Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virus HIV je covekov izum?

[es] :: Nauka :: Virus HIV je covekov izum?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41607 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jorda Melior 3
Nebojsa Bogdanovic
BiH

Član broj: 6653
Poruke: 4
*.blic.net



Profil

icon Virus HIV je covekov izum?13.12.2002. u 21:34 - pre 259 meseci
Veliki pozdrav. Prvo moram reci da sam ovo cuo jednom na televiziji, i da nemam nista vise sto bi dokazalo ono u sta sumljam. Zao mi je zbog toga, ali zato ste vi tu. Iznesite svoje misljenje ili neke informacije do kojih ste dosli na ovaj ili onaj nacin.
Inace, onako gledano, veoma je moguce da ono u sta sumljam i jeste deo bioloskog rata i kontrole nad prirodnim prirastajem koji iz godine u godinu sve vise raste (naravno, gledano ukupno na citavoj planeti). Dakle, da kazem sta ja mislim:
Razvojem medicine smanjio se mortalitet, pa je nekome doslo na pamet da izmisli nesto sto ce da koliko-toliko da kontrolise prirodni prirastaj. To nesto je bio HIV-virus!
Znaci, da li mislite da je ljudski um u stanju da izmisli tako nesto, a ako jeste da li je u stanju da taj "izum" rasiri po svetu ne birajuci zrtve. Da li je covek u stanju da uradi takvo nesto?
Usput se setih jedne stvari: "Pronadjen je lek protiv svih bolesti, samo da bi ga svet koristio potrebno je ubiti 100000000 neduznih ljudi ( i neka vecina budu deca). Recimo da se vas pita, sta bi ste uradili? Da li di ubili toliko ljudi za spas ostalih?"
Jos jednom:"HIV je/nije ljudski izum, covek je/nije u stanju da uradi tako nesto"

NIGHTWISH- Wishmaster
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de



+7169 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?13.12.2002. u 23:51 - pre 259 meseci
Covek je danas, na zalost, svakako u stanju da uradi i mnogo gore u bioloskom inzenjeringu.

Da li je HIV virus ljudska umotvorina, ili mutacija nekog drugog virusa - to je pitanje na koje jos ne postoji cvrsto dokaziv odgovor.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dRock9
Kragujevac - Beograd

Član broj: 4217
Poruke: 54
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?14.12.2002. u 16:15 - pre 259 meseci
xux, zajebana tema, moram priznati.

Kada sam ja prvi put cuo za HIV i postavio prirodno pitanje - a odakle to, dobio sam odgovor: od zelenih majmuna. Ta cinjenica nije iskljucena, ali obzirom na napredak civilizacije deluje glupo.

Sto se tice ljudskog doprinosa, najverovatnije mi deluje prica da je to vestacki virus stvoren u svrhu lecenja (?). Ovaj iskaz se moze pomalo potkrepiti samom konstrukcijom virusa i njegovim delovanjem. Naime kao sto je (nadam se) svima poznato virus side (u stvari HIV) ne napada direktno celije organizma, vec upravo odbrambeni sistem mehanizma i menja ga (svojom vRNK - viruelnom ribonukleinskom kiselinom : stvaraju se tzv. anti geni). Prakticno virus se kaci na leukocite i onesposobljava ih (pa odatle se moze zakljuciti da je prvobitna namena bila poboljsanje odbrambenog sistema organizma) i tako covek postaje ranjiviji na sve ostale bolesti.
Neki pricaju da lek protiv hiv-a postoji, ali nema odgovarajuce vakcine - u to stvarno nisam upucen. Cinjenica je da je jedini nacin za detekciju istog u stvari detekcija anti tela koja proizvodi organizam u pokusaju odbrane.

za sada toliko od mene i sta da vam kazem: kad niste sigurni, navucite kondom !!!

pozdrav !
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?14.12.2002. u 16:56 - pre 259 meseci
Ha, "kabanicu" na "glavu" :)))
 
Odgovor na temu

Jorda Melior 3
Nebojsa Bogdanovic
BiH

Član broj: 6653
Poruke: 4
*.blic.net



Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?14.12.2002. u 20:46 - pre 259 meseci
He, tema jest zeznuta:)
Sto se tice zelenih majmuna, cuo sam za njih. Moguce je... ali zasto izbjegavate svi da odgovorite na ono sa "lekom protiv svih bolesti". I to je zeznuto, znam. Ali evo ja cu prvi da kazem sta bih uradio:
"Zrtvovao bih te ljude za opstanak drugih". Sad mozemo diskutovati koliko je ispravan moj odgovor. Naravno, takav lijek bi opet povecao prirodni prirastaj, to povlaci za sobom nestasicu hrane u svetu i jos puno toga. Dakle, hajde da vidimo sta bi vi uradili?
NIGHTWISH- Wishmaster
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.ptt.yu

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 00:08 - pre 259 meseci
To je sto miliona ljudi kako si ti naveo (i ako sam ja dobro izbrojao nule). Tesko da bih mogao da zrtvujem toliko ljudi osim ako oni nisu ... da ne kazem sta jer bi to bila kao diskriminacija ali recimo da nisu hriscani :).

