Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190892 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?01.10.2006. u 13:12 - pre 213 meseci
Evo slike... Gadan je za sve pare... Kao da je isprosen na zemunskom
buvljaku od cigojnera ;)
Ko zna, mozda je on ruzan na ustrb kvaliteta spoljasnje i unutrasnje jedinice? :))))))))))
Pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?05.10.2006. u 11:35 - pre 213 meseci
Citat:
mariobg: Evo slike... Gadan je za sve pare... Kao da je isprosen na zemunskom
buvljaku od cigojnera
Ko zna, mozda je on ruzan na ustrb kvaliteta spoljasnje i unutrasnje jedinice? )))))))))
Pozz


Joj bre pa meni daljinac jos i najlepsi deo, jos samo da mi radi... Utvrdio sam da kad ga osinem iz sve snage, radi jedno 2-3 min pa opet umre, tako da za sada imam koliku-toliku funkcionalnost.

Citat:
mariobg: Da dodam da su usmerivaci vazduha od zvake i da usmeravaju da ne kazem gde


ja sam hteo da kazem od sline, al jasno je valjda vec svima o cemu se radi.

Citat:
mariobg: Kaze kao plavi displey a on zelene boje. A da ne pominjem da mi je napricano da je plocasta... Da ima jonizator i sta ja znam jos. A nema NISTA. Lici na one gorenje nakaze. U pitanju je generalni uvoznik.


Pa pazi, displej jeste zeleni, ali ona providna plastikica ispred njega je mozda malko plavicasta. Plocasta jeste u smislu da uzmes obicnu klimu i nabudzis joj ravnu plocu sa prednje strane. I ja sam je uzeo od uvoznika, a montirao mi servis koji su mi i oni preporucili (neki fancy, tri tipa u istim kombinezonima, pumpa za vakumiranje sa nekim digitalnim pokazivacem, laserske libele itd, kad sam ih video ko da mi je NASA upala u stan). Moja klima doduse greje i hladi bez zamerke, al zato je spoljna jedinica ko traktor a unutrasnja tako bedne izrade da sam se prvi dan pocepala plasticna mrezica, jer su pojedina rebra od hladnjaka izbacena po 5-6mm iznad ostalih, plus sto imaju neobradjene ivice ostre kao noz.
Ruzna jeste, daljinac cu (valjda) zameniti, jos samo kad bih resio buku, nekako bih opravdao pare koje sam bacio za ovo s...nje.

Citat:
mariobg:Postujem ovo da se ne zezne jos neko.


Amin !!!
 
Odgovor na temu

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?05.10.2006. u 21:00 - pre 213 meseci
Moja spoljasnja jedinica je sasvim ok sto mi daje na znanje da spoljasnje
jedinice nemaju veze sa zivotom ( izgleda da su univerzalne pa ih kupuju
odvojeno i pakuju sa nalepnicama...
mislite o tome...
Pozz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?06.10.2006. u 16:09 - pre 213 meseci
Stvarno ne znam koliko se moze ocekivati kvalitetan materijal u uredjaju koji je dosta jeftin sam po sebi. 2004 su Midee bile dosta skuplje, samim tim su materijali bili mnogo, mnogo kvalitetniji. Postoje i skuplji modeli Midee, koji spadaju u rang MSG-12HR modela i ja kad govorim, govorim upravo o tim modelima (Ellite).

Spoljne jedinice se razlikuju kod tih modela, stim sto u najjeftinijem modelu koji ste vas dvojca kupili imate obicne nosace, bez vibracionih gumica. Ja imam drugacije nosace i gumice, i spoljna jedinica je tiha da tisa ne moze biti. Maltene mi je na spoljnom zidu pored kreveta i nista se ne cuje. Kao i sama klima unutra. Inace, kompresor i elektronika su isti (Toshiba kompresor), razlika je samo u kvalitetu materijala spolja i unutra. Ocigledno je da su dosta stedeli na najjeftinijem modelu. Mogli ste da birate i izaberete neki bolji (a samo malo skuplji) model iz njihove ponude.

