Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1935799 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.11.2018. u 20:27 - pre 66 meseci
Ljudima ne treba soda bikarbona njima trebaju čudesa.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
87.116.181.*

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.11.2018. u 23:21 - pre 66 meseci
Što je dobar ovaj inverter motor, apsolutno bešuman, samo se čuje žubor vode i tumbanje veša.

Nego čitam kako tupite o praškovima, pa se zainteresovao :) Ja sam dosad onako po starinski, sve prao istim praškom, i uvek perem na 40C, jer etikete moje garderobe ne dozvoljavaju više. Ne kapiram ljude koji peru na 90C, ok možda ženski beli veš, ali zar nije to iskuvavanje prevaziđemo sa modernim deterdžentima?

Meni čak zapravo na robi mahom piše 30C al ja kao ajd nek je 40C.

Elem, od praškova kako kad, nekad Ariel, Persil, nekad Merix, Duel, to me keva truje kad nađe nešto povoljno odmah je super (trenutno je u fazonu Merix-a), a ja sam u fazonu da su svi ti praškovi manje-više isti. Razliku mi pravi omekšivač što se tiče mirisa i mekoće.

Međutim kapiram da ima razlike, mada ja stvarno ne perem sad ne znam kolko zaprljanu garderobu, sve je to u principu eventualno znoj, nema tu neke prljavštine, fleka itd.

Vidim, da se troše ti budžet deterdženti, Rubel itd. Onaj ana.rs forum je ludilo 1000 stranica o deterdžentima, svaki ciga svog konja hvali da je najbolji, i misle ljudi da ako žena ima bebu da to automatski znači da se u sve razume, a ja znam iz ličnog iskustva da to blage veze nema, da beba kod žene može da izazove samo još veće ludilo, teško mudrost 😁

Sad ću da pokušam, u slavu nove mašine 😂 da razdvajam beli i obojeni veš i da koristim odgovarajuće deterdžente. Možete da mi navedete neke predloge za obe vrste, koje mogu da se nabave u BG a da po mogućstvu ne koštaju premium, već ono okvirno standardne cene? Vidim tamo se hvali Lindin Formil, pa neki DM deterdžent (doduše neki hvale neki kude, ali troši se).

E da, ova mašina nema onako posebnu posudicu za tečni deterdžent, ali ima neku plastičnu kao pregradicu tamo gde se sipa prašak, koja može da se spusti i podigne po potrebi. Ima rupice na sebi, pa ne znam jel to fora za taj tečni gel šta li je ili ne? Ne znam koja bi bila druga funkcija te pregrade, jer za prašak nije potrebna. U uputstvu se naravno nigde ne spominje funkcija te pregrade, već samo da neki modeli imaju posudicu za tečni prašak koje se umetne u fioku za dederdžent, ali kako je uputstvo outdated za dosta stvari, ne čudi me.

Izvinjavam se na rant-u i hvala unapred. 😉
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 06:16 - pre 66 meseci
E pa ti koji misliš da se razumeš, iskuvavanje veša je jedan i jedini način da se pobiju sve bakterije. Donji veš mora da se pere minimum na 60 stepeni barem svaki 3-4 put kako bi se eliminisale bakterije. Ako ne peres donji ves na toj temperaturi bakterije se kote i kote. Sta to znači? Nemojte da kupujete donji veš koji ne može da se pere na 60 stepeni.

Najbolji su ti tečni deterdženti, tu pregradu spustis za tecni ali obavezno podigni ako se koristi obican prasak. U to uputi sve ukućane kako nebi imali izlivanje po kupatilu iz posude.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 06:58 - pre 66 meseci
Saveti za pranje veša:

1. Crni veš prati tečnim praškom koji je namenjen baš za crni veš i stavljati ga direktno u veš u onu lopticu koja ima na sebi menzuru u mililitrima da bismo mogli da se pridržavamo preporuka proizvodjača o količini istog tečnog praška. Ovaj tečni prašak za crno je gotovo uvek upakovan u crnu ambalažu. Ovakav prašak najmanje oštećuje crnu boju/čuva je.

