Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189631 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 11:30 - pre 216 meseci
Postoji li Midea sa bio filterom i jonizatorom? Gde uopšte ima bilo kakva Midea u BG, a da ima garanciju 5god (našao sam samo 1god)?
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 11:43 - pre 216 meseci
Ja sledeće nedelje kupujem Mideu 12-icu sa biofilterom i jonizatorom. kazu da je to malo noviji model. Midea MSF-12HR je oznaka. A obicna je MSG-12HR, znaci samo jedno slovo se razlikuje, ako je G znaci da nema biofilter i jonizator, a ako je F znaci da ima.

Nego jel moze neko da objasni ima li razlike u ciscenju tog biofiltera i obicnog ugljenog filtera? Znam da se obicni filter samo istusira a kako se cisti biofilter???

A sto se tice garancije to je svuda isto. Daju godinu dana, a pod uslovom da ti jednom godisnje urade servis klime garancija se produzava za jos godinu dana- maksimalno 5 godina. Nakon 5. godine ako ti i urade servis nema produzavanja garancije...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 12:34 - pre 216 meseci
Tamo gde sam ja našao Mideu, nema nikakvih 5 godina, isključivo 1 godina.

Nego, gde si našao tu Mideu sa biofilterom/jonizatorom i 5 godina?
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 18:09 - pre 216 meseci
E to i mene zanima.

Nego:
Citat:
Daju godinu dana, a pod uslovom da ti jednom godisnje urade servis klime garancija se produzava za jos godinu dana- maksimalno 5 godina.


Koliko razumem, to znači da daju 1 godinu garancije na servis i to tako 5x za redom. Znači, nema 5 godina garancije.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 18:36 - pre 216 meseci
Pa ja sam zvao sigurno 15 telefona vezano za klime i koliko sam shvatio svuda je tako... Niko nije lud da da 5 godina garanciju bez servisa... (mozda samo na kompresor eventualno) A desava se neki kad ih pitas kazu 5 godina garancija. I ja pitam jel to bez servisa. A oni kazu ne, nego ako nasi majstori urade jednom godisnje servis :))

Moram da ponovim pitanje da ne padne u zaborav- jel moze neko da objasni ima li razlike u ciscenju tog biofiltera i obicnog ugljenog filtera? Znam da se obicni filter samo istusira a kako se cisti biofilter???
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 18:42 - pre 216 meseci
Pa dobro, ali gde si našao tu Mideu? And how much watch on the Swatch, što bi rekao jedan “Englez”?
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 18:49 - pre 216 meseci
Citat:
vladimirt: Pa dobro, ali gde si našao tu Mideu? And how much watch on the Swatch, što bi rekao jedan “Englez”?


mislim da je zabranjeno reklamiranje na forumu... A i ja sa tim servisom gde sam nasao nemam bas nista :) Ali posto dosta vas insistira evo vam njihov sajt http://delta.electronic.service.googlepages.com/ vi ste krivi za reklamiranje, ne ja :)))
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 18:55 - pre 216 meseci
Hvala. Nego, ne sviđa mi se što nigde ne vidim fizičku adresu. A uz to i domen...
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.06.2006. u 23:11 - pre 216 meseci
Ja vala nigde na Internetu ne mogu da nadjem da MSF-12HR ima jonizator. Samo pominju biofilter.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 11:00 - pre 216 meseci
Nema svrhe kupovati klimu sa jonizatorom. To sluzi samo za uzimanje para ljudima koji se ne razumeju u tehniku, drugih efekata nema.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 12:59 - pre 216 meseci
Kakvo uzimanje para kad je razlika u ceni 5 evra... Moj drugar inače ima nekakav jonizator,tačnije ozonizator (pod tim imenom ga je kupio) ali ne u klimi nego baš kao poseban uređaj. I nije onaj krš što se reklamira na tv-u i u novinama nego ga je poručio iz inostranstva i platio oko 120 evra. Imao sam prilike svojim očima da vidim kako nestaje duvanski dim kada se uključi taj njegov ozonizator... recimo u baš zadimljenoj prostoriji (zatvorena vrata i prozori) on uključi taj jonizator i posle recimo 20 minuta nema dima uopšte a i ne oseća se neprijatan miris... kao da dima nikad nije ni bilo. e sad to opet ne znači da je jonizator od klime takav i da nije prevara... Ali za 5 evra stvarno nema veze. Ako ima nekog pozitivnog efekta ok, ako nema nikom ništa... Isto bih rekao i za biofilter...
 