Uzmimo LG za primer. Proslogodisnja serija jeftinih modela je uzas, sto se tice maske, daljinca (e, ono je tek smejurija) i spoljne jedinice koja je osakacena do maksimuma. 50e skuplji modeli su bili prava stvar, sa karakteristikama LG-a, solidnim kvalitetom prednje maske, normalnim daljincem, kvalitetnijim nosacima itd itd. A masina je ista.

Ista stvar i sa Fujitsuom - mogu vam odslikati istu masinu - jednu skuplju, jednu jeftiniju - jeftinija ima jednostavan daljinac (identican kao Midea MSG-12HR koja je ustvari prepakovani Fujitsu, sto sam ja rekao jer sam rasklopio obe i video komponente unutra), losu plastiku, limenu obicnu spoljnu jedinicu. Skuplji Fujitsu ima daljinski sa satom, nedeljnim tajmerom, datumom, ogromnim displejem, kvalitetnijih tastera i plastike. Unutrasnja jedinica je od kvalitetne plastike, bolja krilca - kvalitetnija, bolji filteri, nerdjajuca spoljna jedinica itd itd. Ali razlika je oko 100e, pa vi vidite. Masina je ista unutra doduse. Drukciji su nosaci spoljne jedinice isto.

Prema tome, postoje razni modeli: najjeftiniji su takvi kakvi jesu, ima skupljih, pa ako ste mozda hteli bolju plastiku, daljinac, nosace i filtere, mogli ste dati par desetina eura vise.

Ja kao referencu navodim MSG-12HR (koja se vise ne pravi) i koja je bila srednja po ceni i vazi za jednu od najpouzdanijih klima na nasem trzistu.

Jedno 10 puta sam rekao na ovom forumu:

Kad kupujete klimu, licno se prvo uverite u kvalitet. Otvorite poklopac, vidite kako izgleda, pregledajte spoljnu jedinicu, pogledajte daljince i sve ostalo. Dovoljno je dati 20-30e vise za istog proizvodjaca ali drugi model koji ima kvalitetniju masku i sve ostalo na sta se zalite. Probajte koliko se lako vade filteri, kakva su krilca i sl. Ako vam prodavac to ne dopusti, bezite iz radnje.

Ja sam trazio da mi skinu poklopac spoljne jedinice recimo. I za Mideu i za drugu (staru) klimu koju imam. Gledao sam kakve nosace ima koji model Midee, kakve su maske i daljinci kod raznih Mideinih modela i napravio kompromis.

Milion puta sam to rekao na ovom forumu, ali to niko dosad nije poslusao, nego se klima kupuje na slepo, cak i hvaljena Midea - postoji jedno 6 modela, od najosnovnijeg do najskupljeg. Mogli ste lepo izabrati, osim ako novac nije bio ogranicavajuci faktor, ali 20-30-40e mislim da nije problem. Bolje sacekati jos jednu platu ili imati ratu kredita vecu za 200-300din nego kupiti bas najjeftiniji model i posle se zaliti.
 