2. Ostali šareni veš koji se po deklaraciji pere do 60*C treba takodje prati tečnim praškom, takodje ga treba dozirati u gore navedenoj loptici sa menzurom, direktno u veš. Pakovanja ovih tečnih praškova su uglavnom zelena i plava, u poslednje vreme se pojavljuju i crvena pakovanja.

3. Pranje veša na temperaturama iznad 60*C je standardno i tu ima svakakvih tečnih i praškastih praškova. Zajedničko za sve u ovom temperaturnom opsegu je da se i ovde prašak dozira u lopticu direktno u veš.

4. Preporuka je da se svi ovi programi peru sa uklučenim funkcijama za “više vode” i “dodatno ispiranje” (neki modeli mašina nemaju ove opcije).

5. Takodje se preporučuje da se posle kompletnog programa pranja uključi dodatno samo program za ispiranje i da se tek u ovaj deo pranja/ispiranja ubaci omekšivač, ko ga koristi. Ovo se preporučuje naročito za one koji koriste odloženi start, da ujutru odmah izvrše omekšavanje i vade veš na sušenje, ovo iz razloga što omekšivač, kada stoji na vešu u masšini preko noći nekoliko sati, počne da smrdi.

6. Ovo gore navedeno važi za programe bez predpranja.

7. Preporučuje se da se minimum jednom u 15 dana pere beli veš na temperaturi od 90*C bez predpranja, tako što se u veš stavi 100gr. praškastog praška plus 100gr Calgona, pomešano zajedno direktno u veš. Ovo je jako važno jer se samo na ovaj način mašina dezinfikuje i čisti od raznih naslaga, gljivica i svega ostalog što se skupi prilikom pranja na niskim temperaturama.

Ovaj deo pod 7. je neverovatno važan.

8. Za one koji koriste predpranje jako je važno da posudu izvade i operu odmah po uzimanju praška za pranje, jedino tako će da spreče one naslage praška u posudi. Jednom kada se stvore te naslage praška u posudi, nema ništa od ispiranja jer sva voda za ispiranja ide preko tog praška.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 08:00 - pre 66 meseci
Vešmašinažividuže uz Kalgon !

Kakva je to prevara, brate mili ! Epskih razmera !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 08:33 - pre 66 meseci
Java ja znam da nije prevara.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 08:48 - pre 66 meseci
'Oćeš da kažeš da tvoja mašina stara samo godinu dana nije bačena na reciklažu zato što koristiš Calgon ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 09:07 - pre 66 meseci
Moja mašina je 1994 godište i jednom nedeljno ide na 95*C beli veš sa 100gr praska + 100gr Calgona direktno u veš. Odvod sam namerno stavio u kadu da vidim šta izbacuje. Izbacuje prilično toga svaki put. Inače gledam unutrašnjost mašine i grejač, baterijom kroz one rupice, povremeno, sve je sjajno i čisto.

Inače ljudima oporavljam mašine koje loše peru tako što operem desetak puta kao gore navedeno plus im malo podignem nivo vode i potpuno očistim posudu za prašak sa kiselinom. Posle toga peru baš dobro.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
87.116.183.*

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 09:17 - pre 66 meseci
Citat:
bordzija:
E pa ti koji misliš da se razumeš, iskuvavanje veša je jedan i jedini način da se pobiju sve bakterije. Donji veš mora da se pere minimum na 60 stepeni barem svaki 3-4 put kako bi se eliminisale bakterije. Ako ne peres donji ves na toj temperaturi bakterije se kote i kote. Sta to znači? Nemojte da kupujete donji veš koji ne može da se pere na 60 stepeni.

Prvo ja ne tvrdim da se razumem, niti sam tako nastupio, upravo suprotno, ali vidim da dosta ljudi tako nastupa, kategorički tvrdeći da je baš njihov način/prašak/štaveć, najbolji i zapravo jedini ispravan, dok drugi sa istom takvom samouverenošću tvrde nešto drugo, a treći treće. Razumem se dovoljno za svoje potrebe, nisam ekspert a nisam ni totalni duduk.

