Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetlost i eksperiment sa svetloscu

[es] :: Grafički dizajn :: Svetlost i eksperiment sa svetloscu

[ Pregleda: 3772 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erdeljan
Dragomir Erdeljan
Novi Knezevac

Član broj: 71696
Poruke: 6
82.131.178.*



Profil

icon Svetlost i eksperiment sa svetloscu09.05.2006. u 16:21 - pre 218 meseci
Studiram Graficki Dizajn na Visoj Tehnickoj Skoli u Novom Sadu. Imam jednog profesora koji mi predaje "Graficki Dizajn", a on je poznat po tome sto daje vrlo nejasne i otkacene teme za rad. Sad mi je zadao da uradim neki eksperiment sa svetloscu i da proucim pojave koje se dogadjaju, i na kraju na osnovu toga napisem referat. Dao je i primer kako pristupiti problemu:
"DAO PRIMER DA MOZEMO DA ZALEPIMO PAUS NA PROZOR I DA POSMATRAMO KAKO SE MENJA SVETLOST KOJA PROLAZI KROZ NJEGA U RAZLICITIM FAZAMA DANA. MI TREBA DA NA SLICNOM PRIMERU DAMO SVOJ SUD O TOME. NAVODNO DA TREBA DA CRTAMO TU SVETLOST U RAZLICITIM FAZAMA. KAZU DA NE MOZEMO DA JE FOTOGTRAFISEMO, VEC SAMO DA CRTAMO..."
Dajte mi neku ideju ili predlog. Ako je radio neko nesto slicno molio bih da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

cyberserbia
Dragan Djukic

Član broj: 60351
Poruke: 49
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Svetlost i eksperiment sa svetloscu11.05.2006. u 11:06 - pre 218 meseci
Pa ti ufotkaj tu promenu pa posle crtaj. :)
 
Odgovor na temu

erdeljan
Dragomir Erdeljan
Novi Knezevac

Član broj: 71696
Poruke: 6
82.131.178.*



Profil

icon Re: Svetlost i eksperiment sa svetloscu12.05.2006. u 21:38 - pre 218 meseci
Kaze on da nece referat u kome samo prepisujemo cinjenice koje smo pokupili po raznim enciklopedijama.On hoce da uradimo mali eksperiment (bilo kakav) i da potom napisemo neka nasa zapazanja. Rekao je da ce jedan kolega da uksrti tri snopa svetlosti i da ce da posmatra sta se desava u tacki ukrstanja. Potpuno je slobodna tema , samo ne dolazi u obzir da propustimo belu svetlost kroz staklenu prizmu, jer to je vec neko uradio!Hoce da eksperiment bude nasa ideja i mozemo da koristimo i prirodno i vestacko svetlo.
Takodje bi bilo dobro da svojim recima objasnimo svetlost sa jednog ili vise gledista. Npr: mozemo da pisemo o svetlosti sa gledista fizike (ona svetlost proucava preko njenih talasnih duzina, brzine prostiranja svetlosti kroz razne sredine... Takodje u okviru fizike imamo i optiku koja proucava prelamanje, odbijanje i sve one gluposti koje smo radili iz Primenjene fotografije...). Mozemo o svetlosti pricati kako se pimenjuje u arhitekturi-kako arhitekte pokusavaju da je ''ubace'' u covekov zivotni prostor i da koketiraju sa njom-da ona postane deo enterijera, a ne samo osnovna potreba coveka da bi ziveo.
Spominjao Opticku umetnost (Op-art) gde imamo igru svetlosti, tamno-svetlog...
Mozemo da pisemo o chiaro-scuro efektu u slikarstvu...
Cak je spominjao i socoiloge!?!?! koji proucavaju svetlost tako sto mere koliko zamracujemo prostorije dok koristimo komp i koliko dugo boravimo u tim zamracenim prostorijama i kako to utice na nas...
Znaci, profi nije bitno sa kog stanovista cemo obraditi tu temu, ali hoce nase misljenje o tome i hoce da cuje neke nove zakljucke.
Eksperiment je slobodan i ne mora da bude skup i komplikovan, samo je bitno da nesto zakljucimo iz njega.

[Ovu poruku je menjao erdeljan dana 12.05.2006. u 22:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tapan
SD

Član broj: 20503
Poruke: 13
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.milospantic.co.sr


Profil

icon Re: Svetlost i eksperiment sa svetloscu14.05.2006. u 02:14 - pre 218 meseci
Covek hoce da vas natera da mastate i da se igrate sa svetlosti. Da provalite kako funkcionisu opticke varke!!! Pogledaj na netu radove Sefera i Vazarelija. Koliko se secam bila je jedna extra slika Wega. U sustini to ti je odnos crnog i belog SVETLO I MRAK, jing i jang..... Mastaj!!!!
mp
 
Odgovor na temu

bashka
Tijana Basic
Novi Sad

Član broj: 96550
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Svetlost i eksperiment sa svetloscu31.05.2006. u 23:13 - pre 217 meseci
a da li si gledao neke vec gotove radove?
nama je pricao o tome (ja studiram web) i pokazao nam je tri rada i od toga su mi se dva svidela.
nudio nam je da radimo i mi nesto na tu temu, onako neobavezno, ali se nisu bas nesto otimali ovi moji...
Ne volim knjige koje voli vecina ljudi bas kao sto ne volim ni vecinu ljudi....
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Svetlost i eksperiment sa svetloscu

[ Pregleda: 3772 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.