Odgovor na temu

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.10.2006. u 00:27 - pre 213 meseci
Kako da kazem... Ja uz moju Mudeu nisam dobio nikakve nosace??? U cenu
ugradnje mi je doneo lik. Daljinski je bio u kesici sa uputstvom i bili su
ubudzeni u unutrasnju jedinicu!!! da napomenem i da nisam nasao nikakve
baterije a pise u uputstvu...
I sve to sam uredno kupio u firmi koja kaze da je glavni uvoznik midea
krsheva???? Uz pricu da je plocasta a po karakteristikama da je tisa i da
vrti vise vazduha od prethodnih modela - ja gledao!
A o kakvim jos gumenim nosacima da mastam? A tek o toshiba kompresorima?
:))))
Naravno, trebali su da je donesu i montiraju ali se nisu nikada ni
pojavili... Da sam odmah platio i ugradnju kako je ona rekla - ne bih je
nikad dobio jer sam putovao i tek pre desetak dana se vratio. (cekao sam
nedelju dana i otisao da je podignem)
Ovde na forumu niko nije pricao o modelima i cenama nego samo da li je bolji
galanz, housel ili midea! A bogme sam sve iscito od a do s jer u tom momentu
kada sam hteo da kupim nije bilo maltene ni jedne klime u Srbiji. Imao sam
vremena i cekao da ovim baronima stignu. I palio se u prospekt koji nema
veze sa onim sto sam dobio. Samo kroz maglu.
Jedno sam shvatio. Sve su to iste spoljasnje jedinice sa malim varijacijama
a bogme i unutrasnje jedinice! Secam se firme pre par godina koje su imale
nalepnice jedno 15-ak raznoraznih firmi i samo lepili ljudi ko sta hoce kako
da mu se zove...
A poenta je imati srece ( bukvalno je tako) da vam montira neko ko je tog
dana raspolozen. A veca vecina su pijani lenjivci koje mrzi da vuku boce na
sprat ( i liftom).
Glavni problem je sto mali broj servisera vakumira a tek da dopuni freon???
budalastina. Ima ga dovoljno u sistemu, majke mi!
Ja cu na prolece da zovem servis i da platim kompletnu zamenu freona jer na
ovaj nacin bih morao da kupim jos jednu jedinicu pa da mi je cobanin opet
montira i da gutaju struju obe.
Lepo je pisac rekao - Shabani.

Finalna izrada unutrasnje jedinice kod mene i nije toliko bedna koliko je
gadna maskica displeja na kojoj se neko izivljavao kada je golubije plava...
Grozota. Barem da je crna...
Valjda se niko vise nece preci pa da uzme to njesra zvano midea...
Pozz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?09.10.2006. u 12:53 - pre 213 meseci
Ti si kupio klimu, koliko sam video, u Eltimu. Eltim NIJE zvanicni uvoznik, cak NIJE NI zvanicni distributer. Genel jeste.

Sta rade prodavnice i prodavci koji nisu generalni uvoznici? E, pa sad cu da ti kazem, da ti bude za nauk da NE kupujes klimu kod NEOVLASTENIH prodavaca za neki proizvod. Genel jedini ima licencu za uvoz/distribuciju/montazu Housel i Midea klima uredjaja (i Panasonic).

Sta rade ostali? Genelu recimo ostane par klima od reklamacija ili su dosle poluispravne. Od jedne uzmu spoljnu, od druge uzmu unutrasnju jedinicu, od trece daljinac... to objasnjava zasto nisi nista dobio u paketu.

Dakle, tamo neki Pera iz Eltima ode u Genel, oni mu kazu sta im je ostalo na lageru, on to pokupi, upari, i prodaje. Komsija mi radi u magacinu Eltima i znam o cemu pricam. Recimo: ostalo je 5-6 Midea klima NE iz istog paketa, vec je od jedne ostala spoljna jedinica, od druge unutrasnja, od trece daljinac. Oni to prodaju kao kompletna klima. Isto se radi i sa ostalim markama, jer im je cilj da bace samo ono sto ne moze da se iskoristi ili ce se odmah pokazati kao neispravno. Zato se klima uredjaj, uvek, ali uvek kupuje kod ovlascenih uvoznika, koji imaju svoj servis, i mrezu servisa gde mozete ostvariti vasu garanciju a to pokazuju uredno ispecatiranom (overenom) garancijom (i uredno popunjenom).

Originalno pakovanje Midea klime sadrzi:

Unutrasnju jedinicu
Spoljnu jedinicu
Nosace
Cevi duzine do 3 m
Zastitnu traku za cevi
Odvodne cevi za kondenzaciju (za grejanje i hladjenje)
Srafove i tiplove za montazu
Daljinski upravljac
Baterije
Upustvo na vise jezika
Uputstvo na srpskom
Evropsku garanciju
Domacu garanciju
Uputstvo za daljinski upravljac (da, da, dobro ste procitali)
Uputstvo za montazu klima uredjaja

Sve je to uredno upakovano, nista nije ugurano jedno u drugo.
Kutije moraju biti upakovane originalnom trakom (plasticnom) proizvodjaca a ne lepljenje nekom drugom trakom.