Drugo, ništa se ne mora, bakterije se ne mogu potpuno eliminisati ni na 90C, kamoli 60C, a evo ja desetljećima perem na 40C pa sam nekako još uvek živ i zdrav uprkos kolonijama zlih bakterija. Ja se zapravo ni ne stidim tih bakterija toliko, i pristalica sam stava da preterana čistoća ruši imunitet, i da je upravo to insistiranje na "anti-bakterijskim" sredstvima i dovelo do eksplozije svih vrsta alergija kod dece, jer se njihovo pojavljivanje upravo poklapa sa anti-bakterijskom histerijom.

No, to je samo moj lični stav, nikome ga ne namećem i što se mene tiče nek svi sve peru na 180C triput dnevno, meni ne smeta 🙄😂


Citat:
test1234:
Saveti za pranje veša:

4. Preporuka je da se svi ovi programi peru sa uklučenim funkcijama za “više vode” i “dodatno ispiranje” (neki modeli mašina nemaju ove opcije).

Odakle ti ova preporuka? Ja čuo da je preporuka upravo suprotno, da veš ne bi trebalo da sve vreme pliva u prljavoj vodi, plus što se bolje "otrljaju" komadi veša jedni o druge kad su samo natopljeni vodom i samim tim bolje operu nego kad su skroz potopljeni u prljavoj vodi. Znači dvostruki efekat, em ne pliva u prljavštini, em ima bolje trenje tokom pranja, koje je i neophodno.

U prilog tome upravo govore činjenice da je to default na modernim mašinama, te da je "više vode" ostavljeno kao opcija za posebne slučajeve. Sećam se da je tako prala prva mašina iz mog detinjstva, Candy još iz 1970-ih - voda do pola bubnja a veš se bućka u njoj. Sve moderne mašine tako po defaultu ne rade.


Znači moraću da kupujem one wifebeater gaće i potkošulje da ih iskuvavam na 90C, da bi bio moderan. Ah, šta se može, što se mora nije teško 😉😂
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 11:15 - pre 66 meseci
Citat:
test1234:Inače ljudima oporavljam mašine koje loše peru tako što operem desetak puta kao gore navedeno plus im malo podignem nivo vode i potpuno očistim posudu za prašak sa kiselinom. Posle toga peru baš dobro.
Ekstra !
Dok je ovaca, biće i šišanja !

I šta kažeš, "oporavljene mašine" bolje peru ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
87.116.181.*

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 11:40 - pre 66 meseci
Ja prvo pročitah "opravljam mašine", pa kad malo bolje pogledah nije to samo puka opravka, to je potpuni oporavak! 😉😂😂
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 14:10 - pre 66 meseci
Pa to je i najproblematičnije kod veš mašine - kamenac u dozirnoj posudi (u mlaznicama) i kamenac na grejaču veš mašine (naročito keramičkom samsungovom koji košta 50 evra i kamenac se lepi za bubanj)

Elem možda su danasnje masine i projektovane samo za kalgon? Nema kalgona nema grejača za par godina? Dezintegrise se i raspadne. Sipas kalgon i ne gine ti elektronika pete godine hehe

A sto si za 5 godina potrosio kalgona koliko kosta NOVA ves masina nema veze ovce su za sisanje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
87.116.181.*

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 17:53 - pre 66 meseci
Calgon je stvarno bezobrazno skup, sad videh u Maxi-ju ona mala kutija 550 dinara, a neki Delhaize generički 450. To je tipa 6-7 puta skuplje od praška ako ne i više. Ne znam šta to ima unutra da bi opravdalo toliku cenu, da je ubedljivo najskuplji preparat u vezi sa veš mašinom. Koja je to aktivna supstanca u njemu da je toliko skupa?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
89.216.107.*



+311 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 17:54 - pre 66 meseci
Šta mislite zašto sve nove mašine jedno izvesno vreme dobro peru veš?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 18:47 - pre 66 meseci
Citat:
Java Beograd:
Vešmašinažividuže uz Kalgon !

Kakva je to prevara, brate mili ! Epskih razmera !