Odgovor na temu

darko.tomic
Darko Tomic
Bgd

Član broj: 94935
Poruke: 8

Jabber: darko.tomic
Sajt: www.darconny.com


Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 14:37 - pre 216 meseci
Pre dve godine smo uzeli Midea 18-icu, moram reci da je to odlicna kupovina. Ima obican filter i nista vise.
Jedan majstor mi rece da je otvorio Housel klimu i da nije imala biofilter/jonizator iako pisu i govore da ima!!
 
Odgovor na temu

ivicavuk
Ivica M.
Srbija-Sumadija

Član broj: 44472
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 15:11 - pre 216 meseci
Ja sam pre par dana pazarion Midea MDV MSE 12HR, i vrlo sam zadovoljan, al me intresuje kako mogu da stavi osvezivac vazduha na nju i da li moze uopste da se stavi neki osvezivac vazduha na nju.
NOMATICA
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 15:20 - pre 216 meseci
Ja sam gledao Housel u Genelu, ima biofilter(čić) i neku kvržicu za koju kažu da je jonizator.

Nego, što se tiče ovog gore linka za Mideu sa bio/jonizatorom, dobiće je tek za par nedelja. Našao sam na drugom mestu tu klimu (Ustanička 128b/6), ali imaju (loše napravljeno i teško čitljivo) uputstvo na srpskom koje uopšte ne odgovara klimi koju prodaju, sem što piše da je "uputstvo za upotrebu klima uredjaja midea". Kad sam stavio primedbu na to, dobio sam odgovor da je to "uputstvo koje je važeće za sve modele, i da se oni razlikuju samo u sitnim detaljima".

Ti sitni detalji su u stvari sledeće: Sem potpuno drugačije organizacije i funkcije indikatora na unutrašnjoj jedinici, daljinski upravljač koji stiže uz klimu ima natpise na engleskom jeziku pored svakog tastera, a u uputstvu je nacrtan neki daljinski upravljač koji potpuno različito izgleda (tasteri i displej potpuno drugačije rasporedjeni) i ima nacrtane simbole pored svakog tastera a ne natpise na engleskom jeziku. Sad... meni to nije nikakav problem jer se bavim tehnikom a uz to znam engleski, ali nekome, recimo mom ćaletu koji nema pojma engleski, ili mojoj ženi koja nema blage veze sa tehnikom, je to uputstvo totalno beskorisno.

E, dalje... zvao sam velikoprodaju Midea klima preko koje dotični nabavljaju, i prvo su mi rekli da je uputstvo stvar maloprodaje (i to istog trenutka kad sam ih pitao da li je to stvar maloprodaje), pa kad sam rekao da mi je maloprodaja rekla da su od njih dobili to upustvo onda mi je dotična službenica rekla da oni šalju upustva maloprodaji (!) i da je sigurno maloprodaja pobrkala nešto, pa da nazovem sutra kad bude tu neki Marko.
 
Odgovor na temu

bgd
Beograd

Član broj: 7306
Poruke: 65
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 20:07 - pre 216 meseci
gde ima gumenih vibroizolacinih podloga za klime (u stvari deo za multikultivatore) koje zorg pominje. ubih se trazeci na NBG buvljaku i nista... moze na pp informacija.
 
Odgovor na temu

M@XImuS
Novi Beograd

Član broj: 41225
Poruke: 22
212.200.105.*

Sajt: www.deus-computers.co.yu


Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 21:53 - pre 216 meseci
I ja sam trazio.....PLS HELP !

Zasto niko ne spominje Galanz ??? Kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.06.2006. u 22:07 - pre 216 meseci
Citat:
Zasto niko ne spominje Galanz ???

