Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)

[es] :: ISP :: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alekp
Aleksandar P
Beograd
BGD

Član broj: 58632
Poruke: 24
*.asthost.ru.

ICQ: 243558500


Profil

icon 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)18.05.2006. u 16:36 - pre 217 meseci
Pozdrav,
Interesuje me da li moguce da dva web servera rade a da pri tom koriste jedan opticki kabl, i kako se to otprilike izvodi, ako je moguce?
Ili, da li je moguce da se jednim optickim kablom koriste bar 2 razlicite IP adrese?
Unapred zahvalan!
AP.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)18.05.2006. u 17:11 - pre 217 meseci
Mozes da racunaru dodelis dve IP adrese ili da serverima dodelis razlicite portove (po defaultu, web server je na portu 80).

Za IP adrese, vidi sa provajderom, a za portove vidi konfiguraciju web servera.
 
Odgovor na temu

alekp
Aleksandar P
Beograd
BGD

Član broj: 58632
Poruke: 24
*.asthost.ru.

ICQ: 243558500


Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)19.05.2006. u 15:31 - pre 217 meseci
A sta je potrebno za dve ip adrese ?
neki ruter ili sta vec...?
recimo kada bih, ako mi je vec provajder dodelio mogucnost koriscenja vise od jedne ip adrese zbog koriscenja optickog kabla, i ja zeleo da koristim dve razlicite ip adrese sa dva razlicita racunara(umrezenih), da li je tu neophodan ruter ili kako to vec ide?

AP.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)19.05.2006. u 16:14 - pre 217 meseci
Pa postoji vise nacina, ali najbolje da objasnis sta je cilj, tj sta zelis da postignes...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

alekp
Aleksandar P
Beograd
BGD

Član broj: 58632
Poruke: 24
*.asthost.ru.

ICQ: 243558500


Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)20.05.2006. u 17:41 - pre 217 meseci
Pa zeleo bih da rasteretim server od eventualno veceg saobracaja jer web server ima strane koje se refreshuju sto utice na perfomanse (hoce da malo koci...)
Zato bi recimo te strane prebacio na drugi komp koji bi periodicno uzimao neophodne podatke sa ovog servera.
Otprilike je to to...
AP.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)20.05.2006. u 21:52 - pre 217 meseci
Pa router ce ti trebati, u svakom slucaju. Ali opet - "na drugi komp koji bi periodicno uzimao neophodne podatke sa ovog servera" je mnogo malo podataka da bi ti dao neki konkretniji savet.

Mada, kako citam, tebi samo jedan komp treba da bude na internetu, pa ti 2 IP adrese ni ne trebaju...?

INTERNET (1 ip adresa) > Komp 1 > Komp 2

gde su komp 1 i 2 povezani u mrezi, a samo komp jedan izlazi na net...

U tom slucaju ti ne treba router :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

alekp
Aleksandar P
Beograd
BGD

Član broj: 58632
Poruke: 24
*.asthost.ru.

ICQ: 243558500


Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)21.05.2006. u 06:20 - pre 217 meseci
Ne, ipak bi oba kompa izlazila na internet, stim sto bi jedan komp slao informacije koje se (ne)periodicno menjaju...
rec je o jednoj kladionici... da sad ne bih opterecivao jedan server (zbog te strane koja se refreshuje svakih 15-20 sec puta 60-70 zahteva) hteo bih da tu stranu(e) izdvojim na poseban komp(ili web server) tako da bi rasteretio rad ovog drugog servera koji prima druge podatke... ukratko o tome je rec...
Koliko znam(mozda gresim) jedan web server moze da ima jednu ip adresu .... ili nije tako ?
AP.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)21.05.2006. u 08:06 - pre 217 meseci
Moze da ima jednu ili vise, da.
Jesi li siguran da ti trebaju 2 servera za to? Postoje i druga, manje 'agresivna' resenja.

Samo primera radi - na jednom serveru (sa jednom IP adresom):

- instaliranje vise memorije;
- tweak web servera za bolje / brze davanje stranica;
- instaliranje drugog webservera koji bi usluzivao samo tu jednu stranicu, pa jos napravis code da ta stranica bude cist HTML i to ce da pichi ko loodo...

Ovo su samo top of the head par primera. E, sada ako su serveri zaista spori i / ili zaista ima toliko posetilaca da moras 2 servera, onda ok. Ali pokusaj da izbegnes petljanciju sa time, pogotovo ako sve to radis zbog jedne jedine stranice :) U tom slucaju:

Server 1 (ip 1.2.3.4) drzi tih par stranica koje se redovno refreshuju. Ukoliko mozes da napravis da su stranice staticne, to jest da se usluzuju kao staticne, onda ti ne bi savetovao Apache, vec pogledaj neki 'laksi' web server, koji je bolji sa html-om;

Server 2 (ip 1.2.3.5) drzi ostatak sajta koji obradjuje informacije.

'ispred' njih stoji router, na kojem je prikacen kabl (u kom god obliku da on do tebe stize, uzmes odgovarajuci router ili ako je router preskup neki stari komp koji ce da sluzi samo kao router). Na routeru podesis da staticna.domen.com (odnosno IP 1.2.3.4) se preusmerava na server 1, a www .domen .com (1.2.3.5) se preusmerava na server 2...

Ali jos jednom - ako mozes, izbegni 2 servera, jer je 2 x vise posla u svakom smislu :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

alekp
Aleksandar P
Beograd
BGD

Član broj: 58632
Poruke: 24
*.asthost.ru.

ICQ: 243558500


Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)21.05.2006. u 22:40 - pre 217 meseci
OK, hvala.
Ja sam mislio da mi taj drugi web server bude neki obican komp, ionako mi nece trebati za 24-casovni rad (za sada... za kasnije ne znam).
Jos jedno pitanje... u vezi kompa kao router-a... da li je za to potreban neki softver ili hardver(kartice) ili sta vec... nesto malo znam o rouerima, ali to izgleda nije dovoljno...
AP.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)22.05.2006. u 16:55 - pre 217 meseci
Router moze da bude parce software-a ili hardwarski router... U principu, router samo prosledjuje saobracaj sa jedne adrese na drugu. Kako su routeri relativno jeftini, a nemas vec masinu koju bi preuredio za router, moj savet je da kupis jedan komad.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

alekp
Aleksandar P
Beograd
BGD

Član broj: 58632
Poruke: 24
*.asthost.ru.

ICQ: 243558500


Profil

icon Re: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)24.05.2006. u 05:36 - pre 217 meseci
Ok, hvala na savetima, pozdrav...
AP.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: 2 Web servera preko 1 kabla(doduse optickog!)

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.