Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)

[es] :: Nauka :: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11815 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 15:09 - pre 217 meseci
Gledam ovu emisiju pametnjakovic sada na discovery-u i cuo pitanje koje mi je moram da priznam nelogicno nekako:

Ako pocnete da kopate zemlju na dole i terate pravo znaci, i prokopate celu zemlju i dodjete na suprotnu stranu hocete li izaci na noge ili na glavu?

PS
Nisam znao dal je za Mad Zone ili za ovde.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 15:15 - pre 217 meseci
Ovako na brzinu mislim da cemo izaci na noge. Razlog je gravitaciono polje.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 15:33 - pre 217 meseci
Ja mislim da necemo ni izaci :D

a ovako, zavisi jel smo krenuli glavom ili nogama ka jezgru.

ps. jeste za MZ.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 15:39 - pre 217 meseci
Na noge. Na pola puta gravitacija bi vukla jednako na sve strane, a poslije polovine puta bi vukla na suprotnu stranu. Mada nisam siguran da shvatam pitanje u potpunosti.

Bilo je dobro pitanje u jednoj emisiji: Ako stavite kameleona u sobu sa ogledalima, koju bi boju dobio?

Inače, emisija je jako dobra i smiješna.
"Pametnjakovići - radimo nauci ono što Anne Nicole Smith radi srcu devedesetogodišnjaka"
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 16:24 - pre 217 meseci
ja kazem da sa glavom

kad dodjes preko sredine pocnes da se 'penjes' .. obicno se penjemo sa glavom na gore... i to bi znacilo da treba na pola puta da se okrenemo :)


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 19:19 - pre 217 meseci
Sagorio bi na pola puta do sredine :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 19:50 - pre 217 meseci
Pitanje nije dovoljno definisano - covek moze da kopa tunel onako kako se kopa bunar, znaci nogama prema dole a zemlja ispod nogu se izbacuje napolje, ili, kao zatvorenici u filmovima, glavom napred gde se zemlja ispred glave izbacuje napolje. Buduci da je stil kopanja kod coveka cisto individualna stvar, onda je nemoguce dati jednoznacan odgovor na pitanje. Medjutim, kad bismo umesto coveka uzeli zivotinju profesionalnog kopaca - krticu, onda bismo mogli dati precizan odgovor: krtica ce uvek kopati unapred a nikad nece kopati u rikverc, bez obzira na smer gravitacije!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 20:09 - pre 217 meseci
znaci u pitanju je da se kopanje pocinje sa nogama na dole.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 23:29 - pre 217 meseci
Citat:

su27killeryu

Sagorio bi na pola puta do sredine :)


Ako ne i ranije..
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.174.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)07.05.2006. u 23:52 - pre 217 meseci
zamislite generaciju koja odrasta na takvoj vrsti emisije... strasno

uvaljuju narodu svakakve gluposti, i to jos pod zastavom naucnog metoda.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 00:11 - pre 217 meseci
Samo cu reci da je u svakom slucaju bolje od raznih svadbi i emisija tipa sve za ljubav...

ovde se bar deci stvara potreba za razmisljanjem i resavanjem problema...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 00:33 - pre 217 meseci
Citat:
blayv: zamislite generaciju koja odrasta na takvoj vrsti emisije...
Izgleda da imas interesantan sistem vrednosti, navedi mi onda neku generaciju koja je odrasla na boljoj vrsti emisije? Sa moje tacke gledista, Discovery sa svojim emisijama je nesto naj bolje sto se trenutno moze naci na televiziji. Sta drugo gledati:
- razne belosvetske silikonske pevaljke i nekakve krestavce koji drndaju i skacu
- kako 22 coveka jurcaju za loptom
- sto puta ispricane holivudske i meksicke price
- politicki i drugi marketing
- sitne kradje, velike pljacke i ostale kvizove
- kineske i slicne uvozne crtane filmove

JBG, takvo je vreme, ljudi kad odu u samoposlugu da kupe neki proizvod naidju na izbor od 10 slicnih proizvoda, tako da obicno biva izabran onaj koji ima najlepse pakovanje. Tako je i Discovery upakovao nauku u primamljivo pakovanje zvano "Brainiac", moze to pakovanje nekom da izgleda previse sareno i kitnjasto, ali cinjenica je da je unutra nauka i da se ista tako naj bolje "prodaje".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 01:18 - pre 217 meseci
Apsolutno se slazem se sa pctel-om. Braniac je vrh emisija, koja na nadasve duhovit nacin prezentuje popularnu nauku, ali daje i odgovore na neka interesantna pitanja. Meni licno je vrh bila ona epizoda kada su neki tipovi pili pivo, a nakon istog ocenjivali devojke :)
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.dialup.neobee.net.



