Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telefonski dojavnik

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: telefonski dojavnik

[ Pregleda: 4778 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elvmax
marko horvat
zagreb

Član broj: 2712
Poruke: 104
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon telefonski dojavnik13.05.2006. u 17:24 - pre 217 meseci
da li možda ima netko kakvu ideju da se napravi ovaj uređaj, bili bi dobro sa nekim mikrokontrolerom pic-om iti at.
znači da se uređaj prikopča na klasičnu telefonsku liniju, a kada se uključi senzor da uređaj pozove određeni broj te da uključi mikrofon kako bi se putem tel. linije čulo što se događa u nadziranoj prostoriji.
 
Odgovor na temu

vladabajic
novi sad

Član broj: 63168
Poruke: 146



Profil

icon Re: telefonski dojavnik13.05.2006. u 17:49 - pre 217 meseci
ne znam za klasicnu telefonsku liniju, ali sa sms porukuma moze prilicno lako da se izvede.
pogledaj na http://elektronika.ba/novosti/
ljudi su imali dobra iskustva sa ovim uredjajima, a imas sve na tacni: shema, pcb, kod...
A mozda je zemlja ipak ravna ploca...
 
Odgovor na temu

skull
prilep makedonija

Član broj: 65818
Poruke: 547
62.162.228.*

Sajt: pcela.info


Profil

icon Re: telefonski dojavnik14.05.2006. u 10:02 - pre 217 meseci
Za detekcija signala , najlakse ti je koristiti jedan redni otpor do 1kOHM,tako kad se slusalica podigne ,struja koju povuci telefon,predizvika pad napona... onda detektujes to i ukljucis ured za nadzor... Neznam sa PIC ali to bi bilo jako ednostavna shema sa mikrofonski pojacivac. Ako zelis raditi sa chipove onda bi chip mogao da generishe signale za seriski prenos zvuka ili nesto slicno....
Discount HotVsNot coupon => 12hvnst - 100% working code.
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: telefonski dojavnik19.05.2006. u 14:37 - pre 217 meseci
Pa nebi trebalo da je komplikovano, jedino je stvar u generisanju DTMF kodova. Ako uzmeš specijalizovano kolo onda nemaš nikakvih problema, ako ne nađi na netu kako se generišu DTMF signali pomoću PIC-a i samo treba da okineš mikrokontroler kada se sezor aktivira, podigneš slušalicu i pošalješ DTMF kodove za određeni broj, mikrofonski pojačavač treba da je stalno vezan na liniju i to je sve.
Ako ne znaš da programiraš mikrokontrolere ili se potrudi pa nauči ili nađi nekog ko zna. Kod nije komplikovan!!!!
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

elvmax
marko horvat
zagreb

Član broj: 2712
Poruke: 104
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: telefonski dojavnik14.06.2006. u 19:49 - pre 216 meseci
samo da se javim grupi izradio sam telefonski dojavnik sa at89c2051 pulsno sam izveo biranje tako da nisam imao puno problema a za nadzor prostorije koristio sam senzor pokreta uz mikrofonsko pojačalo koje je davalo zvuk na tel. liniju pa se sa druge strana žice čuje što se događa u štičenom prostoru. lijep pozdrav Elval:
 
Odgovor na temu

motor
Stjepan Bartolović
Požega

Član broj: 78890
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: telefonski dojavnik27.06.2006. u 14:36 - pre 216 meseci
Pozdrav,

shema telefonskog dojavnika ima u 54 broju Svijeta elektronike.
shema je dosta jednostavna,a sam opis rada i programiranja mikrokontrolera se nalazi na 6 stranica
 
Odgovor na temu

elvmax
marko horvat
zagreb

Član broj: 2712
Poruke: 104
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: telefonski dojavnik29.06.2006. u 11:40 - pre 216 meseci
znam da ima samo pic je tri puta skuplji i taj koji je objavljen nema funkcije koje ja želim. sada radim doradu istog uređaja da se putem dtmf tonova putem telefonske linije alarm pali i gasi po želji naravno uz odgovarajući kod.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: telefonski dojavnik

[ Pregleda: 4778 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.