Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 32067 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?23.05.2006. u 20:36 - pre 217 meseci
Pozdrav,

Kosta, ja sam samo reagovao na onaj deo o kineskim motorima. Sve sto sam dalje napisao se upravo odnosi na pojasnjenje sta danas Kinezi mogu a sta ne mogu da naprave, konkretno, oni prave sve ukljuciv i sav kvalitet i sve nekvalitetno, zavisno od kontrole tog kvaliteta od strane kupaca. Inace, sto se tice tih "Hondinih" motora sa malenom potrosnjom, odavno se tu radi o modelima koji iz nekih razloga nisu uspeli na trzistu (recimo, nikada nije smanjena vibracija na agregatu koji je generalno odlican te je steta da se baci a kroz "kineske" motore plasira se bas ta tehnologija za malen novce). Stoga, ako trazis nekakav model sa malenom potrosnjom, slobodno pogledaj ponudu kineskih motorica i daj ovde one modele koji Ti se najvise dopadaju pa cemo pogledati da Ti odgovorim za ono sto znam a za ostalo cemo probati neku konsultaciju druge vrste. Ja sam poprilicno u materiji pa mogu i neka svoja ili bliska tudja iskustva da iznesem ali potreban mi je konkretan model da se orjentisem na njega. Generalizacije su opasne i obavezno dovode u zabludu sa bilo kakvim predznakom. Skoro svi skuteri danas trose oko 2 litra, mogu jos da Ti kazem i da vecina modela sa 125/150 pa cak i 200ccm trosi neznatno vise od toga, svakako ispod 3 litra.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 01:34 - pre 217 meseci
Hvala, evo dva ili tri modela koji me interesuju, pa neko nek mi kaže pouzdane podatke o njima.

Model broj 1: Honda Lead 100 (četvorotaktni motor sa 100 kubika)

Model broj 2: Honda Zoomer (već pominjan gore)

Model broj 3: Neki solidan Pežo skuter koji vrlo malo troši, kubikaža 49ccm i da je četvorotaktni
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 09:29 - pre 217 meseci
Evo neke karakteristike onog motora sto sam pricao. Mada variraju od sajta do sajta... Ali motor sto se sklapa u kragujevcu izgleda identicno kao i ovaj...

http://www.heromajestic.com/hero_stallion.htm
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 09:29 - pre 217 meseci
Citat:
Ja sam svog platio 800e prosle godine, sto je bilo negde oko 84,000din.

ako racunamo po kursu 105 din/EUR.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 09:30 - pre 217 meseci
A ovaj je najnoviji model samo sto je malo lepsi sto ga rade u Kragujevcu...

http://www.heromajestic.com/hero_effy.htm
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 10:09 - pre 217 meseci
> Ja sam svog platio 800e prosle godine, sto je bilo negde oko 84,000din.
> ako racunamo po kursu 105 din/EUR.

Izvinjavam se, greska, oko 64,000din sam platio... Posle mesec dana je skocio na 72,000din a sada ne znam posto je... Hvala na uocenoj gresci Pctel
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 10:26 - pre 217 meseci
Mozete i ovde naci dosta toga o gore pomenutom motoru. Ovde imate objasnjeno sve zivo, svaki deo motora, odrzavanje, karakterisike...bla bla..
Pogledajte, motor je ruzan ali zato dobar...

http://gizmo.vprdeli.com/
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 10:28 - pre 217 meseci
Evo ako ovo moze neko da razume neka prevede... :)

HERO GIZMO

Doporučené palivo je BA95 - u bezolovnatého bezinu používejte přísadu s náhradou olova
Palivová nádrž 3,5l včetně 0,5l rezervy
Spotřeba 1,5 l/100 km (Při plné rychlosti je však skutečnost někde kolem 2,5l na 100 km - a to je dost slušné)
Maximální rychlost 39 km/hod. (výrobce píše 45km/hod) a já tvrdím, že bez úprav hravě 80km/hod a i ve dvou !!!
Hmotnost vozidla 72 kg bez náplní
Startování startovací pákou
 
Odgovor na temu

planetvranje

Član broj: 93097
Poruke: 5
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 18:42 - pre 217 meseci
Meni je potreban savet i iskustvo ovog modela http://www.massetehnic.com/mod...nt&pa=showpage&pid=227.