Inace ja mislim da je vrlo moguce da je HIV covekov izum i mislim da sam cuo vise prica o tome ali naravno tesko da cemo to nekada saznati.
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 01:00 - pre 259 meseci
Možda je offtopic, ali zanimljivo je što neke zemlje naručuju ogromne količine vakcina protiv velikih boginja, recimo Nemačka, SAD, Francuska. Ameri ove godine vakcinišu državne službe, a planirano je i celokupno stanovništvo do valjda 2004/5. Nemci su naručili (nisam siguran) 10 miliona vakcina.. Ne bi bilo čudno da ta zaraza nije navodno iskorenjena pre 20ak godina. Dok se od AIDS-a možemo braniti debelim kurtonom, ako nas zakači ovako nešto... biće zajebano.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 01:28 - pre 259 meseci
ne znam da li je ovo jos jedna od "teorija zavere" ali citao sam u nekim clancima da nepostoje dokazi da je HIV virus uzrocnik AIDS-a
cak je utvrdjeno da je HIV bezopasan virus, a kako se sida stvarno dobija jos nije utvrdjeno
ovo ima na netu da se nadje sa naucnim dokazima s tim sto ti naucni dokazi meni nista nisu znacili jer nisam strucnjak iz te oblasti, ne znam tacno url-ove ali valjda ce neki search da nadje

druga teroja je da su to izmislili ljudi kako bi uklonili homoseksualce, prvih par godina kada je otkrivena sida registrovana je samo kod homica, pa se i mislilo da je to bolestina koja napada samo pedere, ali moguce da se kasnije otrgla kontroli i prosirila i na hetero populaciju

treca stvar, postoje zene u africi koje su potpuno imune na hiv, bila je emisija znaci zena prostitutka, radnu delatnost obavljala bez kondoma i posto je u africi najveci procenat zarazenih, ona se takodje zarazila virusom ali bez posledica, samo ne znam da li je virus posle nekog vremena bio odstranjen iz organizma sam od sebe ili je svo vreme bio prisutan ali bez posledica

i cetvrto, lek koji leci sidu zvanicno ne postoji ali postoje lekovi koji usporavaju napredovanje bolesti, koji produzavaju zivot a naravno ti lekovi su preskupi, tako da nalazenjem pravog leka te kompanije bi izgubile veliki profit...

-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 14:42 - pre 259 meseci
Ako postoje lekovi da se uspori bolest sigurno postoje i "lekovi" da se ubrza bolest i ako ne postoji pravi lek to bi bio jedini nacin da se zaustavi sida jer ne bi stigla tom brzinom da se siri jer bi ljudi umirali ubrzo posto bi dobili sidu....morbidno!

Inace za velike boginje ja ne moram da se brinem jer sam vakcinisan ali ne znam kada je kod nas prestala vakcinacija protiv velikih boginja.
 
Odgovor na temu

ninpo masinac
bond james bond
bgd

Član broj: 5100
Poruke: 19
*.44.EUnet.yu

ICQ: 28943270


Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 14:46 - pre 259 meseci
Smatram da je sida bolest (oruzje) kojom se priroda brani, stavlja nam do znanja da ako ovako nastavimo zivot ce nestati za par vekova. Podvalacim da nece biti zivota a ne ljudi. Ako nastavimo ovako da se razmnozavamo pobicemo ostali zivi svet na planeti, a ako se sutra pojavi neki novi virus ( koliko god on bio jednostavan) ima da svi pomremo jer cemo biti slabi, jer opet nije vrsena selekcija medju nama kako bi to trebalo da se uradi ( mislim na ono da samo najjaci i najsposobniji opstaju). Opasnot toga danas vide i SAD i Nemacka koje kupuju silne vakcine ( Svabe su kupili 100 miliona! protiv velikih boginja, a oni ne trose tek tako lovu, sto opet znaci da virus i opasnost postoji).
Medjutim tu postavljam pitanje kako je ta zena iz Afrike prezivela, kako je Medzik ozdravio?
Moje misljenje je da su to bile dovoljno jake i dobre osobe koje su kako tako prosle onu selekciju koju sam gore pomenuo, i jednostavno pobedile bolest.
Pozdrav
bond,james bond
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de



+7169 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 15:17 - pre 259 meseci
Ja ne mislim da je to "opomena prirode"

Jednostavno, danas se ljudi mnogo vise krecu po svetu i stupaju u kontakte/odnose/.. sa drugim osobama iz celog sveta.

