Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?

[es] :: Video produkcija :: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?

[ Pregleda: 5661 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?04.05.2006. u 13:09 - pre 217 meseci
Imam stariji video na kojem je scart prikljucak, a probao sam da prebacim neki VHS materijal na kompjuter. Uzeo sam adapter sa scarta na s-video sto sam stavio na video player i kablom spojio na video in od graficke (MSI FX 5900XT VIVO). Instalirao sam najnovije drivere (VGA Driver 71.25, Capture Driver (For FX series), medjutim samo dobijam crnu sliku i nista vise. Probao sam sa InterVideo WinDVD Recorder 5, iuVCR i jos nekim programima ali uvek ista stvar.

Oce pre biti da je problem do tog adaptera (da ne moze preko njega da se uradi) ili je stvar do drivera......ili neceg treceg?
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?04.05.2006. u 19:00 - pre 217 meseci
Na skartu postoji prekidac stavis ga na out (prvi put sam uzeo skart bez tog prekidaca) .E sad ja sam radio preko TV kartice. Program koji snima treba da ti detektuje graficku da preko nje dobija signal.Pretpostavljam da ti je problem do skart.Malo procesljaj Video forume sto se tice podesenja graficke.
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?05.05.2006. u 12:15 - pre 217 meseci
Hm... i ja sam uzeo taj bez prekidaca. Moracu da uzmem novi s prekidacem.
Pa program s kojim snimam prepozna da postoji input preko graf. kartice i oznaci ga kao s-video, ali na preview-u samo crno......
Probacu s novim skartom.
 
Odgovor na temu

pantas
Beograd

Član broj: 19473
Poruke: 16
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?05.05.2006. u 20:21 - pre 217 meseci
Ne mozes koristiti S-Video. VHS video ima samo kompozitni signal (cinc konektori). To sto scart adapter ima konektor za S-video to ne znaci da mozes da ga koristis jer taj adapter nije konvertor. Kod s-video signala posebani su luma i hroma signali. Ako ti video nije SVHS zaboravi na s-video konektor.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?06.05.2006. u 09:51 - pre 217 meseci
Pa jel ima onda neki nacin da prebacim taj materijal na komp a da ne uzimam tv kartu?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?06.05.2006. u 11:58 - pre 217 meseci
Imas li ti na ViVo kartici kompozitni video ulaz? Imas, ali, na ovom adapteru koji vidis. Ako nemas, moraces da budzis ako imas udji u video in i gotovo.


PS. S-Video konektor na tom adapteru nije Video IN vec TV-Out.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 06.05.2006. u 13:33 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Sa SCART-a na "video in" od graf. kartice?

[ Pregleda: 5661 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.