Sprint Gmax

Imam 85kg i mislim da je to dovoljno da se odredi moze li to cudo da me nosi bez problema i eventualno jos jednu osobu, laksu, naravno.

Inace u Vranju se prodaje po ceni od 980 EUR.

Hvala
Pozdrav
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 19:46 - pre 217 meseci
bash danas sam video dva ovakva ,nisam imao prilike da vidim kako idu i kakav zvuk imaju ,ali za 980 ojra ,pa nije losha cena , mada na sajtu nema specifikacije motora ,ipak za 85 kg mogao bi da ide onako ok ,ako je pak prosecni skuter ,ali josh jedna osoba ,ne znam zasto ljudi kupuju skutere ,za te pare kupish motor 125 ccm start oko 5 god ,a ide mnogo bolje ili neki skuter tipa malaguti oko 100 ccm , pa samo letis.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?24.05.2006. u 22:17 - pre 217 meseci
Pozdrav,

problem je ocito u A kategoriji. U svakom slucaju, Sprint nije prvi pick za voznju sa 85kg a kamoli jos nekoga sa sobom. Naravno, treba imati u vidu i sve ostriju kontrolu tehnickih pregleda koji ne bi smeli vise nikako registrovati bicikl sa pomocnim motorom (varijanta 49ccm koja se registruje na opstinske tablice i ne zahteva A kategoriju) sa 2 vec iskljucivo sa jednim sedistem bez obzira sta pisalo na fakturi i deklaraciji.
 
Odgovor na temu

vojin prole
Zrenjanin
zrenjanin

Član broj: 67638
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?03.06.2006. u 21:52 - pre 216 meseci
MATEZ DA LI TI IMAS UOPSTE NEKI MOTOR KAKO VIDIM A DOBRO VIDIM DA NEMAS BALAGE VEZE TI UOPSTE NISI KOMPETENTAN DA LJUDIMA GOVORIS STA DA RADE SA SVOJIM MOTORIMA



"E da, da dodam jos... Onaj ko ima kineski skuter i ima automatsko mesanje ulja i goriva, savetujem da iskljuci tu pumpu za dvotaktno ulje. Jer ako to slucajno rikne riknjava i motor... :) A onda..."

DA LI SI IMAO NEKO NEPRIJATNO ISKUSTVO SA "KINEZOM" U OSTALOM STA SU TI URADILI DA IH TAKO PLJUJES TO SU JEDNI SPOSOBNI I RADNI LJUDI ZA RAZLIKU OD SRBA .MADA VIDIM DA TI SVOJE ZAKLJUCKE DONOSIS NA OSNOVU"REKLA KAZALA"

EVO TI NAPRIMER NEKE MARKE KOJE SU SE IZRAZITO POKAZALE KEEWAY KYMCO HYSONG CPI TGB STA VISE .......
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?04.06.2006. u 11:05 - pre 216 meseci
Vojine, molim te pisi malim slovima a ne velikim... Ovako ulivas u ljude koji citaju izveznu dozu nervoze...
Sto se tice rekla-kazala mislim da nisi u pravu. Ja sve sto kazem, to je sve provereno. Razgovarao sam sa jednim vrlo dobrim majstorom za skutere koji je sklapao motore dok ti jos nisi ni znao za motor... A inace imam i dosta poznanika koji imaju te famozne kineske skutere pa sam samo preneo njihova iskustva... Ne kazem da nisu vredni kinezi, naprotiv, ali reci mi molim te da li moze za 650e da se napravi dobar motor? Bez obzira ko ga sklapao, makar i sami marsovci opet ne mogu delovi tako jevtini da budu...
A u buduce Vojine, molim te da dobro procitas moje postove i onda da kritikujes druge... I da, pisi sve malim slovima, kulture radi... :)
 