To je ono sto sam ja dobio kad sam kupio Midea klimu kod OVLASCENOG uvoznika.

Verujem da niko od vas nije ni pogledao sta pise na kutiji od spoljne ili unutrasnje jedinice, tj. da li se oznake modela slazu.

Poznajem dosta ljudi kojima su recimo LG klime stizale VAN kutija...
 
Odgovor na temu

Marijan V
marijan vojnic
subotica

Član broj: 121473
Poruke: 5
82.131.178.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?24.03.2007. u 18:31 - pre 208 meseci
Cao svima... Treba mi pomoc!

Imam "Galanz" klimu. Ustanovili smo da je kvar spulna cetvorokrakog ventila. Nakon zamene ovog dela, klima je u modu za hladjenje grejala, a u modu za grejanje se ventil cudno ponasao. Proverili smo i ustanovili da spulna stalno dobija napon. Zamenili smo "uln 2003" , ali i klima i dalje isto radi. Nemamo semu pa ne znamo kako da nadjemo koji senzor je neispravan niti da ga ispitamo. Molio bih vas za semu ili , ako je neko imao slican problem, da me posavetuje.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?25.03.2007. u 18:03 - pre 208 meseci
semu imas na poklopcu spoljasne jedinice a to sto na hladjenju greje pomesane su zice koje dolaze sa unutrasnje jedinice ili je kvar na ploci.
 
Odgovor na temu

Marijan V
marijan vojnic
subotica

Član broj: 121473
Poruke: 5
82.131.178.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?25.03.2007. u 20:46 - pre 208 meseci
zice nemogu biti pomesane jer ako pogresno spojis zice trepcu sve tri led diode i javljaju kvar procesor- neznamo da proverimo tako da jedino sto nam je preostalo da ustanovimo koji je to termostat koji skida napon sa spunle a to neznamo posto nemamo semu.
ako je termostat ispravan a uln2003 smo zamenili onda jedino ostaje da je na procesoru kvar a zato nam je potrebna sema da ga nadjemo. Ako imas mozda pa da je skeniras ili bilo kako da mi je posaljes bio bi ti zahvalan.
Ili barem da mi kazes koji deo na stanpanoj ploci daje komandu procesoru u kojem je modu

[Ovu poruku je menjao Marijan V dana 26.03.2007. u 08:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marijan V
marijan vojnic
subotica

Član broj: 121473
Poruke: 5
82.131.178.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?26.03.2007. u 13:40 - pre 208 meseci
evo da ti odgovorim sta je kvar majstor koji mi je bio popravljati klimu nije znao da nadje kvar pa kad je vracao maticnu plocu vratio pogresno zice tj crvenu i zutu je pogresno spojio zuta je za spunlu a crvena za ventilator zato smo mi stalno imali napon na spunli pa je non stop grejala. Nebi ni ja nasao sta je kvar nego sam uspeo da nadjem semu od coveka koji mi je ugradjivao klimu pa sam pregledao kako su spojene zice i resio problem
Ustvari ceo problem je bio spunla cetvorokrakog ventila i pogresno vracene zice hvala ti na savetu sto si mi dao trag da pogledam dali je vrati zice kako treba
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?30.03.2007. u 13:27 - pre 207 meseci
meni su danas montirali Midea klimu, i ovo je neki navodno novi model MSG-12HR. moja ima takodje ravan unutrasnji panel, ima biofilter i jonizator, ali nema nikakav displej na sredini. ima samo nekoliko led dioda sa desne strane. ono sto sam video na sajtovima uvoznika kao novi model MSG12-HR izgleda drugacije i ima displej sa oznakom temperature na sredini, i ista je kao Housel HQ. sad vise ni sam ne znam koliko modela te oznake postoji kod Midea klima?

daljinski je inace nesto vecih dimenzija i ima klizni poklopac sa donje strane.
 
