi to sto pre postala realnost - ne treba odmah to nazivati "besomucnim downloadom" - za 5-6 godina ce 3G terminali imati vece brzine od tih 300 kbps od strane svakog korisnika - da li je i to "besomucno opterecenje mreze" ili tekovina civilizacije?

Citat:

- komoditet mora da košta, košta provajdera .... onda košta i korisnika


To je apsolutno tacno, samo neki provajderi izgleda komoditet naplacuju mnogo manje od drugih, bar kad je fizicki download u pitanju a internet linkovi se uvek iznajmljuju po sistemu protoka - ili tu neko ima dvostruke standarde ili ja negde debelo gresim.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
207.46.137.*



+18 Profil

icon Re: Kablovski modem ?23.12.2002. u 22:38 - pre 258 meseci
IvanD:
" a naplata "po satu" je stvarno tehnoloski prevazidjena stvar svuda, pa i "

Nazalost, naplata po kilobajtu (sto je samo drugi nacin tarifiranja upotrebe po satu) zivi i cveta u svetu. Pola Kanade ima internet na kilobajt (broadband), cela Australija, a suska se da ce i odredjeni provajderi u USA da se prebace na to. Kombinacija recesija i Kazaa-a.
 
Odgovor na temu

Djordje Rainovic

Član broj: 6965
Poruke: 4
*.energosoft.co.yu



Profil

icon Re: Kablovski modem ?24.12.2002. u 21:35 - pre 258 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


To sto je to trenutno hi-tech u Srbiji ne znaci da je to stvarno neki hi-tech, vec samo da treba da se implementira i da se uradi sve kako bi to sto pre postala realnost - ne treba odmah to nazivati "besomucnim downloadom" - za 5-6 godina ce 3G terminali imati vece brzine od tih 300 kbps od strane svakog korisnika - da li je i to "besomucno opterecenje mreze" ili tekovina civilizacije?



CMTS i modemi to omogućavaju (Motorola, RCA Thomson), oni jesu HighTech. Samo promenom konfiguracionog fajla može se vrlo lako omogućiti veća brzina.
Ostali uslovi su daleko od toga. Broj korisnika i cena linkova su vrlo ograničavajući faktor. Pogledajte cene Interneta ili međunarodnih linkova na sajtu Telekoma, pogledajte platežnu moć korisnika Interneta u Srbiji (mesečnu potrošnju)..... jasno je da su to samo lepe želje u narednih par godina.
Možda nešto bude posle 2005. Tada će kablovski modemi raditi kod nas 256k, 512k ili 1M.


Kad govorim o besomučnom downloadu mislim pre svega na one korisnike Interneta kojima konekcija služi skoro isključivo za download ili upload fajlova, ne i za streaming. Oni su pogubni za flat rate koncept. Svaki flat rate paket se zasniva na tome da će korisnik prevlačiti onoliko koliko mu je stvarno potrebno, ono što ga interesuje i što može "za života" da pogleda/pročita ili pokrene & koristi (program).

Kako se kaže "kad je džabe i sirće je slatko".... preterana upotreba resursa koji se prodaju po flat rate tarifi dovodi do toga da provajder ima veći trošak nego zaradu i to posle nekog vremena mora da ograniči. Primeri iz razvijenih zemalja govore da i tamo postoji tendencija ograničavanja servisa. Granice koje se obično postavljaju nisu nekakav realan problem za obične korisnike, ali za one neumerene jesu....


O flat-rate kod DialIna
Ako Provajder plaća jednu liniju na AccSrv npr 10k$/30= oko 300usd
I ako mesečno plaća pretplatu Telekomu 1000din ili 500din na jednu liniju (nove cene Telekoma)
i ima nekakve troškove i na Link....za 1Mb >=3k$,
40kbps stalnog zauzeća je 1/25 tj. preko 120$ mesečno
+ svi ostali troškovi na prostor, radnu snagu, marketing......+ mnogo toga još

očigledno je da to ISPa košta mnogo više nego što naplaćuje.
Kako ISP obično nije baš toliko posvađan sa matematikom to znači da tu ima još nešto....
to nešto je naravno statistika koja kaže da to korisnici neće uvek koristiti.
Ako se pak pojavi mnogo njih koji to stvarno koriste..... da li će ISP izdržati?

Kad je AOL pre dosta godina (6-7 ?) uveo flat režim to nije bilo bezbolno...