Pominjao sam ja par puta Galanz:
http://www.elitesecurity.org/poruka/787023
http://www.elitesecurity.org/poruka/1140703
Jednostavno, Midea je naj veca fabrika klima na planeti, postigli su takav obim proizvodnje da apsolutno niko ne moze da napravi uredjaj istog kvaliteta za manje para ili bolji uredjaj za iste pare.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bgd
Beograd

Član broj: 7306
Poruke: 65
*.state.gov.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?27.06.2006. u 08:30 - pre 216 meseci
gde ima Midea MDV MSE 12HR ili Midea CSU 12HHAA u BG-u?

svuda imaju samo MSG (bez filtera) i MSF liniju (sa biofilt. i jon.)

.... i ajde neka neko kaze gde da kupimo te gumene vibroizolacione podloge??? pa nije drzavna tajna.

moze na pp. Hvala.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?27.06.2006. u 09:08 - pre 216 meseci
A kakve su to klime Midea MDV MSE 12HR i Midea CSU 12HHAA i koje su cene? jesu to sa invertorom ili sta? Ma ljudi zovite radnje gde prodaju klima uredjaje i pitajte za ugradnju sa tim gumenim nosacima... onaj servis delta ugradjuje sa gumenim nosacima ali je ispalo da trenutno ima samo MSG...
 
Odgovor na temu

bgd
Beograd

Član broj: 7306
Poruke: 65
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?27.06.2006. u 19:38 - pre 216 meseci
Citat:
ilkebgd: A kakve su to klime Midea MDV MSE 12HR i Midea CSU 12HHAA i koje su cene? jesu to sa invertorom ili sta? Ma ljudi zovite radnje gde prodaju klima uredjaje i pitajte za ugradnju sa tim gumenim nosacima... onaj servis delta ugradjuje sa gumenim nosacima ali je ispalo da trenutno ima samo MSG...


MSE Elite Star i CSU su serije sa ravnim panelima na unutrasnjim jedinicama. MSG i MSF su klasicne serije. Trenutno nema nigde panelnih Midea. Samo klasika MSG ili MSF.

Nakon pretrazivanja celog grada i pozivanja desetina Indijanaca iz oglasa dosao sam u poziciju ili da pazarim klasicnu Mideu koja mi se ne dopada vizuelno (kvalitet ne osporavam) ili da napravim kompromis. Na kraju sam otisai u Genel i kupio Housel 12 iz nove serije HQ (high quality) sa ravnim panelom, displejom, biofilterom i jonizatorom. Genel jer dugo prisutan na trzistu, daje cvrste garancije, ima jaku servisnu mrezu itd. Sve u svemu 20,770 + 6,500 din. montaza. Midea proizvodi Housel samo sto umesto Toshibinog ugradjuje Matsushita kompresor koji je, kako mnogi kazu, tisi. Neki tvrde da je Midea bolja u zavrsnoj obradi ali ja to ne vidim jer je Housel u osnovi "prekrstena Midea."
Prethodno sam 2 godine imao u potkrovlju 12-icu Housel i bio sam zadovoljan.

Sto se tice vibroizolacionih gumenih nosaca montazeri jednostavno NEMAJU gumene podloge i boli ih uvo da ih traze. Pa u vreme kad ljudima zakazuju montazu 2 nedelje unapred (?!) sta drugo ocekivati... Gledaju te kao ludaka kad im ih pomenes neke gumene podloge. Ja im pokazivao sliku sto je Zorg postovo a oni misle da ih zajebavam... U radnji za motokultivatore pored zel. stanice pitali me koji tip mutikultivatora imam :)

Elem jedini trag koji je Zorg ostavio je da ih "ima na NBG buvljaku i Bubanj potoku", da se koriste za motokultivatore ili kao distanceri za auspuh i da kostaju 100 din po komadu. Ja ih na NBG buvljaku nisam nasao.

HOCE LI NEKO KONACNO OTKRITI GDE TACNO MOGU DA SE KUPE??????????

[Ovu poruku je menjao bgd dana 27.06.2006. u 20:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189631 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.