Prirodni odbrambeni mehanizmi su obicno tako "podeseni" da se imuni sistem brani od "lokalnih" virusa i bakterija. Ponekad se desi da kada neko otputuje na drugi kontinent odmah "zakaci" neki lokalni virus na koga njegov organizam nije spreman.

Desavalo se N puta da ljudi umru i da se ne zna uzrok, i obicno se u vecinii slucajeva sumnja na nespecificne ili mutirane viruse.

Globalizacija, jeftine avionske karte - lak nacin da se putuje po celom svetu nosi i vrlo malu (ali ipak postojecu) verovatnocu da se oboli od necega na sta nas imuni sistem nije imun + sto je jos gore, dolazi do prenosa i mutacije tih virusa u nove sredine gde god da se krecemo.

No, tako stvari stoje - to su neki rizici sa kojima moramo da zivimo. AIDS nije jedini virus koji je vrlo problematican, ima ih citava serija - za koje ne postoji lek. I svi obecavaju vrlo sporu smrt, u teskim mukama.

Da ne govorimo o CJD - bolesti "ludih krava" koja se prenosi proteinom - i koju ne moze da sprzi ni sterilizator.

Bolesti koje se prenose organskom materijom koja cak nema nukleinsku kiselinu (nikako se ne moze svrstati u "zivo bice"):

http://www-micro.msb.le.ac.uk/335/Prions.html

Itd.. Itd..



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 16:16 - pre 259 meseci
Moje (skromno) mišljenje je da HIV jeste plod čovekove igre. Imam negde knjigu nekog našeg čoveka koji je tačno i naveo kako je pravljen HIV.
Takođe sam čitao i da postoje ljudi koji uzmu HIV ali nikad ne obole od side. Sada jure to što ih čini imunima, ali na žalost farmaceutske industrije, izgleda da od vakcine nema ništa.
Kada smo o sidi razgovarali na kampu sa omladinom JAZAS-a, u trenucima kad su svi bili skrhani tužnom sudbinom ljudi (svako 5 sekundi neko novi oboli, a svakih 15 sekundi neko umre od posledica), meni je na pamet palo jednostavno rešenje: ako bi ljudi obolevali na svakih 5 sekundi ili malo više (pobogu, ljudi, kupite kondom), a umirali svake sekunde (kineski metod), bolest bi uništila samu sebe.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

dRock9
Kragujevac - Beograd

Član broj: 4217
Poruke: 54
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 20:18 - pre 259 meseci
Samo bih da se nadovezem i ako je moguce delimicno odgovorim na pitanje korisnika ninpo masinac.

Za slucaj iz Afrike, verovatno nisam cuo, ali ako je to tacno, znaci da postoji efektivna odbrana, tj. situacija koja virusu ne odgovara. Jedini je problem sto uzroka ovoga moze biti mnogo: Podneblje, vremenski uslovi, ... a tek u samom organizmu - prisustvo antitela pre napada virusa, izazvanih od strane neke druge bolesti, magicna kombinacija gena, .... Mislim zasto da ne: namerno obolite od neke bolesti, organizam se odbrani posle nekog vremena a vi ostanete "vakcinisani" na virus side... Uostalom vakcina nije nista drugo do neutralisane kolicine virusa dovoljne da "zagolicaju" organizam na proizvodjenje antitela......

Elem, ono sto sam cuo o Medziku je da je covek menjao krv svakih godinu dana i vremenom se iscistilo, kada je virus neutralisan do dovoljne mere, da odbrambeni sistem moze dovrsiti ostalo...

Drago mi je sto se diskusija rasplamsava, mada je o ovome bas mnogo reci.
Pomenuli ste JAZAS, a sirom sveta postoji mnostvo slicnih organizacija, koji kao prioritet imaju borbu protiv AIDS-a.
U sustini ono sto meni najvise smeta, je "opasnost" kod sexa :)


pozdrav !
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?15.12.2002. u 23:56 - pre 259 meseci
sta kazete na ovo sto pocinje sada da se dijecu cjepi protiv hepatitisa B ?

jel moguce da je sida ljudski plan za smanjenje populacije ? broj zarazenih se povecava stravicnom brzinom i onda otkriju lijek i to je to za neko vreme neku novu bolest plasiraju i opet isponova, farmaceuti dizu lovu i pitaj boga ko jos.... ko zna kolko stvari ima a da niti neznamo, mozda je sida dio nekog veceg plana.

mozda je sadam husein napao svjet sa tim ? :)

lijek vjerojatno i postoji ali znate da lijek ne moze na trziste najmanje 10g od kada ga izmisle .. tako da "wait and see".