Evo za kraj jedno razmišljanje
Korisnik na Internetu može da zatraži sadržaj sa bilo kog dostupnog servera.
A da li to radi baš sa bilo kog servera? Ne
Statistika: prosečan USA korisnik najčešće pristupa serverima u USA - nacionalni saobraćaj,
prosečan EU korisnik pristupa najčešće serverima u EU - nacionalni saobraćaj,
u nerazvijenoj zemlji poput Srbije najčešće korisnik pristupa serverima u inostranstvu - internacionalni saobraćaj
Bar na osnovu tipa saobraćaja jasno je da Internet MB ovde mora biti skuplji i biće to još dosta dugo nego u USA ili u EU.



 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Kablovski modem ?24.12.2002. u 23:13 - pre 258 meseci
Evo pošto sam vas prozvao, i da objasnim neke stvari. Najpre, ako sam nekoga uvredio, najiskrenije se izvinjavam :) Moram priznati da sam ljut, ali ne toliko na vas provajdere koliko na Telekom koji je po mom sagledavanju glavni krivac za ovako (ipak) bezobrazno visoke cene.

Zašto sam ovako reagovao? Gledam po svom primeru. Prošlog meseca sam po slobodnoj računici potrošio preko 100 sati na internetu. Račun za telefon mi je bio oko 1500 din -- pošto je to jedina telefonska linija, oko koje se svi u kuči otimamo, to uključuje i sve telefonske pozive (uglavnom lokalne, pozive na mobilni i nekoliko međugradskih).

Internet plaćam ne na sat, već u flat režimu -- 1400 din mesečno. Prema tome, recimo da mi je mesečni trošak za internet 2400 din. Ne bavim se downloadom celog interneta (za to mi je do nedavno služio satelitski modem :), ali po slobodnoj proceni za sat vremena surfovanja prenesem bar 10MB podataka. Ne računam dl većih fajlova, ali u proseku je toliko.

Prema vašem cenovniku NSCableNeta, to bi me koštalo bar:
TSF-4: 650MB = 2400 din + 350MB * 3.75 din = 3712 din -- i verovatno dosta manje od toga s obzirom da se domaći sadržaj obračunava sa faktorom 0,5. Prednost na strani kablovskog modema je brzina i slobodna telefonska linija, ali šta mi znači brza veza kad ne smem da je koristim jer je preskupa.

Slična računica se može izvesti i za korisnike koji troše znatno manje vremena na mreži. Što se tiče cene kablovskog modema, to nisam ni komentarisao jer mislim da je veoma povoljna, pogotovu što bih ja bio spreman da odvojim nekoliko puta veću sumu za kvalitetnu vezu.

Opet, izvinjavam se na preoštrom reagovanju, kasnije sam pogledao i ostale tarifne pakete, i dalje mislim da su preskupi, ali da sami provajderi nisu najveći krivci za to jer je jednostavno internet "u nabavci" preskup. Svestan sam da neko mora da plati cenu uvođenja novih tehnologija, i tako doprinese omasovljenju koje će neminovno dovesti do pojeftinjenja, ali sam i besan što u 21. veku, u samom centru Beograda mogu samo da razmišljam i o pristupu kakav vi nudite, a kamo li o megabitnim vezama koje su svuda u svetu uobičajene.
 
Odgovor na temu

Shady_NS
Novakovic Dusan
Srbija

Član broj: 8147
Poruke: 12
195.250.117.*

Sajt: xcatwalks.com


Profil

icon Re: Kablovski modem ?10.02.2003. u 03:20 - pre 257 meseci
Ej maso Izvinjavam se ako cu nekog sad da uvredim ali svi mozete da cutite.
Kada probate i uverite se kakav je onda nesto pricajte.Evo meni je ovo prvi mese sto sam uzeo Cable internet i da vam kazem to je jedno veliko s*****.potrosio sam protok za nedelju dana a nista posebno nisam skidao.Tako da kazem vam bolje neuzimajte ako nemate dosta para za najvecu tarifu koja je preskupa :)).
Dajlap je i dalje losiji ali mnogo mnogo jeftiniji.I bar kad si preko dajlapa nemas sta da razmisljas kad ti nesto treba a ja kad mi nesto zatreba moram da razmisljam dali smem da skienm fajl , kolki je fajl itd.
TO JE BILO MOJE MISLJENJE !!!!
DOK nebuda Flat Rate Bolje neuzimati ovo s***** od interneta.
Pojavio se wirles (radio veza) internet u novom sadu koja je mnogo bolja ali je pocetni setup 27000 ali zato kasnije mesecno za 3000 dinara se dobija flat rate po istom protoku od 256 kb/sec.
znaci mnogo vise se isplati ako imate da date pocetni ulog od 27000.


 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kablovski modem ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9875 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.