NOO, Perilica zivi dulje uz kalgon :D
https://www.youtube.com/watch?v=pkty2MnSaOA

I ja imam neku Candy masinu kupljena 1990. negde i samo je jedna guma ispod promenjena jer je bila u supi jedno vreme i pacovi pojeli :D
I dan danas radi do jaja. Ne koristi se bas cesto, jednom sedmicno otprilike po dve masine opere, ali opet je izdrzala bez tih tableta.

A i sta je u sastavu tih tableta, da li je to zdravo da ostane u garderobi? Ko zna koja je to hemija...

E da je samo da grejac treba povremeno da se menja, gde bi nam bio kraj. Grejac 500 din. Ali na zalost pre ce ove nove cele da se raspadnu, crknu kompjuteri i na kraju neisplativa popravka :D

Ni cela apoteka tableta je nece spasiti od neminovnog crkavanja dan posle isteka garancije.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 19:01 - pre 66 meseci
1. Kamenac na grejaču nema veze sa njegovim trajanjem.
2. Kad se kamenca malo više nahvata na grejaču, on otpadne u ljuspicama
3. Kamenac + neznamnijašta - šta se hvata na posudi za doziranje deterdženta nema, ama baš nikakve veze sa pranjem veša
4. Intenzitet (kvalitet) pranja veša zavisi od a) kvaliteta deterdženta, b) temperature vode i c) intenziteta i trajanja "tumbanja" veša u bubnju
5. Dal' se nahvatao kamenac ovde ili onde u kazanu, mlaznicama, pumpi za izbacivanje vode, na grejaču, ili gde drugde - nema, ama baš nikakve veze sa kvalitetom pranja veša.

@test1234
Samo ti nastavi svoj biznis, "oporavljaj mašine", šišaj ovce, svaka tebi čast zemljače !
Samo nemoj ovde, na tehničkom forumu, da nas ubeđuješ u nešto što nikakve logike sa mozgom nema.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 19:24 - pre 66 meseci
Samo da dodam...Neka stara Obodin masina koju je moja baka koristila oprala je Boga oca i kada sam rastavljao za delove, grejac kao nov, a staro ko zna koliko i prala koliko volis i nikakve crne tablete se nisu koristile.

Pre ce biti los kvalitet grejaca i zato propada. Pravi ga sada i kurta i murta od najnekvalitetnijih materijala i normalno je da ce da crkne veoma brzo. A ovi jos da uzmu pare na prodavanje magle, tj tableta. Sta li je sledece?

I da to radi posao, sta koji qurc cu da postignem sa tim kada ce opet grejac, koji je najeftiniji deo masine da nadzivi 4x tu novokompovanu plasticnu, kompjuterizovanu kutijetinu?

Eno ti tema sto jedna zena postavi neki dan, crko lezaj i sada mora da kupi novu masinu, kada je maltene za jednokratnu upotrebu cela masina.

Mislim, ranije zbog crknutog lezaja da kupis novu masinu, da kako da ne.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 19:38 - pre 66 meseci
Je*i*a, predajem se...
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 19:45 - pre 66 meseci
Citat:
gilopile:


Eno ti tema sto jedna zena postavi neki dan, crko lezaj i sada mora da kupi novu masinu, kada je maltene za jednokratnu upotrebu cela masina.

Mislim, ranije zbog crknutog lezaja da kupis novu masinu, da kako da ne.




Polovna joj beše mašina, već ko zna kako krpljena i lepljenja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa09.11.2018. u 19:56 - pre 66 meseci
Test, nema predaje :D

SG kamikaza, da, polovna jeste, ali koliko moze da ima godina wdg 8640?
Relativno je novijeg datuma i ne tako jeftina masina da bi jedna najobicnija zamena lezaja bila nemoguca. Zato sto je sve za jednokratnu upotrebu.
Ranije odvrnes 3 srafa, skines zvezdu, uzmes macolu i izbijes stari, nabijes novi lezaj i teraj jos 5 godina, posle isti proces i to mozes da radis jos 100 godina jer je od gvozdja, kako i treba da bude, a ne od recikliranih plasticnih flasa.

Al bitno da ima display, kao da smo majmuni pa ne znamo koliko okvirno koji program pere...A sto je najcrnje, elektronika sa aliexpress po ceni od $0.5. al izgleda fensi i ljudi nasednu.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1935799 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.