+39 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 02:27 - pre 217 meseci
Naravno da ce izaci prvo glavom, jer kada bi izlazio nogama znacilo bi da stoji na glavi...malo zajebano...
Izacice prirodno, kao da ga zemlja radja...ili bi ti hteo da krene na noge, pa se iskomplikuje pa,majka zemlja umre na porodjaju i onda ja vise nikada ne pijem shake od vanile...idi leci se, nisi normalan...mama ubico
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 12:57 - pre 217 meseci
Uff ja ne znam zasto mora da kopa kroz cijelu planetu neka krene kako vi velite nogama pa nakon par metara uhvati krivinu i izadje 10 metara od mjesta gdje je poceo da kopa.

Sta ces mi Crnogorci volimo da zabusavamo :D
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 13:10 - pre 217 meseci
Samo nisu preveli dobro naziv emisije.
Trebalo bi da se zove mozgonja ili mozgonje.
He he
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.75.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 13:14 - pre 217 meseci
to nije sistem vrednosti, vec nacin razmisljanja, pokusacu na ovom primeru da objasnim:

ako bismo trazili odgovor, morali bismo da zanemarimo
1. toplotu jezgra
2. rotaciju jezgra
3. ...

iako je u brainiacu bilo zaista interesantnih tema, bar pola "naucnih eksperimenata" su u stilu "ako zanemarimo pola cinjenica, dokazacemo ovo i ono"

to bi bilo u redu da je:
a)emisija namenjena klincima kao uvod u nauku, ali nije jer ovde je ciljna grupa bar 16 godina i vise (alkohol, eksplozije i sl.);

b) da je emisija predstavljena kao neka z……cija, ali nije ni to, jer vidim da mnogi to dozivljavaju kao nauku, i to bas ‘kul’ nauku, kad testiraju izdrzljivost slema tako sto dizu prikolice u vazduh, gadjaju ga tenkom...

neko ko je imao dodira sa naucnim metodom ce vam na to verovatno reci da je to obmana, jer je poruka emisije “ako se zanemari dovoljno cinjenica, mozemo da dokazujememo bilo sta”
da li je to slika koju o nauci koju treba prosecan gledalac da stekne?

na discovery-ju je inace puno tih emisija koje toliko teze da po svaku cenu popularizuju problematiku, da postane malo neukusno. i onda kad politicari i sisate pevaljke lazu i lupaju gluposti to je strasno, ali ovo je ok, jer to je nauka? i da ne bude zabune u potpunosti se slazem da su pevaljke i meksikanci daleko gori od ovoga.

(uostalom pctel, ja ne znam koja si ti generacija, ali kad sam ja imao 10ak godina, emisije i crtani filmovi nisu bili ni upola ovako sazvakani i sladunjavi kao danas, ali su po meni bile neuporedivo kvalitetnije. danas se jednostavno od svega pravi roba siroke potrosnje)

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 13:46 - pre 217 meseci
Citat:
blayv:
(uostalom pctel, ja ne znam koja si ti generacija, ali kad sam ja imao 10ak godina, emisije i crtani filmovi nisu bili ni upola ovako sazvakani i sladunjavi kao danas, ali su po meni bile neuporedivo kvalitetnije. danas se jednostavno od svega pravi roba siroke potrosnje)


se secate onih starih crtanih filmova od walta disneya.. snezana.. uspavana lepotica, 101 dalmatinac.. :) od kad sam to video.. nisam video boljih crtanih filmova.. uporedite recimo sa cartoon networkom ili nekim drugim crtanim filmovima

ali jeste da su onda to sve crtali na ruku.. a danas za par dana na ompu sve urede.. pa je pala cena i proizvodnje i naravno pala i cena koji tv stanica treba da plati
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 13:56 - pre 217 meseci
Citat:
mulaz: se secate onih starih crtanih filmova od walta disneya.. snezana.. uspavana lepotica, 101 dalmatinac.. :) od kad sam to video.. nisam video boljih crtanih filmova..

Preporucujem za gledanje "Ledeno doba", oba dela. Za sada samo toliko od crtanih filmova 21. veka.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2145
*.dialup.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)08.05.2006. u 23:47 - pre 217 meseci
Ako je istina kako tvrde da je Zemlja okrugla onda se postavlja
pitanje odakle početi kopati.Sa vrha Lovćena ili iz neke najniže kotline?
-Lakše je ako krenemo iz kotline.Kraći je to put.
-E nije.A gdje ćemo izbacivati zemlju?Na okolne vrhunce!
Ali...ali...
Ako je tačno da se Zemlja okreće kao što tvrde onda je opet bolje
početi kopati iz kotline.Po danu kopaš,a kad padne noć Zemlja se
okrene i sve se samo istrese.

Najprije treba razmotriti odakle krenuti kopati.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Pamtnjakovic i kopanje kroz zemlju :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11815 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.