DALI je mađik ozdravio ? palamudio je nesto sa nekim kineskim doktorima ovo ono ali sumnjam .. i to sa ciscenjem krvi je malo blentavo ..
nemozes tek tako promjeniti krv sto puta i gotovo, pogotovo ne kod SIDE jer ona napada kako je neko vec prije napomenuo Limfocite ... tacnije samo jedne T4-limfocite ja mislim i przi ih vec u krvotvornim organima tako da jedino ako je presadio sve te organe, a nije, je mogao ozdraviti..
kad smo kod džonsona ... ko kaze da je imao sidu ? kada ju je otkrio zena mu je bila u 7 mjesecu trudnoce .. a navodno ju je pokupio kao mlad .. ni zena ni djete nisu hiv pozitivni (iako ima takvih izuzetaka) ali bas oboje da se poklope nakon toliko seksa i svega toga ...

ALIENS ... mozda je virus u biti "strani" oblik zivota koji pokusava komunicirati s nama na ovaj nacin ? zauzeti zemlju ? mutirati ljude ? potaknut nas na evoluciju ?


mozda bi bilo bolje ovu temu usmjeriti vise prema opce poznatom i priznatom o hivu i sidi pa da eventualno neko nesto i nauci a manje raspravljati o teorijama urote ?
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?16.12.2002. u 00:16 - pre 259 meseci
Sa transplantacijom krvi moguce je ojacati imuni sistem coveka, jer HIV unistava leukocite, bas zbog toga se razdjava period HIV i AIDS, znaci kad je neko HIV pozitivan, cim mu se broj leukocita spusti ispod odredjenog nivoa, tada je to AIDS...

Transplantacija krvi 'sprecava' da dodje do pojave AIDS-a, mada i ona nije bezazlena, i skoro se nikada ne praktikuje POTPUNA transplantacija krvi (jer to nosi mnogobrojne rizike, i neretki su smrtni slucajevi)... Ali recimo ako se uradi transplantacija, i virus se lekovima drzi na nekom neprimetnom nivou, to je faza kada test na antitela daje negativne rezultate (verovatno iz toga proizilazi verovanje da je neko 'izlecen'), u organizmu postoji ta minimalna kolicina HIV-a koja je spremna da ponovo zahvati ceo organizam...

E sada, koliko sam ja ukapirao iz literature, imuni sistem coveka uspeva da 'ubije' virus HIV-a, ali nije sposoban da ga kompletno ukloni iz organizna, sto znaci da virus na kraju pobedjuje...

Ima tu sada gomila predpostavki i poluistina... Ja sam recimo citao da muskarac pri odnosu sa zenom koja je inficirana HIV-om, ima 1:32 sansu da se inficira... Cak i ako virus dospe u krvotok, opet postoji mogucnost da ga imuni sistem unisti pre nego sto se previse rasiri..
E sada, tu informaciju nisam nigde mogao naucno da proverim, ali se pojavljuje u mnogo tekstova i HIV/AIDS-u...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?16.12.2002. u 00:23 - pre 259 meseci

HIV Infection Process
Although a typical exposure to HIV involves thousands of viral particles, only a few, perhaps one to 10, result in productive infection. If this were the first exposure, the body’s immune system would be caught off guard by the foreign invaders. Before it could mount an effective response to neutralize the virus particles, HIV would have begun to infect human cells and rapidly multiply. Slowly the virus spreads, eventually overwhelming the immune system.


Ovo je preuzeto sa www.vaxgen.com, jedna kompanija koju pratim vec 3 godine (investiranje etc.), I oni su jedini u stage 3 trials (sto znaci da se njihova vakcija ispituje na 9000 ljudi sa visokim rizikom), ta ispitivanja trebaju biti zavrsena ove godine, i tada ce se znati dali su dobili uspesnu vakcinu ili ne...