Odgovor na temu

gordecka
Novi Sad

Član broj: 14135
Poruke: 38
82.117.201.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?30.03.2007. u 21:51 - pre 207 meseci
Posto i ja imam Galanz klimu , bio bih jako zahvalan kada bi mi poslao shemu iste, za nedaj boze.Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?10.04.2007. u 22:52 - pre 207 meseci
Za marjana v:JA SAM I MISLIO NA TE ZICE STO SI REKAO DA JE NEMOGUCE DA SU ZAMENJENE,no bitno je da je problem resen.
Za memomaxa ta midea je exstra stari model al pravi neces se pokajati.
Za gordecka netreba ti sema ako ti je overen garantni list od strane ovlascenog servisera imas garanciju pa nek oni rade svoj posao ako treba a ti radi svoj.kod galanca sam najvise problema imao sa senzorima isparivaca,tako da to i nije tako losa klima.
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?10.04.2007. u 22:57 - pre 207 meseci
Za radoznale: semu imate na poklopcu unutrasnje jedinice i spoljasnje takodje na poklopcu znaci gde ulaze kablovi.Imao sam dosta privatnih problema pa se izvinjavam sto vam nisam ranije odgovorio.Pozdrav ...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
194.106.187.*



+1454 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?14.04.2007. u 18:49 - pre 207 meseci
Ove nove midea klime nevaljaju ama bas nista. Barem moja nevalja
Pozdravljeni

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
91.150.114.*



+2 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?15.04.2007. u 08:59 - pre 207 meseci
Citat:
bordzija: Ove nove midea klime nevaljaju ama bas nista. Barem moja nevalja
Pozdravljeni


pa kako izgleda ta tvoja Midea, opisi je malo, koja je oznaka? i cime konkretno nisi zadovoljan?
 
Odgovor na temu

BukNS
Vladimir Vučković
Novi Sad

Član broj: 138445
Poruke: 2
195.252.117.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?11.05.2007. u 12:07 - pre 206 meseci
Citat:
Memomax: meni su danas montirali Midea klimu, i ovo je neki navodno novi model MSG-12HR. moja ima takodje ravan unutrasnji panel, ima biofilter i jonizator, ali nema nikakav displej na sredini. ima samo nekoliko led dioda sa desne strane. ono sto sam video na sajtovima uvoznika kao novi model MSG12-HR izgleda drugacije i ima displej sa oznakom temperature na sredini, i ista je kao Housel HQ. sad vise ni sam ne znam koliko modela te oznake postoji kod Midea klima?

daljinski je inace nesto vecih dimenzija i ima klizni poklopac sa donje strane.



Meni su pre par dana montirali, i ja ne vidim da nešto ne valja!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
77.46.241.*



+2 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?14.05.2007. u 18:53 - pre 206 meseci
Citat:
frigo servis bata:
Za memomaxa ta midea je exstra stari model al pravi neces se pokajati.


zamolio bih te da mi odgovoris na jos jedno pitanje. klima radi ok da je ne ureknem, ali me zbunjuje nesto sto su mi rekli majstori nakon montaze. klima ( Midea MSG-12HR) ima neki ekonomik mod, ali su mi preporucili da ga ne koristim vec samo da koristim standardne modove hladno, toplo i susenje.

malo mi je glupo da ne koristim sve mogucnosti klime, narocito ako to stedi struju, ali ne bih voleo da mi klima strada pre vremena ako je taj ekonomik mod dodatno opterecuje. nemam bas dovoljno tehnickog znanja da ukapiram zasto je to lose za klimu?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
91.150.84.*



+1454 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2007. u 01:12 - pre 206 meseci
Model klime je Midea csu 12hhaa kao sto je ima onaj sapatnik sto kuka.

