Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a

[es] :: .NET :: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a

[ Pregleda: 3121 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 08:48 - pre 218 meseci
Pozdrav ljudi,
kako da napravim funkciju koja bi mi izbacivala iz textbox-a sve znakove koji nisu brojevi? Znači brojevi bi trebali ostat,a svi drugi znakovi IZBACENI. HVALA
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
*.verat.net.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 09:21 - pre 218 meseci
Metoda je sledaća:

Code:
public string precistiTextBox(string sirovTekst)
        {
            string precisceniTekst = "";
            for (int i = 0; i < sirovTekst.Length; i++)
            {
                try
                {
                    Int32.Parse(sirovTekst[i].ToString());
                    precisceniTekst += sirovTekst[i];
                }
                catch
                {
                }
            }
            return precisceniTekst;
        }

pri pozivu metode prosledjuješ joj kao parametar tekst koji treba da prečistiš.


Pozdrav!
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 09:42 - pre 218 meseci
A samo zakove tipa "
KAko da napravim uslov ako je u textbox-u ovakav zank izbaci ga?
Hvala naljepša, nemojte se čudit na pitanjima početnik sam u svemu ovome!
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
*.verat.net.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 10:32 - pre 218 meseci
Ne razumem: "A samo znakove tipa..."? Koji znak?
Sad koliko kapiram, tebi korisnik može isključivo uneti u TextBox ili broj ili taj znak (koji ja ovde ne vidim)? :)
Ae pojasni malo!
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

hakiro
Dejan Djenic

Član broj: 27737
Poruke: 80
194.106.186.*



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 11:26 - pre 218 meseci
Replace("\r\n","");
code je haiku
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 12:20 - pre 218 meseci
Ne glej, očitavam podatke sa serijskog porta(sring(u hexa obilku), broj sa induktivne(proximity)kartice), te iste prosljeđujem u textbox i onda taj podatak u njegovom textboxchanged-u uspoređujem sa podatkom u bazi(ACCESS).
E sad , kad učitam podatak sa serijskog porta uz podatak koji je na kartici dobijem još jedan znak ispred njega i jedan znak poslje njega (to su (02-hex-starttext i na kraju 03-hex-krajtexta) , i kad ti podaci uđu u textbox taj 02 i 03 mi se pretvore kao neki kvadratići....ne kuži zašto, jer vjerovatno nezna prevest iz hex-a.
Zato bi ja napravio kad podatak uđe u textbox , da se iz njega izbrišu svi znakovi oblika kvadratića, odnosno svi znakovi koji nisu na kartici(proximity)...
Pokušavo sam pun k.... toga ali nikako....probao sam onaj replace (0, "") ali mi onda baci još jedan taj kvadratić, ili tako nešto , tako da bi bilo možda najbolje napistat da on izbaci sve te kvadratiće iz textbox-a kad naiđe na njih...i gotovo!

A možda bi bilo dobro napravit da prije nego podatak uopće dođe do textbox-a, da se podatci filtriraju, da se onaj (02) odnosno(03) izbace iz stringa....samo ja to ne znam napraviti...

HVALA na bilo kavoj pomoći!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
*.verat.net.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 12:48 - pre 218 meseci
Aham... a ne kapiram zašto onda ovo što sam ti napisao gore ne može da pomogne. Jer ti (koliko shvatam) treba da dobijem čisto brojeve i da njih smestiš u TextBox?
Ja iskreno nikad nisam radio sa heksadecimalnim vrednostima tako da te DELIMIČNO kapiram...
:)
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

hakiro
Dejan Djenic

Član broj: 27737
Poruke: 80
194.106.186.*



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a13.05.2006. u 18:35 - pre 218 meseci
znaci
ti u textboxu imas dva bajta vise nego sto ti treba ( podaci koje ocekujes)

pa onda izbrsisi ta dva bajta i to je to
koristi jednostavan SubString(1,length-2)
i to je to

mozda nisam dobro skapirao
javi
code je haiku
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a14.05.2006. u 18:15 - pre 218 meseci
Kako si ti ono napravio da sve iste znakove u stringu zamijeni sa drugim, ili da ih izbriše??
Citat:
hakiro: Replace("\r\n","");

Šta treba staviti na prvo mjesto, a sta na drugo, jer ja pokušavam sa ("zak kojeg trebam zamjenit", "znak koji će bit ubacen")?
HVALA
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a14.05.2006. u 20:29 - pre 218 meseci
Znas postoji dokumentacija...

Prvi parametar se trazi i je zamjenjuje drugim parametrom.
 
Odgovor na temu

hakiro
Dejan Djenic

Član broj: 27737
Poruke: 80
194.106.186.*



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a14.05.2006. u 21:15 - pre 218 meseci
Citat:
Bojan11: Kako si ti ono napravio da sve iste znakove u stringu zamijeni sa drugim, ili da ih izbriše??

Šta treba staviti na prvo mjesto, a sta na drugo, jer ja pokušavam sa ("zak kojeg trebam zamjenit", "znak koji će bit ubacen")?
HVALA


tako i treba , samo
string koji zelis da zamenis sa stringom koji zelis da bude tu nakon zamene

npr.
ako imas string "bojan"
a zeelis da ostane "ban"
onda je to Replace("ja","");
naravno to je kad radis sa stringovima(menjas string za string)

mada mislim da tebi treba brisanje byte-ova , necu o tome da pisem ako nisam siguran
kazi ako treba
code je haiku
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a14.05.2006. u 21:19 - pre 218 meseci
Je ova zamjena mi je uspjela , ali mi to nije do kraja pomoglo trebao bi sa serikog učitat dva byte-a, daj pogledaj moju temu iznad ove..
Hvala na pomoći
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: POMOC kako napravit funkciju koja izbacuje znakove iz textbox-a

[ Pregleda: 3121 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.