Odgovor na temu

vojin prole
Zrenjanin
zrenjanin

Član broj: 67638
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?04.06.2006. u 12:40 - pre 216 meseci
TI NEMAS PRAVO DA govoris nesto o kulturi i sam kazes da si cuo od majstora i od drugova a ja ti govorim s obzirom na iskustvo i tradiciju od 45 god koju moja porodica ima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?04.06.2006. u 13:43 - pre 216 meseci
Ja samo govorim o onome sto sam video i sto su mi rekli ljudi koji se razumeju. Ne kontam kakvu tradiciju od 45 godina?! Toliko dugo ne postoji nijedna kineska firma... To su sve novopecene firme :) Bez ljutnje, necu da se svadjam ali ti si prvi poceo...
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?06.06.2006. u 19:32 - pre 216 meseci
Ovo je tocno da se pumpa zacepi od ulja (na malagutiju F18 ili nesto tako ) a indikator kolicine ulja u spremniku nista ne pokazu (tj. nepali se crvena lampica) , otisao skuter u nepovrat, klipovi zakovali... Ja imam apriliju Relly50 i ima odvojen spremnik za ulje i gorivo ali ipak vjerujem talijanima da nece zakazat.
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

darkomol
darko Jaksic
MOl

Član broj: 95089
Poruke: 8
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?06.06.2006. u 20:33 - pre 216 meseci
Ne znam sta da ti kazem Matez Bartez,ali ja da sam na tvom mestu kupio bih aftomatika,odradis generalku za 30e i gas
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?07.06.2006. u 01:23 - pre 216 meseci
Citat:
MatezYU: Bez obzira ko ga sklapao, makar i sami marsovci opet ne mogu delovi tako jevtini da budu...)

Izvinjavam se, jer nisam citao celu temu, a necu nista ni govoriti o skuterima, samo bih prokomentarisao citiranu recenicu. Imam, silom prilika, u zadnje vreme prilicno kineske tehnicke robe. Tacno je, da delovi ne mogu da bud toliko jeftiniji, ali to vazi za normalnu privredu i konkurenciju. Ovde se mozda radi i o osvajanju trzista, gde se svesno ide na nize cene, tzv. damping, pa su onda moguce cene koje su za 50% nize od drugih proizvodjaca. Mozda se o tome radi.

Postepeno se stvara situacija da neke proizvode mozes da kupis iskljucivo kineske, drugih nema. To jos nije masovno, ni preterano vidljivo, ali toga ipak ima. A kad konkurencija crkne, lako ce oni za cene. Pocece da prodaju sve "bolje i bolje" nove modele, cemu sledi korekcija cene na gore itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?07.06.2006. u 07:01 - pre 216 meseci
Aha, pa na svakih godinu-dve da radis generalku na aftomatiku i da se mastis do lakata... Sa ovim "kvalitetnim" delovima sto rade privatnici na svakom cosku daleko ces dogurati :)hi hi...
Ne znas sta je gore, kineski skuteri ili nasi privatnici sto takoreci prave delove :)
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?07.06.2006. u 07:10 - pre 216 meseci
tdjokic: Imam, silom prilika, u zadnje vreme prilicno kineske tehnicke robe

Ma sada je svuda tako u privredi. Ne prave se vise kvalitetne stvari, nego samo da traju 2-3 godine i da ih menjas. To je cilj moderne industrije. Zasto su inace propale velike i kvalitetne firme? A zasto je odjednom Samsung firma tako procvetala? Inace otkako znam za Samsung firmu oduvek su bili na losem glasu. Od losih plejera i televizora preko ostalog. Ali su bili jako jevtini. I odjednom sada su poceli da prave dobre televizore i najprodavaniji su...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Da li je bolji skuter sa 2-taktnim ili 4-taktnim motorom?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 32067 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.