Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dropped frames - zbog čega?

[es] :: Video kompresija :: Dropped frames - zbog čega?

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Dropped frames - zbog čega?04.05.2006. u 11:28 - pre 217 meseci
Zbog čega dolazi do pojave "dropped frames" pri prebacivanju snimka sa miniDV kamere na računar?

Da li je to zbog loše trake, lošeg fire wire kabla, same kamere, softvera kojim prebacujem snimak, računara (brzine harda i ostalog?)...?

Počelo je sve češće da mi se dešava, što me baš nervira, jer nije malo sat vremena čekati da se snimak prebaci a ono pri kraju javi "65 dropped frames" ili slično...

Napominjem da se na samom snimku ništa ne primeti...

Više puta mi se desilo da ponovim postupak prebacivanja i da drugi (ili treći) put ne bude tih dropped frejmova...

Kamera je Panasonic NV-GS 22 EG-S, koristim (isključivo) TDK Digital Master trake i ne presnimavam ih (dakle, snimam samo jednom i čuvam ih), snimak prebacujem WinDV programčićem...
Kamera je do sada snimila jedno 15-tak sati materijala, kao nova je i nemam nikakvih problema sa njom.

Da li da pređem na neki drugi tip trake (proizvođač)? Koliko je to pametno (da ne upropastim glavu kamere)?

 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?04.05.2006. u 14:01 - pre 217 meseci
Dropovani frejmovi nisu losi donekle, dropovani frejmovi su samo crne slike koje uzimaju najmanji bitrate. E sad kao sto si i sam rekao nista se ne primecuje ako ima malo vise dropovanih frejmova to ne bi valjalo jer onda slika kao da pocinje da secka. Dropovani frejmovi nastaju najvise usled slabog hardwera prvenstveno jacine i brzine procesora. Procesor treba da bude sto jaci po mogucstvu Dual Core. Moze da bude usled loseg software-a ali izuzetci su retki. Kao sto rekoh nema potrebe za brigu ali treba imati opreznosti. Mozda bi mogao da navedes masinu koju imas i sta koristis od software-a i podesavanja.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?04.05.2006. u 14:53 - pre 217 meseci
Dropped frames su izgubljene slicice prilikom grebovanja video materijala.Tih tvojih 65 frejmova su sigurno izgubljeni na razlicitim mestima u snimku(npr u 24 minutu si 5 frejmova izgubio pa u 32 minutu 3 frejma.Posto ima 25 frejmova u sekundi 1-2 frejma neces primetiti ali vise izgubljenih frejmova ce se manifestovati stucanjem i zapinjanjem ugrebovanog videa.
Mislim da ti je Windows ubijen i da imas gomilu programa u tray-u koji ti oru po hardu i zauzimaju cpu vreme.Ne treba ti neka ubi boze masina da bi grebovao DV na Hdd ali ti treba cist windows i recimo Premiere 6.5
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?04.05.2006. u 18:10 - pre 217 meseci
Previše jaka mašina nije potrebna. Minimum za fino grebovanje je PIII na 800 MHz ali je važno da procesori ne budu Celeroni već ful pentiumi, naravno i performanse HDD-a su bitne ali ne bi trebalo biti problema ako je brzina obrtanja diska 7200 ob/min. Podrazumeva se da razni internet servisi, anti virusi... i ulepšivači okruženja i.t.d. mogu "oduzeti snagu" prezaposlenom procesoru. Kod DV capture-a bit rejt je uvek konstantan 3,6 MB/sek bez obzira na komleksnost svakog pojedinačnog frejma.I još nešto, dešava se da npr. Premiere 6.5 ima dropova ali na samom kraju grebovanja, praktično u zadnjoj sekundi pre prestanka snimanja (Esc) dešava se drop i na to ne treba uopšte obraćati pažnju. Mislim da je u ovom slučaju kritčan izbor softvera i/ili prformanse mašine.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?05.05.2006. u 00:26 - pre 217 meseci
Evo i mene...

Capture radim najčešće na Dell Inspiron 6000 Centrino laptopu (Intel Pentium M Dothan 1,5 GHz, 512 DDR2 RAM, hard 40 GB na 5400 rpm...). Trebao bi da je dovoljno jak za ovaj proces (možda je hard malo spor?), a mislim da ste u pravu i za Windows (XP Home), ništa nisam podešavao, sve radi "po defaultu"...

Prebacivao sam snimke i u firmi na mašini u kojoj je Intel Prescott 2,8 GHz, 512 MB RAM i hard na 7200 rpm i tamo mi se to dešavalo, istina, mnogo, mnogo ređe, što potvrđuje vaše procene da je razlog slab hardver i nepodešen Windows (aktivno je zaista dosta toga)...

Bar sada znam da nije do kamere i trake, odnosno, u kom pravcu treba raditi...

Da li bi pomoglo da nađem nekog da mi podesi Windows (ne razumem se preterano u problematiku) i da recimo, ubacim veći i brži hard (na 7200 rpm)?





[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 05.05.2006. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.252.79.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?05.05.2006. u 12:25 - pre 217 meseci
Recimo prvi korak bi bio defragmentacija diska, mozda korišćenje posebnog-bržeg diska za grebovanje (ne baš tako lako izvodljivo u slučaju laptopa).
Ma da se meni dešavalo da imam ispuštene frejmove na mestima gde se preklapaju snimci na traci, tj na mestima gde sam startovao i gasio snimanje.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?05.05.2006. u 13:42 - pre 217 meseci
Dropovani frejmovi se obicno desavaju tamo gde treba najvisa alokacija bitova tj neka velika motion scena. Takve scene povuku mnogo veci bitrate i posto kompjuter to ne moze da svari samo cepne drop. E sad posto je to laptop, performanse su sigurno smanjene ali ne u tolikoj meri. Po svemu sudeci grebovanje bi trebalo da prodje bez dropova ali sve se desava.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 05.05.2006. u 14:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
213.137.102.*



Profil

icon Re: Dropped frames - zbog čega?05.05.2006. u 19:41 - pre 217 meseci
Pa, verovatno ću da menjam hard, to sam ionako imao u planu jer mi je ovaj na granici upotrebljivosti što se tiče videa. Malo ću i da podesim Windows, odnosno, isključim sve nepotrebne procese i to bi valjda bilo to... Defragmentaciju radim redovno tako da nije do toga...

Hvala vam na pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Dropped frames - zbog čega?

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.