Klima uzasno lose radi, zimus je pristojno grejala. Kada sam nazvao servis (Eltim sa novg beograda koji se promovishe za uvoznika) I zalio se da ne ladi dobro receno mi je:

Ako ste je "ostetili" zimus grejuci se moracete da platite popravku. Ja kazem gospodjo, pa zimus nije bilo ispod -5 na sta se ona pravila blesava. Kaze da je njoj tu nesto sumnjivo... Valjda ja ;)

Moj zakljucak je da cu da platim u svakom slucaju popravku iako je u zvanicnoj garanciji.
Spoljasnja jedinica je sve bucnija a unutrasnja pucka, krcka i skripi.

Na pitanje zasto je unutrasnja jedinica mala i ima slab protok vazduha dobio sam sledeci pametan odgovor: Te Midea klime 9 i 12- ice imaju ISTE unutrasnje jedinice!!!!!!!!
OD DEVETKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tako sam nasankan da nemam reci! To je takvo sr@nje od klime...

Ni u ludilu ih necu zvati za godisnji servis... Ma za nista!
Dabogda crkli!


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 22.05.2007. u 02:22 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2007. u 09:20 - pre 206 meseci
Eltim nit je uvoznik nit je neki generalni zastupnik za Mideu. Vec rekoh to 100 puta. Komsija mi radi tamo. I sve te klime su rasparene, vec se ja ubih objasnjavajuci hiljadu puta na forumu:

Dakle, uzmu spoljnu jedinicu od jedne, unutrasnju od druge, i to tako sklepaju (kod nas) pa prodaju.

Lepo sam preporucio model Midee: MSG-12HR sa klasicnom maskom (ima samo dole desno nekoliko lampica) i sa daljincem koji je identican onom sto ide uz Fujitsu klime (isti su, maska je samo malko drugacija). Dakle, taj model ima Toshiba kompresor, napravljen je 2004. godine kad je Toshiba preuzela fabriku(sad u Midei prave Tadiran, pod vodjstvom Toshibe, dok su Mideu prepustili samo kinezima, otud i losiji kvalitet prosle godine). Ima dobru elektroniku i kvalitetne isparivace, i radi kako je deklarisana.

Ja sam pratio neke vesti, saznao kad je Toshiba preuzela fabriku i kad su krenuli da prave klime pod njihovim nadzorom, uzeo tu seriju i radi perfektno (greje i na -15, na -5 rastura, hladi odlicno, termostat je veoma tacan, protok vazduha je tacan - kako je i deklarisan). Doduse, tad je bila oko 20.000 (evro je bio 70-75 cini mi se), dakle dosta skuplja nego sad. Ne cuje se ni spolja ni unutra, daljinac "hvata" i sa 5 metara, nista ne cvrci niti skripi, trecu godinu radi kao i prvog dana.

Klima se ne kupuje "na svoju ruku", vec se raspita tacno koji model je dobar, koja serija i gde kupiti.

Na zalost, vise nema uvoznika Midee klima (generalnog) od pocetka 2006., Omega servis vise ih ne montira, sklapaju se kod nas (vec kao sto sam i rekao ranije, dobijaju komponente pa uklapaju ovde). Pri tom, Toshiba sad prati pogon Tadirana u Midei. Mideu su prepustili kinezima.

Ispravna klima NE MOZE da se osteti grejanjem i na -15. Moze samo slabo da greje jer nema dobar koeficijent iskoriscenosti. Jedino ako je neki truba kompresor unutra sa uljem iz "kucne radinosti" onda ce riknuti. Toshiba kompresor koji je u MSG-12HR iz 2004. ima ulje Suniso G4D, tecno do -40 (kvalitetno sinteticko ulje) te ne predstavlja problem i da se kompresor startuje i na -20.

To je provereni rotacioni kompresor napravljen 2002. godine i pokazao se kao odlican, trajan, tih i veoma, veoma izdrzljiv.

Sad sta ugradjuju - ne znam, morao bih da pogledam unutrasnju jedinicu i oznake na kompresoru.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190892 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.