VaxGen je znacajan zbog toga sto su jedini u Stage 3... sto znaci da ako ovo uspesno prodje, oni ce imati OFICIJALNU vakciju protiv HIV/AIDS-a. Ako sutradan neko napravi vakciju koja unistava HIV, ona mora da prode Stage 1,2,3 trials da bi dokazala svoja dejstva i da bi se zabelezile neki propratni efekti... A svi ti trials traju nekih 5 godina... Znaci sutra da se nadje vakcija, tek za 5 godina moze biti pustena u masovnu proizvodjnju...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?16.12.2002. u 00:37 - pre 259 meseci
Citat:
Mihailo:
Možda je offtopic, ali zanimljivo je što neke zemlje naručuju ogromne količine vakcina protiv velikih boginja, recimo Nemačka, SAD, Francuska. Ameri ove godine vakcinišu državne službe, a planirano je i celokupno stanovništvo do valjda 2004/5. Nemci su naručili (nisam siguran) 10 miliona vakcina.. Ne bi bilo čudno da ta zaraza nije navodno iskorenjena pre 20ak godina. Dok se od AIDS-a možemo braniti debelim kurtonom, ako nas zakači ovako nešto... biće zajebano.


To je sve najverovatnije zbog straha od novih terorističkih napada. Sećaš li se antraxa?
 
Odgovor na temu

Nenad_L

Član broj: 5002
Poruke: 8
*.etf.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?16.12.2002. u 13:36 - pre 259 meseci
Ako malo razmislite na temu koja je ugrozena grupa od virusa HIV. Najcesce zarazeni su narkomani, gay-evi i ljudi koji cesto menjaju polnog partnera.
Kad razmislite o tome verovatno cete kao i ja doci do zakljucka do koga sam i ja dosao. HIV je vestacki napravljen. Svi koji se zaraze, a da ne spadaju u gore navedenu grupu mogu se nazvati "kolateralnom" stetom...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?16.12.2002. u 14:18 - pre 259 meseci
To neko bio "human"pa da umanji broj narkomana, gay-eva i ljudi koji vole da menjaju sexualne partnere??? Ne zivimo u "humanom" drustvu, a takodje tako nesto ne bi ni bilo humano niti isplativo - tako da ama bas nikom ne odgovara ni u teoriji...

Mislim, kome bi to odgovaralo? Nikom - trziste heroina (posto je to najkoriscenija droga koja se konzumira IV putem) je $400 milijardi dolara godisnje - mogu raznorazne "dobrice" da pricaju sta hoce, ali dosta drzavnih elemenata u mnogim drzavama je sigurno upleteno u taj biznis, jer da nije - sigurno ne bi bio toliki, tako da u interesu tih vlada svakako nije smanjivanje broja "konzumenata", gay-evi ne smetaju nikom - cak sa nekog izuzetno umobolnog stanovista i doprinose smanjenju "prekomerne" populacije, a ljudi koji cesto menjaju sexualne partnere jos manje.

Jedini "opravdan" razlog HIV-a bi bio da se na neki nazovi-human (a u stvari monstruozno nehuman) nacin zamene ratovi niskog intenziteta ciji je cilj umanjivanje broja stanovnika u tzv. kriticnim mestima, i resavanje problema prenaseljenosti planete na jedan vrlo okrutan nacin. Ja nesto nisam skon da verujem u ovo, jer je danasnji inzenjering dovoljno dobar da se izmisli nesto sto mnogo brze deluje od side a napada ljude tacno definisanih genetskih karakteristika (proteinski prenosnici - prioni, npr.. )

Na kraju krajeva - niko ne iskljucuje spontanu mogucnost mutacije pojedinih virusa koji bi bili jako opasni za coveka posle te mutacije. Takodje, niko ne iskljucuje i mogucnost da se virus zadrzi na nekom vanzemaljskom objektu (npr. meteor) na koji ljudski imunosistem uospte ne moze da da adekvatan odgovor.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Virus HIV je covekov izum?16.12.2002. u 14:32 - pre 259 meseci
To je sve najverovatnije zbog straha od novih terorističkih napada. Sećaš li se antraxa? [/quote]

Upravo tako. Stvar je tome što sam se sam virus (variola) i ne širi toliko brzo, ali su drugovi Rusi smislili kako da ga izbacuju kao aerosol pa sad možeš da zaprašuješ ljude kao komarce. Zvanično samo USA i Ruski istraživački centri imaju virus, ali je lako moguće da su prodali nekome. Koliko ja znam virus napada samo ljude i majmune, pa je jako praktičan jer ne ostavlja posledice po okolinu a može da preživi oko godinu dana van domaćina. Zaprašiš područje, čekaš da ljudi pomru i posle godinu dana naseliš teritoriju :)



U odnosu na variolu (za koju postoji vakcina, ali ne deluje uvek), AIDS je "banja" :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Virus HIV je covekov izum?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41607 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.