Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim savet za wir opremu

[es] :: Wireless :: Trazim savet za wir opremu

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kily

Član broj: 94222
Poruke: 2
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Trazim savet za wir opremu08.05.2006. u 23:51 - pre 218 meseci
Znaci zivim u Subotici i imam objekat u centru grada. Subotica je mali ravnicarski grad bez vecih visinskih razlika. Ima veoma mali broj zgrada u dva kvarta tako da nam je najveci problem drvece koje je vislje od vecine objekata. Digao bi HOT SPOT (visina nije problem), ali da pokrijem oko 10 km poluprecnik. Ako moze da se izvede sa te jedne tacke sa 4 AP i 4 sektor antene (pojacivaci ruteri i ostalo) bilo bi super. Mreza bi se koristila iskljucivo za povezivanje u lan cele Subotice. Znaci najvise bi bilo game korisnika. Trebalo bi mi zagarantovani protok od 1 Mg/s izmedju korisnika. Ocekivani broj korisnika je 500 klijenata. Treba mi tacan naziv opreme kako bi nastavio dalje organizovanje.

Unapred zahvalan na pomoci Dejan.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Trazim savet za wir opremu09.05.2006. u 06:10 - pre 218 meseci
Ovde ti fali samo da ostavis kontakt podatke da ti zainteresovani izvodjaci posalju ponude :)

Sve sto si pitao je vec objasnjeno na forumu. Ako ti to nije dovoljno, moraces da se otvoris i platis nekoga da ti sve to osmisli i napravi.
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.ns.ac.yu.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Trazim savet za wir opremu09.05.2006. u 09:20 - pre 218 meseci
Sa jedne tacke cisto sumljam da ces moci da izvedes pogotovo u Subotici gde postoji 4 komercijalna wireless provajdera i nekoliko ne komercijalnih mreza sto samo znaci da postoji jako puno smetnji koji ti guse signal, po meni uporeba bilo kakvog pojacala je cisto bacanje para. Na primer neko sa 10km ce tesko da se probije kroz centar grada sa signalom pored smetnji mozda ce da mu radi nocu jos nekako ali u toku dana kad svi koriste ice malo teze pogotovo ako si planirao na 2,4Ghz.
500 planiranih korisnika na 4 AP mislim da je mnogo puno ljudi, po mom misljenju vec preko 10-ak po AP naravno sve zavisi. 500 aktivnih korisnika za Suboticu je jako visok broj pored toga da ima 4 provajdera neki imaju svoje game servere kao i nekoliko mreza koje iskljucivo sluze za igranje.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

kily

Član broj: 94222
Poruke: 2
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Trazim savet za wir opremu09.05.2006. u 16:46 - pre 218 meseci
Hvala na nicemu.Ljudi dobro sam obavesten o ovom tako da mi trebaju konkretni odgoviri. Nasao sam neke AP koji rade na 2.4 i na 5.8 sa dual radiom tako da rade na obe frekvencije odjednom (sto mi i nije bitno da radi odjednom). Pored moje centralne tacke posedujem jos 4 tacke s mogucnoscu dizanja AP i bridgeva. Svaka tacka je udaljena oko 3km od centra tako da bi trebalo da se pokrije oko/do 10km poluprecnika.

Inace da neko od vas koristi Suboticke provajdere javne ili privatne znali bi da je to "zivo s*****".

Znaci hocu da umrezim celu suboticu bez izlaza na internet, a medjusobni protok izmedju klijenata da bude 1Mg/s.

Sto se tice izrade ponuda za wirr (kompletna oprema AP,antene,ruteri,bridgevi i ostalo) imam neke preduslove:

1. da ste registrovana firma
2. da dajete kompletnu opremu i garanciju na opremu
3. da dajete garancuju na projekat (da ce ispunjavati performanse koje zahtevam)
4. postavljanje iste opreme i pustanje u rad
5. da obezbedi wirr kartice za klijente koje bi najbolje podrzavale ostatak opreme
6. da cene klijent kartice bude prihvatljiv za svakog

Posedujem mapu grada sa tacno ucrtanim tackama za dizanje AP sa medjusobnim razdaljinama kao i ucrtanim zgradama i ostalim objektima koji bi mozda smetali.

Moji podaci:
DOO "Brooklyn"
24000 Sbotica
Jo Lajosa 18

kontakt osoba:
[email protected]
Dejan Malinovic 064 205 207 2 ili 063 8971 721
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Trazim savet za wir opremu09.05.2006. u 20:15 - pre 218 meseci
E ovo je vec bolje. Samo sto ova tema mora da ide u forum za potraznju poslova a ne ovde.

Mada, sumnjam da ce ti se iko javiti, jer je uslov da se 500 ljudi spoji na 4 AP-a neizvodljiv.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Trazim savet za wir opremu10.05.2006. u 22:32 - pre 218 meseci
1.Dejane bezi iz centra grada - izbeci ces zagusenje etra.
2. 4 AP-a za 500 ljudi je malo - narocito zato sto trazis
Citat:
Trebalo bi mi zagarantovani protok od 1 Mg/s izmedju korisnika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Trazim savet za wir opremu

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.